در این مقاله شما اطلاعات کاملی را در مورد مهاجرت و انواع آن به دست می آورید.

در پایان این مقاله و مطلب شما با مهاجرت و انواع آن آشنا می شوید و می توانید بهترین روش مهاجرت را برای خود انتخاب کنید.

مهاجرت برای هر شخصی معنای متفاوتی دارد:

هر شخص و هر خانواده ای اهداف خاصی برای مهاجرت دارد،به طور مثال عده ای می خواهند بصورت کامل به یک کشور دیگر مهاجرت کنند و زندگی جدیدی را در آن کشور شروع کنند و عده ای دیگر نیز تنها به منظور اخذ اقامت (تابعیت-پاسپورت) اقدام به مهاجرت می کنند و دسته ای دیگر از افراد با اهداف تجاری و سرمایه گذاری و برای دسترسی بهتر به بانک های خارجی دست به این اقدامات می زنند.

تفاوت بین ویزا و اقامت و تابعیت :

  • ویزا: ویزا چه توریستی،تحصیلی،کاری و غیره با دریافت اقامت یک کشور تفاوت های اساسی دارد:ویزا برای انجام اموری خاص و با مدت زمانی خاص ارائه می گردد و شما در طی مدت زمان ویزای خودتان هیچ کدام از حقوق شهروندان آن کشور مربوطه را ندارید، به طور مثال اگر ویزای کاری یک کشور را دریافت کنید پس از پایان مدت ویزا باید به کشور خودتان باز گردید و حتی اگر به تمدید ویزای خود اقدام کنید دولت آن کشور موظف نیست که ویزای شما را تمدید کند و با همین مثال وقتی شما در آن کشور سکونت دارید ( بستگی به نوع ویزا و کشور مقصد) نمی توانید در آن کشور حساب بانکی داشته باشید و حتی برای خودتان،یک ماشین و یک خانه بخرید.
  • اقامت: اقامت خود به دو نوع اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم بندی می شود و شما با دریافت اقامت یک کشور (چه دائم و چه موقت ) با شهروندان عادی آن کشور هیچ تفاوتی از نظر شهروندی و حقوق اجتماعی ندارید، تنها تفاوت های بین اقامت و تابعیت یک کشور ( پاسپورت) در چند مورد می باشد: ۱- شما حق رای دادن ندارید ۲- شما حقوق بی کاری ندارید ۳- از مزایای پاسپورت آن کشور برخوردار نمی شوید.لازم به ذکر است که اگر شما اقامت یکی از کشور های حوزه شینگن را داشته باشید،سفر شما به آمریکا،کانادا و استرالیا خیلی راحت تر می شود.
  • تابعیت(پاسپورت): داشتن تابعیت یک کشور به منزله داشتن پاسپورت آن کشور است ( قوانین کمی متغیر است ) و شما با دریافت تابعیت و پاسپورت هر کشوری تمامی محدودیت هایی که در بند بالا ذکر شد را نخواهید داشت.

چگونه تابعیت و پاسپورت یک کشور را دریافت کنیم :

برای اینکه بتوانید تابعیت یک کشور را دریافت کنید باید حداقل ۵ سال در آن کشور اقامت داشته باشید،اما اگر شما ۲۰ سال هم با ویزا در کشوری زندگی کنید نمی توانید درخواست پاسپورت بدهید،برای تقاضای پاسپورت نیز باید زبان و جغرافیای آن کشور را امتحان بدهید و حتی اگر در این امتحان قبول نشدید نیز جای نگرانی نیست می توانید هر چقدر که خواستید درخواست امتحان بدهید.

<b>برلین-آلمان</b>
برلین-آلمان

انواع روش های مهاجرت کدام اند؟ (۶ روش)

روش اول: تخصص شغلی

کشورهایی مانند استرالیا و کانادا افراد را بر اساس سن،تحصیلات،سابقه کار و سطح زبان مورد ارزیابی قرار می دهند و در صورتی که نمره قبولی بگیرند به آن ها اقامت داده می شود شما برای اخذ اقامت باید نمره مد نظر آن ها را کسب کنید.

مزایای این روش چیست؟

هزینه پایین

روش دوم: روش ثبت شرکت (معمولا در اروپا)

یکی از بهترین روش های مهاجرت، روش ثبت شرکت می باشد که این روش در کشور هایی مانند اسلواکی،آلمان، لهستان و غیره رایج می باشد، در این روش برای شما شرکتی ثبت می شود و شما اجازه کار و هرگونه فعالیت تجاری برای شرکت خود را دارا هستید.

مزایای روش ثبت شرکت :

اخذ اقامت و دریافت حقوق شهروندی

نیازی به نشان دادن سابقه شغلی و مدرک زبان ندارید.

می توانید در تمامی کشور های حوزه شینگن کار ، زندگی یا تحصیل کنید.

امکان داشتن انواع حساب های بین المللی و دریافت visacard،Mastercard  و سایر کارت های اعتباری معتبر

خرید و فروش و داشتن انواع سند منقول و غیر منقول به نام خودتان

امکان دریافت ویزای کشور هایی مانند آمریکا،کانادا و استرالیا به پشتوانه داشتن اقامت اروپا

با داشتن کارت اقامت می توانید از هر جایی به تمامی کشور های حوزه شینگن سفر کنید.

روش سوم: خرید ملک :

شما می توانید در تمامی کشور های اروپایی ( به جز سوئیس) با خرید ملک و یا خرید سهام شرکت های سهامی عام به مبلغ حداقل ۳۰۰/۰۰۰ یورو اقامت اروپا را کسب کنید و مزایای این روش نیز به انضمام مزایای گفته شده در روش فوق آن است که از مالیات سالانه بر حسب درآمد معاف هستید.

روش چهارم: تمکن مالی

این روش هم اکنون تنها مختص کشور های اسپانیا،یونان،ایتالیا و اتریش می باشد و شما باید در حساب بانکی خود در ایران به ازای هر نفر مبلغ ۲۱/۰۰۰ یورو موجودی داشته باشید و پرینت آن را ارائه دهید، لازم به ذکر است که باید این کار را سالانه و تا ۵ سال انجام دهید.

روش پنجم: ازدواج

در صورتی که تبعه مورد نظر شما در اروپا اقامت داشته باشد و شما نیز ساکن ایران باشید می توانید جهت اخذ ویزای ازدواج از طریق موسسه حقوقی و مهاجرتی REL اقدام فرمائید و وارد حوزه شینگن شوید و با شخص مورد علاقه تان ازدواج نمائید.

روش ششم: پناهندگی

با توجه به خطرات زیادی که این روش دارد موسسه حقوقی و مهاجرتی REL هیچ خدمات و اطلاعاتی در این زمینه ارائه نمی دهد

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟