مهاجرت-به-کشور-آلمان-از-طریق-ویزای-جستجوی-کار
ویزای جستجوی کار آلمان
سپتامبر 5, 2020
سرمایه-گذاری-در-کشور-آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
سپتامبر 5, 2020
نمایش همه

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

دست-دادن-دو-نفر-برای-همکاری

همکاری-دو-نفر-و-دست-دادن-با-هم

یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت به کشور آلمان روش ثبت شرکت است. همان طور که گفته شد کشور آلمان به دلیل اقتصاد و صنعت قوی ای که در اروپا و در جهان دارد یکی از هدف های مهاجران محسوب می شود. این مهاجران می توانند از طرق متفاوتی برای مهاجرت اقدام کنند. روش هایی مانند مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، مهاجرت به آلمان از طریق کار، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، مهاجرت به آلمان از طریق تولد، مهاجرت به آلمان از طریق بلو کارت، مهاجرت به آلمان از طریق جستجوی کار و همچنین از طریق پناهنگی. موسسه Legal REL در تمامی زمینه های به غیر از پناهنگی آماده ارائه مشاوره به داوطلبان خواهد بود.

زندگی در کشور آلمان

زندگی در کشور آلمان به سبب وجود امکانات تحصیلی رایگان برای فرزندان و همچنین وجود سیستم های بهداشتی قوی جای بسیار مناسبی برای زندگی و مهاجرت به حساب می آید. یکی از روش هایی که امروز قصد داریم آن را بازگو کنیم روش مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت است که از این طریق سرمایه گذاران می توانند با ایده های خود، شرکتی را ثبت کرده و شغلی برای خود دست و پا کنند. البته باید توجه داشت که پس از ثبت شرکت نمی توان اقامت دائم را اخذ کرد. تمامی مراحل اخذ اقامت کشور آلمان به این صورت است که نخست باید چند سالی در آلمان زندگی کرد، حقوق شهروندی را رعایت نمود، مالیات پرداخت کرد و بعد از چندین سال اقدام به درخواست اخذ اقامت کرد.

همانطور که گفته شد، یکی از راه های مهاجرت به آلمان ثبت شرکت است؛ لازم به ذکر است که ارائه هر گونه پیشنهادات در خصوص کسب و کاری که برای دولت و کشور آلمان مفید نبوده و اساسا بی هدف و بی منطق و بدون بیزینس پلن صحیح و پر بازده ارائه شود رد شده و درخواست شما پذیرفته نخواهد شد. پس باید به این نکته توجه داشت که برای ثبت یک شرکت باید بیزینس پلنی قوی ارائه داد تا هم برای دولت آلمان مفید بوده و هم برای مردم و کشور آلمان (استخدام و کار ورزی).

دفتر-کار-در-برج-های-بلند

دفتر-کار-در-برج-های-بلند-در-کشور-آلمان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور آلمان روی لینک کلیک کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

۱-شرکت های با مسئولیت محدود

در آلمان نیز همانند کشور های دیگر، انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارند. راحت ترین و بهترین نوع این شرکت ها برای ثبت شرکت های با مسئولیت محدود GMBH هستند. امروزه یکی از ساده ترین روش های ثبت شرکت روش مسئولیت محدود است.

 

سهامداران می توانند در اداره یک شرکت با هم مشارکت کنند اما این شرکت باید حداقل یک مدیر را برای اداره اصلی امور معرفی کند. برای اینکه شرکت ثبت شده دارای اعتبار باشد حتما باید ثبت تجاری شود و تمامی مدیر عاملان باید مدارک ثبت شده در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی امضا کنند.

نام شرکت باید حتما در خصوص زمینه کاری و اهداف شرکت باشد و یا نام یکی از سهامداران شرکت باشد و حتما باید دارای ضمیمه ی مسئولیت محدود باشد. پس از اینکه شرکت در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی ثبت شد شرکت وجه قانونی پیدا می کند و پس از آن باید در اداره تجارت محلی هم ثبت شود. سهم این شرکت ها نمی توانند وارد بورس شوند ولی می توانند دارای گواهی رسمی باشند.

۲-شرکت های سهامی عام

این نوع شرکت ها برای کسانی که به تازگی وارد بیزینس جهانی شدند نیست و به آن ها توصیه می شود که ابتدا از شرکت های با مسئولیت محدود شروع کنند. در این شرکت های در ابتدا نیاز به ۵ عضو وجود داردو حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت ها ۵۰۰۰۰ است و سهم های این شرکت ها باید در ابتدا وارد بازار بورس شوند و اساسنامه آنها در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شود. مراحل ثبت در دفاتر تجاری و همینطور اداره ی تجارت محلی نیز مانند مراحل شرکت های با مسئولیت محدود میباشد. نام این شرکت ها نیز معمولا از اهداف تجاری شرکت گرفته خواهد شد.

راه های دیگری برای ثبت شرکت در کشور آلمان وجود دارد که فقط به نام آن ها بسنده می کنیم.

۳- شرکت های شراکت کلی (OHG) که در آن ها شرکا توانایی های یکسان دارند و فاقد یک تصمیم گیرنده واحد و مدیر است.

۴- شرکت های شراکت محدود (KG) (Limited Partnership) مثل شرکت های شراکت کلی هستند اما شرکای مختلف در آن ها دارای محدودیت های مختلف هستند.

۵- شرکت های مسئولیت محدود با شراکت محدود (GmbH & Co. KG) که تلفیقی از شرکت های مورد ۱ و ۴ هستند.

۶- شرکت های تابعه شرکت های غیر مستقلی هستند که به طور فیزیکی از شرکت اصلی جدا می شوند ولی به طور تقریبی وابستگی ای به شرکت مادر دارند.

۷-شرکت های شعبه ای شرکت هایی هستند که به صورت یک مرکز فروش غیر مستقل و وابسته به شرکت مادر می توان در نظر گرفت.

پس از اینکه نکاتی در خصوص ثبت شرکت در آلمان را بیان کردیم به این نکته اشاره خواهیم کرد که اساسا چرا کشور آلمان یک کشور خوبی برای ثبت شرکت است و چه مزیت هایی برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد؟

برج-بلند-برای-ثبت-شرکت-در-آلمان

دفتر-کار-در-برج-بلند

مزیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

سردمدار اقتصاد جهانی

کشور آلمان را می توان یکی از بزرگ ترین کشور اقتصادی در اروپا و جهان دانست. سرمایه گذاران و کار آفرینان می توانند از مزیت های اقتصادی کشور آلمان بهره مند شوند.

یکی از بازیگران اصلی اقتصاد جهانی

این کشور سومین صادر کننده بزرگ جهان است که در این بین رقابت نزدیکی با چین و آمریکا دارد که با شاخص ۴۶۹ میلیارد یورو در شاخص FDI یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاران خارجی به حساب می آید.

تولید کننده برتر

کشور آلمان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان خوش نام و با کیفیت در جهان است که نرخ کارگر اخیرا در این کشور کاهش یافته است. به دلیل روند رو به رشد تولیدات کشور آلمان، این کشور به یکی از کشور های مورد علاقه سرمایه گذاران برای ثبت شرکت تبدیل شده است.

نیروهای کار عالی

سیستم آموزش و پرورش در کشور آلمان یکی از بهترین های جهان به حساب می آید که باعث ورود نیروهای کار زبده و توانمند در بازار کار این کشور خواهد شد.

قدرت خلاقیت و نوآوری

کشور آلمان، کشور شماره یک در میزان نوآوری و ثبت اختراع در اروپا است و هر ساله مخترعین آلمانی میلیارد ها یورو از دولت آلمان به عنوان بودجه برای اختراعات خود دریافت می کنند.

زیر ساخت های برتر جهانی

با توجه به قرار داشتن کشور آلمان در قلب اروپا، این کشور بازار بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی است. زیر ساخت های بسیار مناسب و بستر فراهم از لحاظ ارتباطات و انرژی و همچنین سیستم حمل و نقل جهانی در این کشور راه رسیدن به موفقیت را در این کشور تضمین می کند و اگر هم نیاز به ثبت شرکت داشته باشند به راحتی می توانند شرکت خود را ثبت کنند.

دعوت از سرمایه گذاران با انگیزه در پروژه هایی جذاب

کشور آلمان برنامه های بسیار ویژه و جذابی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند و فرصت های مناسبی را برای سرمایه گذاری در اختیار آنان قرار خواهد داد.

وضعیت مالیاتی مناسب

کشور آلمان نرخ مالیات را برای کار آفرینان و شرکت های در این کشور کاهش داده است. کاهش این نرخ باعث شده تا جذب سرمایه گذاران بسیاری در کشور صورت بگیرد و کارآفرینان بتوانند راحت تر شرکت خود را ثبت کنند.

چارچوب امن سرمایه گذاری

دولت آلمان سیاست های مطمئن و امنیتی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است تا بدون مشکل و دغدغه شروع به فعالیت در کشور آلمان کنند. قرار داد ها، ضمانت نامه ها، تعهدات و … در این کشور در چارچوب مطمئنی زیر نظر مراجع قانونی انجام می گیرد.

کیفیت زندگی

کشور آلمان از نظر زندگی اجتماعی مدرن و با امنیت و استفاده از تکنولوژی از استاندارد هایی بالایی در جهان بهره می برد و سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی و همینطور بیمه سلامت جزو بهترین کشور های جهان می باشد. همچنین فرصت های بسیاری برای فعالان در حوزه اجتماعی و ورزشی وجود دارد.

تحلیلی از وضعیت سرمایه گذاری و کار آفرینی (ثبت شرکت) در کشور آلمان

۱-اقتصاد پایدار و بدون چالش کشور آلمان

۲- آلمان یکی از رهبران اقتصاد جهانی است

۳-اختراعات و نوآوری در این کشور در بیشترین حد قرار دارد

۴-اعطای سود به سرمایه گذاران از جانب دولت انجام میپذیرد

۵-میزان مالیات متعارف در کشور آلمان

۶- وجود نیروهای کار زبده در این کشور

۷-اقتصاد و زیرساخت های توسعه یافته در کشور آلمان

۸-اعطای وام دولتی به سرمایه گذاران خارجی

۹-وجود شرایط یکسان برای سرمایه گذار آلمانی و سرمایه گذار خارجی

۱۰-چهارچوب مشخص و ثابت سرمایه گذاری

نکته لازم به ذکر این است که اگر شخص خارجی ثبت شرکت در کشور آلمان انجام دهد می تواند در ابتدا اقامت یک ساله و پس از سه سال تمدید، اقامت دائم را برای خود و خانواده خود دریافت کند. منظور از خانواده فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر هستند.

کشور هایی که می توان با پاسپورت آلمانی بدون ویزا به آن ها سفر کرد

Austria

Belgium

Bulgaria

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Estonia

Finland

France

Greece

Hungary

Iceland

Ireland

Italy

Latvia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Malta

Netherlands

Norway

Poland

Portugal

Romania

Slovakia

Slovenia

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

کشور هایی که ویزای آن ها برای آلمانی ها رایگان یا در فرودگاه صادر می شود

Canada Japan
Antigua and Barbuda

Argentina

Bahamas

Barbados

Dominica

El Salvador

Mexico

Guyana

Honduras

Hong Kong

Kenya

Kuwait

Malaysia

Fiji

Morocco

Namibia

New Zealand

Senegal

Uruguay

Panama

Peru

 

Albania

Bangladesh

Bolivia

Bosnia and Herzegovina

Botswana

Brazil

Brunei

Chile

Egypt

Colombia

Costa Rica

Guatemala

Malawi

Moldova

Nicaragua

Paraguay

Serbia

Indonesia

South Africa

South Korea

Taiwan

Ukraine

Venezuela

Zambia

United Arab Emirates

Thailand

 

همانطور که مشاهده می کنید با داشتن پاسپورت کشور آلمان می توانید به اکثر کشور های جهان بدون محدودیت سفر کنید.

 

مهاجرت به آلمان و انواع روش های آن و سخن پایانی:

مهاجرت به آلمان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به آلمان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

سپاس از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟