مهاجرت به لیتوانی ازطریق تحصیل
مهاجرت به لیتوانی ازطریق تحصیل
آوریل 8, 2019
blank
مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل
آوریل 8, 2019
نمایش همه

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

یک فرد خارجی باید ابتدا برای اجازه کار در اسلواکی درخواست و سپس برای اجازه اقامت اقدام کند،کارفرمای فرد خارجی باید ۷ روز قبل از شروع کار آن فرد ، کارمند خود را به اداره کار معرفی کند.

شرایط کار در اسلواکی

افراد دارای شهروندی اتحادیه اروپا اجازه کار در اسلواکی ندارند چون ورود شان به این کشور آزاد هست اما، همه شهروندانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا آمده اند باید برای اقامت موقت درخواست دهند. به این افراد به مدت ۶ ماه ویزای کار داده می شود و این ویزا حداکثر تا ۲ سال تمدید میشود.

مجوز اقامت موقت اسلواکی

برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا جهت مجوز اقامت موقت،این امکان را به شما می دهد که در اسلواکی بیش از ۹۰ روز برای کسب و کار یا تحصیل بمانید.اما این ۹۰ روز را می توانید تمدید کنید و مجوز اقامت را به یک سال تغییر دهید . یک فرد خارجی باید ابتدا برای اجازه کار درخواست بدهد و سپس برای اجازه اقامت اقدام کند .کارفرمای فرد خارجی باید ۷ روز قبل از شروع کار آن فرد ، کارمند خود را به اداره کار، و امور اجتماعی معرفی کند.

 

 

blank

 

 

مجوز کار برای اسلواکی

بازار کار اسلواکی نسبتا کوچک است و نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا بسیار بالا است. اما اسلواکی نرخ بیکاری کمی دارد و بسیاری از فرصت های شغلی مانند ثبت شرکت اسلواکی برای خارجی ها را ارائه می دهد،اجازه کار قابل انتقال نیست، یعنی این اجازه فقط برای یک کار با یک کارفرمای خاص و یک نوع کار و محل کار اعطا می شود . اگر می خواهید محل کار و نوع کار وکارفرمایان را تغییر دهید، باید یک مجوز جدید بگیرید.

 

 

blank

 

 

مهاجرت به اسلواکی  و سخن پایانی:

مهاجرت به اسلواکی از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسلواکی می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟