شرایط زندگی و مسکن در اسپانیا
شرایط زندگی و مسکن در اسپانیا
دسامبر 13, 2018
شرایط زندگی و مسکن در کشور پرتغال
شرایط زندگی و مسکن در کشور پرتغال
دسامبر 14, 2018
نمایش همه

مهاجرت به سوئد و انواع روش های مهاجرت به سوئد

blank

مهاجرت به سوئد و انواع روش های آن:

در این مقاله قصد داریم که شما را با مردم و فرهنگ سوئد و شرایط زندگی و مسکن در این کشور آشنا سازیم.

همچنین به سوالات متداول شما عزیزان و همراهان در مورد کشورسوئد نیز پاسخ خواهیم داد:

پرسش ها و سوالات متداول:

 • سوئد چگونه کشوری است؟
 • مردم سوئد چگونه اند؟
 • هم اکنون شرایط اقتصادی سوئد چگونه است؟
 • شرایط فعلی کار در سوئد به چه صورت است؟
 • مشاغل موردنیاز در سوئد کدامند؟
 • موقعیت های کاری در کجای سوئد بهتر است؟
 • شهرهای مناسب سوئد برای زندگی کدامند؟
 • چه میزان آشنایی با زبان سوئدی برای زندگی، کار و تحصیل مورد نیاز است؟

 

 

blank

 

شرایط زندگی و مسکن در سوئد

سوئد-استکهلم

بخش اول: آشنایی با کشور سوئد

اولین تصوری که اکثر مردم دنیا از سوئد دارند، سرما و صلح طلبی این کشور هست. سوئد کشوری دارای مردمانی با خلق و خوی سرد، اما صلح طلب و علاقمند به کار مشارکتی میباشد. این کشور در شمال اروپا و در شبه‌جزیره اسکاندیناوی، که از شرق با خلیج بوتنی، از غرب با کشور نروژ از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. استکهلم پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است همچنین این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخت شده است. این کشور از پادشاهی مشروطه برخوردار است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره می‌شود.

سوئد کشوری با آب و هوای معتدل

وقتی صحبت از آب و هوای سوئد می شود اغلب افراد تصویری از کشوری سرد و همیشه برفی با فضایی مه گرفته به ذهنشان خطور می کند.اما واقعیت چنین نیست. آب و هوای سوئد معتدل تر از این تصورات است و این به خاطر جریانات گرم خلیجی (warm Gulf Stream)  میباشد. در نظر داشته باشید در کشوری با جغرافیای متنوع مانند سوئد, روند شروع و پایان فصل ها با توجه به مناطقی که افراد در آن زندگی می کنند می تواند متغیر باشد. ولی با این ‌حال به خاطر سردسیر بودن نقاط شمالی‌ سوئد، بیشتر جمعیت آن در جنوب سوئد متمرکز شده‌اند.

سوئد کشوری با جمعیت ۱۰ میلیون نفری

جمعیت این کشور نزدیک به ۱۰ میلیون نفر است که یک دهم آن را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند، و چیزی قریب به صد هزار ایرانی در حال حاضر در سوئد تحصیل و زندگی میکنند این کشور از نظر وسعت چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود و از صلح طلب ترین و مرفه‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود، همچنین نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد. شهروندان این کشور از کیفیت زندگی بسیار بالا و نرخ بیکاری کمی بهره میبرند، که همین موضوع شرایط زندگی در سوئد را به مراتب آسان تر از کشور های دیگر نموده است.

 اما بد نیست بدانید که …

همواره سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشورها و مقصد های اصلی مردم دنیا بوده است که اغلب مهاجران آن فنلاندی هستند و این موضوع خود باعث رشد جمعیت این کشور بوده است.

 فرهنگ سوئد

بی شک یکی از ویژگی های بارز فرهنگ سوئد طرفداری از برابری حقوق انسان‌ها است. به همین دلیل به رقابت اهمیت نداده و کودکانشان را به گونه ای تربیت می‌کنند که خود را برتر از دیگران ندانند.

آیا به راستی سوئد کشوری غیر مذهبی است؟

سوئد کشوری است که پذیرای اکثر مذاهب جهان میباشد، این در حالیست که کشوری غیرمذهبی است و به حقوق همه ی آنها احترام گذاشته می شود. دین اکثر مردم این شهر مسیحی پروتستان لوتری میباشد و کلیسای لوتران کلیسای رسمی و ملی سوئد، محسوب میشود که کاتولیک و سایر انواع مسیحیت نیز در آنجا رایج است. همچنین، دین اسلام یکی از بزرگترین مذاهب سوئد است و بودائیت و یهودیت نیز پیروان قابل توجهی در آنجا دارد. از اعیاد مذهبی این کشور به عید پاک، کریسمس و Midsummer میتوان اشاره نمود.

زبان کشور سوئد

واقعیت این است در سوئد اکثرا به زبان انگلیسی تسلط دارند ولی اگر این کشور را برای زندگی انتخاب کرده اید و با شرایط زندگی در سوئد آشنایی ندارید دانستن زبان سوئدی یکی از بیشترین شانس ها را برای یافتن شغل مناسب ایجاد میکند. زبان سوئدی زبان رسمی کشور محسوب میشود، این زبان به زبان نروژی هم بی شباهت نیست اگر چه بخشی از شمال کشور سوئد به زبان سامی صحبت می کنند.

 

بخش دوم:شرایط زندگی در کشور سوئد

واقعیت این است، افراد زیادی خواهان مهاجرت به سوئد میباشند البته بی دلیل هم نیست چرا که،  این کشور یکی از مرفه ترین و پیشرفته ترین کشور های اتحادیه اروپاست و از لحاظ معیشتی وضعیت مناسبی دارد. پایه منابع اقتصادی کشور سوئد را چوب، سنگ آهن و انرژی آبی و جنگل تشکیل میدهد به صورت کلی سوئد کشوری وابسته به صادرات تولیدات صنعتی میباشد اما ناگفته نماند درآمد های مالیاتی، بودجه نسبتا بالای این کشور را تامین میکند سوئد دارای یک اقتصاد آزاد است و امروزه فولاد، صنایع مهندسی، معدنی، و خمیر کاغذ توسعه یافته‌ای دارد که در سطح بین‌المللی دارای رقابت با سایر کشور ها هستند.واحد پول سوئد کرون است.

مشاغل مورد نیاز در سوئد و درآمد آن:

شاید اکنون این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که چه شغل هایی در کشور سوئد بیشتر رایج است و یا بعد از فارغ التحصیلی به راحتی وارد بازار کار خواهم شد؟

به صورت کلی سوئد در اکثر زمینه های شغلی دچار کمبود نیرو است ولی اگر سوال شما مشاغلی است که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند میتوان به پزشکی، پرستاری، آموزگاری، مددکار اجتماعی (با توجه به افزایش چشمگیر تعداد پناهندگان طی سالهای اخیر) اشاره نمود.

همچنین می توان اضافه کرد که کشور سوئد در مشاغلی مانند متخصصین آی تی، کارگران ساختمانی با کمبود نیرو مواجه است، البته داشتن مدرک مرتبط جز ملزومات و شرایط کار در سوئد میباشد.

بهترین شهر برای زندگی در سوئد:

این کشور دارای ۲۵ استان میباشد، نظیر گوتنبرگ، مالمو، سولنا، ناکا، لیدینگو، دنده رید، اومئو، و… که طبیعتا هر کدام دارای شهرهایی میباشند، اما به جرئت میتوان گفت شهر Malmo و solena  از شهر های دیدنی با مردم دوست داشتنی و آب و هوایی عالی میباشد. در این شهرها هزینه زندگی متوسط و قیمت ملک مناسب میباشد، البته اکثر مهاجرین از جمله ایرانیان شهر استکهلم پایتخت سوئد را برای زندگی انتخاب میکنند، چرا که دارای فرصت های شغلی بیشتر و جاذبه های دیدنی از جمله ساختمانهای تاریخی بسیار جذاب و دریاچه های زیبایی که توسط پلها به هم متصلند از ویژگی بارز این شهر است این شهر بیستمین جایگاه را در بین ۴۹ شهر برتر جهان برای زندگی به خود اختصاص داده است.

آیا سوئد برای زندگی مناسب است؟

با توجه به مواردی که تاکنون درباره شرایط زندگی در سوئد ذکر شده میتوان گفت کشور مناسبی برای مهاجرت میباشد.لذا در اینجا نگاهی به مزایای زندگی در این کشور داریم:

 • کیفیت زندگی بالا
 • نرخ بیکاری پایین
 • سطح کیفی بالای آموزشی
 • و…
 

بخش سوم: معایب و مشکلات زندگی در سوئد

 • هزینه نسبتا بالای زندگی در این کشور است، که میتواند این مورد شرایط زندگی در سوئد را به چالش بکشد، برای درک بهتر به طور میانگین، هزینه مخارج برای هر نفر ۹۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ کرون است. البته از این مبلغ، ۳۰ تا ۵۰ درصد آن را هزینه های مالیاتی تشکیل میدهد.
 • هزینه تحصیلی نسبتا بالایی دارد، شهریه دانشگاه ها از ترمی حدودا ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو میباشد.
 • چیزی مانند سند در سوئد معنا ندارد، به عنوان مثال در خرید و فروش یک ملک آنچه معامله میشود فقط بنای خانه هاست و اراضی متعلق به دولت (کمون) میباشد.
 • به علت عرض جغرافیایی بالا، فصل سرما در این کشور بسیار طولانی با روزهایی بسیار کوتاه است، به طوری که زمستان در مناطق مختلف این کشور ۴ الی ۶ ماه (از ابتدای اکتبر تا اواخر مارس) طول می کشد و تنها ۳ الی ۴ ساعت در هر شبانه روز هوا روشن است.

 

blank

نکاتی که شاید برای شما هم جالب باشد:

 • بهترین کامیون های دنیا VOLVO , SCANIA متعلق به کشور سوئد میباشد.
 • آلفرد نوبل مخترع و دانشمند معروف در جهان اهل سوئد است.
 • در سال ۲۰۱۲ بانوی ایرانی به نام لاله پور کریم عنوان محبوب ترین و موفق ترین خواننده را به خود اختصاص داد، بطوریکه روزنامه معروف Dagens Nyheter از وی به عنوان ملکه موسیقی سوئد نام برد.
 • قریب به ۲۰۰ سال است این کشور شاهد هیچ جنگی نبوده است و حتی در هر دو جنگ جهانی اعلام بی طرفی نموده است.
 • در سوئد کودکان از بیشترین حقوق اجتماعی برخوردارند.
 • سوئدی ها بیشترین میزان مصرف قهوه در دنیا را دارند، همچنین مردمانی خجالتی هستند اما وقتی مشروبات الکلی میخورند زیاد حرف میزنند و معاشرتی میشوند.
 •  

روش های مختلف مهاجرت و اقامت به سوئد عبارتند از :

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به سوئد از طریق تولد

مهاجرت به  سوئد از طریق ازدواج

 

مهاجرت به سوئد و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئد از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئد می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

2 دیدگاه ها

 1. blank Fazel گفت:

  سلام
  من سرمایه ام ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون هستش
  خودم لیسانس کامپیوتر و ۳۰ سال
  خانمم فوق دیپلم حسابداری و ۲۸ سال
  بچه ام هم ۶ ماهه هستش
  کدام کشور میتونم مهاجرت کنم اقامت بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟