سرمایه گذاری و اقامت در کشور دانمارک
مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به یونان از طریق کار
مهاجرت به یونان از طریق کار
سپتامبر 7, 2020
نمایش همه

مهاجرت به یونان و انواع روش های آن

مهاجرت به یونان و انواع روش های آن

مهاجرت به یونان از طریق کار

درباره کشور یونان و شرایط عمومی آن بدانید :

قصد داریم درخصوص مهاجرت به یونان و انواع روش های آن برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید. کشور یونان در شبه جزیره بالکان قرار دارد و با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه همسایه می باشد. پایتخت کشور یونان شهر فوق العاده زیبای آتن می باشد. یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای است یعنی تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل دارد. زبان اصلی مردم یونان، یونانی می باشد اما به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند.

یونان کشوری است دارای فرهنگ و تمدن غنی و عمده درآمد این کشور از طریق گردشگری و جذب توریست می باشد. کشور یونان از سال ۲۰۰۸ دچار بحران اقتصادی شد و حتی چندین بار تا مرز ورشکستگی پیش رفت. کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد و افراد به راحتی می توانند به سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمایند. واحد پول کشور یونان یورو است.

درصد جمعیت خارجی موجود در یونان بالای ۸٫۴ درصد نسبت به کل جمعیت این کشور است. علاوه بر این، بین ۹ و ۱۱ درصد از نیروی کار یونانی ثبت شده در حدود ۴٫۴ میلیون خارجی هستند. علاوه بر این ۲۵ درصد از حقوق بگیران این کشور را مهاجران تشکیل می دهند. افراد این کشور دارای رشد منفی جمعیت هستند و مهاجران به قدری زیاد هستند به تنها منبع افزایش جمعیت یونان تبدیل شده اند.

از سال ۲۰۱۲، مهاجران آلبانیایی ۷۰٪ از مهاجران این کشور را تشکیل می دهند و بیشترین جمعیت مهاجر این کشور می باشند. بیشتر گروه های مهاجر اخیرا، با پناهندگی سیاسی یا مهاجرت غیر قانونی از طریق ترکیه و ایرانی، عراقی ها، سومالی، مصر و دیگران وارد این کشور شده اند. از سال ۱۹۹۰، افزایش ظهور مهاجرت به عنوان یک مسئله سیاسی به طور فزاینده در یونان تبدیل شده است.

یونان از سال ۱۹۸۱ عضو اتحادیه اروپا و از سال ۲۰۰۱ تا به اکنون یکی از اعضای اتحادیه اقتصادی اتحادیه اروپا بوده است. مساحت یونان تقریبا ۱۳۱ هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن در حدود ۱۰ میلیون نفر می باشد. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن آتن و زبان رسمی این کشور زبان یونانی و واحد پولی آن یورو است. به منظور اخذ مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور راه هایی وجود دارد. برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت یونان به صورت لاتین می توانید برروی لینک helprefugees کلیک کنید.

انواع روش های مهاجرت به یونان :

اقامت یونان از طریق کار :

مهاجرت از طریق کار در یونان یکی از طرق مهاجرت می باشد که افراد می توانند از این طریق اقدام نمایند و به اقامت و تابعیت یونان دست یابند. در حال حاضر اخذ ویزای کار یونان از کشور ایران و کشور های خارج از اتحادیه اروپا با دشواری همراه است و فرد متقاضی کار در یونان می تواند به ۲ صورت اقدام نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به یونان از طریق کار کلیک کنید.

اقامت یونان از طریق تحصیل :

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا هستید برای تحصیل در یونان به ویزا نیاز ندارید اما اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید برای تحصیل به ویزای دانش آموزی نیاز دارید. برای تحقق این امر در ابتدای کار به نامه پذیرش رسمی از دانشگاه مورد نظر یا TEI ( انجمن آموزشی تکنیکال آتن) نیاز دارید که باید به تایید وزارت آموزش یونان برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به یونان از طریق تحصیل کلیک کنید.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری :

سرمایه گذاری در یونان و بررسی دقیق استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می تواند کمک بسزایی در نحوه تصمیم گیری اشخاص متقاضی سرمایه گذاری در یونان داشته باشد. از جمله نکات مهم و کلیدی در رابطه با سرمایه گذاری، نحوه برخورد نظام قضایی کشور مقصد با سرمایه گذار خارجی خواهد بود که این مسئله با بررسی نرخ مصادره اموال کاملا واضح و روشن خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری کلیک کنید.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت :

یک شرکت ثبت شده در یونان معمولا به عنوان یک شرکت یونانی به شمار می رود، حتی با وجود این که تمام اعضای آن ممکن است خارجی باشند. دولت یونان چندین اصلاحیه جدید را در پارلمان ارائه داده است و دامنه طرح ویزای طلایی را گسترش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت کلیک کنید.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی :

هدف نهایی افراد در مهاجرت به هر کشوری دریافت تابعیت و پاسپورت و حق شهروندی کشور مورد نظرشان می باشد. در روش خودحمایتی یونان با اثبات دارا بودن تمکن مالی در ابتدا یک اقامت دو ساله به افراد اعطا می شود و سپس میتوانید هر سه سال یکبار این اقامت را تمدید نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی کلیک کنید.

اقامت از طریق تولد :

یکی از روش های اخذ اقامت یونان تولد فرزند است در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت جامع درخصوص این روش برای شما توضیحاتی ارائه دهیم.

اقامت از طریق ازدواج :

یکی از روش های اخذ اقامت یونان ازدواج است در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت جامع درخصوص این روش برای شما توضیحاتی ارائه دهیم.

هزینه زندگی در یونان چگونه است:

این کشور در سراسر دنیا به علت آب و هوای مناسب و پاک و فرهنگ غنی و تاریخی کهن شهرت فراوانی دارد. برای زندگی در این کشور ماهانه به مبلغ ۶۰۰ تا ۱٫۵۰۰ € (یورو) احتیاج دارید. هزینه های زندگی در یونان بسیار بیشتر از ایران است. اما می توان گفت هزینه مسکن و اجاره مسکن در این کشور ۲۰% از ایران ارزان تر ارزیابی می شود.

بهتر است بدانید که با توجه به نرخ متوسط درآمدها در یونان هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد اما در کل می توانیم در رابطه با هزینه زندگی در یونان اینگونه بیان کنیم که هزینه زندگی در یونان بستگی به سطح زندگی افراد دارد و می تواند از حد معمول آن کمتر و یا بیشتر شود.

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج :

در ابتدا باید اثبات کنید که ازدواج شما با یک شهروند یونانی یا شهروند اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت نیست و با عشق و علاقه انجام می شود؛ پس مدارک زیر را باید آماده کنید:

  • گواهی ازدواج
  • تکمیل درخواست ویزای خود
  • ثبت ازدواج به صورت رسمی و قانونی در کشور یونان
  • مدارک مربوط با تابعیت یونانی همسر

نوجه داشته باشید که برای تمام ازدواج های یونانی مراحل اخذ ویزا به صورت رایگان خواهد بود و برای صدور ویزا از شما هزینه ای دریافت نمی شود.

مهاجرت به یونان از طریق تولد :

در رابطه با مهاجرت به یونان از طریق تولد مسائل مختلفی می تواند مورد بررسی و بحث قرار گیرد. از احراز تابعیت نوزاد متولد شده در یونان گرفته تا نحوه انتقال آن به والدین او و در صدر همه این موارد روشن شدن انتقال دهنده این تابعیت به دلیل تولد در خاک یونان است.

طبق ماده ۱ قانون شهروندی یونان فرزندی که در یونان متولد شودپاسپورت و شهروندی کشور یونان را در حالی به دست می آورد که :

  • پدر فرزند متولد شده در یونان در زمان تولد نوزاد در شهروند بوده باشد.
  • مادر فرزند متولد شده در یونان در طول دوران بارداری خود و در زمان تولد فرزند در یونان بوده باشد.
  • و حالت سوم اینکه اگر نه پدر و نه مادر تبعه یونان نباشند در این صورت می بایست اجازه قانونی اقامت در یونان را داشته باشند . و این اقامت باید تحت مجوز قانونی و مستند اقامت و حداقل به مدت ۵ سال قبل از تولد فرزند در یونان باشد.

مهاجرت به یونان و انواع روش های آن و سخن پایانی:

مهاجرت به یونان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به یونان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟