مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت
سپتامبر 7, 2020
مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی
مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی
سپتامبر 7, 2020
نمایش همه

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در یونان دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی یونان از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری :

کشور یونان در حال حاضر اولین بازار اصلی برای سرمایه گذاری در بخش املاک مرتبط با مهاجرت می باشد . برنامه ویزا طلایی یونان هنوز رقابتی ترین مسیر سرمایه گذاری املاک و مستغلات برای دریافت اقامت دائم در اروپا محسوب می شود.

برای درخواست اقامت یونان، متقاضی ابتدا باید ویزایی معتبر جهت ورود به کشور یونان دریافت نماید. فرایند اولین مرحله تا حد زیادی به کشور مبداء فرد خارجی بستگی دارد. چرا که اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده نسبت به سایر کشورها شرایط متفاوتی برای دریافت ویزای ورود دارند.

پس از ورود فرد خارجی به یونان صرف نظر از نوع ویزای مورد استفاده برای ورود، می تواند درخواست اقامت بر اساس برنامه مهاجرتی مبتنی بر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دهد. تقاضانامه صاحبان خارجی املاک و مستغلات باید حاوی سه قطعه عکس رنگی از سرمایه گذار، یک نسخه از گذرنامه سرمایه گذار و یک گواهی پزشکی از سوی یک پزشک یونانی باشد که تأیید کند سرمایه گذار عاری از بیماری های واگیردار است.

روند اخذ ویزای اقامت و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری :

روند درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری کشور یونان حدود ۴۰ روز طول می کشد از زمان سرمایه گذاری تا زمانی که اجازه اقامت صادر می شود متقاضی سرمایه گذاری در ملک کشور یونان قبل از درخواست برای ویزا ساخته شده است و فردی که می خواهد در کشور یونان سرمایه گذاری و اقامت کند باید حتما سابقه کیفری نداشته باشد و بیمه بهداشت و درمان برای پوشش هر اقامت در کشور یونان نیاز دارند و ویزای اقامت کشور یونان را می تواند پس از ۵ سال ارائه سرمایه گذاری نگهداری و تمدید کرد.

هزینه درخواست ویزا به حدود ۱۵٫۰۰۰یورو علاوه بر مالیات ارزش افزوده از ۲۳ % به پرداخت کشور یونان در خرید املاک جدید وجود دارد. و اعضای خانواده شامل همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ کودکان ۱۸ و بالاتر می توانید واجد شرایط برنامه اقامت کشور یونان به تازگی به والدین هر دو سرمایه گذاری و همسر تمدید می شود.

انواع سرمایه گذاری در یونان :

ایجاد یک کسب و کار

سرمایه گذاری حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ یورو در یک شرکت مستقر در یونان (به استثنای شرکت های سهامی سرمایه گذاری).ثبت شرکت سرمایه گذاری املاکسرمایه گذاری حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ یورو در یک شرکت سرمایه گذاری املاک با هدف سرمایه گذاری منحصرا در یونان با به دست آوردن سهام در افزایش سرمایه است.

اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی یونان از موسسه اعتباری محلی با ارزش حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ یورو به مدت حداقل ۳ سال.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

قرار دادن حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ یورو در یک موسسه اعتباری یونان به مدت ۱۲ ماه.

خرید سهم و اوراق قرضه

سرمایه گذاری حداقل ۸۰۰٫۰۰۰ یورو در سهام، اوراق قرضه شرکتی که تجارت در بازارهای تنظیم شده است.

سهام در شرکت سرمایه گذاری

جایگزین سرمایه گذاری در سهام با ارزش حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ یورو در یک شرکت سرمایه گذاری جایگزین ایجاد شده در یونان با هدف سرمایه گذاری منحصرا در املاک و مستغلات در یونان تحت شرایط خاص.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مزایای سرمایه گذاری و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری :

متقاضیان سرمایه گذاری حق زندگی در کشور یونان را بدون نیاز به وجود کار می توانند اخذ کنند. کارت اقامت برای تمام اعضای خانواده برای سفر آزاد به سراسر منطقه شینگن با ویزای شینگن اتحادیه اروپا به سهولت و بدون ویزا فراهم می شود. اگر ساکنین اموال خود را به یکی از شهروندان غیر اتحادیه اروپا به فروش برسانند، اقامت کشور یونان به آن شخص سرمایه گذار جدید انتقال داده می شود.

حق اقامت و تحصیل در یونان

مسافرت به ۱۵۵ کشور بدون ویزا در صورت اخذ تابعیت

ملزم نبودن به سکونت در این کشور

امکان فروش ملک و اعطای اقامت به فرد خارجی دیگر

آزادی سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن

سهولت در تمدید اقامت پس از ۵ سال

معاف از پرداخت مالیات سالانه

ملزم نبودن به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا یونانی

راه‌اندازی هر شغلی در صورت تمایل

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری (خرید ملک):

افراد می توانند از طریق خرید ملکی به ارزش ۲۵۰۰۰۰€ (یورو)، اقامت یونان را بدست آوردند. این اقامت ۵ سال اعتبار خواهد داشت و قابلیت تمدید مجدد را نیز دارد. در صورتی که فرد ازدواج نکرده باشد، پدر و مادر او نیز قادر خواهند بود تا از این اقامت ۵ ساله بهرمند شوند.

از طرف دیگر در صورتی که فرد ازدواج کرده باشد علاوه بر افراد ذکر شده همسر قانونی او به علاوه پدر و مادر همسر و کلیه فرزندان زیر ۲۱ سال می توانند از این امکان استفاده کنند. لازم بذکر است که خریدار ملک در یونان پس از کسب اقامت خود در این کشور قادر خواهد بود تا ملک خود را بفروش برساند که در این صورت باید پیش از پایان اعتبار اجازه اقامت خود، درصورت تمایل به تمدید، ملک جدیدی خریداری کند.

مزایای خرید ملک در یونان :

امکان دریافت اقامت برای فرزندان تا سن ۲۱ سال

امکان دریافت اقامت برای والدین و والدین همسر

امکان تمدید اجازه اقامت در یونان

امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی

امکان دریافت پاسپورت پس از ۸ سال

امکان به اجازه سپردن ملک

هزینه های مقرون به صرفه خرید ملک نسبت به سایر کشورهای حوزه شنگن

بی نیازی از حضور در یونان برای تمدید اقامت

شرایط مالیاتی در اخذ اقامت یونان چگونه است؟

افرادی که در یونان اقامت ندارند، مالیات بر در آمد حاصل در یونان را باید پرداخت کنند اما در آمد خارج از یونان شامل مالیات نمی شود. مالیات بر درآمد با نرخ ۲۲ درصد شروع می شود. به درآمد حاصل از اجاره ملک در یونان از ۱۱ تا ۳۳ درصد مالیات تعلق می گیرد. هزینه های خاص از در آمد ناخالص داخلی کم می شود. مالیات بر سود سرمایه در فروش ملک، ۱۵ درصد است. برای بدست آوردن اطلاعات در خصوص مهاجرت یونان به صورت لاتین می توانید برروی لینک سایت helprefugees کلیک کنید.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به یونان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به یونان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟