مهاجرت به یونان از طریق کار
مهاجرت به یونان از طریق کار
سپتامبر 7, 2020
مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری
سپتامبر 7, 2020
نمایش همه

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت یکی از امن ترین روش های اخذ اقامت در این کشور اروپایی می باشد و متقاضیان فراوانی را به خود جذب کرده است. متقاضیانی که سرمایه و توان مالی کافی دارند می توانند با سازماندهی یک تیم درست سرمایه گذاری، اقدام به ثبت شرکت در یونان کنند. مهاجرت به کشور یونان از راه های گوناگونی امکان پذیر می باشد؛ اما اکثر مهاجرانی که به این کشور مهاجرت می کنند به فکر کسب اقامت و سپس پاسپورت این کشور می باشند. کشور یونان بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و مردم این کشور به زبان های یونانی و انگلیسی مسلط می باشند. این کشور در بخش جنوب شرقی قاره اروپا قرار گرفته است و عضو اتحادیه اروپا می باشد.

ثبت شرکت در یونان توسط سرمایه گذاران با هدف تجارت و کسب و کار صورت می گیرد. این کشور که مهد تمدن غرب نامیده می شود بعد از جنگ جهانی دوم از نظر اقتصادی توسعه پیدا کرد و امروزه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و هم چنین یکی از اعضای اتحادیه اقتصادی و پولی این اتحادیه می باشد، از این جهت ثبت شرکت در یونان برای سرمایه گذاران اهمیت دارد.

اولین گام در مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت :

سرمایه گذاری در کشور یونان در زمینه ثبت شرکت و تاسیس کمپانی نیاز به داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز دارد و متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی و بین المللی می توانند بدون وجود محدودیت در کشور یونان در زمینه تاسیس کمپانی و یا سایر زمینه ها اقدام به سرمایه گذاری کنند. اولین گام جهت تاسیس کمپانی در کشور یونان کامل کردن فرم های درخواست تاسیس کمپانی در این کشور می باشد.

انواع شرکت ها جهت مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت :

شرکت سهامی با مسئولیت محدود (A.E.)

کسب و کارهای سازمان یافته به عنوان شرکت های سهامی با مسئولیت محدود نسبت به سایر شرکت ها از لحاظ اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردارند. تشکیلات درونی یک شرکت سهامی با مسئولیت محدود شامل مجمع عمومی سهامداران، هیئت مدیره و حسابداران است. سهامداران در این شرکت صاحب سهم هستند که به صورت سهام بی نام یا بانام است. سهامداران شخصا مسئول نیستند و مسئولیت آن ها به میزان سرمایه گذاری آن ها محدود است.

شرکت به مسئولیت محدود (E.P.E.)

در یک شرکت با مسئولیت محدود، شرکاء مسئولیت شخصی ندارند و مسئولیت محدود به میزان سهم هر شریک است. تشکیلات داخلی متشکل از مجمع شرکاء و مدیریت است. هرچند تمامی شرکاء شرکت با مسئولیت محدود برای مدیریت تجارت شرکت تعیین می شود، عملا مدیریت به یک یا چند مدیر اختصاص داده می شود.

شراکت عمومی (O.E.)

شراکت عمومی معمولا متشکل از حداقل دو شریک است که مسئولیت نامحدود دارند. قرارداد شراکت به شرکاء اجازه می دهد در تعیین روابط خود انعطاف پذیری خاصی داشته باشند. به عنوان مثال شرکاء می توانند تعیین کنند که چه کسی در مدیریت شرکت نقش داشته باشد و در مورد سود و زیان شرکت با هم به توافق می رسند.

مشارکت غیرفعال (Silent Partnership)

مشارکت غیرفعال به وسیله یک قرارداد غیررسمی میان حداقل دو شخص صورت می گیرد، که یکی از این دو تن شریک غیرفعال است و معاملات تجاری را انجام می دهد (شراکت غیرفعال) و دیگری یعنی شریک فعال هویت تجاری به دست می آورد.

ثبت شرکت و شعبه در کشور یونان :

شعبه یک شرکت خارجی ممکن است از طریق ثبت نام در دفتر ثبت عمومی تجارت در یونان تأسیس شود. برای انجام این کار، اسناد مشخصی باید در سازمان ثبت تجارت عمومی از جمله اساسنامه شرکت خارجی، ثبت گواهی حسن نیت شرکت خارجی صادر شده توسط مرجع نظارت صالح خارجی، مصوبه ای از نهاد شایسته شرکت شرکتی که تأسیس شعبه در یونان را تأیید می کند. برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت یونان به صورت لاتین می توانید برروی لینک helprefugees کلیک کنید.

و یک وکالت نامه را به عنوان نماینده حقوقی شعبه در یونان و اشخاص مجاز برای دریافت مکاتبات در یونان (در صورتی که یک نماینده قانونی در یونان اقامت نداشته باشد) تعیین می کند. پس از ثبت در دفترچه ثبت عمومی تجارت و انتشار در وب سایت ثبت نام تجاری عمومی، در صورت لزوم، شعبه باید در مراجع ذیصلاح مالیاتی ثبت شود (ثبت مالیات توسط اداره کل تجارت انجام نمی شود بلکه بطور جداگانه در دفتر امور مالیاتی صالح انجام می شود.)

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در یونان و دریافت اقامت :

تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در یونان و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت یونان نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی

تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده ایشان حضور در یونان جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت

بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت، اقامت تمدید خواهد شد.

بعد از ۳ سال اقامت در یونان و در صورت ارائه فعالیت تجاری مثبت ، فرد متقاضی و خانواده ایشان حق تقاضای دائم پیدا خواهند نمود.

مزایای مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت :

امکان تردد آزاد به همه کشورها عضو اتحادیه و عضو شنگن بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی شنگن

امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های اروپایی و تبادل آسان وجوه ارزی شرکت ها و صنایع

دارا بودن نیروی متخصص و صاحب دانش با به روزترین امکانات فعالیتی

امکان اخذ اقامت دایم اروپا برای مدیر شرکت و خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

امکان خرید ملک پس از ثبت شرکت در یونان و برخورداری از حمایت های اتحادیه اروپا

داشتن تجارت آزادانه، بدون وجود تحریم و مشکلات اقتصادی

امکان اخذ پاسپورت یونان در صورت رعایت قوانین مربوط به اقامت در یونان

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت :

اساسنامه شرکت خارجی جهت ثبت شعبه شرکت در یونان

تکمیل فرم های درخواست ثبت شرکت در یونان

تعیین نشانی شرکت در یونان و همچنین نام شعبه شرکت در یونان

تعیین وکیل جهت ثبت شرکت در یونان با نماینده جهت امضا دفاتر اسناد رسمی شرکت

گذرنامه معتبر و ترجمه مدارک هویتی متقاضیان ثبت شرکت در یونان

پرداخت هزینه های ثبت شرکت و هزینه نشر آگهی تاسیس شرکت در یونان

لازم به ذکر است، تمامی مدارک و اسناد باید رسمی و دارای تاییدیه کنسولگری و تمبر کنوانسیون لاهه باشد و رسماَ توسط وزارت امور خارجه یا توسط یک وکیل در یونان ترجمه شود.

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت و سخن پایانی:

مهاجرت به یونان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به یونان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟