مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی
مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی
سپتامبر 7, 2020
مهاجرت به وانوآناتو و انواع روش های
مهاجرت به وانواتو و روش های آن (خرید پاسپورت وانواتو)
سپتامبر 7, 2020
نمایش همه

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیلی

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. زبان رسمی کشور یونان ، زبان یونانی می باشد اما اکثر مردمان یونان تا حدودی به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند و این امر باعث شده است افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند تحصیل در یونان نیز مناسب باشد. کشور یونان دارای دانشگاه های متعددی است که بعضی از آن ها مورد تایید وزارت علوم می باشد.

شرایط عمومی مهاجرت به یونان از طریق تحصیل :

جمهوری یونان به پایتختی آتن از جمله کشورهای جنوب شرقی اروپا است و ویزای تحصیلی یونان از جمله روش های مهاجرتی است که توانسته است مورد توجه دانشجویان خارجی قرار گیرد. میراث فرهنگی و تاریخ در یونان از جذابیت بالایی برخوردار است. این کشور با ساختارهای بنیادی فرهنگ در اروپا تحت عنوان کشور غربی شناخته شده است. جمهوری از جمله کشورهای توسعه یافته عضو اتحادیه اروپا می باشد که عضو اتحادیه اقتصادی و پولی به شمار میرود.

تحصیل در یونان در اغلب رشته ها و مقاطع به صورت رایگان است و دروس به دو زبان یونانی و انگلیسی ارائه می شود. بنابراین زبان تحصیل در یونان به انگلیسی و یونانی می باشد، از این رو کشور یونان مقصد بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته می باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت یونان به صورت لاتین می توانید برروی لینک helprefugees کلیک کنید.

دانشگاه های کشور یونان مانند دانشگاه های ایران دارای ۲ ترم در هر سال می باشند که در این دو ترم ۱۳ هفته تحصیلی برگزار می شود و ۳ هفته نیز به امتحان اختصاص دارد. فرد متقاضی تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی باید دارای گواهی دوره دبیرستان باشد.

تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی به زبان یونانی امکان پذیر است اما به صورت محدود در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. طول دوره تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال است. در طی این دوره دانشجو از خدمات درمانی رایگان بهره مند می شود. هزینه این خدماتی درمانی توسط دولت تامین می شود . اجازه کار در طول این دوره به دانشجو داده می شود و فرد به صورت ۱۰ ساعت پاره وقت می تواند کار کند.

مدارک لازم جهت مهاجرت به یونان از طریق تحصیل :

دیپلم متوسطه و ریز نمرات تحصیلی

توصیه نامه از موسسه آموزشی قبلی

فرم درخواست تکمیل شده

ارائه نمره آزمون زبان با نمره حداقل ۶٫۵ برای آزمون IELTS و نمره ۵۷۰ برای آزمون TOEFL

هزینه های تحصیل از روش مهاجرت به یونان از طریق تحصیل :

یونان در معاملات خود از واحد پول مشترک اروپایی Euro (€) استفاده می کند. هزینه تحصیل در یونان نیز بیشتر به دانشگاه محل تحصیل و برنامه آموزشی شما بستگی دارد. مسلما هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی پایین تر از موسسات خصوصی است. همچنین دانشجویان اروپایی از پرداخت هزینه تحصیل در یونان معاف هستند. به طور متوسط، هزینه سالیانه تحصیل شما در دانشگاه های یونان بین €۳,۰۰۰ الی €۱۵,۰۰۰ (یورو) خواهد بود. هزینه زندگی شما نیز بسته به شهر محل زندگی و نیز عادات زندگی شما بین €۵۰۰ الی €۱۰۰۰ یورو متغییر می باشد که هزینه بیمه سلامت به مبلغ ۲۰۰ الی €۶۰۰ (یورو) را نیز باید به آن اضافه کرد.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در مدارس در یونان :

تحصیل در مقطع دبستان در یونان برای اشخاصی که مقیم یونان هستند و یا اینکه از اتباع یونان هستند هیچ هزینه ای ندارد .سطح کیفی مدارس یونان بسیار مناسب بوده و دارای استاندارهای آموزشی مناسبی است. دبیرستان های یونان دارای انواع مختلف هستند و دارای هزینه های متفاوتی می باشند .در دبیرستانهای یونان گرایشات مختلف تحصیلی وجود دارد. همانند ایران که در دبیرستان تقسیم بندی رشته داریم در کشور یونان نیز به همین شکل می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در یونان :

مقطع لیسانس در دانشگاه های یونان معمولا ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد که تحصیل در این مقطع به صورت رایگان است و دانشجویان از خدمات درمانی رایگان نیز بهره مند میشوند.متقاضیان برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس در یونان باید حداکثر ۱۹ سال داشته باشد.البته تحصیل در مقطع لیسانس در یونان بیشتر به زبان یونانی ارائه میگردد.هیچ هزینه ای برای تحصیل یا ثبت نام برای تحصیلات کارشناسی در کشورهای یونان وجود ندارد. همچنین بیشتر کتابها رایگان ارائه میشود و کتابخانه های دانشگاه در دسترس همه دانشجویان هستند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان :

مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا که توسعه یافته قلمداد می شوند طول مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در یونان دو سال می باشد. زبان اصلی و رسمی مردم کشور یونان “یونانی” می باشد اما در برخی از رشته های تحصیلی خاص امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. نکته مهم است که برای تحصیل کارشناسی ارشد در یونان باید مدرک آکادمیک تسلط به زبان انگلیسی ارائه کنید یا در غیر این صورت باید به زبان یونانی مسلط باشید.

امکان گذراندن دوره های فشرده آموزش زبان یونانی در کالج های دولتی و خصوصی با پرداخت هزینه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد تا سطح زبان یونانی خود را تقویت کنند. پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد در یونان رشته های مدیریت، رشته های مهندسی و برخی از شاخه های پیراپزشکی می باشد که بیشترین میزان دانشجو را دارند. مدارک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های معتبر یونان از اعتبار بین المللی خوبی برخوردار است و به متقاضیان اجازه می دهد که بتوانند در کشورهای آسیایی و اروپایی و آمریکایی به راحتی کار کنند.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در یونان :

مقطع دکترا در دانشگاه های یونان حدود ۳ سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی میبایست یک موضوع برای پایان نامه خود ارائه دهند و روع موضوع ارائه شده تحقیق کنند و در پایان دوره پایان نامه خود را تحویل داده و از آن دفاع کنند.

برای تحصیل در مقطع دکتری در یونان نیاز به زمان و انرژی کافی خواهید داشت. اپلای در مقطع دکتری و اساسا پذیرش در مقطع دکتری کار ساده ای نیست. شما نیاز به یک رزومه عالی و مدرک زبان بالا دارید. شما به یک استاد راهنما (سوپروایزر) نیاز دارید. که با شما مصاحبه کرده و مایل به همکاری با شما در یک پروژه علمی باشد.

شرایط تحصیل و معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در یونان :

Aristotle University of Thessaloniki
National and Kapodistrian University of Athens
University of Crete
University of Patras

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل و سخن پایانی:

مهاجرت به یونان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به یونان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟