ثبت شرکت در فرانسه
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت
آگوست 28, 2020
مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
آگوست 28, 2020
نمایش همه

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار

در این مطلب ما در مورد روش های  مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار را برای شما خواهیم گفت و به شما کمک حواهیم کرد که اطلاعات مفیدی را در این مورد به دست بیاورید.

گرفتن اقامت دائم کشور فرانسه  از روش  کار کردن، شاید یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن تابعیت فرانسوی شماست. که اگر قصد انجام این کار را داشته باشید پیشنهاد ما به شما این است که از تیم مجرب و حرفه ای در موسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی Legal REL مشاوره‌ی رایگان خود را دریافت کنید که در سریع ترین زمان ممکن به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

 کشور فرانسه

این کشور یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین کشور ها در دنیاست و یکی از اولین کشورهای برتر از لحاظ توریسم به شمار می آید. این کشور عضو اتحادیه اروپاست و بعد از کشور آلمان، دومین کشور پرجمعیت اروپایی به شمار می آید. این کشور با کشورهای نظیر سوئیس، ایتالیا، و آلمان و بلژیک هم مرز است.

کشور فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سفر کردن و زندگی کردن و همین طور برای ادامه تحصیل است. اگر شما هم دوست داشته باشید که در این مورد اطلاعات خود را تکمیل کنید و این کار را انجام دهید، پیشنهاد می کنم که با ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL در تماس باشید و همین امروز مشاوره‌ی رایگان خود را دریافت کنید.

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار

کار در کشور فرانسه

شاید کشور فرانسه یکی از قطب های بزرگ اقتصادی در کشور اروپا و ششمین کشور قدرتمند در دنیا به شمار بیاید، ولی یکی از مهمترین موضوعی که در مورد فرانسه باید بدانید این است که بیکاری شاید در این کشور بالا باشد و برآورد شده است که حدود ۸٫۱٪ از جمعیت این کشور بیکار هستند و این موضوعی نیست که به سادگی از آن گذشت!

شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل بالابودن میزان بیکاری در فرانسه به ‌خاطر عدم‌ تطابق داشتن نیاز های شرکت ‌ها و مهارت ‌های موجود در نیروی کار این کشور برای رسیدن به این سمت ‌ها در نظر گرفته شود. 

فناوری اطلاعات یا همان حوزه‌ی  (IT)، بخش‌‌های بهداشتی ‌و مهندسی در فرانسه و  در برخی موارد کمبود کارگران واجد شرایط است که این درحالی است که کارگران کشاورزی، تولیدی و معدنی در این کشورمازاد هستند!

به همین خاطر اگر مهارت خاصی دارید و می توانید در این کشور آینده‌ی درخشانی داشته باشید، می توانید از همین مهارت خود برای رسیدن به اقامت دائم این کشور استفاده کنید

مزایا مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار

شما با مهاجرت به کشور فرانسه جهت کار کردن، به امکانات خیلی زیادی دست پیدا خواهید کرد، نظیر:

 • شانس به دست آوردن اقامت دائم کشور فرانسه
 • مسافرت های سوبسید دار
 • تخفیف های ویژه رستوران ها و مترو
 • پرداخت حقوق در روزهای تعطیل به دلیل ازدواج و مناسبت ها دیگر
 • خدمات درمانی رایگان
 • مرخصی بعد از زایمان برای خانم ها
 • مرخصی پدران در هنگام تولد فرزند
 • پاداش های آخر ماه
 • برخورداری از حمایتهای اتحادیه های کار (Comité d’entreprise)

نحوه گرفتن ویزای کاری در کشور فرانسه

اگر شما قصد زندگی و مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار دارید، باید قبل از هر چیزی یک دعوت نامه معتبر از طرف یک کارفرمای معتبر داشته باشید. روال کار در این مورد هم به این صورت است که کارفرما اگر قصد داشته باشد که از یک فرد بین المللی دعوت به کار کند، باید به مدت سه ماه کار خود را در کشور فرانسه آگهی کند  و اگر فردی که واجد شرایط کار نبود، باید یک بار دیگر به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر این بار هم فردی پیدا نشد، می تواند از بین نفر خارج از کشور درخواست کند که در کار با او همکاری کند.

فردی که قصد کار کردن در این کشور را دارد، می‌تواند با گرفتن دعوت‌نامه از طریق کار فرما کشور فرانسه وارد شود و این امکان را داشته باشد که بعد از پنج سال در فرانسه اقامت خود را دریافت کند. ولی اگر زبان این کشور را بدانید و به خوبی بتوانید صحبت کنید این شانس را خواهید داشت که شانس خود را برای قطعی کردن اقامت خود بیشتر کنید.

البته که مواردی از جمله سن، مدرک تحصیلی و سوابق تحصیلی خوب، داشتن سابقه کار و… هم از فاکتورهایی است که می تواند شانس شما را برای گرفتن اقامت این کشور بالا ببرد!

انواع ویزاهای کاری در کشور فرانسه

کلیه افرادی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند، باید ویزای بلند مدت داشته باشند که معمولا برای مدت زمانی بیش از سه ماه صادر می شود و با بهره بردن از آن این امکان را خواهید داشت که در فرانسه مشغول به کار شوید.

ویزای کاری بلند مدت فرانسه

 برای متقاضیان کار در کشور فرانسه بیشتر از سه ماه

ویزای نیروی کار حقوق بگیر فرانسه

 برای کار در فرانسه تا سقف یک سال این ویزا استفاده می شود که باید توسط DIRECCTE تایید شده باشد.

ویزای فرانسه برای راه اندازی تجارت

در این روش شما باید بتوانید که یک برنامه‌ی تجاری را  ارائه کنید و ثابت کنید که برای راه‌انداری و ادامه‌ی آن امکان مالی دارید و از پس هزینه‌های آن بر می آیید.

ویزای بلند مدت فرانسه برای ورزشکاران

در این روش اگر شما به صورت حرفه ای ورزش می کنید، این امکان را خواهید داشت که برای مدت یک سال در این کشور هم زندگی و هم کار کنید.

مدارک مورد نیاز جهت کار در کشور فرانسه

برای به دست آوردن این ویزا همان‌طور که توضیح داده شد، کار فرمای فرانسوی شما باید، یک قرار داد کاری را برای شما تنظیم کند و  آنرا به‌بخش محلی وزارت کار  در کشور فرانسه یا اداره‌ی DIRECCTE ارائه کند.  اگر این قراردادی که ارائه شده توسط اداره ی DIRRECTE  تایید شد، مدارک به اداره‌ی مهاجرت ارسال خواهد شد و ادغام آن‌با (OFII) برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی که مدارک از سوی OFII تایید شود، این درخواست شما به طور مستقیم به سفارت فرانسه در ایران ارسال خواهد شد. در نهایت با مراجعه به سفارت فرانسه در ایران، می توانید به اخذ ویزای بلند مدت خود دسترسی پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز در مورد کارفرما

 • اسناد در مورد موقعیت شغلی (نه در مورد متقاضی کار)
 • قرارداد کار
 • اسنادی که مشخص کند که شرایط استخدام تعیین شده توسط دولت رعایت شده است
 • مستنداتی که اثبات کند که تست بازار کار  انجام شده است (در صورت لزوم)

مدارک مورد نیار در مورد فرد جویای کار

 • داشتن گذرنامه حداقل با سه ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزا که به طور کامل پر و امضا شده باشد
 • دو قطعه عکس بر اساس استاندارد های عکس های پاسپورتی
 • اجاره نامه و اثبات اینکه در صورت ورود به کشور فرانسه مکانی برای اقامت خواهید داشت
 • قرارداد کاری
 • اسنادی که ثابت کننده منابع و وضعیت مالی باشد، مدارکی نظیر حساب بانک در سه ماه اخیر و در صورت شاغل بودن فیش حقوقی سه ماه اخیر
 • اسناد وضعیت حرفه ای و اجتماعی که شامل مدرک، CV، گواهی اشتغال، نمونه کار و از این قبیل موارد باشد
 • اظهار نامه قانونی که اثبات کند که فرد در طی ده سال گذشته هیچ ورشکستگی نداشته و دارای سوء پیشینه ای نیز  نبوده است
 • گواهی عدم سوء پیشینه که باید از سمت پلیس محلی تهیه شود و حتما در بازه سه ماه اخیر تهیه شده باشد

انواع مهاجرت به فرانسه از طریق کار

در کشورفرانسه ویزا های کاری یا همان  (Autorisation de travail) مدلهای مختلف و متنوعی دارند. ممکن است این ویزا ها به‌صورت ویزا های اقامتی برای افراد مختلف صادر بشوند که با استفاده از آن اجازه‌ی کار برای افراد داده خواهد شد.

انواع ویزاهایی که برای کار در فرانسه دریافت خواهید کرد عبارتند از:

 • ویزای اقامت دائمی یا  (carte de résident, CR)  که نشان دهنده اجازه کار شما در کشور فرانسه است.
 • ویزای اقامت مشروط یا (autorisation provisoire de séjour, APS) که معمولا به صورت ویزای اقامت موقتی یا (carte de séjour temporaire, CST) و روادید کار موقتی (ATP, Autorisation provisoire de travail) است.
 • قرارداد کار فصلیcontrat de travail saisonnier) ) که نوع کار، مکانی که قصد کار کردن و اعتباری که دارد را نشان خواهد داد.
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار

نحوه درخواست کار در کشور فرانسه

اگر کارفرمایی را به صورت شخصی نمی شناسید و دوست داشته باشید که خودتان درخواست کار برای کشور فرانسه را ارسال‌کنید باید روش صحیح  نوشتن و فرستادن CV یا همان رزومه‌ی خود را بلد باشید که در زبان فرانسه به جای CV از کلمه ی  Curriculum Vita استفاده می شود.

قبل از ایکه قصد درخواست اجازه کار در کشور فرانسه را ارسال کنید، باید تمامی موارد را در نظر داشته باشید و تمام جزئیات جدید و به روز باشد. اگر هم این رزومه را به زمان فرانسوی ترجمه کرده باشید، شانس استخدام شدنتان در این کشور، به شدت بالا خواهد رفت.

بعد از ترجمه تمامی مدارک خود باید رزومه را از طریق ایمیل و فرم‌های آنلاین درخواست و یا با ارسال CV به صورت یک نامه، این درخواست را به شرکت‌ها و یا اداره‌هایی که مایل به همکاری و کار کردن با آن‌ها هستید ارسال کنید.

در کشور فرانسه از نظر کارفرمایان، رزومه‌ای معتبر و قابل قبول است که بتوانید تمامی مهارت های خود مثل تسلط کافی در زبان،  تجربه‌ی کار (به‌ترتیب زمانی) و دستاورد های آموزشی که از قبل داشته‌اید را کاملا نوشته باشید که این امکان را داشته باشید که شانس خود را برای گرفتن اقامت بیشتر کنید.

مواردی که در هنگام نوشتن CV باید در نظر داشته باشید

 • نام کامل (نام خانوادگی)
 • نشانی
 • شماره تلفن
 • پست الکترونیک
 • سن
 • وضعیت تأهل
 • ملیت
 • صلاحیت کار قانونی
 • پاسپورت
 • جزئیات آموزشی
 • دستاوردها
 • گواهینامه‌ها و سایر آموزش‌های مربوطه

ویزای کار فرانسه از طریق کارت آبی یا بلوکارت

یکی دیگر از روش هایی که از طریق آن به کار و اقامت در کشور فرانسه دست پیدا کنید، بلوکارت یا کارت آبی است. این‌کارت از طرف اتحادیه‌ی اروپا برای افراد متقاصی صادر می‌شود و معمولاً به کسانی تعلق خواهد گرفت که مدرک تخصصی و فنی داشته  باشند و یا این‌که مدرک خیلی مهمی را از دانشگاه‌های معتبر دنیا گرفته باشند. فردی که این کارت را داشته باشد، اجازه زندگی و کار کردن در این کشور به مدت ۱ تا ۳ سال خواهد داشت.

اگر شما هم قصد داشته باشید که این کارت را داشته باشید و از مزایای آن بهره مند شوید، باید حدود ۳ تا ۵ سال سابقه حرفه ای در شغلی خاص داشته باشد، تا از همین طریق به درآمد خوب و قابل توجهی در این کشور دست پیدا کنید.

اگر شما هم در یک شاخه کاری تخصص و مهارت های ویژه ای دارید، اقدام برای به دست آوردن این کارت می تواند برای شما بهترین گزینه برای پیدا کردن یک شغل عالی و پردرآمد در این کشور باشد و اگر ۵ سال مدام در این کشور کار کنید، می توانید برای دریافت اقامت طولانی مدت خود در این کشور اقدام کنید.

 ویزای کاری برای دانشجویان در کشور فرانسه

اگر شما دانشجو باشید و قصد شما آمدن به کشور فرانسه باشد، این کار برای شما میسر نخواهد شد. ولی این جور هم نیست که دانشجوی کشور فرانسه باشید و امکان کار و تحصیل را هم‌زمان با هم نداشته باشید. دانشجویانی که در این کشور زندگی می کنند می توانند در هنگام تحصیل هم همزمان یک شغلی را به صورت نیمه وقت داشته باشند و در آن مشغول به کار شوند.

اگر شما با ویزای تحصیلی به این کشور وارد شده باشید، پس از تمام شدن تحصیلات خود می توانید به مدت ۶ ماه، شغلی مناسب پیدا کنید و قرارداد کاری خود را ثبت کنید. فقط در این صورت است که می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید و بعد از انجام دادن مراحل قانونی، مشغول به کار شوید و در ابتدا اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم خود را دریافت کنید.

حداقل میزان دستمزد و حقوق در کشور فرانسه

حداقل میزان دستمزد در کشور فرانسه که به عنوان دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا شناخته می شود چیزی حدود  ۱٫۴۹۸٫۴۷ یورو (۱،۶۸۱ دلار) در هر ماه است که میانگین حقوق چیزی حدود ۲٫۹۹۸یورو (۳،۳۶۲ دلارناخالص) یا نا خالص ۲،۲۵۰یورو (۲،۵۲۴ دلارخالص) تمام ‌وقت در یک ماه خواهد بود.

کارمندان بخش خصوصی در فرانسه شاید بالاترین میانگین حقوق در اتحادیه اروپا را دریافت می کنند!

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار

میانگین حقوق سالیانه برای برخی از مشاغل در کشور فرانسه

 • توسعه دهنده نرم افزار:   ۵۵,۶۵۹ دلار
 • مهندس: ۵۲,۸۹۷ دلار
 • کارگردان: ۱۴۶,۷۴۶ دلار
 • مدیر:  ۷۷,۱۲۲ دلار
 • مدیر بازاریابی: ۸۲,۰۳۱ دلار
 • مدیر پروژه IT: 70,158 دلار
 • مهندس نرم افزار :  ۶۶,۶۳۷ دلار
 • مدیر منابع انسانی: ۸۵,۲۵۹ دلار
 • مدیر پرژه: ۶۶,۱۴۸ دلار
 • مدیر IT: 103,426 دلار

مهاجرت از طریق کار به کشور فرانسه و سخن پایانی:

مهاجرت و کار کردن در این کشور با استفاده از روش‌هایی که گفته شد برای شما میسر خواهد بود که اگر دوست داشته باشید اطلاعات دقیق تر و جزئیات بیشتری به دست بیاورید و اگر در ذهنتان هزاران سوال در این مورد به وجود آمده است، پیشنهاد ما به شما این است که از مشاوره های رایگان از تیم حرفه ای و کاربلد و موسسه حقوقی و مهاجرتی  Legal REL را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟