مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
آگوست 28, 2020
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار
آگوست 28, 2020
نمایش همه

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در فرانسه

مطلبی که در این مقاله ما قصد داریم به آن بپردازیم در مورد مهاجرت به کشورفرانسه از روش ثبت شرکت است. در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات ارزشمندی را به‌دست بیاورید.

ثبت شرکت شاید یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور است که اگر دوست داشته باشید در این مورد بیشتر بدانید و اقدام به این کار کنید، پیشنهاد ما به شما گفتن مشاوره ی رایگان از تیم حرفه ای و کاربلد در موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL است. با این کار شما ساده ترین و مطمئن ترین و کم ریسک ترین راه مهاجرت را خواهید رفت.

پس در ادامه با ما همراه باشید.

کشور فرانسه

بعد از کشور اوکراین، این کشور یکی از بزرگ‌ترین کشور‌های اروپایی است و با کشورهای مثل کشور بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز مشترک کرد. زبانی که مردم این کشور با آن صحبت می‌کنند زبان فرانسوی است و پاریس پایتخت رویایی و زییای این کشور است.

پول رسمی در این کشور یورو است و بیش از شصت و پنج میلیون‌نفر جمعیت دارد. فرانسه از لحاظ توریستی بودنش جزو یکی از اولین کشورهای اروپایی است و شاید ساله بیشتر از هشتاد و سه میلیون نفر از این کشور به صورت توریست دیدن کنند. به جرات میتوان گفت که این کشور از این لحاظ یکی از اولین کشورهای محبوب توریستی به شمار می آید.

مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور

شاید یک نفر که قصد ثبت شرکت در مکانی غیر از کشور خود را داشته باشد، دلایل متفاوتی را برای این انجام  کار داشته‌باشد، زیرا این کار مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه خواهد داشت.  با ثبت کردن شرکت در جایی مثل  فرانسه، فرد متقاضی می تواند هم اجازه اقامت داشتن  این‌کشور را به دست بیاورد و هم این امکان را داشته باشد که یک حساب بانکی بین ‌المللی برای خود باز کند و این امکان را برای خود به وجود بیاورد که در بازارهای بین المللی مشغول به کار و بیزینس شود.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این امر این است که با این کار، شخصی که اقدام به ثبت شرکت در این کشور می کند، می تواند از معافیت‌های مالیاتی یا طرح ‌های تشویقی که برای این دسته از افراد صورت می گیرد بهره مند شود.

اخذ اقامت و ثبت شرکت در کشور فرانسه

با استفاده از این روش می‌توانید یه  اقامت یک‌ساله در این‌کشور دست ‌پیدا کنید، که هم‌زمان این امکان را خواهید داشت که شرکت خود را نیز در فرانسه ثبت‌کنید و کار و فعالیت خود را شروع کنید. البته که این اقامت یکساله را می توانید به ۵ سال نیز تمدید کنید و پس از اخذ اقامت ۱۰ ساله این کشور، می توانید جهت گرفتن پاسپورت فرانسوی خود اقدام کنید و از همه ی حق و حقوق شهروندی هم در کشور اروپا و هم در سایر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا بهره‌مند شوید.

 برای اخذ اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت، شما به عنوان یک متقاضی باید از طرف نهادهای مربوطه در فرانسه و مطابق با نیازهای بازار سرمایه گذاری آن مورد تائید باشید. فقط باید توجه داشته باشید که یکی از مهمترین نکاتی که در این مورد باید مد نظر داشته باشید این است که شما به عنوان یک متقاضی باید در همین زمینه یعنی ثبت شرکت، در کشور مبدأ خود دارای سابقه باشید و حتما این امکان را داشته باشید که در این کشور هم مالکیت کل سهام شرکت، برای خودتان باشد.

این شرکتی که قرار است شما در این کشور ثبت کنید، باید این امکان را داشته‌باشد که در حدود ۳ هزاریورو در ماه را پرداخت کند و مقداری هم سرمایه‌ی اولیه داشته‌باشد. اگر این ویژگی ها را شرکتی که ثبت می کنید داشته باشید، پس از تأیید مدارک و طی مراحل قانونی، به اقامت ۳ ساله این کشور دست پیدا خواهید کرد.

ثبت شرکت در کشور فرانسه و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

عوامل خیلی زیادی را شما در مورد ثبت شرکت در این کشور در نظر داشته باشید و بر اساس آن این کار را اتجام دهید. یکی از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید، برسی و تحلیل دقیق کلیه شاخص های اقتصادی این کشور است.

کشور فرانسه یکی از مهم‌ترین کشورهای دنیا از نظر سیاسی‌و‌اقتصادی است و شاید یکی از پیشتازترین کشورها بین بیست و هشت کشوری باشد که  عضو اتحادیه‌ی اروپا هستند و شاخص‌های اقتصادی که این کشور دارد هم می‌تواند به نوبه‌ی خود تاثیرات خیلی زیادی را درمورد چشم‌اندازهای آینده‌ی اروپا داشته‌باشد. دلیل این امر هم این است که  این کشور در سال ۲۰۱۵ توانست که رتبه‌ی ششم در اقتصاد بزرگ جهانی از طرف بانک‌جهانی شود و عوامل خیلی زیادی در این مورد دخیل ‌بود.

مثلا تولید ناخالص داخلی فرانسه وزنی حدود ۲۳٪ در منطقه اروپا را دارد و همین امر موجب شده که این کشور را به عنوان دومین اقتصاد بزرگ منطقه بعد از کشور آلمان که وزنی حدود ۳۰٪ دارد را داشته باشد.

علاوه بر تمامی این موارد کشور فرانسه رتبه ۷۲ را در فهرست جهانی از لحاظ اقتصاد آزاد دارد، که پایین تر از کشور مکزیک است ولی همچنان رتبه ای شاید بسیار بالاتر از کشور هایی مثل پرتغال و اسپانیا که نوبه‌ی خود شاید یکی از مدرن‌ترین و توسعه‌یافته ترین‌ است، داشته باشد.ثبت شرکت در کشور فرانسه و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار عبارتند از:

تولید ناخالص داخلی

میزان مشخص کردن تولید ناخالص داخلی در این کشور معمولاً با در نظر گرفتن تولید کلیه کالاها و خدماتی که در اقتصاد از بخش خصوصی و دولتی است. در مورد کشور فرانسه نرخ رشد سالانه از سال ۱۹۴۹ به طور متوسط چیزی حدود ​​۰٫۷۹٪ بوده است.

تولید صنعتی

این تولید را ممکن است در برخی اوقات به‌عنوان خروجی ‌صنعتی معرفی کنند که شاید همین موضوع یکی از ملاک ‌های خیلی مهم در قسمت‌ تولید در یک کشور به‌حساب آید.داده‌های تولیدی- صنعتی در این کشور، توسط‌INSEE به‌صورت ماهانه منتشر می‌شود و شایان به ذکر است که تولید صنعتی در کشور فرانسه از  سال ۱۹۸۱ به‌بعد به‌طور متوسط درحدود ​​۰٫۱۶٪ رشد خوبی داشته‌است.

بیکاری

در مورد ثبت شرکت هم این مورد بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد. طبق بررسی های اخیری که انجام شده، این نرخ در بین ۶۵۰۰۰ خانوار و کلیه افراد در سن ۱۵ سال یا بالاتر مشخص می شود. نرخ بیکاری این کشور از سال ۱۹۹۶ به طور متوسط ​​در حدود ۹٫۳٪ به طور متوسط ​​است.

تورم

شاخصی که با آن نرخ تورم در فرانسه را مشخص می کنید، معمولاً بر اساس قیمت مواد غذایی، انرژی و خدمات مصرفی است. بعد از شروع گزارش دولت فرانسه در مورد تورم در سال ۱۹۵۸، به طور متوسط ​​سالانه در حدود ۴/۴ درصد در این کشور است.

نرخ بهره ( ECB  )

این شاخص بر اساس سیستم بانکی در اقتصاد اعمال می شود که تعیین کننده آن بانک مرکزی اروپا یا همان ECB است.طبق برآوردهای انجام شده، نرخ بهره منطقه اروپا از سال ۱۹۹۸ به طور متوسط ​​سالانه ۲٫۱۵ درصد است.

انواع ثبت شرکت در کشور فرانسه

بعد از بررسی تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد، شما باید اقدام به ثبت شرکت خود در این کشور بکنید که بسته به نوع فعالیتی که قصد انجامش را دارید، مولفه های مختلفی را شامل خواهد شد.

از طرق مختلفی شما می‌توانید در این کشور، شرکت خود را ثبت کنید که در ادامه تمامی این روش ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 ثبت شرکت در کشور فرانسه با مسئولیت محدود

شما باید با این‌ روش یک شخصی را به‌عنوان مدیرعامل شرکت خود معرفی کنید. در کنار مدیرعامل می‌توانید سهامداران شرکت خود را هم معرفی‌کنید که سهام شرکت به اسم آن‌ها خورده باشد که این مقدار می‌تواند بین دو تا پنجاه نفر متغیر باشد.  برای این امر هم باید مبلغی را به‌عنوان سرمایه‌ی اولیه کار، با توجه به کسب و کاری که قصد آن را دارید، در حساب‌بانکی شرکت‌خود قرار دهید که پول می‌تواند هر میزانی که خودتان میدانید باشد.

در ضمن ثبت شرکت در این کشور شما باید یک سری شرایطی را داشته باشید از جمله:

  • ارائه دادن یک آدرس ثبت شده جهت ارائه به سازمان های مورد نظر به عنوان محل شرکت
  • ارائه تمامی مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت
  • افتتاح حساب بانکی جهت معرفی به عنوان حساب شرکت
  • انجام کلیه مراحل جهت اخذ یک کد مالیاتی برای شرکت
  • داشتن اقامت کشور فرانسه برای فرد متقاضی ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشور فرانسه با عنوان سهامی ساده

در مورد ثبت این نوع شرکت در کشور فرانسه، شما باید حداقل دو نفر را به عنوان سهام‌دار به دولت این کشور معرفی‌ کنید و چیزی ‌حدود بیست و سه هزار یورو هم سرمایه‌ی اولیه داشته باشید. این راه یکی‌از جدید ترین راه‌های ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور به شمار می آید.

این نوع ثبت شرکت فرصتی مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری است که در چند سال گذشته مراحل انجام دادنش بسیار سخت بود، ولی این روزها این روش به یکی از پرطرفدار ترین روش های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور درنظر گرفته شده است.

ثبت شرکت در کشور فرانسه با عنوان شرکت مدنی و مشاغل حرفه ای

در مورد ثبت شرکت با عنوان شرکت مدنی و مشاغل حرفه ای شما نیاز به حداقل دو شریک دارید، چرا که این بیزینس باید به صورت مشارکتی اداره شود و اگر مایل انجام دادن فعالیت‌های خاص و همین‌طور مشاغل‌خاص را داشته باشید، این راه روشی بسیار ‌مناسب برای شما به شمار می‌آید، که مشخصا در این مورد، شرکا در سود و زیان شریک خواهند بود.

ثبت شرکت در کشور فرانسه با عنوان شرکت ناشناس

در این روشی که شما با آن قصد  ثبت شرکت خود را دارید، باید در کمترین حالت، حدود هفت نفر سهام‌دار داشته باشید. در موارد خاص هم این مقدار می‌تواند بیشتر باشد و از این بایت هیچ‌گونه محدودیت را شما نخواهید داشت. شرکت باید توسط هیئت‌مدیره اداره شود و سرمایه‌ی اولیه هم باید در حدود سی و هفت هزار یورو در حساب اختصاصی شرکت موجود باشد

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

اگر این کار را شما با تحقیق و برسی های درست و اصولی انجام دهید، مزایای خیلی زیادی برای شما خواهد داشت از جمله:

اخذ پاسپورت کشور فرانسه

همانگونه که در ابتدای مقاله عنوان شد، این روش شاید به عنوان یکی از مطمئن ترین روش برای مهاجرت به این کشور باشد. شاید در ابتدای کار همه چیز سخت و طاقت فرسا باشد ولی بعد از ۳ تا ۵ سال، می توانید به  اقامت دائم خود دست پیدا کنید و با گرفتن پاسپورت فرانسوی، از تمامی مزایای شهروندی این کشور مثل تحصیل رایگان، دریافت خدمات درمانی رایگان و … بهره مند شوید.

سهولت در استخدام نیروی کار

کشور فرانسه از لحاظ توسعه نیروی انسانی کارآمد و تحصیل کرده، جزو کشورهای پیشرو در تمام جهان بوده است. با توجه به افزایش نرخ بیکاری در این کشور در طی سال های اخیر، تامین نیروی کار در این کشور کار بسیار راحتی شده است و علاوه بر تمامی این موارد که گفته شد، امکان جذب‌کردن نیروی کار با روش‌های دلخواه کارفرمایان در ارتباط با مقدار دستمزد و زمانی که برای قرارداد مشخص کرده‌اید، برای شما امکان‌پذیر خواهد شد.

حمایت دولت فرانسه از سرمایه گذاران داخلی و یا خارجی

با توجه به شرایط اقتصادی در دهه گذشته، کشور فرانسه علاقه خیلی زیادی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی داشته است و با ارائه تسهیلات بانکی ویژه، سهولت در اجرای پروژه های سرمایه گذاری، تسریع در انجام روند اداری جهت صدور ویزا و … این کار را برای سرمایه گذاران خارجی راحت تر کرده است. شاید یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های کشور فرانسه در مورد این موضوع به‌دلیل حمایت کردن از سرمایه‌گذاران و  اشتغال‌زایی و رشداقتصادی در کشور بوده باشد!

مشکلات و معایب ثبت شرکت در کشور فرانسه

ثبت شرکت در این کشور، قطعا نقاط ضعقی را هم با خود به همراه خواهد داشت از جمله:

دانستن زبان فرانسه

واضح است که اگر قصد کار و زندگی در کشور فرانسه را دارید باید به خوبی با زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید. با در نظر گرفتن این نکته که زبان فرانسوی بعد از زبان آلمانی یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری است، دانستن کامل و مسلط بودن بر کلیه اصول گرامری این زبان، شاید یکی از سخت ترین چالش ها برای فرد متقاضی باشد.

سیستم مالیاتی پیچیده

فهمیدن و درک کامل داشتن از سیستم‌مالیاتی در کشور فرانسه، برای افراد متقاضی این مورد، صد در صد یکی از مشکل‌ترین چالش‌های این راه است. کشور فرانسه از لحاظ میزان مالیات دریافتی و پیچیدگی که در سیستم مالیاتی دارد، رتبه ششم را در کل دنیا به خود اختصاص داده است.

مثلا تصور کنید که مقدار  مالیات ‌بردرآمد کارمندهای یک شرکت یا یک ارگان چیزی در حدود سی تا سی و پنج درصد از حقوق این‌افراد باشد که شما به‌عنوان یک کار فرما باید آن را بتوانید تا پرداخت کنید. جدای این قضیه و مالیات حقوق کارمندان، درآمد کلی که شرکت به دست خواهد آورد نیز مشمول پرداخت مالیات خواهد بود که شاید این مقدار، مقدار قابل توجهی باشد و شاید امکان پرداخت آن برای بسیاری از کارفرمایان طاقت فرسا و گران باشد!

 نظام سرمایه داری

نظام سرمایه‌داری در این کشور از نفوذ خیلی بالا در سیاست و اقتصاد این‌ کشور برخوردار می باشد. به گونه ای که بیشتر شغل های پرسود در اختیار سرمایه‌داران‌کلان فرانسه است. این مورد به‌همراه رکود اقتصادی حال حاضر که در اقتصاد این کشور ضرر مالی سنگینی رابه شرکت‌های نوپا و کسب ‌و کار های خرد وارد کرده است و به‌عنوان یک چالش خیلی بزرگ برای افراد متقاضی در این امر ممکن است باشد.

 مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کشور فرانسه و سخن پایانی:

مهاجرت کردن و ثبت‌ شرکت در این کشور از تمام روش‌هایی که تاکنون برای شما گفته شده امکان‌پذیر خواهد بود و اگر دوست دارید که در این مورد بیشتر بدانید و در مورد قوانین کشورهای دیگر بدانید، پیشنهاد ما به شما این است که مقاله‌های تخصصی دیگری که در وبسایت ما موجود است را مطالعه کنید.

اگر هم دوست دارید اطلاعات بیشتری به دست آورید پیشنهاد ما به شما گرفتن مشاوره‌ی رایگان از تیم حرفه ای موسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی Legal REL است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟