مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذای
مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به کشور دانمارک از طریق کار
مهاجرت به کشور دانمارک از طریق کار
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به دانمارک

موضوع این مقاله در مورد  مهاجرت به کشور دانمارک از طریق روش تحصیل است و به شما کمک خواهیم کرد تا اطلاعات زیادی را در مورد مهاجرت از این راه را به دست آوردید.

رسیدن به اقامت دائم کشور دانمارک روش های زیادی دارد و اگر راه را به درستی انتخاب کرده باشید، این امکان را به دست خواهید آورد که خیلی راحت به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اطلاعات کافی در این مورد نداربد با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی و مهاجرتیLegal REL مشورت کنید تا شما را راهتمایی کنیم که بهترین راه را برای اخذ اقامت دائم این کشور پیدا کنید.

تحصیل در کشور دانمارک

کشور دانمارک شاید یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و زندگی به شمار می آید چرا که با تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور فرصت بی‌نظیری خواهید داشت که از باکیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا بهره‌مند شوید.

تحصیل در رشته‌های مهندسی و علوم زیستی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات، از محبوبیت زیادی در بین دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور برخوردار است و همین طور با تحصیل کردن در کشور دانمارک این امکان را خواهید داشت که مدرک تحصیلی خود را در یکی از بهترین  محیط های آموزشی بگیرید و از امکانات بی شماری که در اختیار شما قرار داده خواهد شد نیز نهایت استفاده را ببرید.برای اتباع خارحی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، هزینه‌های مربوط به تحصیل حدود ۶۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰  یورو می باشد که در ادامه در مورد این موضوع بیشتر خواهیم گفت.

سیستم آموزشی در کشور دانمارک

 تحصیل کردن در دانمارک دقیقا مثل سایر کشور های دنیا است. مثلا در مورد کودکان هفت تا شانزده سال تحصیل کردن اجباری است و صد در صد رایگان و همین طور دروسی که در این پایه ها دانش آموزان خواهند خواند، در تمامی کشورها به صورت مشابهی است.ولی همانند سیستم آموزشی ما از پایه هشتم به بعد دانش آموزان باید رشته تحصیلی خود را بین یکی از درس های ریاضی، انگلیسی، آلمانی، فیزیک و شیمی انتخاب کنند و تا اخر  کلاس دهم باید تحصیلات خود را به پایان برسانند و این امریست اجباری در تمامی کشورهای اروپایی

سطح آموزشی در کشور دانمارک

مشخص است که کشور دانمارک، کشوری است که از لحاظ آموزش، سطح بسیاری بالایی را دارد و در رده بندی بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تجصیل شناخته شده است و تبدیل به یکی از محبوب ترین کشورها برای ادامه‌ی تحصیل افرادی که دوست دارند مدرک عالیه خود را در بهترین دانشگاه های دنیا بگیرند.چرا که سطح  بالایی که در آموزش عالی دارد، مدرکی که از هر کدام از دانشگاه های این کشور دریافت کنید، در کل دنیا به رسمیت شناخته می شود و می توانید آینده ای طلایی را برای خود رقم بزنید.

مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل

هزینه های تحصیلی در کشور دانمارک

اگر فردی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور دانمارک دارد، تابعیت یکی از کشورهای اسکاندویناوی و کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و کشور سوئیس را داشته باشد، می تواند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کند.  برای اتباع خارجی دیگر باید به صورت سالانه شهریه‌ی تحصیلی خود را در دانشگاه‌های این کشور که از۶۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰ یورو، بسته به رشته‌ی تحصیلی خود و همین طور مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارند، متفاوت باشد.

ولی در چند مورد خاص می توانید از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شوید، از جمله:

 • داشتن اقامت دائم در این کشور
 • در صورتی که تبدیل شرایط اقامت موقت به دائم برای فرد متقاضی مهیا باشد.
 • فرزندان والدین غیر اروپایی که والدین آنها اجازه اقامت در دانمارک را کسب کرده باشند.

مدت زمان تمام کردن تحصبلات در دانمارک

اگر فردی قصد داشته باشد که مقطع ابتدایی تا دکترا در این کشور به تحصیل بپردازد، این مدت زمان ۲۰ سال خواهد بود. به غیر از مقطع اول تا دهم که تحصیل اجباری است، طول دوره لیسانس ۳ سال و برای رشته های غیر فنی و رشته هایی که از طریق  تحقیق یا research صورت می گیرد و چیزی حدود چهار تا پنج سال  و در مورد رشته‎‌های فنی و فوق‌لیسانس دو سال و برای مقطع دکترا تا سه سال متغیر خواهد بود.

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

یکی از رایج ترین راه ها برای گرفتن ویزای تحصیلی در کشور دانمارک، تحصیل در مقطع کارشناسی است. اگر قصد ادامه ی تحصیل در این کشور را داشته باشید به زبان دانمارکی و زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید که در مورد تحصیل کردن در دانشگاه هایی که زبان رایج در آنها انگلیسی است، مدرک آیلتس با حداقل نمره‌ی ۶ را داشته باشید.

دوره کارشناسی در این کشور تقریبا ۳ سال است و اگر در بازه سنی ۱۸ الی ۲۴ سال باشید، می توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید.

ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع کارشناسی ارشد

اگر مدرک کارشناسی داشته باشید، تحصیل کردن در دوره‌ی کارشناسی‌ارشد در این کشور برای شما امکان پذیر است. علاوه بر ارائه کلیه مدارک دوره کارشناسی خود، شما نیار به داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵ نیز هستید که اگر زیر سن ۳۷ سال باشید، این امکان را دارید که ویزای تحصیلی این کشور را به دست بیاورید. این دوره‌ی تحصیلی در این مقطع،در کشور دانمارک حدود ۲ سال است که باز هم به این بستگی خواهد داشت که چه رشته‌ای را انتخاب می‌کنید که در این مورد مدت زمان تحصیلی شما می‌تواند بین سه تا پنج سال باشد.

ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع دکتری

جهت دریافت پذیرش در این مقطع که اکثرا به صورت تحقیقاتی انجام می شود، شما نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر خواهید داشت و نیازمند داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ خواهید بود. نکته دیکر اینکه در این مقطع شما محدودیت سنی نخواهید داشت و حتی اگر بالای ۴۰ سال هم سن داشته باشید، باز هم امکان تحصیل در این مقطع برای شما امکان پذیر خواهد بود.

اگر شما متقاضی گرفتن ویزای تحصیلی در مقطع دکترا هستید، رزومه ای قوی و یا مقالات علمی ثبت شده در ژورنال های بین المللی و همچنین کنفرانس های بین المللی داشته باشید، این شانس را خواهید داشت که خیلی سریع تر پروسه ی کاری شما انجام گیرد.

بورسیه تحصیلی در کشور دانمارک

برای بسیاری افراد ممکن است هزینه‌های تحصیل کمی بالا باشد و نتوانند از پس هزینه های آن بر بیایند، برای این دسته از افراد مستعد دولت این امکان را فراهم کرده که به صورت بورسبه ای در کشور تحصیل کنند.

در این کشور برای دوران تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد این امکان فراهم شده که در شرایطی خاصی این امکان را داشته باشید که بتوانید بورسیه‌ی تحصیلی خود را بگیرید. اگر قصد گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشید، دانستن کامل زبان دانمارکی به شما این شانس را خواهد داد که بتوانید بورسیه تحصیلی خود را دریافت کنید. به غیر از تسلط کامل به زبان رسمی این کشور، اگر رزومه‌ی علمی خیلی بالا داشته باشید یا از لحاظ علمی درجه‌ی بالایی داشته باشید، این امکان برای شما فراهم خواهد بود که از این قابلیت استفاده کنید و تحصیلات خود را در این کشور به صورت رایگان تمام کنید. از جمله بورسیه‌هایی که شما می‌توانید از آن بهره مند شوید عبارتند از:

 بورسیه تحصیلی فرهنگی دولت دانمارک

این بورسیه را افرادی می‌توانند بگیرند که دوست داشته باشند در یکی از رشته‌های ادبیات دانمارکی ادامه دهند. بسته به مقطع تحصیلی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، این میزان می تواند تا ۶۰۹۰ یورو باشد و تا این مقدار دولت هزینه های تحصیل شما را پوشش خواهد داد.

 بورس تحصیلی دانشگاه روسکیلده دانمارک

این بورسیه‌ی تحصیلی حدود ۸۰۰۰ کرون در هر ماه است که به دانشجویان متقاضی اختصاص داده خواهد شد.

 کمک مایل چک برای مقطع لیسانس

این بورسیه‌ی تحصیلی حدود ۱۵۰۰ دلار از هزینه‌های تحصیلی و زندگی فرد متقاضی را شامل می شود.

بورس تحصیلی آراسموس

با استفاده از این بورسیه می توانید نیمی از هزینه‌های تحصیلی خود را از دولت کشور دانمارک دریافت کنید.

* در اینجا باید اضافه کنیم که افراد متقاضی در مقطع تحصیلی  دکترا این امکان را خواهند داشت که میزان بیشتری بورسیه‌ی تحصیلی را نسبت به سایر مقاطع تحصیلی دریافت کنند. این کمک هزینه‌ها که شامل آنها خواهد شد هم از روش اساتید راهنما و بودجه‌های تحقیقاتی که در اختیار خواهند داشت، داده می‌شود.

هزینه های زندگی در کشور دانمارک

کشور دانمارک به نسبت سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی هزینه های بالایی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دارد. اگر قصد مهاجرت و تحصیل در این کشور را دارید، باید تمامی این جوانب را در نظر بگیرید و بعد تصمیم خود را در مورد زندگی و تحصیل در این کشور بگیرید.

اگر از طریق بورسیه مشغول به تحصیل در این کشور شوید هم نیازمند پرداخت یک سری هزینه های جانبی نیز خواهید شد. مثلا  هزینه‌های تحصیل در این کشور در دوران تحصیلی متفاوت و شهرهایی که برای تحصیل انتخاب می کنند، می تواند متفاوت باشد.

مثلا تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، هزینه های تقریبا یکسانی دارد که از سالی حدود ۱۰ هزار یورو الی ۱۶٫۰۰۰ یورو متغیر است. اما میزان هزینه‌هایی که در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی باید پرداخت شود می‌تواند تا سالی ۳۰۰۰۰ الی ۴۰۰۰۰ یورو متفاوت باشد.

تحصیل کردن هم در دوره‌ی دکترا هم معمولا برای همه‌ی رشته‌ها حدود ۱۰۰۰۰ یورو در سال است که باز هم بسته به مکان و رشته ای که انتخاب می کنند می تواند متفاوت باشد.

کار و تحصیل همزمان در کشور دانمارک

بعد از مشخص کردن هزینه‌های تحصیل و زندگی کردن در این کشور، باید بررسی شود که آیا در زمانی که در حال تحصیل کردن هستید، اجازه کار کردن را دارید یا خیر! چرا که این موضوع برای افرادی که متقاضی این موضوع هستد، اهمیت ویژه ای دارد.دانشجویانی که از کشورهای دیگر به این کشور می آیند هم در حین تحصیل خود نیز می توانند حدود بیست ساعت در یک هفته در این کشور به صورت پاره وقت کار دانشجویی داشته ‌باشند.

در مورد دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل می کنند هم تا سی ساعت از زمان متغیر است.اگر هم فرد متقاضی عضو اتحادیه‌ی اروپا و کشورهای اسکاندیناوی باشد، این امکان را خواهد داشت که به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار کردن و درس خواندن باشد.

دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می شوند هم این امکان را دارند که در طول سه ماه تعطیلات تابستانی خود به‌صورت تمام وقت شغلی را برای انجام دادن داشته باشند. به خاطر داشته باشید که اگر تسلط کافی به زبان دانمارکی داشته باشید، خیلی راحت تر می توانید مشغول به کار شوید و اقامت خود را در این کشور قطعی کنید.

دولت کشور دانمارک برای این موضوع هم این امکان را فراهم کرده است و می توانید به صورت کاملا رایگان زیان این کشور را یاد بگیرید.

ویزای تحصیلی دانمارک و اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیار مهم است که شما بتوانید بعد از تمام کردن تحصیلات خود بتوانید که این امکان را داشته باشید که متناسب با رشته ی تحصیلی خود، کاری مناسب نیز پیدا کنید. طبق قوانین این کشور، شخصی که به مدت ۵ سال در کشور دانمارک زندگی و کار کرده باشد و همواره مالیات های خود را نیز پرداخت کرده باشد و به زبان رسمی این کشور مسلط باشد، این امکان را دارد که به اقامت دائم این کشور دست پیدا کند.

همواره هدف اصلی بیشتر افرادی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند، رسیدن به پاسپورت و اقامت دائم این کشور هستند. اگر شما ۳ یا ۴ سال در این کشور اقامت داشته باشید، طی مراحل خاصی این امکان را خواهید داشت که به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

برای این مورد هم شما باید در آزمون شهروندی کشور دانمارک شرکت ‌کنید و بتوانید که این آزمون را قبول شوید و به همین طور زبان دانمارکی را به خوبی بدانید.مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک

اگر شما واجد شرایط تحصیل در این کشور باشید و اگر تمامی مواردی که در بالا ذکر شد را در اختیار داشته باشید، می توانید جهت اخذ گرفتن ویزای تحصیلی خود در کشور دانمارک اقدام کنید. گرفتن ویزای تحصیلی این کشور، ملزم به پدیرفته شدن در یکی از دانشگاه‌های این کشور است.شما با ارائه نامه پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه در دانمارک و همچنین ارائه مدارکی که در ادامه خواهیم گفت، می توانید برای گرفتن پذیرش و ویزای خود اقدام کنید.:

 • نامه بانک جهت اثبات تمکن مالی مورد نیاز
 • مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز مقطع مربوطه
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • تکمیل فرم های مربوطه جهت درخواست ویزا
 • انجام آزمایشات پزشکی اولیه
 • پرداخت هزینه های مربوطه در سفارت
 • چند قطعه عکس منطبق با عکس گذرنامه
 • انگیزه نامه یا SOP
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی

مهاجرت از طریق کار به کشور دانمارک و سخن پایانی:

مهاجرت و تحصیل در کشور دانمارک از طریق تمامی روش هایی که در بالا گفته شد برای شما میسر خواهد بود. اگر دوست دارید در مورد این موضوع بیشتر بدانید، سری به سایر مقاله های موجود در سایت بزنید و در صورت هرگونه ابهام در مورد مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، می توانید با متخصین مجرب ما در تیم و  موسسه حقوقی و مهاجرتی (Legal REL)در ارتباط باشید.

امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟