شرایط زندگی و مسکن در اسپانیا
شرایط زندگی و مسکن در اسپانیا در سال (۲۰۲۰)
دسامبر 13, 2018
نمایش همه

مهاجرت به کشور اسلواکی و انواع روش های آن

مهاجرت به کشور اسلواکی و انواع روش های آن

آشنایی با کشور اسلواکی

اولین چیزی که برای مهاجرت به کشور اسلواکی و انواع روشهای آن باید بدانید شرایط عمومی کشور اسلواکی است. اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است. این کشور با لهستان، چک، اتریش، مجارستان و اوکراین هم‌ مرز است. پایتخت اسلواکی براتیسلاوا است. این کشور بالغ بر ۵ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثرا به زبان اسلوواک صحبت می کنند. لازم به ذکر است که با وجود زبان رسمی اسلوواک در این کشور، مردم این کشور به راحتی به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. این امر باعث شده متقاضیان نیاز به فراگیری زبان دشوار اسلوواک نداشته باشند.

 

 

کشور اسلواکی بیش از ۴۹ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. قسمت اعظم مساحت این کشور را مناطق کوهستانی در بر گرفته است. با این وجود اقلیم غالب این کشور اقلیم معتدل است و تنها در بخش هایی از آن اقلیم کوهستانی یافت می شود. کوهستانهای این کشور تلفیقی از رشته کوهای بسکید و کارپات اند. بلندترین قله‌های کارپات را کوه‌هایی به نام تاترا با ۲۰ قله مرتفع تر از ۲۵۰۰متر تشکیل داده اند. از لحاظ ارتفاع این کشور مرتفع ترین بخش قاره اروپا را شامل می شود.

رودخانه های زیادی در اسلواکی در جریان است و طبیعت این کشور بسیار رویایی و خیال انگیز است. مهم‌ترین رودهای اسلواکی عبارتند از دانوب، واه و هرون، هورناد و تیسا. این کشور بابیش از ۱۳۰۰ چشمه معدنی و بیشترین تعداد قلعه های تاریخی در جهان، مقصدی بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

بارزترین ویژگی اسلواکی، مردم این کشور است. مردمی که بسیار مهربان و با فرهنگی غنی هستند. همنشینی و مصاحبت با مردم این کشور می تواند برای شما بسیار دلپذیر باشد. از این رو مهاجرت به کشور اسلواکی و اقامت در این کشور برای مهاجران آسان شده است.

 

اسلواکی کشوری با فرهنگ، آرام، زیبا و مدرن است. این کشور در تمامی جنبه های اقتصادی و فرهنگی شرایط رو به بهبودی دارد و مخصوصا برای افرادی که به فکر ارتقا کیفیت زندگی خود هستند پیشنهاد بسیار مناسبی است. نزدیکی براتیسلاوا به وین ایده های جالبی را برای کار در وین پیش روی شما می‌گذارد. قیمت ها در اسلواکی به صورت چشمگیری از مابقی اروپا پایین تر است و سطح رفاه زندگی و قدرت خرید مردم شاخص مناسبی دارد.

 

روش های مهاجرت به کشور اسلواکی

جهت مهاجرت به کشور اسلواکی ابتدا بای انواع روش های مهاجرت به این کشور را بشناسید. مهاجرت به این کشور نیز مانند سایر نقاط دنیا روش های متنوعی دارد. هریک از این روش ها با توجه به شرایط منحصر به اشخاص متفاوت می تواند به گونه ای زمینه را برای مهاجرت شما به کشور اسلواکی فراهم کند. به طور کلی انواع روش های مهاجرت به کشور اسلواکی عبارت اند از:

هر یک از این روش ها مدارک و شرایط متفاوتی را طلب می کنند که متقاضیان مهاجرت به اسلواکی باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشند. در ادامه در رابطه با  این روش ها به طور خلاصه مطالبی را بیان خواهیم کرد.

 

 

 

 

مهاجرت به کشور اسلواکی و انواع روش های آن

 

 

 

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق تحصیل

جهت مهاجرت به اسلواکی تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می تواند روش مناسبی باشد. اگر شما به زبان اسلوواک آشنایی داشته باشید می توانید به صورت رایگان به تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور بپردازید. از مزایای دیگر تحصیل در دانشگاه های اسلواکی عدم نیاز به گذر از آزمون ورودی دانشگاه می باشد. مدارک دانشگاهی این کشور در اکثر نقاط جهان معتبر است. دانش آموختگان این دانشگاه ها می توانند با مدارک کسب شده در کشورهای اروپایی، آمریکایی و ایران مشغول به کار شوند.

 

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق کار

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار با توجه به نرخ بیکاری بالا در این کشور می تواند بسیار مشکل باشد. با این وجود بسته به شرایطی از قبیل تخصص و سابقه کار ممکن است افرادی بتوانند مجوز کار در این کشور را دریافت کنند. جهت اشتغال به کار در این کشور متقاضیان می توانند با مراجعه به موسسات کاریابی این کشور به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. و گفتنی است که پس از یافتن کار مورد نظر دریافت ویزای کاری این کشور از مراحل الزامی مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق کار است.

 

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور اسلواکی نیز مانند سرمایه گذاری در سایر کورهای اتحادیه اروپا می تواند گزینه ای سودمند برای صاحبان سرمایه باشد. با توجه به مناسبات تجاری کشور اسلواکی با آلمان و سایر کشور های اروپایی و رشد اقتصادی بی نطیر این کشور در سال های اخیر، سرمایه گذاری به طرق مختلف در این کشور میتواند سود خوبی نصیب متقاضیان مهاجرت کند. این امر موجب دریافت اقامت کشور اسلواکی نیز می شود. با این وجود برای دریافت بیشترین سود ممکن اطلاع از شرایط و انواع سرمایه گذاری و زمینه های مختلف آن برای مهاجران اجباری است.

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق ثبت شرکت

همانطور که ذکر شد کشور اسلواکی دارای نرخ بیکاری بالایی است و مهاجرت به این کشور از طریق کار بسیار دشوار است. اما اگر شما قصد دارید در این کشور کسب و کاری راه اندازی کنید، خصوصا کسب و کاری که موجب کارآفرینی و ایجاد شغل شود، زمینه مناسبی برای شما فراهم خواهد بود. ثبت شرکت در شرکت اسلواکی شرایط و مدارک خاص خود را می طلبد. توضیحات لازم در مطلب مربوط به این عنوان برای شما ارائه خواهد شد.

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق تولد

اخذ تابعیت کشور اسلواکی از طریق تولد اصولا بر اساس خون می باشد. این موضوع به این معناست که اگر کودکی در کشور اسلواکی متولد شود برای دریافت تابعیت این کشور باید اثبات شود که هر دو یا یکی از والدین او تبعه این کشور هستند. اگرچه تولد در خاک اسلواکی منجر به دریافت تابعیت این کشور نمی شود، اما استثناعاتی در این باره وجود دارد. هرچند این استثناعات برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند آنچنان مفید نمی باشد.

از جمله این استثناعات کودکان بی وطن هستند. کودکان بی وطن به کودکانی اطلاق می شود که تابعیت والدین آنها مشخص نباشد. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که  والدین کودک شناخته نشوند و یا به عبارتی کودک رها شده باشد. مورد دوم زمانی اتفاق می افتد که کودک در خاک اسلواکی متولد شود و والدین کودک تبعه اسلواکی نباشند. در صورتی که هریک از والدین تبعه یک کشور باشند و کودک متولد شده موفق به دریافت تابعیت هیچ یک از این دوکشور نشود. در این صورت طبق قوانین اسلواکی می تواند تابعیت این کشور را اخذ کند.

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق ازدواج با افرادی که تابعیت این کشور را دارند نیز امکان پذیر است. جهت این امر مدارکی دال بر حقیقی بودن این ازدواج از طرفین درخواست می شود. علاوه بر این ازدواج باید در کشور اسلواکی انجام شده و در دفتر ثبتی این کشور به ثبت برسد. انجام این موارد می تواند موجب دریافت اقامت کشور اسلواکی از طریق ازدواج شود اما شروط دیگری نیز جهت دریافت این نوع از اقامت وجود دارد که انجام آنها ضروری است. از جمله این شروط این است که شخص به زبان رسمی کشور اسلواکی که همان زبان اسلوواک است تسلط داشته باشد که با توجه به دشوار بودن فراگیری این زبان مانع بزرگی محسوب می شود. متقاضیان همچنین باید اسنادی ارائه کنند که طبق آنها ثابت شود مانعی برای ازدواج این اشخاص وجود ندارد.

 

شرایط و هزینه های زندگی در کشور اسلواکی

از طبیعت بکر، آثار تاریخی و مردم خونگرم و مهربان اسلواکی که بگذریم، جهت مهاجرت به این کشور شرایط و هزینه های زندگی را نیز باید در نظر گرفت. برای کسانی که کشور اسلواکی را برای زندگی در نظر می گیرند از این لحاظ  زیاد جای نگرانی نیست. این کشور به عنوان ارزان قیمت ترین کشور در اتحادیه اروپا شناخته می شود. این امر بدان معنی است که زندگی در کشور اسلواکی نسبت به زندگی در دیگر کشور های اروپایی هزینه کمتری در بر دارد. میزانی تغییر قیمت در شهر های متفاوت این کشور نیز وجود دارد. اما با وجود این تفاوت در قیمت ها باز هم هزینه های زندگی در گران ترین شهر این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است.

به طور کلی هزینه های زندگی در کشور اسلواکی مانند سایر کشورهای جهان عبارت اند از: هزینه مسکن، هزینه های جانبی مانند قبوض ماهیانه، هزینه خوراک، حمل و نقل، و در نهایت هزینه پوشاک. درادامه هزینه های زندگی در این کشور را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 

 

مهاجرت به کشور اسلواکی و انواع روش های آن

 

 

مسکن در اسلواکی

برای زندگی در کشور اسلواکی اولین و حیاتی ترین نیاز برآوردن مسکن است. تهیه مسکن حتی در شرایط دریافت ویزای این کشور نیز قرار گرفته است. تهیه مسکن در این کشور به دو صورت امکان پذیر است. تهیه مسکن در این کشور ابتدا به صورت اجاره صورت می پذیرد. این روش برای تهیه مسکن از آن جهت که هزینه کمتری نیاز دارد غالب است. اما برای کسانی که شرایط مالی خوبی دارند و علاقه به اجاره ملک در این کشور ندارند راه دوم که خرید ملک در این کشور است مطرح می شود. هزینه خرید ملک در کشور اسلواکی برای هرمتر آپارتمان در مرکز شهر ۱۱۰۰ الی ۲۸۰۰ یورو، و برای هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است. علاوه بر آن هزینه اجاره مسکن به این صورت خواهد بود.

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: حدود ۴۷۰ یورو در ماه
 • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: حدود ۳۷۰ یورو در ماه
 • آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر: حدود ۷۷۰ یورو در ماه
 • آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر: حدود ۵۸۰ یورو در ماه

 

هزینه قبوض در اسلواکی

هزینه قبوض از جمله هزینه های ضروری است که در هر کشوری افراد باید بپردازند. در کشور اسلواکی نیز هزینه قبوض مانند سایر کشور ها به صورت ماهیانه محاسبه می شوند. کسانی که در این کشور اقامت دارند باید هزینه هایی را به این صورت بپردازند:

 • هزینه قبوض آب، برق، تفکیک زباله و تهویه مطبوع: حدود ۱۸۰ یورو در ماه
 • تعرفه تلفن همراه: از ۰٫۰۴ تا ۰٫۱۳ یورو به ازای هر دقیقه
 • اینترنت (کابلی یا ADSL) : بین ۱۰ تا ۲۰ یورو در ماه

 

تغذیه در اسلواکی

از جمله نیاز های حیاتی بشر نیاز به آب و غذا است. بالطبع این موارد نیز در کشور اسلواکی هزینه هایی را در بر دارند که البته این هزینه ها نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر است. در ادامه بخشی از قیمت های اقلام خوراکی در کشور اسلواکی ارائه می شود:

 • وعده غذایی رستوران ارزان قیمت: حدود ۵ یورو
 • وعده غذایی رستوران متوسط : حدود ۱۱ یورو
 • فست فود: حدود ۵ یورو
 • بطری ۱٫۵ لیتری آب: ۰٫۳۹ تا ۱ یورو
 • بطری آبجو: ۱ تا ۲ یورو
 • بطری نوشابه: ۰٫۵۰ تا ۱٫۵۰ یورو
 • یک لیتر شیر: ۰٫۷۳ یورو
 • ۵۰۰ گرم نان سفید: ۰٫۶ تا ۱٫۲۰ یورو
 • یک کیلوگرم برنج سفید: ۰٫۹ تا ۱٫۶۰ یورو
 • ۱۲عدد تخم مرغ: ۱ تا ۲٫۶۰ یورو
 • هر کیلوگرم مرغ: ۳٫۵۰ تا ۶٫۴۰ یورو
 • هرکیلوگرم گوشت: ۵ تا ۹ یورو
 • هرکیلوگرم میوه و سبزیجات: حدود ۰٫۵۰ تا ۳ یورو

 

حمل و نقل در اسلواکی 

 افراد برای برآوردن نیاز های خود، کار کردن، تحصیل، خرید و سایر موارد در سر تا سر جهان از وسایل نقلیه خصوصی و عمومی استفاده می کنند. این امر همواره هزینه های برای استفاده کنندگان از این وسایل در بر دارد. زندگی در کشور اسلواکی نیز از این قاعده مثتثنی نیست و حمل و نقل در این کشور نیز هزینه های خاص خود را دارد. هرچند استفاده از حمل و نقل عمومی برای سالمندان و دانش آموزان تقریبا رایگان است. اما شهروندان و مهاجرینی که جزء این دو دسته نیستند باید هزینه هایی به شرح زیر برای حمل و نقل بپردازند:

 • بلیط مترو: ۰٫۷۰ یورو
 • شروع تاکسی: ۲٫۹۰ یورو
 • هر کیلومتر تاکسی: ۰٫۵ تا ۱ یورو
 • هر ساعت تاکسی: ۱۰ تا ۱۵ یورو
 • هر لیتر بنزین ۱٫۲۷ یورو

 

پوشاک در اسلواکی

هزینه خرید پوشاک نیز مانند سایز هزینه ها در اسلواکی کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. هرچند قیمت پوشاک متفاوت مختلف است اما این هزینه ها به طور کلی به این صورت اند:

 • یک جفت جین: ۳۵ تا ۸۵ یورو
 • لباس تابستانی: ۲۰ تا ۴۰ یورو
 • کفش اسپورت: ۵۰ تا ۸۰ یورو
 • کفش چرم: ۵۰ تا ۱۰۰ یورو

 

مهاجرت به اسلواکی و انواع روش های آن و سخن آخر:

جهت مهاجرت به کشور اسلواکی و اطلاع از انواع روش های مهاجرت به این کشور متقاضیان می توانند با مشاورین مجموعه حقوقی مهاجرتی لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟