مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
سپتامبر 13, 2020
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
سپتامبر 13, 2020
نمایش همه

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

برخی از  متقاضیان مجوز مهاجرت یا کار لازم است قبل یا هنگام ورود ، در کانادا کسب و کار خود را شروع کنند. به عنوان مثال ، گزینه های زیر را در نظر بگیرید:

 

  • ویزای استارت آپ کانادا
  • اجازه کار تحت کد LMIA معافیت  (IMP) C11
  • اجازه کار اشتغال کانادا

 

ما در این مقاله سعی داریم آنچه را که شما باید قبل از ثبت شرکت در کانادا در نظر بگیرید را توضیح دهیم .

 

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

 

انواع مشاغل در کانادا

نوع شرکتی که می توانید ثبت کنید ، بستگی به استان مقصد دارد که ممکن است متفاوت باشد

اما به طور کلی موارد زیر عمده ترین انواع ثبت شرکت در کانادا هستند:

 

  • مالکیت انفرادی – در صورتی که شما تنها مالک و مجری شرکت هستید، ساده ترین شکل مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا می باشد. ثبت این نوع شرکت بسیار آسان است و هزینه های ثبت آن نیز کمتر است. همچنین احتمال مالیات مضاعف وجود ندارد زیرا مالیات مشاغل شخصی یکسان است. با این حال ، شما کاملاً در قبال تجارت خود مسئول هستید. اگر نهادی از شرکت شما شکایت کند شما کاملاً مسئول آن هستید و ممکن است مالکیت شخصی خود را برای پوشش دادخواست علیه تجارت خود از دست دهید. اگر یک تجارت رو به ورشکستگی شود ، مالک نیز ورشکست خواهد شد.

 

  • مشارکت – مشارکت تا حدودی شبیه به انحصار مالکیت است ، اما به جای یک مالک ، مالکین متعددی وجود دارد. هر یک از شرکا در قبال تجارت کاملاً مسئول هستند (بسته به استان ، بعضی اوقات برخی از صاحبان مسئولیت محدودی دارند). تجارت مشارکتی معمولاً بین افرادی شکل می گیرد که بسیار نزدیک به هم هستند و به یکدیگر اعتماد کامل دارند.

 

 

  • ادغام – یک شرکت سهامی خاص از صاحبان آن واحد جداگانه ای است و به همین دلیل مسئولیت مالکان فقط به تجارت محدود می شود (در برخی موارد استثنا اعمال می شود). در کانادا ، یک شرکت ممکن است یک یا چند مالک داشته باشد. روند ثبت نام این نوع مشاغل پیچیده تر و پرهزینه است و احتمال وجود دو برابری مالیات وجود دارد ، زیرا شما مالیات شرکت را پرداخت می کنید و پس از آن مالیات شخصی را پرداخت می کنید. البته برخی از سیستم های تخفیف مالیاتی برای کاهش آن وجود دارد.

 

تعریف کلی

تعاریف قبلی بسیار گسترده هستند. بسته به استان مقصد و ماهیت صاحبان (به عنوان مثال اتباع خارجی یا گروهی از مشاغل) ، ساختار شرکت می تواند متفاوت باشد.

 

قوانین فدرال در برابر قوانین استانی

شما می توانید شرکت خود را به طور استانی یا فدرال ثبت کنید. تفاوت زیادی بین این دو گزینه وجود ندارد. از لحاظ تئوری ، در ثبت شرکت به صورت فدرال ، می توانید در هر استان کانادا فعالیت کنید و نام شما و فعالیتتان در همه جای مربوطه ثبت می شود. با این حال ، این کاملا درست نیست. بسیاری از استان ها انتظار دارند شرکت های فدرال ترتیباتی خاص برای فعالیت در استان خود در نظر بگیرند. گزینه ارجح برای متقاضیان ویزا و مهاجرت ثبت شرکت از طریق فدرال است اما برای تصمیم گیری ، لازم است با یک حسابدار رسمی یا یک وکیل امور مهاجرتی مشاوره کنید که برای این کار می توانید به موسسه حقوقی مهاجرتی Legal-Rel  مراجعه کنید.

 

شرایط اقامت برای مدیران

کانادا عضو WTO (سازمان تجارت جهانی) است. کشور کانادا عضوی از دنیای تجارت آزاد است. کانادا در بسیاری از موافقت نامه های تجارت بین الملل را با کشورهای دیگر مانند CETA و USMCA(NAFTA  سابق) عضو می باشد . در نتیجه ، کانادا از سرمایه گذاری اتباع خارجی استقبال می کند. صرف نظر از این ، محدودیت هایی در ثبت نام تجاری برای آنها وجود دارد. یک شرکت معمولی دارای برخی سهامداران و یک هیئت مدیره است . سهامداران صاحبان شرکت هستند. آنها معمولاً برای کسب سود پول خود را در تجارت سرمایه گذاری می کنند. برخی استثناها وجود دارد. به عنوان مثال ، برخی از سهامداران در این تجارت سرمایه گذاری نمی کنند یا حق رأی ندارند.

 

هیئت مدیره یک شرکت ، نهاد حاکم بر آن شرکت هستند. آن ها سیاست گذاران شرکت خود هستند. به عنوان مثال ، آنها مدیر عامل (مدیر ارشد اجرایی) تجارت را استخدام و اخراج می کنند و بر مدیریت وی یا وی نظارت می کنند. آنها همچنین بر سلامت مالی تجارت و موارد دیگر نظارت دارند. به عضو هیئت مدیره مدیر شرکت نیز گفته می شود . مدیران ممکن است سهامدار باشند یا نباشند. با این حال ، به طور معمول  یک مدیر سهامدار است.

 

هم دولت فدرال و هم بسیاری از استانهای کانادا انتظار دارند که درصد معینی از مدیران یک شرکت ، شهروندان کانادا باشند یا اقامت دائم داشته باشند .

 

در زیر شرایط اقامت هر استان در کانادا را شرح می دهیم * .

 

روش فدرال:

در این روش باید حداقل ۲۵% از مدیران شرکت مقیم کانادا باشند. با این حال اگر شرکتی کمتر از چهار مدیر داشته باشد، حداقل یک مدیر باید مقیم کانادا باشد.

 

آلبرتا:

حداقل یک چهارم از مدیران شرکت باید مقیم کانادا باشند.

 

بریتیش کلمبیا:

هیچ نیازی ندارد

 

جزیره پرنس ادوارد:

هیچ نیازی ندارد

 

انتاریو:

حداقل ۲۵% از مدیران شرکت باید ساکن کانادا باشند. اما اگر هیئت مدیره یک شرکت از سه مدیر یا کمتر تشکیل شده باشد ، باید حداقل یکی از آن ها ساکن کانادا باشد.

 

مانیتوبا:

حداقل ۲۵% از مدیران شرکت باید مقیم کانادا باشند. اما اگر هیئت مدیره یک شرکت از سه مدیر یا کمتر تشکیل شده باشد ، باید حداقل یکی از آن ها مقیم کانادا باشد.

 

نیوبرانزویک:

هیچ نیازی ندارد

 

نوا اسکوشیا:

هیچ نیازی ندارد

 

نوناووت:

هیچ نیازی ندارد

 

کبک:

بدون نیاز

نکته: نه در قانون واقعی شرکت ها

و نه در قانون جدید شرکت های تجاری جدید در کبک.

 

ساسکاچوان:

حداقل ۲۵% از مدیران شرکت باید مقیم کانادا باشند. اما اگر هیئت مدیره یک شرکت از سه مدیر یا کمتر تشکیل شده باشد ، باید حداقل یکی از آن ها مقیم کانادا باشد.

 

نیوفاندلند / لابرادور:

حداقل  ۲۵٪ از مدیران یک شرکت باید کانادایی باشند.

البته این قانون برای یک شرکت بزرگ که در کانادا هیچ درآمدی کسب نمی کند اعمال نمی شود .

 

سرزمینهای شمال غربی:

هیچ نیازی ندارد

 

یوکان:

هیچ نیازی ندارد

 

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

 

 

انتخاب نام کسب و کار

شما می توانید بدون انتخاب نام ،شرکت خود را ثبت کنید. در کانادا به این مشاغل “شرکت های شماره دار” می گویند. اگر نامی برای شرکت خود انتخاب نکنید ، نام معمولی آن “۷۶۷۶۷۶ “Ontario Inc. خواهد بود. اگر تصمیم دارید نامی برای شرکت خود انتخاب کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که این نام با نام های دیگر شباهت ندارد تا از مشکلات حقوقی آینده جلوگیری کنید.

 

افزونه های نام تجاری

معمولاً داشتن نام داخلی برای نام تجاری است. هیچ تفاوتی قانونی بین این برنامه افزودنی وجود ندارد. ممکن است هرکسی را که دوست دارید انتخاب کنید یا کسی را انتخاب نکنید.

 

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید

شرکت ها به یک شماره مالیات فروش نیاز دارند تا بتوانند مالیات فروش را دریافت کنند. این مالیاتها از طرف دولتهای استانی و فدرال دریافت می شود و به آنها بازگردانده می شود. بسته به استان مورد استفاده شما ، مالیات فروش GST ، HST ، PST  یا نام های دیگر نامیده می شود.

 

اگر شما قصد استخدام افرادی را دارید ، حتما باید آژانس درآمد کانادا و سایر نهادهای دولتی را نیز در جریان بگذارید . همچنین شما به راه اندازی نیاز به یک حساب مجزا برای واریز حقوق کارمند خود دارید .

 

اگر شرکت شما قصد واردات یا صادرات کالا را دارد ، لازم است مقامات لازم را در جریان بگذارید. اگر این هدف اصلی شما نیست ، می توانید بعداً آنها را مطلع کنید.

 

درخواست کمک از حرفه ای ها

به دلیل پیچیدگی های ثبت شرکت ، توصیه می کنم از متخصصان کمک بگیرید. یک وکیل می تواند به شما کمک کند تا ساختار کسب و کار خود را تنظیم کنید. همچنین یک حسابدار حرفه ای ممکن است به شما در ثبت شرکت کمک کند. شما می توانید همه این کارها را خودتان انجام دهید ، اما شک دارم این ایده ایده ی خوبی باشد.

 

اگر علاقه مند مهاجرت به کانادا هستید برای یافتن شیوه مناسب برای مهاجرت به کانادا به مقاله مهاجرت به کانادا و انواع روش های آن مراجعه فرمایید.

 

مهاجرت به کانادا و انواع روش های آن و سخن پایانی:

مهاجرت به کانادا از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به کانادا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟