کارمندان-در-کشور-آلمان-در-حال-کار-با-کامپیوتر
مهاجرت به آلمان از طریق کار
سپتامبر 5, 2020
دانشجویان-در-حال-تحصیل-در-دانشگاه-آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
سپتامبر 5, 2020
نمایش همه

مهاجرت به پرتغال و انواع روش های آن

مهاجرت به پرتغال و انواع روش های آن

شرایط عمومی کشور پرتغال

پرتغال، غربی ترین کشور قاره اروپا نیز یکی از کشور های اتحادیه اروپاست. این کشور که تنها همسایه آن کشور اسپانیا می باشد، در شبه جزیره ایبری واقع شده است. غرب کشور پرتغال اقیانوس اطلس قرار گرفته و بخشی از خاک این کشور (دو مجمع الجزایر آزور و مادیرا) در این اقیانوس قرار گرفته است. از نظر تقسیمات کشوری، پرتغال به دو منطقه شهری لیسبون و پورتوکاله تقسیم می شود. همینطور به ۷ ناحیه تقسیم می شود که شامل ۱۸ استان اند.  مهاجرت به پرتغال امروزه یکی از گزینه های متقاضبان مهاجرت به اروپا است.

لیسبون پایتخت کشور پرتغال است و مردم آن به زبان پرتغالی صحبت می کنند. این کشور نیز مانند سایر کشورهای جهان تاریخچه ای پر فراز و نشیب دارد و از نظر سیاسی همواره تحت تاثیر بسیاری تغییرات بوده است. این موضوع سبب می شود که گنجینه تاریخی ارزشمندی در اختیار داشته باشد. این کشور در برحه ای از تاریخ جزو کشورهای استعمارگر بوده و کشورهای برزیل، گینه بیسائو، موزامبیک، تیمور شرقی و بخش هایی از هندوستان را در اختیار داشته است. اکنون این کشور مساحتی بالغ بر ۹۲ هزار کیلومتر مربع، و بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثر آنها به کشاورزی و باغبانی و کار در جنگل ها مشغول اند. این کشور دارای طبیعتی زیباست که به همراه آثار باستانی موجود سبب شده هر ساله گردشگران زیادی به این کشور سفر کنند.

چنانچه قصد مهاجرت به کشور پرتغال و زندگی در این منطقه را دارید، آب و هوا، فرهنگ، مردم و هزینه های زندگی در پرتغال از عوامل مهمی اند که باید به آنها توجه شود. کشور پرتغال با وجود اینکه گرم ترین کشور اروپاست اما اقلیم آن در زمره اقلیم های گرم قرار نمی گیرد و دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در این کشور مردمانی خونگرم و مهمان نواز ساکن اند و یکی از ارزش های فرهنگی آن ها احترام به سایر افراد است. فرهنگ مردم کشور پرتغال از جهت اهمیت خانواده و دید و بازدید با اقوام بسیار به فرهنگ مردم ایران نزدیک است.

مهاجرت به پرتغال و انواع روش های آن

شرایط اقتصادی کشور پرتغال

جهت مهاجرت به کشور پرتغال بررسی وضعیت اقتصادی آن و آگاهی از مزایای اقتصادی مهاجرت به این کشور امری لازم و ضروری است. اقتصاد کشور پرتغال تا قبل از سال ۲۰۱۴ بسیار ضعیف بوده و دولت جهت تامین بودجه مورد نیاز طرحی به نام ریاضت اقتصادی را اجرا می کرد. اما با مدیریت دولت در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که از بحران اقتصادی خارج شده و درحال حاضر هم تراز با کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است. اکنون اقتصاد کشور پرتغال بر پایه خدمات و گردشگری استوار است. نرخ بیکاری در این کشور نسبتا زیاد است میانگین درآمد در آن به نسبت هزینه ها پایین بوده و به طور تقریبی هزینه های زندگی در آن بالاست. میانگین دستمزد ماهانه در این کشور حدود ۸۰۰ یورو است و در صورت دریافت وام اشخاص باید سود ۱ الی ۴ یورو در ماه پرداخت کنند.

 

انواع مهاجرت به پرتغال

تا اینجا توضیحاتی در خصوص شرایط عمومی کشور پرتغال ارائه شد. اما برای حصول به این هدف لازم است از روش های مختلف و شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به کشور پرتغال اطلاعاتی کسب کنید. روش های مهاجرت به پرتغال شامل مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور است که در ادامه برای هر کدام توضیحاتی به صورت خلاصه ارائه می شود.

مهاجرت به پرتغال و انواع روش های آن

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل یکی از راه های مهاجرت به این کشور و سکونت در حوزه اتحادیه اروپا است. در کشور پرتغال هر دو نوع دانشگاه های خصوصی و دولتی پذیرای دانشجویان خارجی هستند که به طبع هزینه شهریه در دانشگاه های دولتی کمتر از دانشگاه های خصوصی می باشد. با این وجود هزینه تحصیل به طور کلی در این کشور پایین است.

سطح علمی بالای دانشگاه های پرتغال باعث شده که این مراکز توجه زیادی را به خود جلب کنند. تعداد متقاضیان ورود به دانشگاه های این کشور در ایران نسبتا زیاد است. از جمله رشته هایی که با سطح بالایی در این دانشگاه ها تدریس می شوند می توان رشته های هنری، موسیقی و کامپیوتر را نام برد. دانشگاه های پرتغال امکانات رفاهی را در سطح عالی برای دانشجویان فراهم کرده اند. اخذ بورسیه دانشگاهی در این کشور امکان پذیر است و دو نوع بورسیه استانی و بورسیه دانشگاهی به متقاضیان ارائه می شود.

 

مهاجرت کاری به پرتغال

همانطور که گفته شد نرخ بیکاری در کشور پرتغال نسبتا بالاست و برای یافتن شغل در این کشور حتما با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. با وجود این برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار شرایط عمومی وجود دارد که بد نیست از آن ها آگاه باشید. متقاضیان جهت دریافت ویزای کاری پرتغال باید به صورت رسمی درخواست کارفرمای خود را ارائه دهند.

همانند دیگر کشور های اتحادیه اروپا کارفرما در صورتی اجازه استخدام افراد خارجی را دارد که شغل مورد نظر را ۳ ماه در پرتغال و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند. پس از این مدت در صورتی که در کشور پرتغال و اتحادیه اروپا متقاضی برای آن شغل وجود نداشته باشد، کارفرما می تواند مجوز استخدام افراد خارجی را دریافت کند. علاوه بر شرایط فوق کارفرما ملزم است که طرح توجیهی مناسبی برای استخدام شخص در شغل مورد نظر ارائه دهد.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

همانند سایر کشورهای اروپایی که در بحران اقتصادی به سر می برند، پرتغال نیز شرایطی را برای جذب سرمایه گذاران و کار آفرینان به این کشور فراهم کرده است. اگر قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید مناسب ترین راه برای انجام این امر ثبت شرکت و کار آفرینی در این کشور می باشد. نرخ بیکاری بالا موجب می شود که دولت پرتغال از طرح هایی که هم برای اقتصاد این کشور مفید اند و هم می توانند میزان بیکاری در این کشور را کاهش دهند همایت کند. ثبت شرکت و آر آفرینی در کشور پرتغال به سرمایه اولیه و طرح توجیهی مناسب نیازمند است. درصورتی که طرح شما توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد و مورد تایید دولت این کشور قرار بگیرد، شما میتوانید برای جبران کمبود هزینه اولیه از دولت این کشور کمک دریافت کنید.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

در کشور پرتغال تابعیت شهروندان بر مبنای خون صورت می گیرد. در صورتی که کودک والدین پرتغالی داشته باشد و یا والدین دارای تابعیت پرتغال باشند، کودک متولد شده نیز می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. هرچند اخذ تابعیت بر مبنای خاک جزو قوانین این کشور نیست، اما کودک متولد شده در خاک پرتغال در برخی شرایط خاص می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

مهاجرت به پرتغال و انواع روش های آن

شرایط و هزینه های زندگی در پرتغال

برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارند اطلاع از هزینه های جاری زندگی در این کشور امری واجب است. برای تامین هزینه های زندگی در این کشور باید توجه داشته باشید که میزان درآمد شما با هزینه ها همخوانی داشته باشد. بنابر این اطلاع از ریز هزینه های زندگی در پرتغال خالی از لطف نیست. هزینه های زندگی در پرتغال نسبتا بالاست و این کشور جزو کشورهای گران قیمت محسوب می شود. هرچند هزینه زندگی در شهر های مختلف متفاوت است اما به طور متوسط این هزینه ها شامل هزینه مسکن، هزینه قبوض، هزینه تغذیه، هزینه حمل و نقل، و در صورت لزوم هزینه پوشاک می شود.

 

مسکن در پرتغال

مسکن در پرتغال برای اشخاص مختلف از دو راه می تواند تامین شود؛ خرید مسکن و اجاره مسکن. هزینه خرید و اجاره مسکن در مرکز و حومه شهر با قیمت های متفاوت در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. به این صورت که برای خرید هر مترمربع از آپارتمان در مرکز شهر، خریدار به طور متوسط مبلغ ۲۴۰۰ یورو باید پرداخت کند در حالیکه برای آپارتمان حومه شهر این مبلغ به حدود ۱۳۰۰ یورو می رسد. همچنین هزینه ها برای اجاره مسکن در کشور پرتغال به شرح زیر است.

 • اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر حدود ۶۰۰ یورو
 • اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر حدود ۴۰۰ یورو
 • اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر حدود ۱۰۰۰ یورو
 • اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در خارج از مرکز شهر حدود ۷۰۰ یورو

 

 

هزینه قبوض در پرتغال

هزینه قبوض یکی دیگر از هزینه های جاری زندگی است که مردم در هرجای دنیا که ساکن باشند ملزم به پرداخت آن هستند. این هزینه ها در کشور پرتغال به طور متوسط به این صورت اند؛

هزینه قبوض آب، برق، تهویه و تفکیک زباله برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۹۰ یورو

هزینه استفاده از تلفن همراه به ازای هر دقیقه مکالمه حدود ۰٫۱۶ یورو

هزینه اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت در ثانیه حدود ۳۰ یورو

 

تغذیه در پرتغال

تغذیه یکی از اساسی ترین نیاز های انسان و در نتیجه یکی از الزامی ترین هزینه های زندگی هر شخص است. جهت مهاجرت به پرتغال اطلاع از هزینه مواد غذایی در این کشور نیز مهم است. در کشور پرتغال هزینه پرداختی برای مواد غذایی در نقاط مختلف متفاوت است. با این حال تعرفه مشخص شده برای مواد غذایی و قیمت این موارد به طور متوسط به شرح زیر است؛

 • وعده غذایی رستوران ارزان قیمت: حدود ۷ یورو
 • وعده غذایی رستوران متوسط : حدود ۱۵ یورو
 • فست فود: حدود ۶ یورو
 • بطری ۱٫۵ لیتری آب: ۰٫۲۰ تا ۱ یورو
 • بطری آبجو: ۲ یورو
 • بطری نوشابه: ۱٫۲۰ یورو
 • یک لیتر شیر: ۰٫۶۰ یورو
 • ۵۰۰ گرم نان سفید: حدود ۱ یورو
 • یک کیلوگرم برنج سفید: ۰٫۹۰ یورو
 • ۱۲عدد تخم مرغ: ۱٫۷۰ یورو
 • هر کیلوگرم مرغ: ۴ تا ۷ یورو
 • هرکیلوگرم گوشت: ۷ تا ۱۲ یورو
 • هرکیلوگرم میوه، سیفی و سبزیجات: حدود ۰٫۵ تا ۲ یورو

 

حمل و نقل در پرتغال

هزینه حمل و نقل ازجمله هزینه های جاری زندگی است که جهت اقامت در پرتغال حائز اهمیت است. در پرتغال این هزینه ها به این صورت محاسبه می شوند؛

 • بلیط مترو: ۱٫۵ یورو
 • شروع تاکسی: ۳٫۲۵ یورو
 • هر کیلومتر تاکسی: ۰٫۵۰ تا ۱ یورو
 • هر ساعت تاکسی: ۱۴٫۸۰ تا ۲۰ یورو
 • هر لیتر بنزین ۱٫۴ یورو

 

پوشاک در پرتغال

برای کسانی که قصد اقامت بلند مدت و زندگی در کشور پرتغال را دارند، لازم است که از میزان هزینه های مربوط به پوشاک نیز آگاهی داشته باشند. هزینه پوشاک مختلف متفاوت است اما به طور متوسط هزینه چند نمونه از اجناس موجود در این کشور ارائه می شود؛

 • یک جفت جین: ۵۰ تا ۱۰۰ یورو
 • لباس تابستانی: ۲۰ تا ۴۰ یورو
 • کفش اسپورت: ۵۰ تا ۹۰ یورو
 • کفش چرم: ۵۰ تا ۱۲۰ یورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟