بلو-کارت-و-مهاجرت-به-کشور-آلمان
بلوکارت آلمان
سپتامبر 5, 2020
اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از ظریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

کشور پرتغال دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است. در کنار این جاذبه ها و زیبایی های طبیعی کشور پرتغال، عوامل دیگری نیز موجب جذب مهاجران به این نقطه از جهان شده. آب و هوای معتدل مدیترانه ای، میزان امنیت بالا و مردمان خونگرم و خوش رفتار، از جمله این عوامل هستند. یکی از انواع راه های اخذ اقامت کشور پرتغال مهاجرت به پرتغال از طریق کار است.

در صورتیکه شخصی موفق شود ویزای کاری کشور پرتغال را دریافت کند، اجازه دارد که در این کشور زندگی کند. و در کنار آن به شغل مورد نظر خود مشغول شود. قوانین کار در پرتغال با سایر کشور های اروپایی تفاوت چندانی ندارد. طبق قوانین هر شخص مجاز است که ۴۰ ساعت در هفته به صورت تمام وقت کار کند. و در ازای این ساعات کاری حقوق دریافت کند. البته در بعضی شرایط خاص قوانین تکمیلی وجود دارد. درواقع کارفرما می تواند جهت اضافه کاری کارمندان مجوز دریافت کند.  بر مبنای این مجوز کارمندان می توانند تا ۶۰ ساعت در هفته اجازه کار داشته باشند.

قوانینی به جهت استخدام اتباع خارجی توسط کارفرما در کشور پرتغال وجود دارد. این قانون که در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز وجود دارد. طبق این قانون، کارفرما ملزم است شغل مورد نظر خود را به مدت ۳ ماه در کشور پرتغال آگهی کند. سپس در صورت نبود متقاضی واجدالشرایط، به مدت ۳ ماه آگهی خود را در اتحادیه اروپا منتشر کند. در صورتیکه مجددا شخصی متناسب با آن شغل یافت نشد، می تواند از متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا را استخدام کند. البته با وجود نرخ بیکاری بالا در کشور پرتغال این امر بعید به نظر می رسد. اما در صورت امکان شخص موفق به مهاجرت به پرتغال از طریق کار خواهد بود.

به دنبال رکود اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری در کشور پرتغال، دولت این کشور جهت کنترل نرخ بیکاری اقداماتی را انجام داده است. از جمله اینکه شرایط استخدام اتباع خارجی را سخت تر از قبل کرده است. و مشاغلی که به آنها ارائه می شود را محدود کرده است. این موارد علاوه بر قانون کلی استخدام اتباع خارجی اعمال می شود. با این وجود تعداد کمی از متقاضیان موفق به استخدام در کشور پرتغال می شوند. این افراد باید پس از یافتن شغل مورد نظر جهت دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنند.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق کار و مدارک مورد نیاز برای آن

جهت مهاجرت به پرتغال از طریق کار ابتدا باید در کشور پرتغال استخدام شوید. چنانچه شما موفق به یافتن شغل مورد نظر خود و استخدام از سوی یک کارفرما در پرتغال شدید، اولین اقدام شما دریافت ویزا است. جهت دریافت ویزای کار کشور پرتغال، باید به سفارت این کشور مراجعه شود. جهت درخواست ویزای کاری مدارک و اقداماتی نیاز دارد. از جمله:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • پاسپورت دارای اعتبار
  • مدارک احراز هویت به همراه دو قطعه عکس
  • مدارک مربوط به استخدام در کشور پرتغال (از طرف کارفرما به سفارت ارسال می شود)
  • بیمه نامه پزشکی
  • سند ازدواج (برای افراد متاهل)
  • مدارک مربوط به تهیه مسکن در پرتغال
  • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی
  • رزومه کاری

در بین متقاضیان افرادی موفق می شوند مجوز اقامت کاری کشور پرتغال را دریافت کنند. این افراد می توانند جهت دریافت ویزا برای اعضای خانواده خود نیز اقدام کنند. شخص می تواند طبق قوانین برای اعضای خانواده اش ویزای همراه درخواست کند. از جمله این افراد همسر و فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر و تمامی کسانی که تحت تکفل او قرار دارند، می باشد. جهت اقدام برای ویزای همراه اعضای خانواده شخص باید اثبات کند که می تواند مخارج آن ها را در کشور پرتغال تامین کند. البته این اقدامات با هزینه غیر قابل بازگشت ۹۰ یورویی همراه خواهد بود. و تصمیم گیری جهت پاسخ به این درخواست ۹۰ روز طول می کشد.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

زمینه های موجود برای کار در پرتغال

در کشور پرتغال نیز در برخی زمینه ها فرصت های شغلی بهتری برای متقاضیان وجود دارد. برای اخذ ویزای کاری کشور پرتغال، ابتدا باید بتوانید شغلی مطمئن با درآمد نسبتا خوب پیدا کنید. طبیعی است که مشاغلی که تقاضای بیشتری برای آن ها وجود دارد می توانند موفق تر از سایر مشاغل باشند. و شخص مدت زمان بیشتری می تواند به واسطه آن شغل در کشور پرتغال اقامت داشته باشد.

از مشاغلی که در کشور پرتغال بیشتر مورد نیاز اند می توان مشاغل مربوط به تخصص های بیو تکنولوژی، محصولات شیمیایی، خدمات درمانی، فناوری اطلاعات IT، داروسازی و دارو شناسی را نام برد. علاوه بر این موارد صنعت گردشگری و توریسم در اقتصاد کشور پرتغال نقش مهمی ایفا می کند. بنا براین مشاغل خدماتی مربوط به صنعت توریسم نیز در این کشور از بازار کاری خوبی برخوردار اند. مشاغل مربوط به هتل ها، رستوران ها و سایر امکانات رفاهی و گردشگری که برای توریست ها در نظر گرفته می شوند از این زمره اند.

 

میزان درآمد کار در پرتغال

قبل از اخذ اقامت کاری کشور پرتغال، حتما اطلاع از میزان درآمد در این کشور برای شما بسیار مهم است. میزان حقوق دریافتی و مقایسه آن با هزینه های جاری در کشور پرتغال می تواند به شما کمک کند که تصمیمی مناسب برای خود و خانواده تان اتخاذ کنید. در این زمینه در ابتدا لازم است بدانید که میزان حقوق در کشور پرتغال برای مشاغل مختلف تفاوت زیادی دارد. در این کشور شکاف طبقاتی حاکی از تفاوت دستمزد در مشاغل پر درآمد و مشاغل کم درآمد به وضوح دیده می شود.

به طور کلی طبق آمار موجود میانگین میزان دستمزد در کشور پرتغال برای کار تمام وقت حدود ۱۱۰۰ یورو محاسبه شده است. علاوه بر مشاغل مختلف میزان حقوق در شهر های مختلف نیز متفاوت است. لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال به عنوان شهری با بیشترین میزان درآمد معرفی می شود. تفاوت درآمد در مشاغل مختلف بسیار مشهود است. به عنوان مثال یک کارمند امور مالی و حسابداری و یا یک کارگر معمولی با میزان ۴۰ ساعت کار در هفته حقوقی در حدود ۱۱۰۰ یورو در ماه دریافت می کند. در حالیکه میزان دستمزد حقوقدانان، وکیلان و مدیران با همان میزان کار در هفته به بیش از ۴۰۰۰ یورو در ماه می رسد. با وجود این میزان تفاوت در حقوق مشاغل مختلف و وجود شکاف طبقاتی بالا در این کشور لازم است در انتخاب شغل مورد نظر خود در کشور پرتغال دقت عمل به خرج دهید.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

چگونه ویزای کاری پرتغال را دریافت کنیم؟

برای مهاجرت به کشور پرتغال و دریافت ویزای کاری این کشور، باید بتوانید شغلی با میزان دستمزد مناسب پیدا کنید. پیدا کردن شغلی با دستمزد مناسب برای اتباع خارجی کاری بسیار دشوار است. اما شما می توانید با کمک وب سایت های کاریابی کشور پرتغال اقدامات خود را در این زمینه آغاز کنید. آشنایی با زبان پرتغالی و داشتن مدارک دانشگاهی معتبر و یا مهارت های خاص، می تواند به عنوان امتیازات مثبت در جهت یافتن شغل به شما کمک کند. باید توجه داشته باشید که کارفرما برای استخدام اتباع خارجی آزاد نیست. وی درصورتی مجوز استخدام دارد که ۶ ماه از انتشار اولین آگهی او در کشور پرتغال گذشته باشد.

در صورت یافتن شغل مورد نظر کارفرما باید همایت کامل خود را از شما اعلام کند. همچنین باید محلی برای زندگی تان در نظر گرفته باشد. راه بهتری که برای اشتغال به کار در کشور پرتغال وجود دارد تحصیل در دانشگاه های این کشور است. دولت پرتغال به افرادی که در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند امتیازاتی ارائه می دهد. به این صورت که آنها مجوز دارند یک سال پس از تحصیل در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردند. با وجود نرخ بیکاری بالا یافتن کار در پرتغال مشکل خواهد بود. درصورتی که شما دمدرک معتبری از دانشگاه های این کشور داشته باشید، شانس شما برای  و استخدام در این کشور افزایش خواهد یافت.

 

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار و سخن پایانی

جهت مهاجرت به کشور پرتغال و آگاهی از جزئیات مهاجرت به پرتغال از طریق کار و سایر روش ها با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟