مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل
مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تحصیل
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذای

شرایط عمومی پرتغال

کشور پرتغال با مساحتی بالغ بر ۹۲ هزار کیلومتر و جمعیت بالای ۱۰ میلیون نفر در غربی ترین نقطه قاره اروپا واقع شده است. از لحاظ اقتصادی این کشور تحت تاثیر رکود اقتصادی اتحادیه اروپا قرار گرفته اما طبق آمار موجود شرایط اقتصادی این کشور در حال بهبود است. بخش عمده صنایع این کشور شامل صنایع چوب پنبه ای، تولید مشروبات الکلی و غذای دریایی بوده است. اما امروزه صنایعی از جمله صنعت توریست، و تولیدمحصولات شیمیایی از مواردی هستند که به اقتصاد این کشور جان بخشیده اند. مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که می تواند امر مهاجرت را برای متقاضیان بسیار آسان کند.

درحال حاضر مهم ترین فعالیت اقتصادی کشور پرتغال در بخش توریسم و گردشگری می باشد.با توجه به شرایط محیطی و اقلیمی کشور پرتغال و گنجینه های تاریخی عظیم موجود در این کشور، این صنعت توانسته با پیشرفت قابل توجه خود در سال های اخیر نرخ بیکاری و رکود اقتصادی را در این کشور تا حدودی کاهش دهد. با این وجود دولت پرتغال به منظور جذب سرمایه خارجی برای سرمایه گذاران امتیازاتی از قبیل ویزای طلایی در نظر گرفته است

 

سرمایه گذاری در پرتغال

با توجه به اقتصاد رو به رشد کشور پرتغال و استقبال مسئولین دولتی آن، مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری منطقی و موجه خواهد بود. اگرچه گفته می شود که کشور پرتغال در شرایط رکود اقتصادی بوده و دارای نرخ بیکاری بالاست اما مقایسه میزان رکود و نرخ بیکاری آن با سایر کشورهای جهان حاکی از شرایط نسبتا خوب اقتصادی در این کشور دارد. در واقع با توانایی مدیریتی مسئولین دولتی این کشور نرخ بیکاری در چند سال پیاپی هر سال کمتر از سال قبل بوده است. این موضوع موجب شده مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری علاوه بر سهولت به صرفه نیز باشد.

رکود اقتصادی کشور پرتغال نیز کنترل شده و به طور متوسط شاخص رشد اقتصادی از سال ۲۰۱۴ مقادیر مثبتی را نشان می دهد. این مزایا در کنار تجارت آزاد در منطقه اتحادیه اروپا از شرایطی است که موجب شده سرمایه گذاری در کشور پرتغال، مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد. هر شخصی با سرمایه گذاری در هر صنعت و هر کشوری تمایل دارد که سود بالایی کسب کند و در کشور پرتغال بستر لازم برای سرمایه گذاری سود آور محیا شده است.

برای بررسی میزان امنیت سرمایه خود در پرتغال لازم است بدانید که این کشور عضور آژانس سرمایه گذاری چند جانبه می باشد و با بیش از ۵۰ کشور دنیا توافق نامه سرمایه گذاری دوجانبه به امضا رسانده است. همچنین شاخص مصادره اموال در این کشور برای چند سال پیاپی عدد ۱ را نشان داده است، که این عدد نشان دهنده امنیت بالای املاک برای خارجیان در این کشور می باشد. امکان مشارکت اتباع خارجی با سرمایه گذاران پرتغالی و عدم تبعیض قانونی بین شرکت های با منشا خارجی و داخلی نیز از جمله مواردی اند که سرمایه گذاری در این کشور را مطمئن تر می کند.

در کشور پرتغال به سرمایه گذاران در این کشور امتیازات دیگری نیز اعطا کرده است. ازجمله این موارد می توان میزان مالیات، کاهش مقررات کار برای شرکت های خارجی، معافیت از مالیات تمبر، معافیت از مالیات بر درآمد به مدت ۱۰ سال و در نظر گرفتن یارانه دولتی برای این اشخاص را نام برد. سرمایه گذاران با توجه به میزان حداقل سرمایه مجاز می توانند اقامت کشور پرتغال را کسب کنند و همچنین برای دریافت اقامت خانواده خود از طریق ویزای همراه اقدام کنند.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذای

 

روش های سرمایه گذاری در پرتغال

اگر تمایل به سرمایه گذاری در کشور پرتغال و کسب مجوز اقامت در این کشور را دارید، باید ابتدا با انواع راه های سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید. روش های سرمایه گذاری در کشور پرتغال مانند دیگر کشورها متنوع اند که این روش ها تفاوت هایی دارند. طبیعتا هر یک از این روش ها میزان سرمایه اولیه و مدارک خاص خود را می طلبد و به دنبال آن میزان سود خالص برای انواع سرمایه گذاری نیز متفاوت خواهد بود. سرمایه گذاری در کشور پرتغال از سه روش ممکن است:

  • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و بازسازی بناهای قدیمی
  • سرمایه گذاری از طریق انتقال وجه نقد به کشور پرتغال
  • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی

 

 خرید املاک و بازسازی بناها در پرتغال

در این نوع از سرمایه گذاری متقاضیان می توانند به دو روش اقدام به سرمایه گذاری در کشور پرتغال کنند. روش اول خرید ملک بوده، و روش دوم سرمایه گذاری در باز سازی بناهای قدیمی در این کشور است.

در نوع اول متقاضیان برای خرید ملک به حداقل ۵۰۰ هزار یورو سرمایه نیاز دارند. با این مقدار سرمایه شخص می تواند یک یا چند ملک در کشور پرتغال خریداری کند. این روش سرمایه گذاری تنها در یک حالت می تواند سود آور باشد و آن اجاره دادن املاک خریداری شده است. به جز درآمد حاصل از اجاره املاک این نوع سرمایه گذاری سود مالی دیگری ندارد، ولی می تواند از مزایای دیگری چون دریافت اقامت کشور پرتغال استفاده کند.

باید بدانید که فروش ملک خریداری شده در این کشور مشروط بر آن است که سرمایه گذار اقامت دائم کشور پرتغال را کسب کند. یعنی از زمان خرید ملک به مدت ۵ سال، مالک اجازه فروش ملک را نخواهد داشت. از فواید دیگر این نوع سرمایه گذاری این است که متقاضی با نگه داشتن ملک خود به مدت ۵ سال و حضور ۷ روز در هر سال در کشور پرتغال می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.

نوع دوم که بسیار مورد توجه دولت پرتغال است شراکت در ساخت بناهای با قدمت بالای ۳۰ سال می باشد. سرمایه گذاران می توانند با میزان سرمایه ای برابر با ۳۵۰ هزار یورو به باز سازی بناهای قدیمی این کشور کمک کنند. در این نوع سرمایه گذاری علاوه بر اینکه شخص از مزایای اقامت در این کشور بهره مند می شود، منافع مالی متوسطی نیز برای سرمایه گذار در نظر گرفته شده است. در این روش مبلغی که سرمایه گذاری شده پس از گذشت ۵ سال به سرمایه گذار باز می گردد و علاوه بر آن سود سالیانه ۲ الی ۴ درصدی به سرمایه تعلق می گیرد.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذای

 انتقال ارز به کشور پرتغال

انتقال ارز به کشور پرتغال یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور است. این روش که خود انواع مختلفی دارد، با توجه به نوع سرمایه گذاری که توسط شخص صورت می گیرد، می تواند سود بالایی برای سرمایه گذار به همراه داشته باشد. به طور کلی ۳ نوع فعالیت می تواند موجب سرمایه گذاری به روش انتقال ارز به کشور پرتغال شود؛

در اولین نوع سرمایه گذاران می توانند مبلغی بالغ بر یک میلیون یورو در بانک های کشور پرتغال سپرده گذاری کنند. متقاضیان می توانند با این مبلغ در کشور پرتغال سرمایه گذاری کرده و سهام خریداری کنند.

نوع دوم خرید سهام از صندوق های سرمایه گذاری و یا کسب و کار های کوچک است. به این منظور متقاضیان به حداقل ۵۰۰ هزار یورو سرمایه نیاز دارند و با خرید سهام شرکت های کوچک با این مبلغ علاوه بر مشارکت در سود آن شرکت ها به میزان سهام خریداری شده، می توانند اقامت کشور پرتغال را نیز کسب کنند.

سومین نوع از انتقال ارز به کشور پرتغال به این صورت است که متقاضیان در فعالیت های هنری و یا تحقیقاتی که در این کشور صورت می گیرد سرمایه گذاری کنند. میزان حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیقاتی ۳۵۰ هزار یورو، و در فعالیت های هنری ۲۵۰ هزار یورو می باشد. واضح است که میزان سودی که در این روش متوجه سرمایه گذار می شود، با نتایج تحقیقات صورت گرفته و یا درآمد فعالیت هنری مذکور رابطه مستقیم دارد. بنابر این قبل از سرمایه گذاری در کشور پرتغال به این روش لازم است که تمامی جوانب امر سنجیده شود. این روش از سرمایه گذاری نیز موجب دریافت اقامت کشور پرتغال خواهد شد.

 

ثبت شرکت و کار آفرینی در پرتغال

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی و ثبت شرکت در کشور پرتغال، نوعی از سرمایه گذاری است که شما می توانید در آن سود و زیان سرمایه خود را مدیریت کنید. با توجه به نرخ بیکاری در کشور پرتغال، و اهمیت ایجاد اشتغال در این کشور، این روش از سرمایه گذاری بسیار مورد توجه مسئولیت دولتی کشور پرتغال است. در این روش از سرمایه گذاری میزان حداقلی برای مبلغ سرمایه گذاری شخص در نظر گرفته نشده است. کارآفرینان در این روش باید بتوانند برای ۱۰ نفر از شهروندان کشور پرتغال شغل ایجاد کنند.

البته این تعداد به صورت متوسط بیان شده و با توجه به شهر محل فعالیت شرکت و میزان جمعیت آن شهر ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. در این روش ازسرمایه گذاری علاوه بر دریافت اقامت گشور پرتغال و دستیابی به کسب و کار دلخواهتان، شما می توانید بسته به فعالیت خود سود بالایی کسب کنید.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذای

سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت ویزای طلایی

مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری یک روش مهم اخذ اقامت این کشور است. همانطور که ذکر شد سرمایه گذاری در کشور پرتغال مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت و مسئولین این کشور برای جذب سرمایه خارجی اقدامات بسیاری انجام داده اند. اما یکی از بهترین اقدامات دولت پرتغال برای جذب سرمایه خارجی اعطای ویزای طلایی به سرمایه گذاران است. این نوع ویزا که اتفاقا طرفداران بسیار زیادی هم دارد و موجب شده که بسیاری افراد در این کشور سرمایه گذاری کنند، با ویزای شینگن برابری می کند. کسانی که موفق به دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال شوند می توانند آزادانه بین ۲۶ کشور اتحادیه اروپا سفر کنند و همینطور از مزایای دریافت اقامت پرتغال نیز بهره مند می شوند. پس از ۵ سال این اشخاص می توانند برای دریافت اقامت دائم و اخذ شهروندی کشور پرتغال اقدام کنند.

علاوه بر این سرمایه گذار می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزندان بالای ۱۸ سال که در حال تحصیل هستند و همینطور والدین خود را با خود همراه کند. تمامی اعضای خانواده شخص اجازه کار و زندگی در کشور پرتغال را خواهند داشت. سرمایه گذاران می توانند تنها ۷ روز در سال در این کشور اقامت داشته باشند و نیازی به دانستن زبان پرتغالی نیست. مالیات بر درآمد جهانی برای این دسته افراد لحاظ نمی شود. همچنین متقاضیان ملزم به سابقه مدیریتی و یا داشتن تحصیلات عالیه نیستند. این نوع ویزا به افرادی که شهروند اتحادیه اروپا باشند تعلق نمی گیرد و برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

برای دریافت ویزای طلایی متقاضیان می توانند با یکی از روش های سرمایه گذاری که ذکر شد در این کشور سرمایه گذاری کنند. طبق برنامه ریزی های دولت پرتغال در سال اول دریافت ویزای طلایی متقاضیان مجوز کار و سفر به کشور پرتغال را دریافت می کنند. در سال های دوم تا چهارم مجوز اقامت موقت قابل تمدید برای دارندگان ویزای طلایی صادر می شود و در سال پنجم می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند. یک سال پس از دریافت اقامت دائم متقاضی می تواند شهروندی و پاسپورت کشور پرتغال را دریافت کند.

درخواست کنندگان ویزای طلایی باید دارای یک پاسپورت معتبر باشند. همچنین حداقل سن متقاضی برای دریافت ویزای طلایی ۲۵ سال می باشد. دیگر مدارک لازم جهت دریافت این ویزا  داشتن بیمه درمانی معتبر، عدم سوء پیشینه در کشور مبدأ و همینطور کشور پرتغال، نداشتن بدهی مالیاتی در کشور مبدأ، مدارک دال بر سرمایه گذاری در کشور پرتغال و پرداخت وجهی مشخص برای ارائه درخواست است.

 

مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری و سخن نهایی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران موسسه حقوقی لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟