مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذای
مهاجرت به پرتغال ازطریق سرمایه گذاری
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت

کشور پرتغال با مناظر دیدنی، آب و هوای بسیار خوب و همچنین رفاه اجتماعی و امکانات بالا مقصدی جذاب برای مهاجرین محسوب می شود. دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و کیفیت آموزشی خوب یکی دیگر از دلایلی است که خانواده ها را به منظور آموزش فرزندانشان به این نقطه از جهان می کشاند. مهاجرت به این کشور که غربی ترین عضو اتحادیه اروپاست شرایطی را می طلبد و روش های مختلفی برای این امر وجود دارد. یکی از این راه ها مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت است.

مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت از جمله راه هایی است که برای علاقه مندان به اقامت در این کشور مطرح می شود. طبق آمار بانک جهانی در سال ۲۰۱۹ کشور پرتغال از لحاظ سهولت کسب و کار رتبه ۳۹ را در بین ۱۹۰ کشور جهان کسب کرده است. این عدد گواه این امر است که جهت ثبت شرکت و شروع کسب و کار در این شرکت نه تنها موانع عمده ای در سر راه متقاضیان نیست، بلکه تسهیلاتی نیز برای کمک به این افراد درنظر گرفته شده است. دولت این کشور توانسته با همایت از شرکت های خارجی و جذب سرمایه در کنار صنعت توریسم، اقتصاد آن را احیا کند.

زمینه پیشرفت اقتصادی در کشور پرتغال برای افرادی که تمایل دارند کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنند همواره محیاست. و با وجود پیشرفت اقتصادی آن در چند سال اخیر می توانید با اطمینان به ثبت شرکت در این کشور بیندیشید.

علاوه بر افزایش شاخص اقتصادی، کاهش نرخ توم و افزایش تولید ناخالص داخلی خبر از قدرت گرفتن اقتصاد این کشور می دهد. این موضوع برای شرکت هایی که در آن مشغول به فعالیت اند نیز مفید بوده، چرا که این تغییر در نمودار های اقتصادی این کشور به همینجا ختم نمی شود و آمار موجود نشان می دهد که میزان مالیات بر درآمد شرکت ها نیز از سال ۲۰۱۳ به بعد رو به کاهش داشته است. این امر می تواند بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به آغاز فعالیت و کسب و کار خود در کشور پرتغال تشویق کند.

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

زمینه های مهم کسب و کار در پرتغال

برای داشتن کسب و کاری موفق و سود آور در کشور پرتغال اطلاع از زمینه های موجود و کسب و کار های موفق در این کشور ضروری است. طی سالیان در کشور پرتغال تجارت های مربوط به صنایع چوب پنبه، تولید مشروبات الکلی و غذاهای دریایی رواج داشته است. دوره رکود اقتصادی در اروپا باعث شد که این کشور به صنایعی از جمله توریسم روی آورد و برای جذب سرمایه گذاری خارجی بستر سازی کند. زمینه های تحقیقاتی که موجب افزایش سطح علمی این کشور شود و زمینه های هنری از قبیل نقاشی و موسیقی از زیرسازهای مناسبی در این کشور برخوردار اند.

فعالیت در صنایع مهندسی نیز با استقبال زیادی همراه بوده است و ایجاد شرکت هایی که در این زمینه فعالیت کنند نیز می تواند سود آور باشد. ولی به طور کلی بهترین زمینه برای ثبت شرکت در این کشور، زمینه ای است که شما در آن مهارت لازم را داشته باشید و بتوانید آن کسب و کار را به خوبی مدیریت کنید. داشتن ایده های نو از نقاط قوت ایجاد کسب و کار است. با توجه به آزادی عمل موسسین شرکت ها و بازار بزرگ اتحادیه اروپا کسب و کار های نوپا و ایده های خلاقانه می تواند پیشرفت مورد توجهی را در کشور پرتغال داشته باشند.

 

انواع ثبت شرکت در پرتغال

برای انجام ثبت شرکت در کشور پرتغال و به دست آوردن بهترین سود ممکن، با توجه به میزان سرمایه و زمینه ای که برای احداث شرکت انتخاب کرده اید، باید انواع شرکت های قابل ثبت در کشور پرتغال را بشناسید. آگاهی از انواع شرکت ها، سرمایه اولیه مورد نیاز برای هر نوع از شرکت ها، محدوده فعالیت آن ها، قوانین موجود در رابطه با آن ها و مزایا و معایب هر نوع از شرکت های موجود در کشور پرتغال، شما را در یافتن بهترین راه برای داشتن کسب و کاری بهینه راهنمایی می کند. ثبت شرکت ها در کشور پرتغال را میتوان در ۵ دسته کلی (۵ نوع شرکت) شناخت. از جمله؛

 • شرکت خصوصی محدود (LDA-SOSIDADE)
 • شرکت های عمومی (Sosiedad anonima-SA)
 • مشارکت محدود
 • همکاری عمومی (SNG collective-sociedad)
 • شرکت با سهامداران تک (EIRL)

 

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت خصوصی محدود (LDA-SOSIDADE)

در این نوع شرکت مشارکت دو سهام دار ضروری است. سهامداران از لحاظ ملیت، تابعیت و یا اقامت هیچ محدودیتی نخواند داشت. این روش رایج ترین نوع سرمایه گذاری در کشور پرتغال توسط اتباع خارجی است. حد اقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این روش ۵۰۰۰ یورو می باشد که به عنوان سهام شرکت در نظر گرفته می شود. سهام داران می توانند سرمایه اولیه شرکت خود را به صورت غیر نقدی نیز فراهم کنند. نکته مهم این است که نیمی از سرمایه باید قبل از اقدامات اولیه فراهم شده باشد.

 

ثبت شرکت های عمومی (Sosiedad anonima-SA)

چنانچه شما قصد دارید که در کشور پرتغال یک شرکت بزرگ به ثبت برسانید، این نوع از شرکت ها می تواند برای شما مناسب باشد. میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت های عمومی لازم است که ۵ سرمایه گذار عمده با هم همکاری داشته باشند. میزان سرمایه اولیه لازم برای ثبت این نوع از شرکت ها ۵۰ هزار دلار می باشد. توجه داشته باشید که تمامی تعهدات شرکت ثبت شده به عهده بنیانگذار آن می باشد.

 

ثبت شرکت مشارکت محدود در کشور پرتغال

ثبت شرکت مشارکت محدود در کشور پرتغال از این جهت آسان تر است که نیاز به سرمایه اولیه خاصی ندارد. این نوع از شرکت برای افرادی که قصد دارند ایده های خود را با سرمایه ای کم در قالب یک شرکت عملی کنند مناسب است. برای ثبت شرکت های مشارکت محدود لازم است که دو سرمایه گذار وجود داشته باشد. از این دو نفر یکی در قبال تعهدات شرکت مسئولیت کامل را به عهده می گیرد و شریک دوم تنها مسئولیت هایی محدود در قبال این تعهدات خواهد داشت.

 

ثبت شرکت همکاری عمومی (SNG collective-sociedad)

شرکت های همکاری عمومی نیز مانند شرکت های مشارکت محدود به سرمایه اولیه خاصی نیاز ندارند. حداقل تعداد سرمایه گذاران نیز در این شرکت ۲ نفر است. تنها تفاوت شرکت های همکاری عمومی با شرکت های مشارکت محدود در میزان اختیارات سرمایه گذاران است. در این نوع از شرکت تمامی شرکا مسئولیت برابر دارند. به این صورت که همه آن ها در قبال تعهدات شرکت مسئول اند و همه به طور یکسان می توانند برای سرنوشت شرکت تصمیم گیری کنند.

 

ثبت شرکت با سهامداران تک (EIRL)

شرکت های با سهامدار تک تنها نوع از شرکت های قابل ثبت در کشور پرتغال است که در آن یک شخص می تواند به تنهایی به راه اندازی کسب و کار خود بپردازد. در این نوع شرکت ها شما نیاز به حضور سهامدار دوم یا شریک شرکت نخواهید داشت. علاوه بر آن حداق میزان سرمایه اولیه نیز شامل محدودیت نمی باشد. متقاضیان با داشتن طرح توجیهی و داشتن حتی ۲۰۰۰ یورو سرمایه می توانند این شرکت ها را به ثبت برسانند. تمامی تعهدات و مسئولیت های این نوع شرکت ها متوجه تنها سهامدار و موسس شرکت می باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

 

چگونه در پرتغال شرکت خود را ثبت کنیم؟

اگر قصد مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت را دارید در این بخش می توانید درباره اقدامات لازم جهت ثبت شرکت در پرتغال اطلاعاتی کسب کنید. در کشور پرتغال قبل از ارائه مدارک و اقدام برای ثبت شرکت شما باید نام شرکت خود را مشخص کنید. نام انتخابی شما باید در لیست نام های وب سایت اداره ثبت شرکت و تجارت کشور پرتغال موجود باشد. در غیر این صورت شما باید نام انتخابی خود را به این وب سایت اعلام کنید و حدود ۹۰ روز منتظر بمانید تا نتیجه رد و یا تایید نام انتخابی خود را دریافت کنید. پس از تعیین نام شرکت دو روش کلی برای ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد؛ اول روش سنتی و دوم روش آنلاین.

درروش سنتی شما باید به یکی از دفاتر ثبت شرکت و اسناد رسمی مراجعه کنید و مراحل ثبت شرکت را به صورت حضوری دریافت کنید. پس از ارائه مدارک لازم و ثبت شرکت مورد نظر باید به اداره مالیات کشور پرتغال مراجعه کرده و ضمن ارائه مدارک هویتی یک کد مالیاتی از این اداره دریافت کنید. در نهایت و در مرحله آخر افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال با نام شرکت ثبت شده الزامی است.

در دروش آنلاین مراحل ثبت شرکت کمی متفاوت است و مقداری هزینه به همراه خواهد داشت. در این روش ابتدا باید در وب سایت ثبت شرکت های کشور پرتغال مراحل ثبت شرکت را انجام دهید. پس از انجام مراحل ثبت و قبل از مراجعه به اداره مالیات افتتاح حساب بانکی با نام شرکت ثبت شده الزامی است.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در پرتغال

برای ثبت شرکت توسط سرمایه گذاران در کشور پرتغال، لازم است که مدارکی به صورت حضوری و یا اینترنتی به اداره ثبت شرکت ها در این کشور ارائه شوند. این مدارک به شرح زیر اند.

 • مدارک احراز هویت مربوط به سهامداران
 • ارائه نام شرکت، و موضوع و محل فعالیت آن
 • ارائه پیش نویس اساسنامه و طرح توجیحی شرکت
 • نمونه فرم امضای سهامداران شرکت
 • مدارکی دال بر مسئولیت ها و میزان حقوق مدیران شرکت
 • مدارک مربوط به تخصیص سهم، حق رای سهامداران و جزئیات مربوط به انحلال شرکت

 

 

مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت و سخن پایانی

مهاجرت به پرتغال ازطریق ثبت شرکت امکان پذیر است. مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی لگال آر ای ال کامل ترین اطلاعات را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟