مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
آگوست 27, 2020
مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت
آگوست 27, 2020
نمایش همه

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار و کار در این کشور به این صورت است که شما به صورت نرمال ۳۸ ساعت در هفته قادر به انجام کار تمام وقت هستید. در واقع شما بین ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنید. این کار به صورت تمام وقت است. یعنی روزی ۷ تا ۸ ساعت می توانید کار کنید. که شامل ۵ روز در هفته می شود. همچنین شما ۳۰ دقیقه وقت نهار خوردن دارید. کار فرمایان بعضی اوقات برای جبران کار، در صورت نیاز از روز های تعطیل استفاده می کنند. که می شود ۱۲ روز اضافه کاری.

کار در هلند به صورت پاره وقت هم می باشد. زمان کار نیمه وقت بین ۱۲ ساعت تا کمتر از ۳۶ ساعت می باشد. حدود ۷۴ درصد زنان در هلند به کار نیمه وقت مشغول می باشند. که مزایای آن استرس کمتر و زمان بیشتری را با خانواده و بچه ها بودن، می باشد. اما معایب آن شامل استقلال مالی پایین تر و پیشرفت شغلی کمتر و کندتر می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق کار

بررسی اخذ ویزای کاری هلند :

ویزای کاری هلند به چندین شیوه اخذ می گردد. یکی از شیوه های مهاجرت به هلند از طریق کار این است که فرد در کشور هلند یک دعوت نامه کاری از یک شخص ( کارفرمای ) حقوقی یا حقیقی در شرکتی معتبر از هلند اخذ نماید و فرد متقاضی نیز باید شرایط مورد نیاز مهاجرت به هلند از طریق کار را داشته باشد.

شما برای مهاجرت به هلند از طریق کار می بایست پروسه ای را بگذرانید تا ویزای کاری هلند را دریافت نمایید. در مرحله اول شغل مورد نظر باید به مدت ۳ ماه در هلند آگهی شود.

اگر افراد مورد نظر برای تصدی آن پوزیشن شغلی در هلند پیدا نشدند در مرحله دوم به مدت ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی صورت می گیرد.

در مرحله سوم در صورتی که اگر نیروی کار برای آن شغل یافت نشود، متقاضی از ایران یا هر کشور دیگر خارج از اتحادیه اروپا می تواند به منظور مهاجرت به هلند از طریق کار اقدام نماید و ویزای کار هلند دریافت کند.

مشاغل پر تقاضا در ویزای کار هلند عبارتند از:

لیست شغل های مورد نظر در کشور هلند در سال های اخیر بابت ویزای کار این کشور به شرح زیر می باشد:

کارگران با سابقه و حرفه ای

افراد مسلط به امور مالی و حسابداری

افراد مهندس

افراد و کارشناسان فروش

افراد متخصص در رشته IT

شرایط کاری در هلند چگونه است؟

هلند یکی از توسعه یافته ترین کشورهای اروپایی است و بیش از ۹۰% مردم آن به زبان انگلیسی نیز مسلط اند. نتیجتا برخلاف کشورهایی مثل فرانسه و اتریش، برای پیدا کردن کار در هلند ضرورتی به تسلط داشتن به زبان رسمی این کشور یعنی زبان هلندی نیست.

نرخ بیکاری در هلند نیز بسیار پایین است (۲٫۹%) و فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد هم برای شهروندان هلند و هم برای دانشجویان بین المللی که به دنبال پیدا کردن کار و تمدید ویزای خود هستند.

البته فارغ التحصیلان برای این که بتوانند بر مبنای پیشنهاد شغلی، ویزای کاری هلند را اخذ نمایند، باید حداقل به میزان کم ترین درآمد ماهیانه در هلند، حقوق داشته باشند.

چه مدارکی برای مهاجرت به هلند از طریق کار لازم هست؟

پاسپورت معتبر

پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما

عدم سوء پیشینه

فرم درخواست ویزا

مدرک زبان

تمکن مالی (ثابت شود که از اوضاع مالی خوبی برخوردار هستید)

ارائه CV و مدارک دیپلم و سایر مدارک تحصیل

ارائه گواهی تولد فرزند (ان) در صورت لزوم

ارائه گواهی ازدواج در صورت تأهل

پرداخت هزینه های مورد نیاز سفارت و فی ویزا

چرا کار و اشتغال در کشور هلند :

کشور زیبای گل های رنگارنگ لاله در شاخص های جهانی کیفیت زندگی، خوشبختی، آزادی های مدنی و اجتماعی، آزادی بیان و مطبوعات و اقتصاد و همچنین پیشرفت انسانی در رتبه های برتر جهان قرار دارد. زندگی در کشور هلند به دلیل بالا بودن امنیت اجتماعی، پایین بودن هزینه تحصیل در هلند و  هزینه زندگی در هلند و امکانات رفاهی بی نظیر بسیار مورد توجه مهاجران می باشد.

کشور هلند دارای کارمندانی با سطح سواد بالا و مهارت کاری حرفه ای می باشد.دولت هلند با ایجاد شرایط مناسب و مطلوب برای کارمندان و کارکنان زمینه لازم در جهت ارتقا شغلی و ارائه رفاه اجتماعی را برای آن ها فراهم می کند.

این کشور با ارائه تسهیلات لازم در جهت اخذ اقامت کارکنان ماهر پس از چند سال کار و اشتغال موجب مهاجرت متقاضیان شغلی فراوانی به این کشور شده است.بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، بالا بودن سطح درآمد و پایین بودن نرخ بیکاری در کشور هلند موجب شده است تا هر سال متقاضیان فراوانی برای کار و اشتغال به این کشور مهاجرت کنند.

دارا بودن اقتصاد قوی و فراهم بودن زمینه های لازم در جهت کارو اشتغال برای متقاضیان خارجی کشور هلند را به کشوری مهاجرپذیر تبدیل کرده است. کشور هلند به عنوان هجدهمین اقتصاد جهان در حوزه های کشاورزی، هنر و طراحی و مدیریت آب در جهان پیشگام است.

بررسی موسسات کاریابی برای مهاجرت به هلند از طریق کار :

موسسات کاریابی می توانند در یافتن کار در هلند و اخذ ویزای کاری هلند کمک کنند. شما می توانید با ارسال رزومه خود به این موسسات شغل مورد نظر خود را بیابید. در ادامه برخی از این موسسات معرفی می شوند:

EURES:  مخصوص شهروندان اتحادیه اروپا می باشد.

UWV:  یک سرویس دولتی است که با سایر موسسات کاریابی کار می کند.

Expatica jobs:  با کمک این موسسه می توانید شغل هایی با زبان انگلیسی یا زبان های دیگر در حوزه های فروش، IT و سایر مشاغل یافت کنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق کار

بررسی قوانین کار در هلند :

متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای کار هلند شده اند، می توانند پس از ۵ سال اقامت قانونی و کار و اشتغال و پرداخت منظم مالیات، مجوز اقامت دائم هلند را دریافت کنند.

بر اساس قوانین هلند متقاضیان برای اخذ ویزای کار نیازمند کارفرمای هلندی می باشند.

کارفرمای هلندی در وهله اول باید متقاضیان کار در کشور هلند و سپس کشورهای اتحادیه اروپا را مد نظر داشته باشد و در صورت عدم وجود نیروی کاری در این کشورها اجازه استخدام متقاضی خارجی غیر کشورهای اتحادیه اروپا را دارد.


مهاجرت به هلند از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به هلند از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به هلند می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟