مهاجرت به هلند
مهاجرت به هلند و انواع روش های مهاجرت به هلند
آگوست 27, 2020
مهاجرت به هلند از طریق کار
مهاجرت به هلند از طریق کار
آگوست 27, 2020
نمایش همه

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به هلند می باشد. هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپا است و عضو شنگن می باشد. هلند کشوری توسعه یافته و جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد. واحد پول کشور هلند یورو است.


از مهم‌ ترین شهرهای دانشجویی این کشور می‌توان به آمستردام، روتردام، خرونینخن، اوترخت، لایدن و .. اشاره داشت. در کشور هلند بیش از ۱۶۰ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی فعالیت دارند و امکان تحصیل برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد.
مدراک دانشگاه های هلند بدون استثنا در تمامی‌ جهان معتبرند. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

شرایط عمومی مهاجرت به هلند از طریق تحصیل :

جالب است بدانید که در حال حاضر بهترین و آسان ترین راه مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل می باشد. این راه مهاجرت نه تنها آسان ترین راه برای مهاجرت به هلند بلکه آسان ترین راه برای مهاجرت به اروپا برای ایرانیان شناخته می شود. موسسات آموزشی فراوانی در هلند وجود دارد که امکان تحصیل را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند.


مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، در حال حاضر پر مخاطب ترین نوع مهاجرت از سوی ایرانیان برای مهاجرت به هلند است. دانشجوی متقاضی می تواند با این ویزا به این کشور مهاجرت نموده و در این کشور تحصیل کند. تحصیل در هلند برای دانشجویان ایرانی رایگان نبوده و دانشجویان سالیانه هزینه ای ۸۰۰۰€ (یورو) تا ۱۵۰۰۰€ (یورو) بابت شهریه پرداخت می کنند که این هزینه ها برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.


مزایای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل :

یکی از مزایای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل این است که فارغ التحصیلان در این کشور می توانند اقامت خود را تمدید کنند و به نوع کاری تغییر دهند. به صورت کلی افرادی که در هلند تحصیل خود را به اتمام می رسانند از طرف دولت یک سال زمان دارند که به جست و جوی کار بپردازند، در صورتی که موفق شوند کارفرمایی را پیدا کنند و شاغل شوند، می توانند اقامت خود را تمدید کرده و پس از ۵ سال به اقامت دائم دست یابند.

مدارک لازم برای تحصیل در هلند :


رزومه
ترجمه رسمی مدارک مندرج در رزومه از جمله مدرک تحصیلی
ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع قبلی
توصیه نامه اساتید
انگیزه نامه
مدرک زبان


شرایط تحصیل در مدارس هلند :

شرایط تحصیل در هلند در مدارس این کشور برای سطح های ابتدایی و دبیرستان امکان پذیر می باشد. محتویات و ساختار برنامه تحصیلی شما ممکن است با آن چه در برنامه تحصیلی شما وجود دارد، متفاوت باشد.


مدارس پیش ابتدایی و ابتدایی از سن ۶ سالگی در این کشور شروع می شود و به مدت ۶ سال طول خواهد کشید. بعد از این مقطع دانش آموزان بایستی وارد مقطع دبیرستان شوند. دانش آموزان می توانند وارد مدارس فنی حرفه ای شوند که به مدت ۴ سال می تواند طول بکشد. سایر دانش آموزان باید ۵ سال تحصیلات خود را در دبیرستان بگذرانند تا بتوانند دیپلم خود را از این کشور اخذ نمایند.


بعد از دیپلم نیز دانش آموزان باید یک سال آموزش مقدماتی دانشگاه را سپری کرده تا واجد شرایط ورود به دانشگاه شوند. اگر چه زبان انگلیسی در هلند به خوبی صحبت می شود، اما برای مدارس این کشور بایستی دانش آموزان تسلط کامل بر زبان هلندی را داشته باشند.


در کشور هلند بعضی از مدارس خصوصی وجود دارند که به زبان انگلیسی هستند و در حدود ۱۶٫۰۰۰ یورو تا ۱۸٫۰۰۰ یورو برای دانش آموزان هزینه خواهند داشت. همچنین دانش آموزان نیاز به سرپرستی دارند که باید همراه آن ها به کشور هلند بیایند.


تحصیل در مقطع کارشناسی هلند :

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در دانشگاه های هلند بایستی حداقل دیپلم با معدل بالای ۱۲ و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.
تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش کارشناسی و تحصیل به زبان آلمانی مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر هلند در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو است. دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته را دارند.


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند :

هدف اصلی از مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع کارشناسی ارشد، اخذ دوره های تحصیلی در بازه های زمانی یک سال تا دوسال می باشد که بعد از آن دانشجویان فارغ التحصیل می توانند جذب بازار کار در این کشور بشوند.
دوره های یکساله معمولا دوره های فنی و تخصصی تر رشته های تحصیلی می باشند که به طور جزیی به مسئله خاص پرداخته می شود. این دوره ها جهت ورود به بازار کار بسیار می تواند کمک کننده باشد.
این دوره ها معمولا هر ساله به یک سری از رشته ها اختصاص می یابد. بنابراین قبل از اخذ پذیرش تحصیلی در دوره های یکساله، نیاز است که کاملا از ارائه رشته های اعلام شده، اطمینان کامل را کسب نمایید.
زبان تدریس برای دانشجویان بین المللی به صورت انگلیسی می باشد و نیازمند ارائه مدرک زیان انگلیسی با نمره آیلتس ۶٫۵ می باشد. از مواردی دیگر داشتن معدل بالای ۱۳ می باشد. همچنین دانشجویان در طول تحصیل خود می توانند اجازه کار به صورت نیمه وقت، در برنامه های خود را داشته باشند.


تحصیل در مقطع دکترای هلند :

دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند در مقطع دکتری بایستی حداقل مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل ۷ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.
تحصیل در هلند در مقطع دکترا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش دکترا و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشند. هزینه تحصیل دکترا در هلند با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است.
در برخی از دانشگاه ها کل هزینه دکترا به عنوان بخشی از پروژه های تحقیقاتی توسط دولت هلند تأمین می شود، و در برخی دیگر بخشی از آن توسط دانشگاه پرداخت می شود. درصورت کسب اطلاعات به صورت لاتین می توانید از سایت ind.nl کمک بگیرید.

دانشجویان متقاضی تحصیل دکترای تخصصی در هلند به عنوان کارکنان دانشگاهی در کارهای تحقیقاتی شرکت داشته و حقوق دریافت می کنند و از پرداخت شهریه معاف هستند.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل


برخی دانشگاه های معتبر هلند برای مهاجرت تحصیلی :

Utrecht university
Leiden university
University of Groningen
University of twente
University of twente
Instituut brouwer


مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و سخن پایانی:

مهاجرت به هلند از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به هلند می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟