مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت
اکتبر 2, 2020
مهاجرت به نروژ ازطریق سرمایه گذاری
مهاجرت به نروژ ازطریق سرمایه گذاری
اکتبر 2, 2020
نمایش همه

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل

دانشجویان خارج از اتحادیه و به ویژه ایرانیان شرایط بهتری برای مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل در سال ۲۰۱۹ نسبت به سالهای اخیر داشتند. زیرا در سفارت نروژ در ایران برخلاف سالهای گذشته سیاست ویزا برای ایرانیان بهتر شده است. خوشبختانه تحصیل در نروژ ، حتی برای دانشجویان ایرانی ، همچنان امکان پذیر است و این نوع ویزا نیز تقاضای زیادی دارد. برای ورود به این مسیر ابتدا باید شرایط لازم برای این اقدام مهاجرتی را داشته باشید و در صورت واجد شرایط بودن مدارک را ارائه دهید. با مشاوران ما در موسسه حقوقی Legal REL مشورت کنید. لازم به ذکر است که نروژ شرایط بهتری برای پذیرش و ویزا برای رشته های مهندسی دارد.

آیا از شرایط کار برای حرفه های مهندسی در نروژ اطلاع دارید؟

آیا می توان پس از فارغ التحصیلی در این کشور خوشایند اروپا اقامت گزید؟

به آن دسته از عزیزانی که اخیراً در این زمینه تحقیق کرده اند ، توصیه می کنیم این مقاله را با دقت بخوانید تا پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این مقاله دریافت کنید.

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیلمهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل

تحصیل در نروژ

اگر در بین مسیرهای مهاجرت تحقیقات کافی انجام داده باشید ، یکی از روشهای جدید مهاجرت ادامه تحصیل است. مهاجرت تحصیلی برای شهروندان ایرانی به اروپا معمولاً از سطح دانشگاه شروع می شود که راه های مختلفی دارد. می توانید برای مدرک دانشگاهی اقدام کنید یا برای یک دوره حرفه ای اقدام کنید. می توان گفت علاوه بر ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی ، دوره های زبان یا دوره های حرفه ای یک تا دو ساله برای ورود به بازار کار بیشترین تقاضا را در بین دانشجویان خارجی دارند.

اگر می خواهید برای هر یک از این دوره ها یا دوره های دانشگاهی اقدام کنید ، شرایط پذیرش در هر کشور متفاوت است و اخذ ویزای دانشجویی در برخی از کشورها ساده و در بسیاری از موارد دشوار است و دارای پروسه پیچیده ای است. شما به عنوان یک دانشجوی خارجی باید شرایط و مدارک لازم را برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل فراهم کنید. اولین قدم شما پذیرش دانشگاهی در این کشور است ، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی.

 

پذیرش و مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

برای درک بهتر شرایط  تحصیل در نروژ، ابتدا مختصراً معرفی خدمات شما را توضیح خواهیم داد. دو مرحله اساسی وجود دارد که می توانید هنگام تحصیل در کشور دیگری انجام دهید. اولین قدم درخواست پذیرش در دانشگاه یا م universityسسه آموزشی است ، سپس برای ویزا با دانش مهاجرت اقدام کنید. از سال ۲۰۱۹ به بعد ، شانس صدور ویزای دانشجویی برای ایرانیان به بیش از ۸۰ درصد رسید. گاهی اوقات پذیرش در یک کشور دشوار است و یا بالعکس در بعضی از کشورها شرایط ویزا آسان نیست.

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل، به یک وکیل نیاز دارید تا بتواند شما را در مراحل ویزا و پذیرش همراهی کند. زیرا در شرایط فعلی به دلیل تقاضای زیاد گرفتن پذیرش از دانشگاه دولتی در این کشور آسان نیست. روند اخذ ویزای دانشجویی در نروژ نیز به دلایلی در سالهای اخیر دشوارتر شده است. اما خوشبختانه با دانش وکلای ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL ، اخذ ویزا برای مشتریان حاصل می شود. ما سعی کرده ایم برای افرادی که واقعاً واجد شرایط ویزای دانشجویی نروژ هستند ، اقدام کنیم.

 

مهاجرت به نروژ با تحصیل به زبان انگلیسی

دانشجویان می توانند برای تحصیل در نروژ اقدام به ثبت نام در یکی از دانشگاه های این کشور کنند. دانشگاه های نروژ ، مانند اکثر دانشگاه های کشورهای اروپایی ، به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند که می توان آنها را به دسته های عمومی به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم کرد. اکنون تعداد کمی از کشورها تحصیلات رایگان را برای خارجی ها در اروپا انجام می دهند.

نروژ یکی از کشورهایی است که علاوه بر آموزش رایگان ، این شرایط را برای دانشجویان خارجی برای تحصیل و زندگی در کیفیت زندگی بالا و شرایط رفاه اجتماعی مطلوب فراهم کرده است. نروژ یکی از کشورهایی است که زبان رسمی (نروژی) خود را دارد اما از انگلیسی در دانشگاه ها نیز استفاده می شود. با توجه به اینکه دوره های کارشناسی در این کشور به زبان نروژی ارائه می شود ، تقاضا برای این دوره معمولاً بسیار کم است. دانشجویان ایرانی می توانند از مقطع کارشناسی ارشد در این کشور به زبان انگلیسی وارد دانشگاه شوند و در آن تحصیل کنند. البته برخی از دانشگاه های نروژ دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی را نیز می پذیرند.

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیلمهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل

مدارک لازم جهت مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

مدارک لازم برای مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل عبارتند از:

اسناد هویتی مانند گذرنامه
مدارک دانشگاهی ایران با ریز نمرات
مدرک زبان (IELTS) یا TOEFL
اسناد مالی (تحویل مالی و چاپ مالی) نشان می دهد متقاضی هزینه زندگی به مدت یک سال در نروژ را دارد.

نامه های بیمه و انگیزه و اسناد سفر و …

مدرک کارشناسی در نروژ

اگر می خواهید تحصیلات کارشناسی خود را در کشور نروژ آغاز کنید ، شرایط پذیرش متفاوت است. ورود به مقطع کارشناسی در این کشور شرایط ویژه ای دارد. اولین شرط داشتن مدرک زبان نروژی میباشد. همچنین جهت تحصیل در نروژ به موارد زیر نیاز است؛

 

منابع مالی و هزینه ها در نروژ

هزینه زندگی در نروژ شامل موارد زیر است:

هزینه زندگی با نحوه زندگی در این کشور ارتباط مستقیم دارد.
اگر مجرد هستید ، می توانید در این زمینه کاملا مقرون به صرفه باشید.
برای کاهش هزینه های زندگی از خوابگاه استفاده کنید.
برای حمل و نقل حتی از تخفیف های بلیط دانشجویی رایگان استفاده کنید.
از کار نیمه وقت خود برای امرار معاش استفاده کنید تا هزینه ها را به صفر برسانید.
برای دریافت کمک هزینه توسط تیم ما در ایران و نروژ پشتیبانی خواهید شد.

می توان گفت از آنجا که هدف نهایی بسیاری از دانشجویان اخذ مجوز اقامت پس از تحصیل در نروژ است ، این فرصت به دانشجویان داده می شود تا دانشجو پس از فارغ التحصیلی بتواند برای ویزای کار نروژ اقدام کند. اگر در این کشور به تحصیل در رشته مهندسی ادامه دهید ، می توانید شرایط کار مطلوبی داشته باشید. رشته هایی مانند مهندسی مکانیک ، صنعت ، متالورژی ، برق ، مهندسی عمران ، شیمی ، نفت و گاز و کلیه رشته های مرتبط با صنعت می توانند آینده مطلوبی را برای خود در این کشور متصور شوند.

مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیلمهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در تمام سطوح

برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل ، به دلیل شرایط فعلی پذیرش و همچنین مراحل ویزا ، باید دانش روز داشته باشید.

باید توجه داشت که قوانین با گذشت زمان سختگیرتر می شوند. با برنامه ریزی مناسب و به موقع می توانید برای پذیرش در دانشگاه نروژ و ویزای دانشجویی اقدام کنید. زمان ثبت نام دانشجویان بین

المللی در دانشگاه های دولتی این کشور از اوایل دسامبر آغاز می شود. اما بهتر است برای تهیه اسناد و دارایی های لازم از قبل برنامه ریزی دقیق شود.

 

جهت مشاهده مقالات بیشتر به این قسمت مراجع فرمایید.

 

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و سخن پایانی:

مهاجرت به نروژ از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر در خصوص مهاجرت به نروژ ازطریق تحصیل می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به نروژ می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟