blank
مهاجرت به آلمان چگونه انجام می شود ؟
آگوست 19, 2020
مهاجرت به مجارستان در زمان کرونا
مهاجرت به مجارستان در زمان کرونا
آگوست 19, 2020
نمایش همه

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار یکی از مجبوب ترین راه های اخذ ویزای مجارستان می باشد. مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی است که با کشورهایی نظیر اسلواکی ، چک و صربستان دارای مرز مشترک می باشد.پایتخت کشور مجارستان بوداپست نام دارد که از جمله شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور مجارستان محسوب می گردد.

زبان رسمی در کشور مجارستان زبان مجاری است و از نکات قابل توجه در رابطه با مجارستان عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و عضویت در پیمان شنگن می باشد. مجارستان کشوری است توریستی که سالانه پذیرای عده کثیری توریست می باشد.

بهتر است بدانیم اگر شخصی بخواهد ویزای کار کشور مجارستان را اخذ نماید نباید در کشورهای اتحادیه ی اروپا یا کشور مجارستان ساکن باشد به علت آن که خود شهروند آنجا هستند و احتیاجی  به آن ویزا ندارد اما در غیر این مورد تمامی افراد باید دارای ویزای کار این کشور باشند .افراد متقاضی باید از طریق اداره مهاجرت مجارستان اقدام نماید با یک قرارداد معتبر بین فرد کارفرما و متقاضی شروع کند . شروع به کار در کشور مجارستان باید با دعوت نامه یک کارفرما از کشور مجارستان جهت کار باشد.

که این دعوت نامه باید به مدت سه ماه در کشور برای جذب نیرو در همان شغل اگهی شود و در صورتی که کسی خواهان این شغل نبود به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا اگهی می شود اگر باز کسی خواهان آن شغل نبود فرد می تواند نسبت به آن اقدام کند. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد دانستن زبان مجاری می باشد.

در اینجا اگر کسی ازطریق ویزای تحصیل اقدام کرده باشد چون می تواند در طول تحصیل کار کند بعد از اتمام تحصیل می تواند به راحتی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. حال باید بدانیم راه دیگری هم وجود دارد برای مهاجرت کاری فرد می تواند در اداره کار ثبت کند تا به کار مورد نیاز خود دست یابد.

 با این حال این را نیز باید بدانیم که هزینه های زندگی در کشور مجارستان در یک ماه برای یک نفر حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد که تمام هزینه ها رو شامل می شود.

شرایط عمومی برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار:

کار در مجارستان در ابتدا نیازمند دریافت ویزاهای کاری است.ویزاهای کاری نیز نیازمند داشتن دعوت نامه کاری از یک کارفرما هستند که معمولا کشور های اروپایی با توجه به گستردگی و شرایط بسیار مناسبی که دارند میتوانند مقصد بسیار مناسبی برای افراد متقاضی اخذ ویزاهای کاری باشد.

که کشور مجارستان هم با توجه به اینکه جز کشور های اتحادیه اروپا میباشد از این شرایط برخوردار می باشد و افرادی که تمایل دارند برای اخذ ویزای کاری کشور مجارستان اقدام کنند باید از یک کارفرمای معتبر دعوت نامه داشنه باشند که برطبق قوانین اتحادیه اروپا اشخاص کارفرما برای اینکه بتوانند برای شخص متقاضی کار در مجارستان دعوت نامه کاری ارسال کند باید در بدو امر کار مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور مجارستان اگهی کند و شخصی برای ان کار پیدا نشود و بعد همان اگهی را به مدت سه ماه در تمامی کشور های اتحادیه اروپا آگهی کند.

باز هم شخصی برای آن کارپیدا نشود تا بتواند برای شخص متقاضی دعوت نامه کاری ارسال کند که با توجه به اینکه احتمال اینکه فردی برای کار مورد نظر درمجارستانو اتحادیه اروپا بشود بسیار پایین میباشد گزینه بسیار مناسبی برای افراد متقاضی کار در مجارستان نمیباشد.

همچنین لازم به ذکر است که افرادی که تمایل دارند از طریق ویزاهای کاری کشور مجارستان اقدام کنند بهتر است که به زبان کشورمجارستان مسلط باشند این تسلط به زبان کمک بسیار بزرگی به افراد متقاضی کار در کشور مجارستان و همچنین به اقامت رسیدن کشور مجارستان خواهد کرد.

روش های مهاجرت کاری به مجارستان :

از طریق دوره و کورس زبانی مجارستان

از طریق خوداشتغالی در مجارستان

از طریق کارفرمای مجارستانی

از طریق ثبت شرکت در مجارستان

برای قبول درخواست کارفرما جهت جذب نیروی کار از اتباع کشورهایی خارج از اتحادیه اروپا باید شخص کارفرما شرایط زیر را دارا باشد:

موسسه و یا شرکت تحت فرمان کارفرما باید برای کشور مجارستان سودآور باشد و همگام با اقتصاد این کشور عمل نماید.

با دولت مجارستان تفاهم نامه کاری منعقد نموده باشد.

تعهد داده باشد که نیروی کار مورد نیاز خود را از میان اتباع مجاری یا اتباع اتهادیه اروپا را استخدام نماید.

بررسی نرخ بیکاری برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار:

متقاضیان کار در مجارستان و یا دانشجویانی که به قصد تحصیل و کار همزمان با تحصیل به این کشور سفر می کنند می بایست ابتدا نرخ بیکاری این کشور را بررسی نمایند. نرخ بیکاری مجارستان در سال ۲۰۱۹، نسبت به سال های قبل کاهش بسیار زیادی داشته و به ۳٫۴۶ درصد رسیده است که نرخ بسیار مساعدی به شمار می آید، زیرا هر چه نرخ بیکاری یک کشور کمتر باشد، شانس پیدا کردن کار و کاریابی برای افراد خارجی در آن کشور بالاتر می باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مدارک مورد نیاز برای اخذ اخذ ویزای کاری در مجارستان:

  • ارائه نامه ای به عنوان تمکن مالی
  • ارائه مدارک تحصیلی متناسب با نوع موقعیت کاری
  • بیمه نامه
  • ارائه نامه پیشنهاد کاری
  • پاسپورت و ارائه ۲ قطعه عکس پاسپورتی
  • ارائه سوابق کاری و گواهی کاری از کمپانی های قبلی
  • مشخص شدن محل اقامت و اسکان شما در مجارستان در طول اقامت

چرا کار در مجارستان (مزایای کار در مجارستان) :

از آن جایی که مجارستان کشوری از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، موقعیت خوبی برای زندگی و کار در مجارستان برای اتباع خارجی وجود دارد. این کشور دارای یک اقتصاد قوی می باشد که بر روی سطح تولیدی بالا در بخش های مختلف نیز تمرکز دارد و این بدان معنا می باشد که فرصت های شغلی در زمینه صنعت فناوری اطلاعات، مهندسی، گردشگری در زمینه فراوان برای مهاجران نیز ایجاد کرده است.

کشور مجارستان دارای یک اقتصاد ترکیبی با درآمد و شاخص توسعه انسانی بالا و نیروی کار ماهر و متخصص است. کشور مجارستان دارای رتبه شانزدهم در بین کشورهای جهان از لحاظ نابرابری پایین درآمدی و همچنین رتبه پانزدهم جهان بر اساس شاخص پیچیدگی اقتصادی است. کشور مجارستان همچنین دارای رتبه ۵۷ ام در بین اقتصادهای بزرگ در جهان و رتبه ۳۶ ام در بین کشورهای صادراتی جهان می باشد.

محصولات صادراتی کشور مجارستان شامل می توان به غلات، زغال سنگ، مواد غذائی، سوخت و الکتریسیته، ماشین آلات و … اشاره کرد، کشور مجارستان یکی از کشورهای مهم برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش اروپای مرکزی و شرقی است. اقتصاد کشور مجارستان رو به پیشرفت است و از این رو نیاز به نیروی متخصص و کارآمد در این کشور به چشم می خورد.


ویزای کار مجارستان برای ایرانیان چگونه است؟

درخواست شما برای اخذ ویزای کار در مرجع قانونی یعنی سفارت مجارستان صورت می گیرد. اصلی ترین نیاز برای اخذ ویزای کاری این کشور ارائه یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مجاری است. کارفرمای مجاری می بایست اکثر این پروسه را طی نماید و برای فرد مجوز کاری دریافت نماید. اخذ مجوز کاری از سوی کارفرمای مجاری در مراجع دولتی و مهاجرتی این کشور صورت می پذیرد.

همانطور که در پاراگراف بالا ملاحظه شد اولویت در اختیار اتباع مجاری و اروپایی قرار خواهد داشت. اگر کارفرما نتواند نیروی مورد نظر خود را بر اساس روال قانونی در مجارستان یا اروپا پیدا کند. حال با طی شدن این مراحل امکان پذیر خواهد بود که یک پیشنهاد کاری برای فرد خارجی ارسال دارد. این فرد هم با فراهم نمودن شرایط و مدارک مورد نیاز می تواند برای دریافت ویزا وقت مصاحبه بگیرد.

مراحل مهاجرت به مجارستان از طریق کار :

مهاجرت به این کشور از طریق کار بدین صورت خواهد بود که شخص متقاضی کار در مجارستان باید کلیه مدارک و رزومه خود را به موسسات کاریابی در مجارستان ارسال نماید تا از آن طریق بتواند کارفرمایی در کشور مجارستان بیابد که شخص متقاضی کار در مجارستان را دعوت به کار نماید. چرا که از جمله شرایط مهم به اخذ ویزای کار مجارستان دعوتنامه کاری از یک کارفرمای مجاری می باشد.

مدرک دانشگاهی، سابقه کار مرتبط و تسلط به زبان مجاری یا انگلیسی از جمله مهم ترین عوامل برای موفقیت در دریافت پیشنهاد کار از مجارستان است. نکته مهم دیگر برای دریافت ویزای کار این است که برای شغل مورد یک شهروند یا مقیم دائم مجارستان و اتحادیه اروپا داوطلب نباشد. با توجه به نرخ بیکاری پایین مجارستان که ۳٫۴۶ درصد می باشد کاریابی در مجارستان امکان پذیر خواهد بود.

اقامت از طریق کار در مجارستان :

فرد متقاضی می تواند با داشتن اقامت کاری قدم بزرگی را در اخذ اقامت دائم این کشور بردارد. انواع متفاوتی از اقامت کاری در این کشور وجود دارد که در تمامی حالات امکان اخذ اقامت وجود دارد. متقاضی می تواند پس از گذشت ۳ تا ۵ سال و پرداخت منظم مالیات جهت اقامت دائم درخواست نماید.

برخی کشورهای انگلیسی زبان شرایط دریافت اقامت دائم را از طریق کار در همان ابتدا دارا هستند. جالب است که هم اکنون کشورهای ثروتمند و همچنین توسعه یافته نظیر آلمان و اتریش توانسته اند که تعداد زیادی از تقاضاها را در راستای جذب نیروهای کاری متخصص و ماهر که در حوزه های فنی مهندسی و پزشکی دارای فعالیت می باشند را جذب نمایند.

میزان هزینه مهاجرت به مجارستان از طریق کار :

بسیاری از هموطنان هستند که اطلاع دقیقی درباره هزینه های مهاجرتی خود و خانواده همراهشان ندارند. در این زمینه بایستی حواس آنها جمع بوده و دقت کنند که در دام کلاهبرداران و سودجویان قرار نگیرند. درصورت نیاز به استفاده از سایت های لاتین می توانید از سایت https://helpers.hu/ استفاده کنید.

بعضی از سایت های کاریابی کشور مجارستان عبارتند از:

profession.hu

jobsinbudapest.eu

monster.hu

monster.hu

topjob.hu

jobmonitor.hu

workania.hu

شرایط و قوانین مورد نیاز برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار :

مجوز کار معتبر مجارستانی

داشتن پشتوانه مالی و اثبات آن به سفارت

اثبات از محل اقامت در کشر مجارستان

روند اجازه کار از اداره کار مجارستان به چه صورت است؟

این روال و فرایند در خواست معمولا ۲۵ روز به طول می انجامد و طبق قوانین مراحل زیر می باشد :

در مرحله  نخست، یک تقاضای نیروی کار لازم است. و شرکت باید برای استخدام باید یک دوره ۱۵ روز تبلیغ این کار را در دفتر کار در مجارستان انجام دهد که این یک فرصت برای بیکار شهروندان مجارستانی می باشد و به عنوان یک موقعیت اعمال می گردد. وقتی که پانزده روز گذشت، کارفرمای مورد نظر می تواند برای اجازه کار فرد متقاضیبه صورت مستقیم  به نمایندگی از کارکنان ان کار را انجام داده لذا این اجازه ی کار در ۱۰ الی ۱۵ روز کاری معمولا آماده خواهد بود.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به مجارستان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به مجارستان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟