مهاجرت و اخذ اقامت کرواسی
مهاجرت و اخذ اقامت کرواسی
فوریه 4, 2019
blank
مهاجرت به لتونی و انواع روش های مهاجرت به لتونی
فوریه 5, 2019
نمایش همه

مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن

مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن

مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن

مهاجرت به لیتوانی چگونه می باشد؟ هر ساله تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا مهاجرت به لیتوانی را انتخاب می کنند . مهاجرت به لیتوانی انواع مختلفی دارد که می توان از آن جمله به مهاجرت به لیتوانی از طریق تحصیلی , مهاجرت به لیتوانی از طریق کاری , مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت , مهاجرت به لیتوانی از طریق ازدواج  و … اشاره نمود که مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی REL به طور خلاصه مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن را برای شما شرح خواهند داد.

مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن

مهاجرت به لیتوانی از طریق ازدواج

فردی که می خواهد به اقامت کشور لیتوانی برسد , باید توسط فردی که در این کشور مدنظر ازدواج برای وی است دعوت نامه دریافت کند و همچنین دارای یک سری شرایط باشد که این شرایط عبارتند از :

الف) از نظر قانونی برای مدت حداقل ۲ سال در لیتوانی اقامت کرده باشد . در واقع باید ۲ سال از اولین اقامت قانونی وی سپری شده باشد تا بتواند کسی را به خودش ملحق کند . هر چند در تبصره این ماده که بعدا ذکر خواهیم کرد افرادی از این بند معاف شده اند و لزومی به گذشتن ۲ سال وجود نخواهد داشت .

ب) اقامت آنها حداقل برای ۱ سال دیگر دارای اعتبار باشد.

پ) شرایط مناسبی برای دریافت اقامت دائم لیتوانی از خود نشان دهد . به نظر می رسد که مناسب بودن شرایط کاملا بستگی به نظر افسر پلیس خواهد داشت و در واقع راه فراری برای اعطای این اقامت به فرد دارد.

تبصره: چنانچه اسپانسر شما متعلق به یکی از گروه های زیر باشد , الزام بندهای الف و پ محقق نخواهد شد و شما می توانید سریعا به خانواده ملحق شوید :

 • بیگانه ای که در لیتوانی پناهنده شده است . چنانچه اسپانسر شما یک پناهنده باشد , شما نیازی نیست شرایط بند الف و پ را در وی اثبات نمایید .
 • محققان که اقامت موقت لیتوانی را دارند و یا معلمانی که در مقاطع بالای آموزشی ورود پیدا کرده اند . اگر اسپانسر شما این افراد باشند دیگر نیازی نیست شرایط بند الف و پ را در وی اثبات نمایید .
 • کارگزاران مجرب که اقامت موقت لیتوانی را دارند. (از طریق بلوکارت) اگر اسپانسر شما یک کارگر خارجی دارای بلوکارت باشد دیگر نیازی نیست شرایط بند الف و پ را در وی اثبات کنید .
 • کارآموزان .

علاوه بر این موارد هر اسپانسر باید از لحاظ مالی نیز درآمد مشخصی داشته باشد تا بتواند افرادی را به خودش در کشور میزبان ملحق کند.این درآمد در هر کشور بسته به درآمد سرانه آن کشور تعیین می شود.درآمد سرانه کشور لیتوانی در سال ۲۰۱۶، ۷۷۲ یورو بوده است.پس وی برای اسپانسر شدن احتیاج به داشتن چنین درآمدی در ماه به ازای خودش و نصف آن به ازای هر فردی که به شما ملحق می شود، دارد.

می توان گفت مهاجرت به کشور لیتوانی از طریق ازدواج چیزی در حدود ۲ الی ۴ ماه طول می کشد و برای اخذ آن ارائه مدارکی که شرایط قانونی مورد نیاز مذکور را اثبات می کند مورد نیاز است.

شایان ذکر است که اخذ اقامت لیتوانی از طریق ازدواج با اخذ تابعیت آن متفاوت است.اگر همسر قصد اخذ تابعیت لیتوانی را داشته باشد،شرط است که شرایط عمومی اخذ تابعیت را که به شرح زیر می باشد دارا باشد:

 • آزمون زبان این کشور را گذرانده باشد
 •  ارائه مدارکی که حق اقامت فرد در لیتوانی را تایید می کند
 • بیش از نیمی از ۱۰ سال اخیر را در این کشور سپری کرده باشد
 • از یک پشتوانه قانونی بهره مند باشد
 •  آزمون قانون اساسی لیتوانی را گذرانده باشد
 • فرد اراده خود را برای اخذ تابعیت خود ارائه کرده و تابعیت سابق خود را ترک کند
 • سوگند وفاداری به جمهوری لیتوانی بخورد

مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آنمهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن

مهاجرت به لیتوانی از طریق کاری

برای گرفتن اقامت با ویزای کار،فرد باید قبل از ورود به کشور لیتوانی اجازه کار در این کشور را بدست بیاورد.این جواز فقط در صورتی به فرد داده می شود که یک متخصص خوب مورد نیاز باشد و چنین متخصصی در کشور لیتوانی وجود نداشته باشد.

فرد ابتدا باید یک کارفرمای لیتوانی پیدا کند که تمایل به استخدام کردن وی داشته باشد.پس از تایید مدارک کار،مدارک اقامت نیز باید تایید شوند.

قبل از تایید مدارک مجوز کار در لیتوانی،سازمان کار لیتوانی باید یک موقعیت خالی در این کشور ثبت کند.این موقعیت باید حداقل ۱ ماه قبل از ارائه مدارک مجوز کاری ثبت شده باشد.در طول این ۱ ماه شهروندان لیتوانیایی و افراد دارای اقامت دائم لیتوانی،در صورت داشتن شرایط مورد نظر کارفرما باید حق تقاضا برای این جای خالی را داشته باشند.اما اگر در طول این ۱ ماه،کارفرمای لیتوانیایی نتواند یک نامزد مناسب از بین این افراد پیدا کند فرد بیگانه می تواند مدارک خود را برای تقاضای کار به کارفرما ارسال کند.

فرد بیگانه ای که قصد کار در لیتوانی را دارد باید یک مدرک مناسب از یک منطقه مناسب را دارا باشد.این مدرک حامی اوست.(گواهی اتمام دوره ها،سمینارها،آموزش های فنی و عملی،دیپلم و …)

فرد بیگانه باید حداقل سابقه ۱ سال سابقه کار در ۲ سال گذشته در یک منطقه مناسب را دارا باشد و مدارک اثبات کننده آن را نیز ارائه کند.محل ارائه مدارک برای ویزای کار در لیتوانی،یک دفتر تبادل نیروی کار محلی است.

بعد از طی شدن این پروسه تا صدور مجوز کار حدودا ۲۰ روز طول می کشد.

بعد از ارائه مدارک مجوز کار در لیتوانی،مدارک مربوط به اقامت باید ارائه شود.

محل ارائه مدارک مربوط به اخذ جواز اقامت لیتوانی،مامور دیپلماتیک یا کنسولگری لیتوانی در کشور بیگانه و یا اداره مهاجرت لیتوانی در خود این کشور می باشد.
بعد از طی شدن این پروسه،جواز اقامت در لیتوانی طی ۲ تا ۴ ماه صادر خواهد شد.

 

مهاجرت به لیتوانی از طریق توریستی

برای گرفتن ویزای شنگن به کجا باید مراجعه کنید؟

زمانی که فرد می خواهد فقط به یکی از کشورهای محدوده شنگن سفر کند، او باید به سفارت یا کنسول همان کشور مراجعه کند.

اگر متقاضی می خواهد به ۲ یا ۳ کشور عضو شنگن سفر کند، پیشنهاد ما این است که به سفارتی مراجعه کند که روزهای بیشتری در کشور مربوط به آن اقامت دارد و در واقع مقصد اصلی وی است.

اگر متقاضی مقصد خاصی ندارد و فقط قصد یک دیدار تصادفی از کشورهای مختلف شنگن را دارد،وی باید به سفارت اولین کشوری که به آن ورود می کند مراجعه کند.

بعد از آنکه سفارت کشور مورد نظر معین شد، فرد باید به سفارتی مراجعه کند که در حوزه اقامت وی صلاحیت دارد.

مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آنمهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن

مدارک مورد نیاز برای تقاضای ویزای کشور لیتوانی :

تقاضا نامه ویزا را دانلود و آن را به صورت کامل پر کنید.فرم می تواند به صورت دست نویس یا تایپ شده ارائه شود.فرد نیز باید در محلی که برای امضا تعیین شده است امضا کند. شما باید مراقب باشید که هیچ جای خالی در فرم باقی نگذارید. حتی اگر قسمتهایی وجود دارد که مربوط به شما نیستند، باید آنها را با نوشتن “بدون جواب” پر کنید. اگر متقاضی صغیر باشد والدین او باید به صورت دستی فرم را پر کنند و آن را امضا کنند. در مواردی که فرم به صورت دست نویس پر می شود، استفاده از خودکار مشکی پیشنهاد می شود.

۲ قطعه عکس باید به پرونده شما ضمیمه شود.

این عکسها باید عکس پاسپورتی شما باشند.

عکس باید رنگی، تمام چهره و با زمینه سفید باشد.

پاسپورتها و کپی آنها مورد نیاز است.

پاسپورت شما باید برای ۳ ماه بیش از طول مدتی که برای آن درخواست ویزا کرده اید اعتبار داشته باشد.

یک کپی از رزرو بلیط برگشت شما مورد نیاز است.به شما توصیه می شود قبل از دریافت ویزا بلیط قطعی را خریداری نکنید.

بیمه درمانی سفر شما که حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو  را حمایت می کند: شما برای اخذ ویزای شنگن نیاز به یک بیمه سفر دارید تا هزینه های تضمین بازگشت شما به وطنتان و هزینه های درمان اورژانسی شما در حوزه شنگن را پوشش دهد. این بیمه باید برای همه کشورهای عضو شنگن معتبر باشد. گواهی بیمه باید در زمان تقاضا دادن برای ویزای کشور ارائه شود. اگر ویزای شما مورد قبول واقع نشود، شما میتوانید از کنسول یا سفارت مربوطه تقاضای ارائه مدارکی دال بر این موضوع را بکنید تا با ارائه مجدد آن بیمه سفر را لغو کرده و پول خود را پس بگیرید.

یک نامه درباره اهداف سفر به لیتوانی و دیدن این کشور

تاریخ و شماره پروازی که رزرو کرده اید.

مدارک مربوط به رزرو هتل در کشور لیتوانی

مدارک اثبات وضعیت مدنی(عقدنامه، شناسنامه فرزندان، مدارک مرگ همسر)

وسایل معیشت(اثبات وجود سرمایه کافی برای مدتی که فرد قصد ماندن در لیتوانی را دارد)

کسانیکه می خواهند به لیتوانی وارد شوند باید در زمان دادن تقاضا نامه ویزا به ازای هر روز زندگی در لیتوانی ۴۰ یورو داشته باشند.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای لیتوانی به چه صورت است؟

برای مهاجرت به لیتوانی راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید جهت دریافت اطلاعات در مورد مهاجرت به لیتوانی وانواع روشهای آن با مشاورین و وکلای متخصص  موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟