مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت
ثبت شرکت در لوکزامبورگ
آگوست 23, 2020
مهاجرت به قبرس از طریق کار
مهاجرت به قبرس از طریق کار
آگوست 24, 2020
نمایش همه

مهاجرت به قبرس و انواع روش های آن

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس متقاضیان خود را داراست و قبرس جزیره ای کوچک و زیبا در غرب دریای مدیترانه است و هم اکنون قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش جنوبی کشور، بخش یونانی نشین آن است که از سوی سازمان ملل به عنوان کشور مستقل شناخته شده و عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن نیز می باشد.

مهاجرت به کشور قبرس از دیرباز مورد استقبال ایرانیان بوده است. این بخش همچنین عمده مساحت و جمعیت ساکنان قبرس را تشکیل می دهد. بخش شمالی آن نیز بخش ترک نشین است که تحت حاکمیت کشور ترکیه است و قوانین ترکیه در آن جاری است.

قبرس کشوری است که به وضوح می تواند آسایش و آرامش را برای افرادی که در آن زندگی می کنند فراهم آورد و آن ها با داشتن هزینه زندگی در قبرس از زندگی در محیطی امن و سالم و زیبا بهره مند می گردند ولی همچنین به وضوح با کشورهای اروپای غربی و شمالی متفاوت است.

اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه گردشگری و کشاورزی است و نمی توان آن را کشوری صنعتی با بازار کار خوب و یا دانشگاه های برتر دانست. شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به اروپا درخصوص اقامت در کشورهای اروپایی اطلاعات خوبی بدست آورید.

روش های مختلف مهاجرت و اقامت قبرس عبارتند از :

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

مهاجرت به قبرس
مهاجرت به قبرس

تابعیت قبرس یا  Citizenship چیست؟

به افرادی که تابعیت قبرس را بگیرند ، پاسپورت کشور قبرس داده خواهد شد. طبق قانون اتحادیه اروپا ، افرادی که به هر روشی (قانونی) در هر یک از کشورهای اروپایی ۸ سال زندگی کرده باشند می توانند درخواست تابعیت از طریق Naturalization بدهند.

بررسی هزینه زندگی برای مهاجرت به قبرس :

هزینه زندگی در قبرس یکی از مواردی است که در مهاجرت به این کشور بسیار اهمیت دارد. میزان مالیات در

قبرس از کشورهای اروپایی دیگر پایین تر است. نرخ بیکاری در این کشور ۳٫۵ درصد است، بنابراین تعداد کمی

از مردم این کشور بیکار هستتند. در قبرس امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد، هزینه زندگی در قبرس

نسبتا پایین است، قبرس دارای آب و هوای مطبوع مدیترانه ای است. بنابراین این کشور می تواند مقصد خوبی برای مهاجران باشد.

شرایط زندگی در قبرس به این شکل است که اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۵۵۵ یورو

و در خارج از مرکز ۴۵۱ یورو می باشد. اگر آپارتمان ۳ خوابه لازم داشته باشید در مرکز شهر ۹۲۱

یورو و خارج از مرکز ۷۲۸ یورو باید پرداخت نمایید.

بررسی شرایط زندگی برای مهاجرت به قبرس :

کشور قبرس شامل دو بخش است. بخش شمالی مسلمان هستند و در حاکمیت ترکیه قرار دارد و بخش جنوبی ارتودوکس هستند و در حاکمیت یونان است. قبرس یک کشور اروپایی و عضو پیمان شینگن است. واحد پول

این کشور پوند قبرس می باشد. قبرس دارای آب و هوای مدیترانه ای است. برای رفت و آمد در داخل شهر

شما می توانید از تاکسی و اتوبوس استفاده کنید. برای آب آشامیدنی می توانید از آب لوله کشی استفاده کنید، اما بهتر است که آب را خریداری نمایید. بیشتر مردم قبرس یونانی هستند. این کشور مردمی مهمان نواز دارد.

در کشور قبرس خانواده جایگاه ویژه ای دارد و برای بزرگترها احترام ویژه ای قائل اند، بنابراین در برخورد با بزرگترها دقت کنید.

برای مهاجرت به بخش شمالی قبرس مناسبتر هست یا جنوبی ؟

برای مهاجرت به قبرس این نکته را در نظر داشته باشید که بخش جنوبی آن شرایط به مراتب بهتری نسبت به بخش شمالی دارد. کشور قبرس طبق آخرین آمار حدود ۸۰ % یونانی تبار و ۱۸ درصد از اتباع کشور ترکیه و حدود ۲% از اتباع سایر کشور ها را در خود جای داده است.

نرخ بیکاری در این کشور در سال  ۲۰۱۷ نزدیک به  ۱۱٫۴ %  که نسبت به جمعیت کم این کشور آمار بالایی محسوب می گردد. در ادامه نمودار نرخ بیکاری در کشور قبرس در ۷ سال گذشته را خواهید دید که می توان گفت نگران کننده می باشد.

بررسی راه های اخذ اقامت در قبرس و دریافت پاسپورت کشور قبرس :

برای کسانیکه که تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور قبرس را دارند، امکان خرید ملک در قبرس وجود دارد. بدنبال این خرید ملک اخذ اقامت قبرس و همچنین اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس برای افراد امکانپذیر می شود. افراد می توانند با هزینه ای بین ۲ میلیون تا ۳ میلیون یورو خرید ملک داشته باشند و از این طریق نه تنها موفق به اخذ اقامت قبرس خواهند شد بلکه طی مدتی بسیار کوتاه و با طی پروسه قانونی می توانند پاسپورت قبرس را دریافت نمایند.

راه دوم اخذ تابعیت قبرس می تواند ازدواج باشد. همانطور که در بالا ذکر شد افراد خارجی می توانند با اتباع کشور قبرس ازدواج نموده و در صورت رعایت شرایط لازمه در ابتدا یک اقامت ۲ ساله پس از آن یک اقامت ۳ ساله و بعد از آن اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورند.

مهاجرت به قبرس

سریعترین روش اخذ اقامت و تابعیت قبرس چیست؟

سریعترین روش اخذ اقامت و تابعیت قبرس، روش خرید ملک می باشد. در کمتر از ۶ ماه می توان از این طریق پاسپورت قبرس را به دست آورد. در صورت نیاز به مطالعه از سایت های لاتین می توانید از thinkliveglobal استفاده کنید.

اما توصیه موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL این است که افراد هزینه بالایی را متقبل نشوند و با یک هزینه کمتر می توانند اقامت و تابعیت بهترین کشورهای دنیا از جمله کشور اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و…. را از طریق ثبت شرکت با یک هزینه بسیار اندک بدست آورند.

مهاجرت به قبرس و سخن پایانی:

مهاجرت به قبرس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به قبرس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟