مهاجرت به قبرس
مهاجرت به قبرس و انواع روش های آن
آگوست 24, 2020
مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل
مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل
آگوست 24, 2020
نمایش همه

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. کشور قبرس به خاطر نزدیک بودن به کشور ایران و داشتن شرایط کار مناسب ، بسیاری از ایرانیان خواهان ورود به این کشور و اخذ اقامت هستند.

اگرچه کار در کشور قبرس تا حدودی برای افرادی که خارجی هستند کمتر است زیرا این کشور ترجیح می دهد نیروی مورد نیاز خود را تا حدامکان از افراد بومی انتخاب نماید و در صورت نبودن نیروی متخصص و فرد مورد نظر برای یک شغل از خارج از کشور اقدام به تامین نیرو نماید.

اما با داشتن مهارت و تسلط به زبان می توانید این شانس را بیشتر کنید بسیاری از کارفرمایان در این کشور به زبان ترکی و یونانی نیاز به نیرو دارند. بزرگترین صنعت در این کشور صنعت توریسم است و افراد در این زمینه شانس بهتری دارند.

نرخ آمار بیکاری بالا، شرایط کار در قبرس را برای یک تبعه خارجی بسیار سخت کرده و رکود اقتصادی در سال های اخیر باعث شده تا مردم برای به کار رسیدن دچار مشکل شوند. اما در برخی مشاغل تخصصی هنوز نیاز به نیروی کار در این کشور مشهود است، با وجود اوضاع نه چندان مطلوب شرایط کار در قبرس اگر یک تبعه خارجی بخواهد این مسیر را طی نماید نیاز به برآورده کردن شرایط و مدارکی می باشد.

جمهوری قبرس کشوری است واقع در سمت شرق دریای مدیترانه که پرجمعیت ترین جزیره این دریا به شمار می رود. از لحاظ بزرگی و وسعت، قبرس سومین جزیره در بین جزیره های دریای مدیترانه است و به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم شده است.

جمعیت قبرس یک میلیون و صد و پنجاه هزار نفر است و زبان رسمی این کشور یونانی و ترکی استانبولی می باشد. یونانی هایی که در جزیره قبرس زندگی می کنند دین مسیحی دارند اما دین ترک های قبرس اسلام است. واحد پول رسمی کشور قبرس یورو است و حکومت آن به شکل جمهوری اداره می گردد.

همچنین آب و هوای کشور قبرس در تابستان بسیار خشک و گرم است اما در زمستان آب و هوای این کشور معتدل و اصطلاحا مدیترانه ای است. کشور قبرس شامل ۶ استان می باشد که از مهم ترین استان های آن می توان به فاماگوستا، لارناکا و نیکوزیا که پایتخت این کشور نیز می باشد اشاره کرد.

blank
مهاجرت به قبرس از طریق کار

شرایط عمومی کار در قبرس :

کار در قبرس و اخذ اقامت کاری در کشور قبرس بر خلاف برخی کشورها اندکی رقابتی می باشد. با اینکه شانس اشخاص خارجی برای یافتن کار در مقایسه با افراد داخلی پایین تر است، ولی راه هایی وجود دارند که شخص شانس خود را جهت یافتن کار در کشور قبرس بهبود دهد.

با اینکه زبان اصلی برای کسب و کار زبان انگلیسی می باشد ولی بسیاری از کارفرمایان حداقل دانش زبان ترکی یا یونانی را نیز نیاز دارند. همینطور اشخاصی که در رشته هایی نظیر IT ، برق  و اقتصاد تحصیلات و تخصص دارند شانس خوبی جهت کاریابی در این کشور خواهند داشت. بزرگترین صنعت کشور قبرس توریسم می باشد و اشخاص در این زمینه شانس خوبی جهت کاریابی و اشتغال دارند.

برای مهاجرت به قبرس از طریق کار اولین قدم چیست؟

در کشور قبرس برای مهاجرت کاری و اخذ پیشنهاد کاری از این کشور باید درخواست در ابتدای امر توسط وزارت خانه امور مهاجرین بررسی گردد تا مشخص گردد این فرصت شغلی در کشور قبرس وجود ندارد و بعد شامل حال سایر افراد گردد.

سپس مدارک توسط سازمان مربوطه بررسی خواهد شد تا برای ورود فرد متقاضی از طرف وی و پیشنهاد کار او مشکلی وجود نداشته باشد. در آخر اجازه ورود و ویزا برای مهاجرت کاری وی صادر خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس از طریق کار :

قرارداد کاری که مهر شده توسط وزارت کار باشد.

ارائه کد اقتصادی از کارفرما

ارائه گذرنامه و یا کارت شناسایی

جهت تمدید ویزای کاری برای فرد اصلی که شهروند اتحادیه اروپا می باشد و اخذ ویزای کار برای همراهان فرد اصلی شهروند اروپایی، هزینه ۵ پوند قبرس باید پرداخت شود.

عدم کسب اقامت مانعی بزرگ و اصلی برای ورود سریع به بازار کار می باشد. افراد متقاضی می توانند فرم در خواست را از رجیستری شهروندی، وزارت مهاجرین ، وزارت کشور و از شاخه محلی مهاجرت پلیس دریافت نمایید.

مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس از طریق کار:

مهندس مکانیک

مهندس آی تی

کارگر ساختمانی

نقاش ساختمان

پرستار

آشپز

تاسیسات چی

آرایشگر

مهاجرت به قبرس از طریق کار
مهاجرت به قبرس از طریق کار

انواع ویزاهای کاری جهت مهاجرت به قبرس از طریق کار :

از طریق ویزای جاب سیکر

یکی دیگراز روش های کاریابی اخذ ویزای جستجوی کار می باشد. افرادی که حداقل مدرک لیسانس داشته باشند و رشته تحصیلی آنها در لیست رشته های مورد تقاضا باشد می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. افرادی که ویزای جستجوی کار را دریافت می کنند به مدت حداقل ۶ ماه در این کشور حضور داشته و به دنبال کار مورد نظر براساس رشته تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می گردند.

بعد از اخذ پیشنهاد شغلی ویزای جستجوی کار به ویزای کاری تبدیل می شود.  نکته قابل ذکر این است که کشور قبرس ویزای جستجوی کار نداشته و کشورهایی نظیر آلمان، اتریش که نرخ بیکاری در این کشورها زیر ۴ درصد می باشد به ایرانیها ویزای جستجوی کار می دهند.

از طریق پیشنهاد شغلی(جاب آفر)

به طور کلی افرادی که قصد کار در کشور قبرس را دارند باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قبرسی داشته باشند. قانون کشورهای اتحادیه اروپا به این صورت می باشد کارفرماها باید فرصت شغلی را سه ماه در کشور قبرس آگهی کرده و در صورت نبودن نیروی کارمورد نظر سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی شود.

در صورت نبودن نیروی کار واجد شرایط می توانند از کشورهای دیگر انتخاب کنند. براساس قانون کشورهای اروپایی اخذ پیشنهاد شغلی پروسه ای سخت و طولانی می باشد و توصیه ما به شما عزیزان برای اخذ پیشنهاد شغلی مراجعه حضوری می باشد. مهاجرت به قبرس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به قبرس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.در صورت نیاز به مطالعه از سایت های لاتین می توانید از thinkliveglobal استفاده کنید.

مهاجرت به قبرس و سخن پایانی:

مهاجرت به قبرس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به قبرس می توانید با موسسه حقوقی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟