مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل
مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ
آگوست 25, 2020
مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت
آگوست 26, 2020
نمایش همه

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به قبرس می باشد. جمهوری قبرس کشوری جزیره ‌ای در شرق دریای مدیترانه است. نیکوزیا پایتخت این کشور است. همانطور که گفته شد این کشور به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. قسمت شمالی بخش ترک‌نشین و قسمت جنوبی بخش یونانی‌نشین است که زبان های یونانی و ترکی زبان های رسمی این کشور است.

اغلب یونانی‌ها ارتودوکس و ترک های قبرس شمالی اکثرا مسلمان هستند. جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست. این جزیره در حدود ۱۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و ۷۷ درصد جمعیت در جزیره یونانی زندگی می کنند.

به دلیل تعارضاتی که در بین دو قسمت شمالی و جنوبی وجود دارد، قبرس شمالی عضو حوزه شینگن نمی باشد و بنابراین اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری در قبرس، اقدام به اخذ پاسپورت کنید بهتر است در قبرس جنوبی اقدام به سرمایه گذاری نمایید. قبرس جنوبی دارای پاسپورت معتبری است که از این نظر بسیاری از افراد تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند.

روش های مختلف سرمایه گذاری در قبرس:

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی در قبرس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

شرایط متقاضی برای سرمایه گذاری در قبرس:

داشتن حداقل ۱۸ سال سن

نام متقاضی در لیست افراد تحریم اتحادیه اروپا نباشد

اثبات درآمد سفر به قبرس ظرف یکسال بعد از صدور اقامت و پس از آن هر دو سال یک بار

عدم سوء پیشینه

تامین وجوه سرمایه گذاری خارج از قبرس

مدارک لازم جهت مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری :

متقاضی بایستی نسبت به تکمیل فرم های مربوطه و پرسش نامه های مخصوص که مرتبط با ثبت شرکت در قبرس است، اقدام نماید.

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از سوی متقاضی که به صورت رسمی ترجمه گردیده و ممهور به مهر سفارت قبرس است.

ارائه پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۳ ساله الزامی است. ضمنا کپی پاسپورت می بایست به صورت رنگی ارائه گردد.

سرمایه گذار می بایستی با مشورت وکیل رسمی منتخب کانون وکلای قبرس، نام مطابق با قوانین این کشور انتخاب کند.

ارائه مدارک هویتی و شناسایی فرد متقاضی و خانواده او همراه با ترجمه آن

ارائه بیزینس پلان شرکت که از سوی اداره بازرگانی مورد تایید واقع شده باشد.

ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه آن

ارائه گواهی اشتغال به کار (در صورتی که در کشور مبدا صاحب تجارت و شرکت است، تسلیم مدارک مربوط به آنها به صورت ترجمه شده و مورد تایید از سوی سفارت قبرس ضرورت دارد.)

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس :

قبرس از روش های مختلف سرمایه گذاری نظیر خرید ملک و ثبت شرکت به سرمایه گذاران اقامت می دهد.

با توجه به مبلغی که در قبرس سرمایه گذاری می کنید (۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون یورو) می توانید اقامت موقت یک ساله و یا اقامت دایم کشور قبرس را به دست آورید. در نوعی از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شما می توانید پاسپورت کشور قبرس را نیز به دست آورید.

شرایط مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری:

متقاضی باید ثابت کند که یک درآمد امن سالیانه به مبلغ حداقل سی هزار یورو در اختیار دارد. درآمد سالیانه نیز به ازای هر عضو خانواده پنج هزار یورو و به ازای هر یک از والدین وابسته متقاضی اصلی و یا والدین همسر متقاضی هشت هزار یورو افزایش می یابد.

منبع این درآمد باید خارج از قبرس باشد، مثلا حقوق استخدام در خارج از قبرس، مستمری، سود سهام، سپرده های ثابت و درآمد اجاره. درآمد همسر متقاضی نیز ممکن است جزء درآمد سالیانه متقاضی حساب شود.

به همراه درخواست، متقاضی باید سند مالکیت یا قرارداد خرید ملک به نام خود و یا همسر به اداره مهاجرت قبرس ارسال کند که نشان دهد متقاضی  یک منزل با حداقل ارزش سیصد هزار یورو خریداری کرده است.

حداقل دویست هزار یورو از مبلغ باید زمان خرید، پرداخت شده باشد و رسید این پرداخت ارائه شود. پرداخت کامل مبلغ این ملک باید به یک حساب بانکی یا موسسه مالی در قبرس واریز شده باشد. این مبالغ باید از خارج از قبرس منتقل شده باشند.

متقاضی باید تاییدیه ای از یک موسسه مالی در قبرس بگیرد که بیان کند حداقل مبلغ سی هزار یورو در حساب بانکی دارد که برای حداقل سه سال بلاک خواهد شد. ضمناً باید ثابت شود که این مبلغ از خارج به قبرس منتقل شده است.

بررسی سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در قبرس:

سرمایه گذار خارجی برای اخذ اقامت قبرس از طریق خرید اوراق قرضه به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو باید سرمایه گذاری کند.  این روش منجر به اقامت قبرس می شود ولی باید در نظر داشته باشید که این مبلغ بایستی سه سال در اوراق قرضه این سهام باشد که بتوان اقامت قبرس را بدست آورد. در سرمایه گذاری از این طریق، به فرد و خانواده آن اقامت موقت داده می شود و بعد از سه سال به اقامت دائم تبدیل می شود.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

بررسی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس:

سرمایه گذاری در کشور قبرس از طریق خرید ملک از بهترین و امن ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. اینکه با چه مبلغی می توان از طریق خرید ملک در قبرس اقامت گرفت در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک با حداقل سرمایه ۳۰۰،۰۰۰ الی ۵۰۰،۰۰۰ یورو امکان پذیر است.

در این روش سرمایه گذاری نیازی به حضور و اقامت در قبرس برای اخذ اقامت وجود ندارد، اما چنانچه شخص سرمایه گذار تمایل داشته باشد اقامت کشور قبرس را به دست آورد باید برای ۳ سال ملک را حفظ نماید.

نوع دیگری از سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک وجود دارد که منجر به اخذ پاسپورت کشور قبرس می شود. اگر شخص بخواهد اقامت دائم و سپس شهروندی کشور قبرس را به دست آورد باید ملکی به ارزش حداقل ۲ تا ۳ میلیون یورو خریداری نماید، ملک خریداری شده تا ۳ سال باید در مالکیت شخص باقی بماند و در انتهای سال سوم می تواند ملک را بفروشد و ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری نماید.

در این روش ابتدا برای ۳ سال اقامت دائم قبرس را خواهید داشت و سپس می توانید برای دریافت پاسپورت قبرس درخواست دهید. چنانچه سرمایه گذار دارای همسر و فرزند باشد این اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر می شود.

در روشی که ملک به ارزش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار یورو خریداری می کنید فقط اقامت اخذ می شود. خوشبختانه برای حفظ اقامت قبرس هیچ نیازی به حضور فیزیکی شخص سرمایه گذار در قبرس وجود ندارد. درخصوص کسب اطلاعات از مهاجرت به این کشور به صورت لاتین می توانید از سایت thinkliveglobal کمک بگیرید.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به قبرس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به قبرس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟