مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
آگوست 26, 2020
مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان (اخذ ویزای مجارستان)
آگوست 26, 2020
نمایش همه

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت کردن به این کشور است. که نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای شما هزینه بسیار کمتری خواهد داشت. کشور قبرس سومین جزیره بزرگ است که در دریای مدیترانه واقع شده است و نام رسمی آن جمهوری قبرس می باشد.

قبرس دارای دو بخش یونانی نشین و ترک نشین می باشد و جمعیت کل این کشور جزیره ای کمی بیش از یک میلیون نفر است. درباره آب و هوای قبرس باید بگوییم که این کشور تابستان‌ های گرم و خشک و زمستان های نسبتا معتدلی دارد.

انواع شرکت برای مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت:

عمومی یا محدود در مشارکت

واحدی از یک شرکت خارجی

کسب و کار/ تجارت

شرکت اروپایی Societas Europeas

مسئولیت محدود خصوصی یا شرکت دولتی

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

مزایای مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت  :

قبرس یکی از سیتم های مالیاتی جذاب در اروپا را ارائه می دهد . این کشور دارای یک نظام مالیاتی ساده موثر و شفاف است که به طور کامل با قوانین اتحادیه اروپا سازگار است علاوه بر این سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) قبرس را درلیست سفید خود به عنوان یکی از ۴۵ کشوری که بالاترین استانداردهای مورد توافق بین المللی در مورد شیوه های مالیاتی مضر را اجرا می کند قرار داده است . درآمد حاصل از سود سهام بیشترین معاملات بین المللی سود حاصل از موسسات تجاری دائمی در خارج از کشور و سود حاصل از فروش اوراق بهادار از مالیات معاف هستند.

شرایط عمومی ثبت شرکت در قبرس :

واحد پول کشور قبرس با توجه به این که این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، یورو است. پایتخت کشور قبرس شهر نیکوزیا است. کشور قبرس از مجموعه شش استان تشکیل شده است این شش استان عبارتند از: استان نیکوزیا، پاقوس، لیماسول، گیرنه، لارناکا و فاماگوستا. صادرات عمده کشور قبرس را محصولات کشاورزی همچون سیب زمینی، مرکبات، گندم و جو تشکیل می گردد.

 علاوه بر آن تنباکو، محصولات صنعتی، پوشاک و کفش و صنایع دستی نیز از جمله مواردی است که از این کشور صادر می گردد. از جمله واردات آن می‌توان به مواد خوراکی نفت و فرآورده های شیمیایی و دام‌زنده اشاره کرد. راههای متعددی برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور وجود دارد.

برای ثبت شرکت در زمینه خرید و فروش یا صادرات و واردات حداقل سرمایه شما باید مبلغ ۱۷۱۰۰۰ € (یورو) باشد اما برای یک شرکت خدماتی سرمایه اولیه در حد مبلغ ۶۵۰۰۰ € (یورو) کافی می باشد. خوب است بدانید که پس از اخذ اقامت کشور قبرس می توانید مبلغ سرمایه اولیه خود را از حساب بانک خارج کنید و هر کاری که می خواهید با آن انجام دهید.

توجه داشته باشید در زمان ثبت شرکت باید اهداف و نوع فعالیتی که شرکت در راستای آن ها به فعالیت می پردازد همچنین نام مدیر عامل و مشخصات کامل وی و مشخصات رئیس هیئت مدیره را به علاوه آدرس رسمی و اصلی دفتر شرکت در قبرس به اداره تحارت و ثبت شرکت قبرس اعلام نمایید.

فرآیند ثبت شرکت در قبرس :

اخذ وکیل جهت انجام پروسه ثبت شرکت به صورت مرحله به مرحله

تکمیل و ارائه درخواست ثبت نام جهت ثبت شرکت

پردازش درخواست و ثبت شرکت

انجام امور پس از ثبت نام

چه افرادی واجد شرایط ثبت شرکت در قبرس هستند؟

به طور کلی تمامی افرادی که در اتحادیه اروپا و یا خارج از این اتحادیه می‌باشند حق تقاضای ثبت شرکت در قبرس را دارند اما برای این منظور ارائه مدارکی الزامیست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای ثبت شرکت در قبرس  انعقاد تفاهم نامه و اساسنامه و امضای فرم اظهارنامه HEI  لازم می‌باشد که این مهم تنها از طریق یک وکیل که توسط کانون وکلای قبرس تعیین می گردد، امکان پذیر می‌باشد.

بررسی نرخ مصادره اموال کشور قبرس:

منظور از نرخ مصادره یا سلب مالکیت اموال یک کشور نحوه برخورد دولت آن کشور با سرمایه گذاران خارجی است که در این کشور سرمایه گذاری و ثبت شرکتی را انجام داده اند. توضیح بیشتر آنکه اگر فرد در کشور مقصد دارای مشکل حقوقی و قضایی گردد پاسخ به این سوال که آیا در این صورت دولت کشور مورد نظر این امکان را دارد که اموال سرمایه‌گذار را مصادره نماید یا خیر؟ را نرخ مصادره اموال تعیین می کند.

مصادره اموال Expropriation Risk در کشورهای مختلف متفاوت است که در ۷ رتبه طبقه بندی می گردد. کشور هایی که نرخ مصادره اموال آنها در رتبه ۱ باشد، امن ترین و کم خطر ترین یا بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و کشورهایی که رتبه هفت را دارا باشند، خطرناک‌ترین کشورها جهت سرمایه گذاری خارجی می‌باشند.

زمان انجام فرآیند ثبت شرکت در قبرس :

زمان پردازش و ثبت شرکت در قبرس حدودا ۲ تا ۵ روز کاری زمان می برد.که اصولا ۲ تا ۳ روز از آن به پر کردن فرم ها و ارسال رزومه اختصاص می یابد.

مراحل ثبت شرکت در قبرس:

تهیه مدارک توسط متقاضی

امضای قرارداد

تحویل مدارک جهت ارسال به قبرس

پرداخت وجه پیش پرداخت

اخذ ویزا جهت سفر متقاضی به قبرس

سفر متقاضی به قبرس

امضای برگه های قانونی جهت تکمیل فرایند ثبت شرکت

ثبت اولیه شرکت توسط وکیل قبرسی

بازگشت متقاضی به ایران

انجام معاینات پزشکی در قبرس

افتتاح حساب بانکی

واریز وجه سرمایه اولیه و گرفتن گواهی بانکی

تهیه سایر مستندات قانونی جهت اخذ اقامت توسط وکیل

ارسال برگه های اقامت متقاضی به ایران

صدور اقامت برای متقاضی

 

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

سرمایه اولیه که باید برای ثبت شرکت در قبرس پرداخت کرد:

مبلغ سرمایه اولیه که برای شرکت های خدماتی ۶۵,۰۰۰ یورو و برای شرکت های تریدینگ ۱۷۱,۰۰۰ یورو می باشد باید از طریق بانکهای خارج از قبرس (و به جز کشور ایران) ، پس از افتتاح حساب ، به حساب بانکی شرکت تازه تاسیس در قبرس واریز گردد.  این مبلغ به راحتی و در هر زمان قابل برداشت است. درخصوص کسب اطلاعات از مهاجرت به این کشور به صورت لاتین می توانید از سایت thinkliveglobal کمک بگیرید.

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت و سخن پایانی:

مهاجرت به قبرس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به قبرس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟