اخذ اقامت و مهاجرت فرانسه
اخذ اقامت و مهاجرت فرانسه (۲۰۲۰)
ژانویه 26, 2019
مهاجرت به استونی و انواع روش های مهاجرت به استونی
مهاجرت به استونی و انواع روش های مهاجرت به استونی
ژانویه 29, 2019
نمایش همه

مهاجرت به فنلاند و انواع روش های آن

blank

اخذ اقامت فنلاند ، مهاجرت به فنلاند وانواع روشهای آن در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. اخذ اقامت فنلاند هنگام مهاجرت به فنلاند با مشاوره یک وکیل مهاجرت امکان پذیر است و به روش های مختلفی انجام می شود. مانند سایر کشورها ، معمولاً شش راه برای اخذ اجازه اقامت در فنلاند وجود دارد. سرمایه گذاری در فنلاند یا خرید ملک در فنلاند می تواند راهی برای دریافت اجازه اقامت در فنلاند باشد. شرایط اخذ تابعیت فنلاند از طریق تحصیل یا کار در فنلاند ، ثبت شرکت در فنلاند یا امکان گرفتن حمایت مالی در فنلاند نیز می تواند راهی برای اخذ اجازه اقامت در فنلاند باشد.

در این مقاله سعی شده تا در مورد نحوه دریافت اجازه اقامت در فنلاند یک دید کلی داشته باشید تا بتواند برای متقاضیان درخواست اقامت و تابعیت فنلاند مفید باشد.

blank مهاجرت به فنلاند وانواع روشهای آن

معرفی اولیه به فنلاند برای اخذ اجازه اقامت در فنلاند

طبق آمار جهان سنج ، فنلاند حدود پنج و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. مساحت فنلاند ۳۳۸۴۲۴ کیلومتر مربع است. حدود هشتاد و چهار درصد از جمعیت فنلاند در شهرها زندگی می کنند. میانگین سنی فنلاندی ها ۵/۴۲ سال و نرخ رشد جمعیت فنلاند حدود ۳۵/۰ درصد است. در سال ۲۰۱۸ ، نرخ بیکاری فنلاند حدود ۷٫۶ درصد است. هلسینکی پایتخت فنلاند است و حدود ۶۳۲،۰۰۰ نفر جمعیت دارد. فنلاند کشوری اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا است. واحد پول فنلاند یورو است.

فنلاندی ها به دو زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می کنند. دین اکثر فنلاندی ها مسیحیت است ، جایی که جمعیت مسیحیان ۸۵ درصد است. همچنین از نظر آب و هوایی که یکی از عوامل مهم اقامت است ، این کشور مانند دانمارک و سوئد است و سرد است. این کشور کوچک کشوری سوسیال دموکرات است و از زیبایی های طبیعی بسیاری برخوردار است.

فنلاند یکی از محبوب ترین کشورهای جهان در زمینه آموزش است و فنلاند دارای ۳۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دانشجویی بین المللی است. کار دانشجویی هنگام تحصیل در فنلاند کاملا قانونی است و فارغ التحصیلان دانشگاه فنلاند می توانند پس از فارغ التحصیلی برای اقامت دائم فنلاند درخواست کنند.

از نظر هزینه زندگی ، هزینه زندگی در فنلاند با کشورهایی مانند سوئیس و دانمارک قابل مقایسه است. به طور کلی ، هزینه های زندگی در کشورهای اسکاندیناوی بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است.

 

شرایط عمومی اخذ اجازه اقامت در فنلاند

اگر قصد دارید بیش از ۹۰ روز در فنلاند در خارج از اتحادیه اروپا بمانید ، باید درخواست اجازه اقامت در فنلاند را بدهید. اگر قصد کار در فنلاند را دارید ، باید اجازه اقامت داشته باشید ، حتی اگر اقامت شما کمتر از ۹۰ روز باشد. متقاضی باید شخصاً درخواست اجازه اقامت دهد و هیچ شخص دیگری نمی تواند درخواست اجازه اقامت در فنلاند را بدهد. به عنوان مثال ، شما نمی توانید برای همسر یا کارمند خود اجازه اقامت بگیرید.

اگر شهروند یک کشور اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ یا سوئیس هستید ، نیازی به اقامت در فنلاند نیست ، اما باید اجازه اقامت خود را در فنلاند ثبت کنید. اگر اولین اجازه اقامت شما منقضی شد اما می خواهید در فنلاند بمانید ، در زمان مناسب درخواست اجازه اقامت یا اقامت دائم دهید. قبل از انقضا permit اجازه اقامت فعلی شما ، باید با شرایط جدید درخواست اجازه اقامت جدید کنید. درخواست اقامت جدید باید در زمان مناسب ، قبل از انقضا اجازه قبلی ارسال شود.

 

مراحل اخذ اجازه اقامت در فنلاند

هنگامی که برای اولین بار درخواست اجازه اقامت در فنلاند را می دهید ، فرم درخواست مناسب برای شما به دلیل ورود شما به فنلاند بستگی دارد. این دلایل می تواند به شرح زیر باشد:

کار در فنلاند
رفتن به فنلاند برای پیوستن به خانواده
تحصیل در فنلاند
انتقال مجدد یا مهاجرت معکوس
به دلایل دیگر به فنلاند می آیم
اجازه اقامت برای قربانی قاچاق انسان

هنگام درخواست اقامت فنلاند ، باید از قوانین فنلاند پیروی کنید. متداول ترین زمینه های اخذ مجوز اقامت تحصیلات ، شغل ، خوداشتغالی ، روابط خانوادگی در فنلاند و مهاجرت معکوس است. اگر مطمئن نیستید که از چه فرم درخواست استفاده کنید ، لطفاً به Application Finder در وب سایت مهاجرت فنلاند مراجعه کنید. اگر قبلاً اجازه اقامت دریافت کرده اید و می خواهید در فنلاند بمانید ، پس از پایان دوره برای تمدید اجازه اقامت خود اقدام کنید.

blankمهاجرت به فنلاند وانواع روشهای آن

اقدامات لازم برای اخذ مجوز اقامت در فنلاند

مواردی که برای اقامت در فنلاند و مهاجرت به فنلاند باید انجام دهید:

مطمئن شوید که شرایط لازم برای اجازه اقامت را دارید.
اطمینان حاصل کنید که تمام پیوست های مورد نیاز را داشته باشید. در صورت لزوم آنها را ترجمه و قانونی کنید.
فرم درخواست خود را پر کنید.
به صورت الکترونیکی در ورودی خدمات الکترونیکی در (سفارت یا کنسولگری) یا در مرکز خدمات مهاجرت فنلاند اقدام کنید.
اگر در خارج از کشور هستید ، به سفارت فنلاند یا کنسولگری مراجعه کنید. اگر در حال حاضر در فنلاند هستید ، قرار ملاقات خود را در یک اداره مهاجرت فنلاند رزرو کنید.
منتظر نتیجه باشید کارکنان مهاجرت در فنلاند در صورت لزوم با شما تماس می گیرند.

اخذ اقامت فنلاند از طریق کار

اگر قصد کار یا تجارت در فنلاند را دارید ، معمولاً به اجازه اقامت نیاز دارید. اگر بدون اجازه اقامت کار می کنید ، ممکن است جریمه شوید. بهتر است درباره شرایطی که اجازه اقامت لازم را ندارید بیشتر بدانید. اگر متقاضی اجازه اقامت برای کار هستید ، اجازه اقامت شما باید به نوع کاری که انجام می دهید یا نوع مشاغل شما بستگی دارد. اگر در فنلاند تحصیل کرده اید ، می توانید برای جستجوی کار در فنلاند درخواست اجازه اقامت دهید. اگر به دلایل دیگری از قبل اجازه اقامت داشته باشید ، اجازه اقامت شما ممکن است شامل اجازه کار نیز باشد. اگر اجازه اقامت شما شامل حق کار باشد ، معمولاً نیازی به مجوز کار جداگانه نخواهید داشت.

هنگام درخواست اجازه اقامت برای کار در فنلاند ، باید توجه داشته باشید که برای انواع خاصی از کارها درخواست اقامت ویژه وجود دارد. اگر درخواست کار خاصی برای محل اقامت خاص شما وجود نداشته باشد ، باید درخواست اجازه اقامت برای یک کارگر را بدهید. اداره اشتغال و توسعه اقتصادی درمورد درخواست شما تصمیم می گیرد. اگر از طریق کار برای اقامت فنلاند درخواست می کنید ، باید حقوق خود را برای کار خود دریافت کنید. این حقوق باید تا زمانی که اجازه اقامت شما معتبر است از شما محافظت کند.

 

شرایط عمومی ورود و اقامت فنلاند

قبل از ارسال درخواست ، اطمینان حاصل کنید که شرایط عمومی ورود به فنلاند را دارید.

گذرنامه
شما از ورود مطلع نشده اید.
شما تهدیدی برای نظم و امنیت عمومی نیستید.
شما خطری برای سلامت عمومی ندارید.
شما برای روابط بین الملل فنلاند خطرناک نیستید.
تغییر در استخدام و پایان کار برای کار در فنلاند

اگر اجازه اقامت شما براساس کار باشد ، فقط ممکن است به شما حق کار در یک کارفرمای خاص یا در یک زمینه کاری خاص داده شود. اگر در زمینه کاری خاصی به شما اجازه اقامت داده شده باشد ، معمولاً مجاز به تغییر شغل آزادانه و اشتغال به کار جدید در همان زمینه هستید تا زمانی که اجازه اقامت شما منقضی شود. اگر اجازه کار برای کار خاصی به شما اعطا شده باشد ، شما در خدمت کارفرمای دیگر آزاد هستید.

اگر اجازه اقامت شما فقط اجازه کار در یک کارفرمای خاص را می دهد ، یا اگر می خواهید زمینه کاری خود را تغییر دهید ، باید درخواست اجازه اقامت جدید دهید. اگر اجازه کار شما منقضی شود ، باید فنلاند را ترک کنید مگر اینکه برای یک اجازه کار دیگر درخواست اجازه اقامت کنید. اگر اجازه کار برای شما صادر شده باشد ، خانواده شما معمولاً می تواند بر اساس روابط خانوادگی درخواست اجازه اقامت دهد.

ایده های کارآفرینی و سرمایه گذاری در فنلاند ، به ویژه در بخش کشاورزی ، بسیار سودآور است. با یک برنامه ریزی مناسب و یک برنامه تجاری قوی ، می توانید درخواست مجوز اقامت در فنلاند را ادامه دهید.

مهاجرت به فنلاند و انواع روش های آنمهاجرت به فنلاند وانواع روشهای آن

اجازه اقامت دائم در فنلاند

اجازه اقامت دائم در فنلاند تا اطلاع ثانوی معتبر است. به عبارت دیگر ، مدت اعتبار آن محدود نیست. اخذ اقامت دائم فنلاند تحت شرایط زیر امکان پذیر است:

شما چهار سال با اجازه اقامت دائم (اجازه A) به طور دائم در فنلاند زندگی کرده اید. و شما هنوز هم شرایط لازم برای اجازه اقامت دائم را دارید.

 

آغاز اقامت چهار ساله در فنلاند به شرح زیر است:

هنگام ورود به فنلاند اگر در بدو ورود به فنلاند اجازه اقامت دائم داشته باشید. یا
در روز اول اقامت دائم خود برای اجازه اقامت دائم در فنلاند اقدام کنید. یا
در روز ورود به فنلاند اگر اجازه اقامت دائم خود را براساس وضعیت پناهندگی یا حمایت فرعی خود دریافت کرده اید.

برای دریافت اجازه اقامت دائم در فنلاند ، باید بتوانید اجازه اقامت دائم بگیرید. اداره مهاجرت فنلاند فقط در صورت واجد شرایط بودن برای اقامت دائم (اجازه A) می تواند به شما اقامت دائم بدهد. در بیشتر موارد ، شرایط شما برای دریافت اجازه اقامت دائم همانند شرایط اقامت قبلی شما است.

 

شرایط اخذ اقامت فنلاند

به طور خلاصه ، شما می توانید برای اقامت دائم در مناطق جدید درخواست دهید. به یاد داشته باشید که شما باید شرایط مربوط به اجازه اقامت مورد نظر خود را داشته باشید. به عنوان مثال ، شما می توانید بر اساس خانواده یا محل کار خود ، اجازه اقامت دائم بگیرید.

اگر در فنلاند مرتکب جرمی شوید ، اجازه اقامت دائم به شما داده نمی شود. اجازه اقامت دائم شما باید هنگام درخواست مجوز اقامت دائم معتبر باشد. شما باید قبل از انقضای اجازه اقامت قبلی خود درخواست اجازه اقامت دائم کنید. هنگامی که فقط سه ماه از اجازه اقامت چهار ساله خود دارید ، برای اقامت دائم اقدام کنید. اگر پس از اجازه اقامت قبلی خود درخواست اجازه اقامت دائم خود را بدهید ، دیگر نمی توانید اجازه اقامت دائم بگیرید. در چنین مواردی ، می توانید برای مجوز تازه توسعه یافته درخواست دهید.

شما می توانید در طی مراحل درخواست و فرایند تجدیدنظر در فنلاند اقامت قانونی داشته باشید. اگر اداره مهاجرت فنلاند به شما اقامت دائم ندهد ، اداره مهاجرت سوئد بررسی خواهد کرد که آیا آنها می توانند به شما اجازه اقامت جدید بدهند یا خیر. پس از صدور اجازه اقامت قبلی و تبدیل به اجازه اقامت دائم ، اجازه ادامه کار ندارید. پس از دریافت اجازه اقامت دائم ، شما حق کار برای مدت نامحدود دارید.

 

مهاجرت به فنلاند و سخن پایانی:

مهاجرت به فنلانداز طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه مهاجرت به فنلاند وانواع روشهای آن می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟