مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل
مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل
آوریل 7, 2019
blank
مهاجرت به فنلاند ازطریق سرمایه گذاری
آوریل 7, 2019
نمایش همه

مهاجرت به فنلاند ازطریق کار

blank

شرایط کار در فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهایی است که رشد قابل توجهی در زمینه صنعت دارد. شرایط کار در فنلاند به گونه ایی است که افراد بایستی قبل از ورود به این کشور درخواست ویزای کاری دهند.

ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به فنلاند ازطریق کار و مشاغل مورد نیاز در بازارهای کار این کشور خواهیم پرداخت.

از این رو از عزیزانی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق کار را دارند، دعوت می­ نمائیم تا مقاله را تا پایان مطالعه نمایند.

مردم کشور فنلاند به دو زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می ­کنند. از این رو کسانی که به قصد انجام کار به این کشور مهاجرت می­ نمایند بایستی به زبان فنلاندی تسلط داشته باشند تا بتوانند براحتی کار پیدا نمایند.

blank مهاجرت به فنلاند ازطریق کار

شرایط کار در فنلاند

برای اتباع خارجی در فنلاند مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در کشور فنلاند می ­باشد.

زیرا کارفرمایان برای یافتن نیرو ابتدا بایستی آگهی جذب نیرو را در کشور فنلاند و در صورت عدم نیروی مورد نظر در این کشور این آگهی را در اتحادیه اروپا منتشر کنند.

در صورتیکه نیروی مورد نظر در در اتحادیه اروپا نباشد سپس آن اگهی برای سایر کشورهای خارجی منتشر خواهد شد. افراد نیز در صورت داشتن شرایط مورد نظر می­توانند درخواست کار برای شرکت موردنظر ارسال نمایند.

ساعات کاری در کشور فنلاند به صورت ۴۰ ساعت در هفته می­ باشد، همچنین شرایط سنی افراد برای انجام کار در این کشور از بالاتر از ۲۰ سال در نظر گرفته شده است.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری فنلاند

افرادی که جهت انجام کار به کشور فنلاند مهاجرت می ­کنند، در صورتی که اقامت آنها بیشتر از ۶ ماه در این کشور باشد ملزم به پرداخت مالیات به این کشور هستند.

اما اگر افراد تنها به مدت ۶ ماه برای انجام کار در کشور فنلاند حضور داشته باشند، کارفرما ملزم به پرداخت مالیات وی می ­باشد.

افراد برای دریافت ویزای کاری فنلاند باید مدارک زیر را به این دولت ارائه دهند:

۱- تکمیل نمودن فرم درخواست ویزا

۲- پاسپورت معتبر دارای حداقل ۶ ماه اعتبار

۳- ارائه دعوت نامه­ ی کاری از سوی کارفرما

۴- ارائه مدارک هویتی شخص

۵- ارائه بلیط رزرو برگشت فرد

۶- ارائه­ ی مدرکی که ثابت کند فرد دارای تمکن مالی حداقل به مدت۶ ماه در این کشور می­ باشد.

 

چگونگی یافتن کار در فنلاند

یافتن کار در کشور فنلاند بیشتر از طریق سایت های کاریابی صورت می­ گیرد. زیرا اکثر کارفرمایان افرادی را که بصورت بطور مستمر برای استخدام با آنها تماس گرفته اند را می­ پذیرند.

یکی از دیگر راه هایی که فرد می­ تواند در کشور فنلاند کار پیدا نماید درخواست کار توسط خود شخص است.

افراد می­ توانند درخواست های کاری خود را خودشان به کارفرمایان ارسال نمایند، حتی اگر کارفرمایان احتیاج به نیروی کار نداشته باشند.

به گونه ایی که فرد درخواست خود را به همراه رزومه ایی که شامل تمامی سوابق تحصیلی و کاری وی می­­ باشد را برای کارفرما ارسال می ­نماید.

همچنان افراد می­ توانند از طریق مراجعه به بنگاه های کاریابی برای یافتن کار اقدام نمایند.

در کشور فنلاند افراد می ­توانند بصورت فری لنس و یا کارمند غیر وابسته بصورت ساعتی برای شرکت ها کار انجام دهند.

مهاجرت به فنلاند ازطریق کارمهاجرت به فنلاند ازطریق کار

شرایط کار در فنلاند

مردم کشور فنلاند از امکانات رفاهی بسیار مناسبی برخوردار هستند. همواره افراد برای زندگی کردن در این کشور به دنبال یافتن کار در این کشور می ­باشند.

تا از این طریق بتوانند به کشور فنلاند مهاجرت نمایند. افراد برای اینکه بتوانند به این کشور به منظور انجام کار سفر نمایند بایستی ابتدا اقدام به دریافت ویزای این کشور نمایند.

از جمله مهمترین شرایط کار در فنلاند برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند دارا بودن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در این کشور می ­باشد.

افراد بایستی توجه داشته باشند که در صورت دریافت ویزای کاری کشور فنلاند باید مجوز انجام کار در این کشور را نیز دریافت نمایند.

همچنین دانشجویان زیادی که برای تحصیل به کشور فنلاند مراجعت نموده اند می ­توانند به انجام کار پس از تحصیلات خود به دریافت اقامت کاری در این کشور اقدام نمایند.

در این صورت دانشجویان تنها با تبدیل نمودن ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور می ­توانند به انجام کار در این کشور بپردازند.

 

آیا حق کار بدون اجازه اقامت در فنلاند ممکن است؟

افرادی که دارای ویزای سایر کشورهای اتحادیه اروپا می ­باشند، در صورتی که اجازه وارد شدن به کشور فنلاند را داشته باشند می ­توانند به مدت سه ماه بدون مجوز کار در کشور فنلاند کار انجام دهند.

دریافت اجازه اقامت کار برای افرادی که دارای سایر مجوزهای اقامتی باشند در موارد زیر نیاز نیست:

۱- افرادی که طی قرارداد با کارفرمایان در فنلاند تنها به مدت ۹۰ روز خواهان همکاری هستند. این افراد بیشتر شامل معلمان، ورزشکاران قاضی و مترجمان می ­باشند.

۲- افرادی که در کشتی هایی که در اداره تجارت فنلاند کار انجام می ­دهند نیز می ­توانند بدون مجوز کار در این کشور کار انجام  دهند.

۳- همچنین افرادی که بصورت کارمند در سایر کشورهای اروپایی انجام وظیفه می ­کنند و در مواردی جهت انجام کارهای موقت به کشور فنلاند سفر می­ کنند.

۴- محققینی که جهت انجام پروژه های علمی به کشور فنلاند سفر می­ کنند و حداقل به مدت۹۰ روز در این کشور حضور دارند.

 

شرایط کار برای دانشجویان در فنلاند چگونه است؟

دانشجویان در فنلاند می­توانند کار در حین تحصیل انجام دهند و بتوانند هزینه های زندگی دانشجویی خود در این کشور را پوشش دهند.

دانشجویان در کشور فنلاند تنها ۲۰ الی ۲۵ ساعت در هفته اجازه کار دارند و حقوق ساعتی برای آنها در نظر گرفته می ­شود.

اکثر دانشجویان در این کشور در اماکنی همچون رستوران ها، هتل ها و … مشغ.ل به کار می شوند و میزان حقوق دریافتی آنها ساعتی ۸ الی ۱۰ یورو می ­باشد.

مهاجرت به فنلاند ازطریق کارمهاجرت به فنلاند ازطریق کار

ایجاد کسب وکار در فنلاند چگونه است؟

از آنجایی که کشور فنلاند دارای اقتصاد رو به رشدی می ­باشد، افراد زیادی با هدف سرمایه گذاری در فنلاند به این کشور سفر می ­کنند.

سرمایه گذاری در کشور فنلانداز راههای مختلفی همچون ثبت شرکت صورت می ­گیرد. افراد برای سرمایه گذاری در این کشور نیازمند حداقل سرمایه۱۰ ملیون یورو باشند.

افراد برای درخواست سرمایه گذاری در این کشور بایستی دارای طرح یا بیزینس پلن باشند که بتوانند موافقت این دولت را کسب نمایند.

 

مهاجرت به فنلاند و سخن پایانی

مهاجرت به فنلاند از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه مهاجرت به فنلاند ازطریق کار می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟