ثبت شرکت در پرتغال
ثبت شرکت در پرتغال (۲۰۲۰)
فوریه 25, 2019
blank
مهاجرت به فنلاند ازطریق کار
آوریل 7, 2019
نمایش همه

مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل

مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل

مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل

آیا به دنبال شرایط تحصیل رایگان در یکی از کشورهای برتر اروپایی هستید؟ آیا به دنبال تحصیل در یک کشور امن و آرام مانند فنلاند هستید؟ آیا به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه ها با کمترین هزینه و بالاترین سطح بازدهی هستید؟ آیا به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند هستید؟ آیا به دنبال مهاجرت تحصیلی به فنلاند هستید؟ کشور فنلاند کشوری است آرام، زیبا و ایمن که شما می توانید با کمترین هزینه زندگی و بدون پرداخت هیچگونه هزینه تحصیل در این کشور به ادامه تحصیل بپردازید.

راه های مهاجرت به فنلاند از طریق اخذ ویزای کار در فنلاند ، سرمایه گذاری و تحصیل در فنلاند می باشد، بنابراین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، کار و تحصیل صورت می پذیرد. اگر شما خواهان ادامه تحصیل در کشور فنلاند هستید و شرایط مهاجرت به این کشور را دارید، جهت کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل

اعزام دانشجو و تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند در شمال قاره سر سبز اروپا واقع شده است و جزو محدوده کشور های اسکاندیناوی می باشد. آب و هوای این کشور کوهستانی است و علیرغم سرما، ۸۰ درصد این کشور پوشیده از جنگل می باشد. زبان رایج بین مردم این کشور فنلاندی و سوئدی است ( این بدین علت است که این کشور از غرب با سوئد هم مرز است). در این کشور همه افراد با قومیت ها و مذاهب و دیدگاه های مختلف با آسودگی خاطر در کنار هم به زندگی پرداخته و دین اکثریت آنها مسیحی می باشد. با توجه به این شرایط کمترین فساد اقتصادی در این کشور حکم فرماست.

نکته بسیار مهم در زمینه تحصیل در فنلاند این که، دولت این کشور قانون شهریه شدن دانشگاه های این کشور را برای اتباع خارجی و غیر بومی فنلاند تصویب نموده است و طبق این دانشجویان برای تحصیل باید شهریه پرداخت کنند. البته پرداخت شهریه تا سال ۲۰۱۷ به صورت اختیاری و بعد از آن به صورت اجباری خواهد شد.

 

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی فنلاند

شرایط اعزام دانشجو به فنلاند جهت تحصیل در کشور فنلاند به صورت رایگان می باشد و فرد بدون پرداخت هیچگونه هزینه می تواند در این کشور اقامت تحصیلی کسب کند. شایان ذکر است که تحصیل در این کشور به علت رایگان بودن منوط است به داشتن سابقه تحصیلی بسیار عالی از جمله تحصیل و فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های عالی، داشتن نمره آیلتس بالا، داشتن مقاله. البته طبق برخی قوانین و شرایط تحصیلی، تحصیل در فنلاند برای افراد غیر اروپایی مستلزم پرداخت شهریه است.

دانشگاه های پزشکی در فنلاند از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند را به صورت تخصصی تکمیل نمایند. دانشگاه های معروف و معتبر این کشور دانشگاه تمپرو لاپلاند می باشند. این دانشگاه ها در تمامی رشته های فلسفه ، حقوق ، پزشکی ، هنر ، علوم طبیعی ، دامپزشکی ، علوم اجتماعی و… پذیرای دانشجویان می باشد. شایان ذکر است ورود به این دانشگاه ها و تحصیل در در این رشته ها منوط به قبولی در آزمون ورودی به زبان سوئدی یا فنلاندی می باشد.

در صورت قبولی در این آزمون ورودی دانشجو می تواند همزمان برای پذیرش سه رشته اقدام نماید و این بدین شرط است که برای هر رشته مدارک را به صورت کامل ارسال کند. بنابراین فرد برای ادامه تحصیل میبایست شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند را داشته باشد.

ناگفته نماند از آنجا که یادگیری زبان زبان سوئدی و فنلاندی بسیار دشوار است و قطع به یقین کنکور به زبان سوئدی یا فنلاندی بسیار دشوار است، در نتیجه برخی افراد از تحصیل در این کشور حتی به صورت رایگان منصرف شده و ترجیح می دهند در کشور هایی مانند اتریش ادامه تحصیل دهند. این بدان علت است که تحصیل در کشور اتریش هم به صورت رایگان بوده و فقط سالیانه مبلغ ۷۵۰ یورو بابت هزینه ثابت پرداخت می گردد.

ولی از طرف دیگر در کشور اتریش دیگر خبری از کنکور نیست (البته برای رشته های غیر پزشکی چونکه ۹۰% کشور های دنیا در مقطع پزشکی دارای آزمون ورودی هستند به جز کشور هند) و متقاضیان ترجیح می دهند کنکور را کنار گذشته و بدون دغدغه و استرس کنکور به زبان بیگانه، در اتریش به ادامه تحصیل بپردازند. از سوی دیگر با تحصیل در اتریش نگرانی زبان آنها نیز از بین می رود. این بدان علت است که کشور اتریش یک سال قبل از شروع تحصیل دانشجو در دانشگاه دوره زبان آلمانی برگزار کرده و سپس طی این دوره ها به دانشجو گواهی زبان آلمانی اعطا خواهد شد. بنابراین تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی به تنهایی مقدور نیست، همچنین تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نمی باشد.

علاوه بر تحصیل رایگان در فنلاند ، هزینه زندگی دانشجویی در این کشور نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. به طوری که فرد با درآمد ماهیانه ۷۰۰-۱۰۰۰ یورو می تواند به راحتی به زندگی و تحصیل خود بپردازد. البته این مقدار در اتریش تنها ۷۰۰ یورو است که باز دلیلی دیگر برای رغبت بیشتر متقاضیان نسبت به اتریش است. ناگفته نماند که فرد در حین تحصیل در فنلاند اجازه ۲۰ تا ۲۵ ساعت کار و در حین تعطیلات ۴۰ ساعت کار در هفته را دارد. که با این بازه زمانی می تواند بسیاری از هزینه های زندگی خود را تامین کند و بعد از اتمام تحصیلات خود با یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی درآمد بیشتر و اقامت خود را تضمین کند. اما باید خاطر نشان کرد که فرد این امکانات کار را در اتریش هم می تواند داشته باشد.

blankمهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد و دکترا فنلاند

تحصیل در کشور فنلاند در مقطع ارشد و دکترا، همانند مقطع لیسانس به صورت رایگان می باشد ولی برای دانشجویان غیر اروپایی (طبق برخی شرایط) تحصیل در فنلاند مستلزم پرداخت شهریه دانشگاه می باشد.

شرایط اعزام دانشجو به فنلاند و تحصیل در مقطع ارشد و دکترا بر خلاف مقطع لیسانس نیازمند قبولی در کنکور نمی باشد که از این جهت این کشور را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند بسیار ایده آل می کند. البته در مقطع ارشد شما مستلزم داشتن معدل ۱۳ به بالا و در مقطع دکترا ۱۵ به بالا می باشد.

گاهی متقاضیان به علت برخی شرایط موفق به کسب معدل خوب در دوران تحصیل خود نشده اند در نتیجه موفق به کسب پذیرش برای ادامه تحصیل رایگان در کشور فنلاند نمی شوند.

زبان تحصیل در هر دو مقطع انگلیسی بوده و دانشجو برای ادامه تحصیل در فنلاند در هر دو مقطع نیازمند مدرک آیلتس (در ارشد ۵.۶و دکترا ۷) می باشد.

در هر دو مقطع دانشجو حین تحصیل اجازه ۲۰ تا ۲۵ ساعت کار و حین تعطیلات اجازه ۴۰ ساعت کار در هفته را دارد. همانطور که قبلا ذکر شده است این شرایط در کشور اتریش نیز حکم فرماست.

 

دانشگاه های معتبر فنلاند مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه های زیر در فنلاند مورد تایید هستند؛

گروه الف (ممتاز)

 • Aalto University
 • Abo Akademi University
 • Lappeenranta University of technology
 • Tampere University of Technology
 • University of Eastern Finland
 • University of JYVASKYLA
 • University of Oulu
 • University of Tampere
 • University of Turku

 

گروه ب (خوب)

 • Hanken Svenska Handelshogskolan(Hanken School of Economics)
 • University of the Arts Helsinki
 • University of Helsinki
 • University of Lapland
 • University of Vaasa

 

گروه ج (متوسط)

 • Arcada University of Applied Sciences صرفاً در مقطع کارشناسی
 • HAAGA-HELIA University of Applied Sciences صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد
 • HAMK University of Applied Sciences در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • Helsinki Metropolia University of Applied Sciences
 • Oulu University of Applied Sciences صرفاً در مقطع کارشناسی
 • Savonia University of Applied Sciences صرفاً در مقطع کارشناسی
 • Tampere University of Applied Sciences در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • Turku University of Applied Sciences درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • Vaasa University of Applied Sciences صرفاً در مقطع کارشناسی

منبع: لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم فنلاند

blankمهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل

در بسیاری از کشور ها تولد عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیر گذار محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در فنلاند به دنیا بیاید شما مقیم دائم فنلاند محسوب نمی شوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که کشور اتریش و فنلاند هردو عضو شینگن بوده و فرد متقاضی می تواند بعد از اتمام تحصیل در کشور اتریش و پیدا کردن کار موفق به اخذ اقامت دائم شینگن شود و با اخذ شینگن به ۳۲ کشور از جمله فنلاند سفر کند.

 

مهاجرت به فنلاند و سخن پایانی

مهاجرت به فنلاند از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه مهاجرت به فنلاند ازطریق تحصیل می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟