مهاجرت به صربستان از طریق تحصیل
مهاجرت به صربستان از طریق تحصیل
سپتامبر 23, 2020
مهاجرت به صربستان از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به صربستان از طریق ثبت شرکت
سپتامبر 25, 2020
نمایش همه

مهاجرت به صربستان از طریق کار

مهاجرت به صربستان از طریق کار

مهاجرت به صربستان از طریق کار یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به صربستان است که مخاطبان زیادی دارد. افراد خارجی برای کار در این کشور به ویزای کار صربستان نیاز دارند ، بنابراین سوال این است که مدارک مورد نیاز برای ویزای کار صربستان چیست؟ برای دریافت پاسخ این سولات و اطلاع از شرایط کار در این کشور ، باید ما را تا پایان مقاله پیش رو که توسط کارشناسان موسسه حقوقی  و مهاجرتی Legal REL نوشته شده دنبال کنید.

در جنوب اروپا رسماً جمهوری صربستان نامگذاری شده است. صربستان دارای یک اقتصاد پیشرفته است ، تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۸ حدود ۳ درصد افزایش یافته است. همچنین فرصت های شغلی خوبی برای افراد ماهر و ماهر در این کشور وجود دارد.

شرایط کار در صربستان

در مورد شرایط کار و قوانین در جمهوری صربستان ، می توان گفت که همه کارمندان باید ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. هفته کاری در این کشور معمولاً ۵ روز است که ممکن است با توجه به نیاز کارفرما افزایش یابد. اضافه کاری اضافه کاری در نظر گرفته می شود و متقاضی برای اضافه کاری حقوق می گیرد. توجه داشته باشید که فرد در طول روز کاری نمی تواند بیش از ۱۲ ساعت کار کند. طبق قوانین کار مستقر در این کشور ، افراد می توانند در طول سال ۲۰ روز مرخصی بگیرند ، توجه داشته باشید که پس از ۳۰ روز کار ، می توانید از مرخصی در نظر گرفته شده استفاده کنید.

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد کار در صربستان را دارند ، در مورد حقوق ماهانه آنها است. متوسط ​​حقوق ماهیانه یک شخص ۲۰۶۵۷۹ RSD (دینار صربستان) است که با توجه به تخصص و سابقه کار فرد افزایش می یابد.

 

مهاجرت به صربستان از طریق کار

 

 

 

 

مهاجرت کاری و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار صربستان

متقاضیانی که می خواهند وارد بازار کار صربستان شوند باید دعوتنامه شغلی داشته باشند. برای دریافت دعوتنامه شغلی ، متقاضیان باید کارفرما یا موسسه ای را در کشور با اسنادی مانند: آخرین مدرک مرتبط با کار ، گواهی زبان معتبر ، گواهی توانایی مالی ، انگیزه نامه و رزومه و سابقه کار برای تعیین مدارک ارسال کنند. شایستگی. در حال حاضر بیشتر شرکت ها و موسسات این کشور به دنبال مهندسین نرم افزار ، مهندسان فناوری اطلاعات ، تحلیل گران آماری ، مهندسان برق ، مهندسان محاسبات ، مهندسان برق و اپراتورهای رایانه هستند. اگر رشته تحصیلی شما مهندسی کامپیوتر است. برای یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود در صربستان ، می توانید از آژانس های کاریابی معتبر ، وب سایت های شغلی و روزنامه های منتشر شده استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار صربستان

متقاضیان خارجی و بین المللی برای ورود به بازار کار و اقامت صربستان به ویزای کار صربستان نیاز دارند. پس از دریافت دعوتنامه شغلی ، باید درخواست ویزای کار خود را به سفارت صربستان تحویل دهید. پس از تعیین زمان مصاحبه ، تهیه مدارک و ارائه آنها به مقام مربوطه هنگام مراجعه به سفارت ضروری است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار صربستان عبارتند از:

 • فرم مربوطه را دریافت کرده و آن را تکمیل کنید
 • پرداخت هزینه ویزای کار و ارائه رسید آن
 • گذرنامه معتبر با حداقل ۱۲ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی
 • عکس گذرنامه جدید با پس زمینه سفید
 • گواهی عدم سوء پیشینه تأیید شد
 • گواهی توانایی مالی برای اثبات توانایی شخص در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق
 • سوابق پزشکی مجاز
 • اصل و فتوکپی اسناد شناسایی
 • رزرو بلیط
 • بیمه سفر
 • گواهی زبان معتبر ارائه دهید
 • ارسال دعوتنامه شغلی دریافت شده از کارفرما یا موسسه ای در صربستان

اخذ اقامت و مهاجرت کاری به صربستان

افرادی که از طریق کار به صربستان مهاجرت می کنند می توانند پس از ۵ سال شروع کار در صربستان با پرداخت مالیات و رعایت قوانین صربستان اقامت دائم صربستان را بدست آورند. پس از مدت زمان مشخصی ، متقاضی می تواند تابعیت و سپس پاسپورت صربستان را بدست آورد. متقاضی همچنین می تواند در این کشور کار خود را آغاز کرده و اقدامات لازم را برای اخذ اجازه اقامت اعضای خانواده خود انجام دهد. متقاضیان می توانند درباره مقاله شرایط اقامت صربستان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

اگر شخصی قصد دارد از طریق کار به صربستان مهاجرت کند ، کارفرما ابتدا باید از طریق آزمایش کار اطمینان حاصل کند که نیروی کار صربستان برای وی مناسب نیست و سپس خارجی ها را استخدام می کند. برای صرفه جویی در وقت ، می توان کار فرمایان را ملزم به انجام مراحل مربوط به آزمون فوق همزمان با درخواست مجوز اقامت کرد. پس از این مرحله ، متقاضیان می توانند با مراجعه به سفارتخانه های صربستان درخواست اجازه کار دهند. لازم به ذکر است که افراد در صربستان فقط می توانند در زمینه ای کار کنند که برای آن مجوز کار دریافت کرده اند.

مجوز کار برای افرادی که قصد کار برای کار به صربستان را دارند لازم است و برای مدت ۳ تا ۱۲ ماه صادر می شود. درخواست اجازه کار می تواند شخصاً یا از طریق پست الکترونیکی به وزارت کار در بلگراد ارسال شود. میانگین زمان دریافت اجازه کار دو روز است.

اجازه کار بدون موانع قابل تمدید است و این روش همان درخواست اول است و مراحل اخذ مجوز کار عبارتند از:

 • دریافت اجازه اقامت صادر شده توسط وزارت کشور صربستان
 • درخواست توسط شرکت در صربستان
 • درخواست شخصی
 • مجوز کار صادر شده توسط دفتر بازار کار

 

جهت مشاهده مقالات بیشتر به این قسمت مراجع فرمایید.

 

مهاجرت به صربستان از طریق کار

مهاجرت به صربستان از طریق کار

 

 

مهاجرت کاری به صربستان و سخن پایانی:

مهاجرت به صربستان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به صربستان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟