مهاجرت به سوئیس از طریق کار
مهاجرت به سوئیس از طریق کار
اکتبر 4, 2020
مهاجرت به سوئیس ازطریق سرمایه گذاری
مهاجرت به سوئیس ازطریق سرمایه گذاری
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن

مهاجرت به سوئیس و انواع روش های آن

مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن

سوئیس یکی از کشورهایی است که همه در مورد مهاجرت به آن فکر می کنند. مهاجرت به سوئیس را می توان یکی از اولین گزینه های مهاجرت در اروپا دانست. بیکاری در سوئیس در سال ۲۰۲۰ فقط ۰٫۰۹٪ و تورم ۱٫۲٪ است ، بنابراین زندگی در این کشور تجربه مطبوعی برای همه خواهد بود. طبیعتاً کشوری مانند سوئیس با اقتصاد قوی شرایط مهاجرت متفاوتی نسبت به سایر کشورها دارد. مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن در مقاله حاضر بررسی خواهد شد.

آیا سوئیس کشوری است که در تمام دنیا از مردان استقبال می کند یا فقط برای ایرانیان؟

بهترین راه مهاجرت به سوئیس چیست؟

هزینه زندگی در سوئیس چقدر است؟

چیزی که به طور معمول باید توسط متقاضیان مهاجرت به سوئیس مورد توجه قرار گیرد ، متوسط ​​هزینه بالای زندگی در این کشور است. افرادی که به این کشور تازه وارد هستند در ابتدا اقامت در آنها دشوار خواهد بود. راه های اقامت در سوئیس از طریق روش های دیگری مانند تولد ، ازدواج ، تحصیلات ، کار و سرمایه گذاری امکان پذیر است. مقاله زیر اطلاعات مربوط به مهاجرت به سوئیس توسط موسسه حقوقی و مهاجرتی  Legal REL را ارائه می دهد.

مهاجرت به سوئیس و انواع روش های آنمهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن

سوئیس؛ پردرآمدترین اما در عین حال گران ترین کشور اروپایی!

سوئیس کشوری بسیار مرفه در اروپا است. این کشور اروپایی بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری و کار دارد. از نظر فضای کسب و کار ، سوئیس یکی از ایده آل ترین کشورهای اروپایی برای شروع کار است.

 

از طرف دیگر ، سطح درآمد در سوئیس برای کارگران خارجی بسیار جذاب و وسوسه انگیز است. کافی است بدانید که یک کارگر سوئیسی نه تنها بیش از کارگران اروپایی درآمد دارد بلکه حتی از کارگران آمریکایی نیز درآمد بالاتری دارد.

 

روش های مختلف مهاجرت به سوئیس

انواع مسیرهای مهاجرت به هر کشور به چند دسته تقسیم می شوند. سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. این روش های مهاجرت در سال ۲۰۲۰ به دسته های زیر تقسیم می شوند:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت از طریق آموزش
مهاجرت از طریق کار
مهاجرت از طریق زایمان
مهاجرت از طریق ازدواج و نامزدی
مهاجرت از طریق پناهندگی

اینها روشی است که مهاجرت به طور کلی از طریق آنها انجام می شود. در مورد پناهندگی می توان گفت که این مناسب برای افرادی است که جان آنها در آن کشور در خطر است.

یعنی طبق قانون از نظر امنیت در معرض خطر مرگ هستند. بنابراین ، روش پناهندگی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

مهاجرت به سوئیس از بدو تولد

کودکی که از والدین سوئیسی در سوئیس یا خارج از کشور متولد شود ، سوئیسی محسوب می شود. کودک متولد شده می تواند تابعیت سوئیس را بدست آورد. سیستم اعطای تابعیت سوئیس بر اساس اصل خون است و تولد در این کشور به تنهایی منجر به تابعیت نمی شود. در بعضی موارد ، قانون فرعی بر اصل اولویت دارد ، اما اصل خاک نیز پذیرفته می شود. کودکان زیر ۲۲ سال که والدین آنها شهروند سوئیس هستند ، اگر ۵ سال در سوئیس زندگی کرده باشند ، می توانند درخواست تابعیت سوئیس را بدهند.

 

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس روش دیگری برای مهاجرت است. ازدواج با یک شهروند سوئیس با ارائه مدارک لازم اثبات تابعیت را فراهم می کند. برای ازدواج با یک شهروند سوئیس مدارک لازم است.

 

اسناد قابل توجه عبارتند از:

اسناد هویت
گواهی ازدواج
نامه توانایی مالی و چاپ حساب
سند یا اجازه اقامت

اگر فرد از قوانین سوئیس پیروی کند و امنیت سوئیس را به خطر نیندازد. شما می توانید بدون نیاز به آزمون زبان برای تابعیت سوئیس اقدام کنید. یکی از شرایط این است که برای ۳ سال ازدواج در طول ۵ سال اقامت اقدام کنید.

 

مهاجرت از طریق تحصیل به سوئیس

تحصیل در سوئیس روش خوبی برای دریافت اجازه اقامت در این کشور است. پذیرش در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا نیز امکان پذیر است. تحصیل در سوئیس یکی از جذاب ترین نوع مهاجرت است که هر ساله بسیار محبوب است ، اما بسیار گران است و خارجی ها بسته به رشته و دانشگاه سالانه بیش از ۱۴۰۰۰ CHF (فرانک سوئیس) پرداخت می کنند. بررسی هزینه های زندگی و تحصیل در سوئیس یکی از موارد قابل توجه در مورد اخذ ویزا است. هزینه های تحصیل برای دانشجویان در اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متغیر است.

 

شرایط لازم برای تحصیل در سوئیس عبارتند از:

شهریه قابل پرداخت به مرکز آموزش
گذرنامه و مدارک هویتی
مدارک تحصیلی با نمرات قبلی همراه با کارنامه
گواهی زبان
توانایی مالی مورد نیاز است
انگیزه نامه یا طرح جامع یا همان دلیل نامه
هزینه زندگی در سوئیس گرانتر از سایر کشورهای اروپایی است. ژنو و زوریخ از گران ترین شهرهای جهان هستند. هزینه ماهانه ۱۰۰۰CHF تا ۱۵۰۰CHF (فرانک سوئیس) است که بسته به نوع زندگی و محل اقامت متفاوت است. اجازه کار در حین تحصیل و امکان اقامت در سوئیس پس از تحصیل به مدت ۶ ماه از مزایای تحصیل در سوئیس است. در صورت موفقیت دانشجویان در یافتن شغل ، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار در این کشور وجود دارد. با تمدید ویزا ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند برای سوئیس درخواست و اقامت کنند.

مهاجرت به سوئیس و انواع روش های آنمهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن

معرفی دانشگاه های سوئیس

در سوئیس ، زبان های فرانسه ، آلمانی و ایتالیایی به عنوان زبان های رسمی شناخته می شوند و اگرچه تحصیل در انگلیسی امکان پذیر است ، اما اگر می خواهید اقامت خود را در سوئیس با یافتن شغل تمدید کنید ، بهتر است حداقل از سه زبان رسمی یکی صحبت کنید زبان ها. این کشور غالب است. نکته تأثیرگذار دیگر که شانس یافتن شغل در این کشور را افزایش می دهد فارغ التحصیلی از دانشگاه های برجسته سوئیس است که عبارتند از:

 

رنکینگ ملی (سوئیس) رنکینگ جهانی نام دانشگاه شهر محل وقوع
۱ ۱۳ ETH Zurich Zurich
۲ ۳۸ École Polytechnique Fédérale de Lausanne Lausanne
۳ ۹۰ University of Zurich Zurich
۴ ۹۴ University of Basel Basel
۵ ۱۱۳ University of Bern Bern
۶ ۱۴۴ University of Geneva Geneva
۷ ۱۹۸ University of Lausanne Lausanne
۸ ۳۰۱-۳۵۰ University of Fribourg Fribourg
۹ ۳۰۱-۳۵۰ Università della Svizzera Italiana Lugano
۱۰ ۴۰۱-۵۰۰ University of St Gallen St. Gallen

 

کار هنگام تحصیل در سوئیس

سوئیس دومین کشور گران قیمت در جهان تا سال ۲۰۲۰ است و از آنجا که شهریه دانشگاه های سوئیس برای اتباع غیر اتحادیه اروپا بسیار زیاد است ، دانشجویان اغلب هنگام تحصیل به فکر یافتن کار می افتند. لازم به ذکر است که امکان کار با تعداد محدودی ساعت در هفته وجود دارد و اگر بیش از حد کار کنید ممکن است اقامت شما باطل شود.

 

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

سوئیس و بازار کار آن کاملاً شناخته شده است. در حال حاضر با نرخ بیکاری ۰٫۰۹ درصد ، در حال حاضر عضو شماره یک اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) است. سطح درآمد کارگران در سوئیس نیز مثال زدنی است.

با توجه به وضعیت امنیتی و تقاضای شهروندان برای کاهش مهاجرت به سوئیس ، دولت سوئیس محدودیت هایی را در فرصت های شغلی تعیین می کند و برای متقاضیان کار در سوئیس سهمیه تعیین می کند. قوانین کار در سوئیس برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان غیر اتحادیه اروپا متفاوت است. شهروندان اتحادیه اروپا مجاز به کار در سوئیس بدون اجازه کار هستند. قانون حاکم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید کتباً ارائه شود.

کارفرما پس از بررسی شرایط و تخصص فرد و بررسی سهمیه باقیمانده برای استخدام اتباع خارجی ، به اداره فدرال مهاجرت درخواست اجازه کار خواهد کرد. در صورت تأیید دولت و دفتر کار سوئیس ، افراد می توانند برای ویزای کار سوئیس در سفارت یا کنسولگری درخواست دهند. همانطور که می خوانید ، مهاجرت از طریق کار به سوئیس روند دشواری است. مشکل یافتن کار برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا قانون قابل توجه دیگری است. در این راستا می توان به کشورهای دارای اقتصاد و صنعت قوی در اخذ ویزای کار اشاره کرد.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در سوئیس

دولت سوئیس از افرادی استقبال می کند که دارایی خالص آنها زیاد است و حداقل شرایط لازم را برای شروع کار در سوئیس دارند. حداقل دارایی برای شروع کار در سوئیس یک میلیون دلار است. برای سرمایه گذاری در سوئیس ، باید یک طرح تجاری تأیید شده توسط دولت ارائه دهید و اقامت خود را با پرداخت مالیات تمدید کنید. تمدید ویزای متقاضی در نهایت منجر به اقامت و تابعیت خواهد شد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای سوئیس

برای اخذ ویزای سوئیس مدارک لازم است. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئیس شامل موارد زیر است:

تصویر
اصل شناسنامه
مدارک رزرو هتل
گواهی توانایی مالی
گواهی استخدام
سند ازدواج (در صورت وجود)
فیش حقوقی مربوط به ۶ ماه گذشته
گذرنامه اصلی (حداقل ۶ ماه معتبر)
با توجه به روش های موجود برای مهاجرت به سوئیس ، متقاضیان باید قبل از هر تصمیم شرایط هر یک را مطابق با رزومه خود بررسی کنند و بهترین گزینه را انتخاب کنند. مهاجرت به سوئیس از طریق هر یک از روش های فوق با رعایت قوانین و شرایط این کشور در نهایت می تواند منجر به اقامت و تابعیت سوئیس شود. متقاضیان تحصیل و زندگی در سوئیس می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL تماس بگیرند.

مهاجرت به سوئیس و انواع روش های آنمهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن

سوالات متداول درباره مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن

متقاضیان مهاجرت به سوئیس در سال ۲۰۲۰ موارد زیر را مطرح می کنند:

انواع روشهای مهاجرت به سوئیس کدامند؟ سرمایه گذاری ، تحصیل ، کار ، از طریق تولد کودک ، ازدواج و نامزدی و پناهندگی.

چگونه می توان از بدو تولد به سوئیس مهاجرت کرد؟ از آنجا که سیستم انتقال تابعیت در سوئیس مبتنی بر خون است ، تولد به تنهایی در سوئیس منجر به اقامت و تابعیت نمی شود ، اما کودک باید از والدین سوئیسی متولد شود.

چگونه مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج امکان پذیر است؟ اگر یک خارجی با یک شهروند سوئیس ازدواج کند و تابع قوانین این کشور باشد و تهدیدی برای امنیت این کشور نباشد ، می تواند حتی بدون نیاز به آزمون زبان درخواست تابعیت این کشور را بدهد که باید انجام شود در طول اقامت ۳ سال از ازدواج آنها می گذرد.

چگونه مهاجرت از طریق تحصیل به سوئیس امکان پذیر است؟ یکی از امکان پذیرترین راههای ورود به سوئیس اخذ ویزای دانشجویی است. اخذ این ویزا برای کلیه مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

چگونه مهاجرت از طریق کار به سوئیس امکان پذیر است؟ مهاجرت به سوئیس برای کار فقط در صورتی امکان پذیر است که فرد خارجی پیشنهاد کاری داشته باشد. یک کارفرمای سوئیسی در صورت گذراندن مراحل قانونی تبلیغات ، حق ارائه پیشنهاد کار به خارج از اتحادیه اروپا را دارد.

 

جهت مشاهده مقالات بیشتر به این قسمت مراجع فرمایید.

 

مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئیس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئیس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟