مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل
مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل
اکتبر 4, 2020
مهاجرت به سوئیس و انواع روش های آن
مهاجرت به سوئیس وانواع روشهای آن
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

چرا در سوئیس کار کنیم؟ این سوال خوبی است که ممکن است برای شما پیش آمده باشد. کار در سوئیس به معنای کار در کشوری با بالاترین سطح رفاه عمومی در قاره اروپا است. کشوری که اغلب با یک اقتصاد همیشه در حال رشد ، نرخ بیکاری بسیار پایین ، ارزش پولی بسیار بالا ، قدرت خرید فوق العاده و در یک کلام ، سطح بالای زندگی مشخص می شود. امسال نیز علی رغم شیوع بیماری عروق کرونر قلب و مشکلات مربوطه ، شرایط در بازار کار سوئیس بسیار عالی است. طبق آمار موجود ، نرخ بیکاری در سوئیس ۲۰۲۰ از ۳٫۴ درصد در آوریل به ۳٫۲ درصد در ژوئن همان سال کاهش یافته است.

این روند افزایش فرصت های شغلی در سوئیس را نشان می دهد:

مهاجرت به سوئیس از طریق کارمهاجرت به سوئیس از طریق کار

نرخ بیکاری در سوئیس

از طرف دیگر ، سطح درآمد نیروی کار در سوئیس ۲۰۲۰ که بیشتر جویندگان کار از این کشور اروپایی زیر سوال می برند ، بسیار مطلوب است.

 

درآمد متوسط ​​ماهانه در برخی کشورها

هزینه زندگی در سوئیس

بررسی هزینه های زندگی و تحصیل در سوئیس یکی از مشغله های متقاضیان مهاجرت است. سوئیس یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است. زندگی در سوئیس گران است. یکی از مهمترین پارامترها از نظر هزینه های زندگی در سوئیس ، مجوز خانه است. طبیعتاً هزینه زندگی در خارج از مراکز اصلی کمتر است. البته شایان ذکر است که برای اطلاع کامل از هزینه های زندگی در سوئیس بهتر است مقاله ای را که در این زمینه نوشته شده بخوانید.

 

روند دریافت ویزای کار سوئیس

شرایط برای افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند متفاوت است و آنها باید از کارفرمای سوئیسی دعوت نامه کار داشته باشند. کارفرمایان ، مانند سایر کشورهای اروپایی ، باید شغل مورد نظر خود را ظرف ۶ ماه در سوئیس و اتحادیه اروپا تبلیغ کنند. اگر کسی برای کار یافت نشد ، آنها می توانند کارمند خود را از بین متقاضیان خارجی انتخاب کنند. بیش از ۴۰٪ نیروی کار سوئیس را مهاجران خارجی تشکیل می دهند که به این کشور مهاجرت کرده اند.

افرادی که از کارفرمای سوئیسی پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند می توانند ابتدا از کارت اقامت یک ساله نوع B یا L. بهره مند شوند کارت اقامت L هرگز تمدید نخواهد شد ، اما کارت اقامت B می تواند تا زمان مورد نیاز متقاضی تمدید شود ، در صورت احراز شرایط لازم شخصی که بیش از ۱۰ سال در سوئیس کار کرده است می تواند درخواست کارت اقامت C را که برای اقامت دائم است ، ارائه دهد. به طور کلی ، گذرنامه معتبر ، رزومه متقاضی ، دعوت نامه کاری معتبر ، دیپلم و گواهی پزشکی برای دریافت ویزای کار سوئیس مورد نیاز است که همه آنها باید همراه با ترجمه رسمی باشد.

 

مشاغل مورد نیاز در سوئیس در سال ۲۰۲۰

به دلیل بیکاری کم و کمبود نیروی کار در سوئیس ، کارفرمایان برای تأمین نیروی کار مورد نیاز خود دستمزد را افزایش می دهند. بیشتر فرصت های شغلی سوئیس تا سال ۲۰۲۰ در شهرهای بزرگی مانند زوریخ ، لوزان و ژنو واقع شده است ، اما هزینه زندگی در این شهرها نسبتاً گران است. یکی از بزرگترین منابع درآمد سوئیس صنعت جهانگردی است ، به همین دلیل در بخشهای راهنمای هتلداری و گردشگری همیشه نیاز به نیروی کار وجود دارد.

 

محبوب ترین مشاغل برای کارفرمایان در سوئیس به شرح زیر است:

مهندسی عمران ، مکانیک ، صنعت و غیره
حسابداری و بانکداری بین المللی
رشته های پزشکی و داروسازی
مدیر فروش و کارشناس بیمه
حضور شرکت های بزرگ چند ملیتی در شهرهای اصلی سوئیس فرصت خوبی برای استخدام مهاجران تحصیل کرده است. متقاضیان می توانند از آژانس های کاریابی معتبر در سوئیس برای یافتن شغل مورد نظر خود استفاده کنند.

 

مهاجرت کاری به سوئیس

متقاضیانی که برای کار به عنوان کارمند به سوئیس مهاجرت می کنند ، ابتدا باید در سوئیس کار پیدا کنند. پس از یافتن شغل ، کارفرما درخواست را به دفتر خدمات محلی ارائه می دهد. برنامه مورد بررسی قرار می گیرد و سپس برای تأیید به اداره فدرال ارجاع می شود. هنگام بررسی برنامه ، FOM عواملی مانند مهارت های زبانی ، سن و توانایی سازگاری با شرایط جدید را در نظر می گیرد.

 

ویزای کار سوئیس تنها در صورتی صادر می شود:

مدیر ، کارگر متخصص یا ماهر (ارائه مدارک دانشگاهی با تخصص سالها تجربه و حرفه)
هیچ شخص یا نهاد اروپایی (انجمن تجارت آزاد اروپا) برای این کار در دسترس نیست
موانع اخذ ویزای کار سوئیس
گرفتن ویزای کار در این کشور بسیار دشوار است ، دلیل این مشکل در سیاست دولت سوئیس است.

مقامات مهاجرتی همچنین مراحل درخواست را دشوارتر کرده اند ، مانند بررسی دقیق برنامه ها و افزایش شرایط دستمزد و تشدید قوانین تمدید ویزا.

این اقدامات اخذ ویزای کار را دشوارتر کرده است ، اما اخذ ویزای کار سوئیس هنوز برای کسانی که شرایط لازم را دارند یا در یک صنعت با کمبود مهارت کار می کنند ، امکان پذیر است.

مهاجرت به سوئیس از طریق کارمهاجرت به سوئیس از طریق کار

درخواست ویزای کار سوئیس

فرم های درخواست و شرایط خاص در بخش های مختلف در سوئیس متفاوت است ، اما به طور کلی ، متقاضیان ویزای کار سوئیس باید اسناد زیر را در اسرع وقت دریافت کنند:

فتوکپی گذرنامه
رزومه یا CV
کپی آگهی های استخدام
ارائه مدارک تحصیلی (کلیه مقاطع)
مدارک تلاش برای یافتن شغل در سوئیس
جزئیات مربوط به دانشگاه / محل تحصیلات عالی ، مانند تاریخ ، موضوع و مقاطع تحصیلی

 

همانطور که هزینه زندگی در شهرهای دیگر سوئیس متفاوت است ، درآمد در شهرهای مختلف سوئیس نیز متفاوت است. مشاغل برتر در سوئیس ۲۲٪ مالیات کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی پرداخت می کنند که خبر خوبی است.

 

در سوئیس حداکثر ساعات کار برای کارمندان دولتی و خصوصی ۴۵ ساعت و برای کارگران آزاد ۵۰ ساعت در هفته است. در سوئیس ، کارمندان با تجربه کمتر مجاز به ۴ هفته مرخصی در سال هستند ، اما این میزان برای کارگران با بیش از ۲۰ سال سابقه به ۵ هفته افزایش می یابد. محیط کار در سوئیس بسیار رسمی و منظم است و تعهد کاری برای کارمندان سوئیسی بسیار مهم است.

 

قوانین ویزای کار سوئیس برای ایرانیان

ایرانیان در صورت داشتن صلاحیت و ارائه مدارک لازم برای صدور ویزای کار در سال ۲۰۲۰ می توانند درخواست ویزا دهند. در این بین ، افراد باید درخواست ویزای ورود به سوئیس یا ویزای طولانی مدت را به سفارت یا کنسولگری سوئیس ارائه دهند. در کشور مبدا FOM به افراد ، کارفرمایان و بخش تصمیم گیری ویزا می دهد.

این بخش به سفارت یا کنسولگری سوئد اطلاع می دهد که ویزای کار سوئیس برای اشخاص یا متقاضیان ایرانی صادر می شود. در صورت توافق کارفرما ، افراد باید پس از ۱۴ روز از طریق دفاتر مهاجرت و بخشی از ویزای اقامت برای ثبت نام در اداره ثبت نام شهروندان اقدام کنند. اخذ ویزای کار در سوئیس به منظور اقامت در سوئیس که آغاز یک دوره کاری در سوئیس خواهد بود.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئیس

برای دریافت ویزای سوئیس به تعدادی مدارک نیاز دارید. این اسناد شامل موارد زیر است:

فرم درخواست
کپی گذرنامه
مدارک و گواهینامه های دانشجویی
تأیید دعوتنامه شغلی صادر شده توسط کارفرما توسط دفتر رسمی استخدام در سوئیس
کپی آگهی استخدام منتشر شده در مجلات حرفه ای ، روزنامه های ملی
دلایل عنوان شغلی بدون مدیر باقی مانده است
شرح شرح شغل عنوان شغلی
قرارداد کاری که حداقل باید توسط کارفرما امضا شود
اگر اهل کشور اتحادیه اروپا هستید ، اسنادی که نیاز دارید شامل موارد زیر است:

گذرنامه معتبر یا شناسنامه ملی
عکس گذرنامه
کپی اجاره نامه برای اثبات آدرس
قرارداد کار مربوطه

 

تفاوت ویزای کار در سوئیس و آلمان

اگرچه تنها دو راه برای دریافت ویزای کار سوئیس و سپس دریافت ویزای کار یا پیشنهاد کاری از ابتدای سفر وجود دارد ، آلمان یکی از کشورهایی است که امتیاز ویژه ای را ایجاد کرده است. در سال ۲۰۲۰ ، کسانی که می خواهند در آلمان کار کنند لزوماً پیشنهاد کار ندارند ، اما می توانند با ویزایی به نام ویزای جستجوی کار به آلمان بروند و به دنبال کار باشند. این امتیاز بسیار ویژه است زیرا داشتن یک پیشنهاد شغلی بدون حضور در خاک کشور هدف بسیار دشوار و عملا غیرممکن است.

 

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای کار سوئیس و کار در سوئیس

دشوارترین مراحل دریافت گذرنامه در جهان متعلق به سوئیس است زیرا این کشور چهارمین پاسپورت برتر جهان است. شهروندان اتحادیه اروپا معمولاً می توانند گذرنامه سوئیس را با سهولت بیشتری دریافت کنند ، اما گرفتن آن برای شهروندان عادی غیرممکن نیست. اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند پس از ۵ سال اقامت قانونی در سوئیس و پرداخت مالیات و سایر افراد با ۱۰ سال اقامت ، گذرنامه سوئیس دریافت کنند. مقاله فوق توسط موسسه حقوقی  و مهاجرتی Legal REL با موضوع ویزاهای کار سوئیس ارائه شده است و امیدواریم مطالعه آن مفید باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق کارمهاجرت به سوئیس از طریق کار

سوالات متداول درباره کار در سوئیس

برای دریافت ویزای کار سوئیس باید موارد زیر را بدانید:

چه کسی ویزای کار سوئیس می گیرد؟

مدیر ، متخصص یا کارگر ماهر (ارائه مدارک دانشگاهی با تجربه سالها تجربه و حرفه) ، هیچ فرد یا شخص اروپایی (اتحادیه تجارت آزاد اروپا) برای کار در دسترس نیست.

 

چه مدارکی برای درخواست ویزای کار سوئیس مورد نیاز است؟

فتوکپی پاسپورت ، CV ، کپی آگهی های شغلی ، ارائه مدارک تحصیلی (کلیه مقاطع) ، اسناد اثبات تلاش برای یافتن شغل در سوئیس ، مشخصات دانشگاه متقاضی.

 

قوانین کار در سوئیس چیست؟

در صورت داشتن صلاحیت و داشتن مدارک لازم جهت صدور ویزای کار در این کشور می توانید برای ویزا اقدام کنید.

مراحل پس از اقدام برای ویزا چیست؟ FOM به افراد ، کارفرمایان و بخش تصمیم گیری ویزا می دهد. این بخش به سفارت یا کنسولگری سوئد اطلاع می دهد که ویزای کار برای افراد صادر می شود. در صورت موفقیت توسط کارفرما ، افراد باید پس از ۱۴ روز از طریق دفاتر مهاجرت و بخشی از ویزای اقامت برای ثبت نام در اداره ثبت نام شهروندان اقدام کنند.

آیا گرفتن ویزای کار سوئیس آسان است؟ گرفتن ویزای کار در این کشور بسیار دشوار است ، دلیل این دشواری مربوط به سیاست دولت سوئیس است.

 

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئیس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئیس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب

مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟