مهاجرت به سوئیس ازطریق سرمایه گذاری
مهاجرت به سوئیس ازطریق سرمایه گذاری
اکتبر 4, 2020
مهاجرت به روسیه و انواع روش های آن
مهاجرت به روسیه و انواع روش های مهاجرت به روسیه
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت یکی از سریع ترین راه های اخذ اقامت و تابعیت است اما از سال ۲۰۱۹ به دلیل نوسانات ارزی ، روش ثبت شرکت کمتر دیده شده است. با این حال ، مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت یکی از پرهزینه ترین و خطرناک ترین روش های مهاجرت به این کشور است و افراد باید قبل از هر اقدامی از شرایط زیر آگاه شوند:

چند دسته برای ثبت شرکت در سوئیس وجود دارد؟

مراحل ثبت شرکت در سوئیس چیست؟

متقاضیان نباید این شرایط دشوار را نادیده بگیرند. ثبت شرکت در سوئیس مستلزم آگاهی کامل از وضعیت اقتصادی سوئیس است که عدم آگاهی از اقتصاد سوئیس روند ثبت شرکت را با مشکل روبرو کرده است. این مقاله که توسط موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL نگاشته شده است ، برخی از راه های اصلی برای شروع کار در سوئیس و آشنایی با ساختار حقوقی سوئیس برای بهترین راه های شروع تجارت را بیان می کند.

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکتمهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت

اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئیس

یکی از مواردی که قبل از شروع کار در سوئیس باید به آن توجه کرد ، ایده کسب و کار یا برنامه تجاری است. لازم به ذکر است که ایده های سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا و سوئیس باید توسط سازمان ها و موسسات دولتی تأیید شود که این مسئولیت به عهده وکیل اروپایی است. یکی از مراحل بعدی سرمایه گذاری در سوئیس ، ساختار قانونی تجارت در سوئیس است که متقاضیان باید برای آن اقدام کنند.

 

در سوئیس ۷ نوع ثبت شرکت وجود دارد که عبارتند از:

شرکت سهامی خاص در سوئیس
شرکت سهامی عام (AG / SA) در سوئیس
مشارکت عمومی در سوئیس ، مشارکت محدود در سوئیس
Co.، Ltd (GmbH / Sàrl) در سوئیس
ثبت نام شرکت های تابعه و شعبه
یک شرکت خصوصی یا متعلق به خود در سوئیس

 

شرایط مالکیت یا شرکت خصوصی به شرح زیر است:

این نوع شرکت متداول ترین نوع شرکت استاندارد یا خصوصی است.
این نوع برای صاحبان مشاغلی که برای خود کار می کنند گزینه خوبی است.
این مدل برای فریلنسرها ، شرکت های کوچک و کارآفرینان فردی بسیار مناسب است.
این مشاغل توسط افرادی که در سوئیس زندگی می کنند اداره می شود.
این نوع مسئولیت نامحدود است و باید نام صاحب مشاغل در نام تجاری ذکر شود.
برای فروش یک شرکت خصوصی ، اگر فروش سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ یورو (یورو) باشد ، ثبت نام در اتاق بازرگانی الزامی است.

 

مشارکت عمومی در سوئیس

مشارکت عمومی یک انجمن تجاری مردمی در سوئیس است. این نوع شرکت مشابه نوعی مالکیت فردی است با این تفاوت که بیش از یک نفر را درگیر می کند. مشارکت عمومی در سوئیس زمانی استفاده می شود که دو یا چند نفر به طور مشترک یک شرکت را اداره کنند. مشارکت عمومی در سوئیس به هیچ سرمایه ای نیاز ندارد و همچنین یکی از قوانین مهم برای این نوع ثبت شهروندی سوئیس است. این شرکت باید آدرس مشخصی در سوئیس داشته باشد.

کلیه شرکا در این نوع ثبت شرکت مسئولیتهای نامحدودی دارند که یکی از آنها باید در مارک تجاری ذکر شود و ثبت در اتاق بازرگانی و ثبت تجارت الزامی است. پس از اتمام مشارکت ، حسابهای کامل باید به همراه صورت سود ارائه شود. مشارکت عمومی یک موسسه شخصیت حقوقی ندارد ، بنابراین شخص حقوقی ندارد ، اگرچه ممکن است تحت نام شرکت تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکتمهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت

شرکت سهامی عام (AG / SA) در سوئیس

این نوع شرکت رایج ترین نوع تجارت در سوئیس است و به عنوان یک نهاد حقوقی مستقل در نظر گرفته می شود. حداقل یک عضو هیئت مدیره یا مدیر یک شرکت دولتی باید در سوئیس اقامت داشته باشد و حق امضای آن را داشته باشد.

روند ثبت شرکت عمومی در سوئیس معمولاً بین ۲ تا ۴ هفته طول می کشد و پس از آن شرکت به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می شود.

حداقل یک مدیر عامل مجاز است از طرف شرکت ثبت نام کند ، که باید ساکن سوئیس باشد. به طور کلی ، همه اعضای شرکت به طور مشترک در مدیریت و نمایندگی شرکت با مسئولیت محدود در سوئیس همکاری می کنند. با این حال ، مدیریت شرکت ممکن است به منابع خارجی واگذار شود. این نوع شرکت ارزان تر از یک شرکت سهامی عام است اما برخلاف یک شرکت سهامی عام ، سهامداران عموماً در دفاتر تجاری ثبت می شوند.

این نوع ثبت شرکت در سوئیس بسیار بیشتر از مشارکت عمومی رایج است ، زیرا در این نوع شرکت ها ، شرکای عمومی مسئولیت نامحدود دارند ، در حالی که شرکای محدود می توانند تا میزان توافق شده مسئولیت پذیر باشند. ثبت نام در اتاق بازرگانی برای شرکتهایی که شرکت محدودی در سوئیس دارند الزامی است. یکی از دلایل محبوبیت شرکت با مسئولیت محدود در سوئیس قانونی است که شرکا را بیش از سرمایه ای که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند ، مسئول بدهی های شرکت نمی داند. این بدان معناست که اگر طلبکاران یک شرکت با مسئولیت محدود در سوئیس از شرکت برای مطالبه خود درخواست کنند اما دارایی های این شرکت بدهی شرکت را پوشش نمی دهد ، طلبکاران نمی توانند سرمایه شخصی شرکا را توقیف کنند.

 

شرکت با مسئولیت محدود (GmbH /Sàrl) در سوئیس

حداقل یک مدیر عامل مجاز است از طرف شرکت ثبت نام کند ، که باید ساکن سوئیس باشد. به طور کلی ، همه اعضای شرکت به طور مشترک در مدیریت و نمایندگی شرکت با مسئولیت محدود در سوئیس همکاری می کنند. با این حال ، مدیریت شرکت ممکن است به منابع خارجی واگذار شود. این نوع شرکت ارزان تر از یک شرکت سهامی عام است اما برخلاف یک شرکت سهامی عام ، سهامداران عموماً در دفاتر تجاری ثبت می شوند.

این نوع ثبت شرکت در سوئیس بسیار بیشتر از مشارکت عمومی رایج است ، زیرا در این نوع شرکت ها ، شرکای عمومی مسئولیت نامحدود دارند ، در حالی که شرکای محدود می توانند تا میزان توافق شده مسئولیت پذیر باشند.

ثبت نام در اتاق بازرگانی برای شرکتهایی که شرکت محدودی در سوئیس دارند الزامی است. یکی از دلایل محبوبیت شرکت با مسئولیت محدود در سوئیس قانونی است که شرکا را بیش از سرمایه ای که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند ، مسئول بدهی های شرکت نمی داند.

این بدان معناست که اگر طلبکاران یک شرکت با مسئولیت محدود در سوئیس از شرکت برای مطالبه خود درخواست کنند اما دارایی های این شرکت بدهی شرکت را پوشش نمی دهد ، طلبکاران نمی توانند سرمایه شخصی شرکا را توقیف کنند.

 

شرکت تابعه در سوئیس یا ثبت نام شعبه

شرکت تابعه یک نهاد حقوقی مستقل وابسته به اشخاص خارجی است و بیشتر تمایل به فعالیت به عنوان یک شرکت “سوئیس” دارد. شرکت تابعه می تواند یک شرکت یا یک شرکت با مسئولیت محدود باشد.

شعبه یک شرکت یک شخصیت حقوقی وابسته به شرکت مادر است ، اما از نظر مالی مستقل از دفتر مرکزی خود است که در خارج از کشور فعالیت می کند.

در این نوع شرکت ها ، شرکت مادر خارجی مسئولیت دارد و این شعبه به عنوان یک شرکت سوئیسی در سوئیس مالیات دریافت می کند. این نوع پروانه شرکت به افرادی که در سوئیس زندگی می کنند نیز تعلق می گیرد. اگر واقعاً می خواهید یک شرکت یا تجارت در سوئیس ثبت کنید این کار را انجام دهید.

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکتمهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت در سوئیس

برای ثبت شرکت در سوئیس و شروع کار ، متقاضیان باید اجازه اقامت در سوئیس را داشته باشند تا بتوانند یک شرکت را به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی یا به عنوان مدیر یا کارمند شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانند. سوئیس دارای یک سیستم دوگانه برای صدور مجوز کار سوئیس برای کارگران خارجی است. کارمندان اتحادیه اروپا یا EFTA می توانند از توافق نامه حرکت آزاد بهره مند شوند.

مجوز برای افراد خارج از اتحادیه اروپا یا به اصطلاح EFTA جهان سوم محدود به نیروی کار بسیار واجد شرایط است. بهتر است مقاله کار در سوئیس را در این زمینه بخوانید تا اطلاعات خود را کامل کنید.

 

مراحل ثبت شرکت در سوئیس

روند تأسیس با افتتاح حساب بانکی و واریز سرمایه پرداخت شده آغاز می شود. بانک برای دریافت مبلغ مورد نیاز برای ثبت رسید رسید صادر می کند. پس از این مرحله ، اسناد زیر مورد نیاز است:

پیش نویس اساسنامه یک شرکت در دفاتر اسناد رسمی
تأیید اسناد شرکت
امضای شخصی و شرکتی در فرم درخواست
مالیات تمبر را پرداخت کنید
هنگامی که این اسناد رسمی ثبت می شود ، همراه با فیش بانکی برای به دست آوردن وضعیت شخصیت حقوقی ، به ثبت تجاری محلی واریز می شود. پذیرش نام شرکت مربوطه ۱ تا ۵ روز به طول می انجامد و شما باید مراحل تهیه اسناد همراه با ضمائم (اسناد مingسس ، اساسنامه ، برنامه ثبت سوابق تجاری و غیره) و پرداخت سرمایه و معرفی سهامداران یا م foundسسین را طی کنید. و همچنین ثبت نام تجاری.

 

مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئیس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر مهاجرت به سوئیس ازطریق ثبت شرکت می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئیس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب

مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟