مهاجرت به ترکیه ازطریق تحصیل
مهاجرت به ترکیه ازطریق تحصیل
اکتبر 4, 2020
مهاجرت به سوئیس از طریق کار
مهاجرت به سوئیس از طریق کار
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل

یکی از شرایط و مدارک تحصیل در سوئیس که دانشجویان خارجی باید در نظر بگیرند ، اخذ اجازه اقامت سوئیس از طریق تحصیل است. متقاضیان تحصیل در سوئیس نیاز به ویزای اقامت دانشجویی سوئیس دارند. روند درخواست این نوع ویزا ساده است اما مانند ساعت سوئیسی نیاز به مراقبت دارد. در واقع ویزای دانشجویی سوئیس را ویزای اقامت دانشجویی می نامند که با توجه به مدت تحصیل و تابعیت دانشجویان به دو نوع ویزای کوتاه مدت C شینگن و ویزای ملی بلند مدت D سوئیس تقسیم می شود. و اسناد خاص خود را دارد.

متقاضیان تحصیل در سوئیس از جمله افراد خوش شانس هستند زیرا با تحصیل در سوئیس علاوه بر تحصیلات عالیه ، فرصت کار و زندگی در بهترین کشور اروپا را خواهند داشت. طبق قوانین سوئیس ، اداره مهاجرت فدرال سوئیس (FOM) نیز مسئولیت رسیدگی و صدور ویزا برای متقاضیان را دارد. اگر در مورد تحصیل در سوئیس س نگرانی دارید ، توصیه می شود از مشاوران کارشناسان ارشد مهاجرت در موسسه حقوقی Legal RELاستفاده کنید.

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیلمهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل

جاذبه های تحصیلی در سوئیس را مطالعه کنید

سوئیس کشوری در اروپای غربی است که حدود ۸۱۳۹۶۰۰ نفر جمعیت دارد. اگر می خواهید از جایگاه و اهمیت سوئیس در عرصه بین المللی مطلع شوید ، باید بدانید که سوئیس ششمین کشور برتر جهان و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. در مورد اقتصاد سوئیس می توان گفت که سوئیس از نظر نرخ بیکاری ، تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ، درآمد سرانه و سطح زندگی یکی از کشورهای برتر در جهان است. در کنار رشد اقتصادی فراگیر ، سیستم آموزش عالی سوئیس نیز از بهترین ها در اروپا است.

در سوئیس ، دانشگاه های معتبر و درجه یک بسیاری وجود دارند که برنامه های درسی متنوعی را در همه سطوح به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهند. اما چه چیزی سوئیس را برای دانشجویان بین المللی جذاب می کند؟ سوئیس به دلیل جذابیت هایی مانند کیفیت برتر آموزش ، مدرک معتبر ، اساتید و امکانات آموزشی مطلوب ، کیفیت بالای زندگی ، امکان کار هنگام تحصیل ، اعطای چندین بورسیه تحصیلی ، تدریس به زبان های انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی و امکان اخذ اقامت تحصیلات تکمیلی تحصیل و کار در این کشور یکی از مقصد اصلی تحصیل دانشجویان خارجی است.

 

شرایط اقامت سوئیس از طریق تحصیل

دانشجویانی که مایل به تحصیل در سوئیس هستند ابتدا باید برای پذیرش اقدام کنند. پس از دریافت گواهی ثبت نام ، متقاضیان می توانند برای دریافت ویزای دانشجویی سوئیس به سفارت سوئیس در تهران مراجعه کنند. شرایط اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل چیست؟ اگر مدت تحصیل متقاضیان حداکثر ۳ ماه باشد (یعنی متقاضیان در دوره های تابستانی یا آموزشگاه های زبان تحصیل می کنند) ، درخواست ویزای شنگن C کوتاه مدت مورد نیاز است. با این حال ، برای دوره های بیش از ۳ ماه یا تحصیل تمام وقت ، ویزای ملی بلند مدت D برای متقاضیان مورد نیاز است.

 

ویزای شنگن C کوتاه مدت زمان رسیدگی : در عرض ۱۰ الی ۱۵ روز
ویزای D ملی بلند مدت زمان رسیدگی : در عرض ۸ الی ۱۰ روز

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیلمهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل

طبق قانون مهاجرت سوئیس ، متقاضیانی که در سوئیس تحصیل می کنند نمی توانند با ویزای توریستی ۳ ماهه به سوئیس سفر کنند و دیگر نمی توانند به ویزای اقامت دانشجویی سوئیس تبدیل شوند ، بنابراین تحصیل در سوئیس و اقامت سوئیس مشروط است. برای اخذ ویزای اقامت در این کشور. ناگفته نماند که متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.

 

شرایط اقامت سوئیس از طریق تحصیل

لازم به ذکر است که روند درخواست ویزای اقامت سوئیس از طریق تحصیل تنها با مراجعه به سفارت سوئیس در تهران امکان پذیر است. برای این کار باید فرم درخواست را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز (ترجمه شده به انگلیسی ، فرانسوی یا انگلیسی) را به سفارت سوئیس تحویل دهید. همانطور که در بالا ذکر شد ، دو نوع ویزای اقامت دانشجویی سوئیس وجود دارد. شرایط و مدارک لازم برای اخذ این دو نوع ویزای دانشجویی سوئیس به شرح زیر است.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن C کوتاه مدت مدارک لازم برای اخذ ویزای D بلند مدت
پاسپورت معتبر و مدارک هویتی متقاضی پاسپورت و مدرک هویتی متقاضی
مدرک اثبات تمکن مالی متقاضی مدرک اثبات تمکن مالی متقاضی (صورت حساب بانکی)
بیمه سلامت/ تصادف بیمه سلامت/ تصادف
تاییدیه ثبت نام یا Certificate of Enrolment انگیزه نامه جهت بیان هدف از تحصیل
شناسنامه یا کپی ویزاهای والدین برای افراد زیر ۱۸ سال تاییدیه ثبت نام
فرم درخواست تکمیل شده CV/ رزومه
چند قطعه عکس پاسپورتی کپی مدارک تحصیلی قبلی
نامه امضا شده موید خروج از سوئیس به هنگام اتمام دوره تحصیلی
۴ قطعه عکس پاسپورتی
فرم درخواست تکمیل شده

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیلمهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل

 

شرایط کار هنگام تحصیل

بر اساس قانون آموزش سوئیس ، متقاضیانی که در سوئیس تحصیل می کنند حق کار در هنگام تحصیل را نیز دارند. دانشجویان خارجی در سوئیس مجاز به کار در هنگام تحصیل حداکثر تا ۱۵ ساعت در هفته و کار در تمام مدت تعطیلات هستند. با این حال ، یک شرط برای کار دانشجویی در سوئیس وجود دارد ، این است که دانشجویان فقط اگر ۶ ماه در سوئیس زندگی کرده باشند مجاز به کار به طور نیمه وقت در سوئیس هستند ، اما متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خارجی هستند دانشگاه سوئیس ، نیازی به انتظار ۶ ماهه نیست و با وجود این شرایط ، آنها مستقیماً شروع به کار می کنند.

در شرایط فوق ، متقاضیان باید وضعیت یک دانشجوی تمام وقت را حفظ کرده و به پیشرفت تحصیلی خود ادامه دهند. اما به خاطر داشته باشید که شرایط کار در سوئیس آسان نیست و دانشجویان علاوه بر تهیه یک رزومه قوی (CV) ، باید از تکنیک ها و روش های مختلف استخدام در سوئیس مانند آژانس های کاریابی ، روزنامه های محلی ، وب سایت های کاری استفاده کنند.  موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL به عنوان یکی از موسسات برجسته در زمینه مهاجرت و اقامت کشورهای خارجی ، آماده است تا با ارزیابی شرایط هموطنان علاقه مند ، بهترین روش های مهاجرت ممکن را برای اخذ ویزا و اقامت در کشورهای خارجی ارائه دهد.

 

مهاجرت به سوئیس ازطریق تحصیل و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئیس از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئیس می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب

مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟