مهاجرت به ترکیه ازطریق کار
مهاجرت به ترکیه ازطریق کار
اکتبر 4, 2020
مهاجرت به ترکیه ازطریق تحصیل
مهاجرت به ترکیه ازطریق تحصیل
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن

مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن

مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن

مهاجرت به ترکیه – اگر شما تصمیم به مهاجرت گرفته اید بهتر است بدانید که ترکیه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت باشد. بیایید با هم بررسی کنیم در حال حاضر کشور ترکیه کشوری کوهستانی و بسیار پرباران است. و یکی از زیباترین مناطق اروپا که دارای آب و هوای بسیار خوب و منطقه  جلگه ای می باشد. این کشور دارای مکان های بسیار جالب و دیدنی می باشد. در این مقاله ما قصد داریم درباره مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن صحبت کنیم و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آنمهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن

پایتخت کشور ترکیه

در حال حاضر پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا میباشد ترکیه یکی از توریستی‌ترین مناطق اروپا می باشد که سالانه در عید نوروز مقدار زیادی توریست از ایران و سراسر دنیا را به خود جذب کرده است.

زبان مردم ترکیه و زبان رسمی این کشور ترکیه استانبولی با حروف الفبای لاتین می باشد. در حال حاضر در این کشور زبان های عربی کردی و گویش های اقلیت های قومی وجود دارد که  زبانِ غیر رسمی آنها محسوب می‌شوند یکی از دلایل سفر به ترکیه غذاهای بسیار لذیذ در این کشور می‌باشد و تقریباً طبق آمار درآمده ۹۸ درصد از مردم این کشور مسلمان می باشد.

 

مهاجرت به ترکیه

این کشور توریستی آسیای غربی و شبه جزیره بالکان در شعبه شرق آسیا قرار دارد با کشورهای یونان گرجستان ارمنستان آذربایجان سوریه بلغارستان نخجوان و عراق مرز مشترک دارد اقامت ترکیه به دلیل شرایط زندگی و قرار گرفتن در بین کشورهای اروپایی و ایران همچنین اقتصاد و صنعت رو به رشد و فرهنگ مشترک و نزدیک به مردم ایران مورد توجه قرار گرفته است خوب برای مهاجرت به ترکیه شما باید واجد شرایط مورد نیاز باشید که در این مقاله موسسه حقوقی لگال شمارا برای اخذ اقامت ترکیه راهنمایی خواهد کرد.

 

توجه کنید شما برای اخذ اقامت ترکیه می توانید از ۶ مدل اقدام کنید

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

اقامت ترکیه از طریق تولد

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آنمهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

در حال حاضر اقامت ترکیه از طریق تحصیل یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت این کشور می باشد .

تحصیل در این کشور در حال حاضر زیر نظر وزارت آموزش و پرورش این کشور بوده و در اکثر مراکز آموزشی این کشور توسط دولت تحت پوشش داده شده است.

 

تحصیلات در ترکیه از سطح مدارس آغاز می شود و تا مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ادامه دارد. تحصیل در مدارس ترکی به زبان ترکی استانبولی است. سن مدرسه در مدارس ترکیه از ۷ سالگی شروع می شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد تحصیل در تمام مدارس دولتی ترکیه رایگان است. تحصیل در دانشگاههای ترکیه به زبانهای ترکی و انگلیسی امکان پذیر است. کسانی که می خواهند در دانشگاه های دولتی این کشور ادامه تحصیل دهند باید به زبان ترکی تحصیل کنند اما تحصیل در انگلیسی به دانشگاه های خصوصی نیز امکان پذیر است.

 

متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل ابتدا باید برای پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنند. افرادی که مایل به ورود به دانشگاه های ترک زبان هستند باید مدرک قبولی در آزمون Yos را ارائه دهند. همچنین می توان در ترکیه بورسیه تحصیلی دریافت کرد که با توجه به رزومه شخص می توان آن را اعطا کرد. نمرات متوسط ​​مقاطع تحصیلی قبلی و تسلط به زبان ترکی از عوامل مهم اخذ بورس تحصیلی است.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. سیاست های ترکیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی بنا نهاده شده است. علاوه بر اخذ مجوز اقامت در این کشور ، سرمایه گذاران می توانند سود قابل توجهی نیز کسب کنند. یکی از راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. در این روش ، متقاضی ملزم به پرداخت ۵ پرسنل ، بیمه و مالیات ترکیه به دولت است. به این ترتیب پس از ۵ سال فرد می تواند اقامت دائم ترکیه را بدست آورد.

 

 

اگر ملکی با ارزش کمتر خریداری کنید ، ۳ سال اقامت در ترکیه به شما اعطا می شود که می تواند تمدید شود. حداقل مبلغ خرید آپارتمان در ترکیه برای اخذ اقامت . این یک اقامت توریستی است ، بنابراین اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته اگر بتوانید پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت کنید ، امکان دریافت پروانه کار نیز وجود دارد.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت به استانبول یا ترکیه و اخذ اقامت و تابعیت در این کشور از طریق ازدواج قوانینی مشابه سایر کشورها دارد.

بنابراین ، شخص باید اقامت دائم داشته باشد یا گذرنامه ترکی باید پس از ازدواج با همسر خود در صورت اقامت دائم ، این کار را انجام دهد. اقامتی که در ابتدا اعطا می شود ۳ تا ۵ سال است و در صورت ادامه ازدواج منجر به اقامت دائم می شود. نکته مهم در مورد خصوصیات اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج این است که آنها باید ثابت کنند ازدواج آنها واقعی است و هدف از ازدواج نمی تواند اخذ اقامت باشد ، ازدواج بر اساس مناسب و جدا از هم انجام می شود.

ازدواج رسمی با هدف گرفتن اجازه اقامت در ترکیه جرم محسوب می شود و می تواند بابت جریمه نقدی یا حبس همراه شما باشد.

مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آنمهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از بدو تولد

در حقوق بین الملل ، قوانین تولد کشورها از دو سیستم سیستم خاک و سیستم خون پیروی می کنند. تولد شخصی در قلمرو کشورهایی که از طریق سیستم سرزمین تابعیت وی به عنوان نماینده برای دریافت گذرنامه آن کشور کافی است.

با این حال ، در کشورهایی که مصاحبه شهروندی از طریق سیستم خون انجام می دهم ، داشتن تابعیت آن کشور برای والدین فرد ضروری است. ترکیه همچنین یکی از کشورهایی است که در سیستم خون در اعتیاد تابعیت خود را دنبال می کند. در نتیجه ، متقاضیان مهاجرت به ترکیه که قصد فرزندآوری در ترکیه را دارند ، باید از طریق روش سرمایه گذاری ، خرید ملک و کار در ترکیه پاسپورت ترکیه را ارائه دهند تا تهویه مطبوع ترکیه نیز برای فرزندشان فراهم شود. اگر والدین مقیم موقت یا اقامت دائم ترکیه باشند ، اگر کودک در ترکیه متولد شود ، کودک همان نوع اقامت در ترکیه را خواهد داشت.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت ترکیه کار در این کشور است. متقاضیان مهاجرت از طریق کار به ترکیه ابتدا باید بدانند که از آنجا که زبان رسمی مردم ترکیه ترکی استانبولی است ، تسلط به زبان ترکی استانبولی یکی از اصلی ترین پیش شرط های استخدام کارفرمایان ترکیه است.

همه متقاضیان کار در ترکیه نیاز به دریافت مجوز کار از وزارت کار و رفاه اجتماعی (MLSS) دارند.

البته قابل ذکر است که در مرحله اول ، متقاضی باید مراحل کاریابی و مصاحبه را با موفقیت پشت سر گذاشته و با کارفرمای ترکیه ای به توافق رسیده باشد. همزمان با دریافت اجازه کار ، مدارک باید توسط کارفرما به دفتر کار ارائه شود. در این حالت ابتدا اجازه اقامت یک ساله به فرد داده می شود که در صورت تمدید قرارداد کار توسط کارفرما ، این اجازه تمدید می شود.

 

کلیه دانشجویانی که تحصیل می کنند فقط با ارائه پروانه کار مجاز به کار به صورت نیمه وقت در این کشور هستند. جالب است بدانید که نرخ بیکاری در ترکیه حدود ۱۱ درصد است و این تعداد بیانگر وضعیت نامساعد اشتغال در این کشور در مقایسه با کشورهایی مانند آلمان و اتریش است که نرخ بیکاری آنها زیر ۵ درصد است. به همین دلیل به دانشجویان مقطع کارشناسی در ترکیه اجازه کار داده نمی شود و فقط دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترا حق کار نیمه وقت دارند.

 

مهاجرت به ترکیه و انواع روشهای آن و سخن پایانی:

مهاجرت به ترکیه از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب

مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟