مهاجرت به ترکیه ازطریق ثبت شرکت
مهاجرت به ترکیه ازطریق ثبت شرکت
اکتبر 4, 2020
مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن
مهاجرت به ترکیه وانواع روشهای آن
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به ترکیه ازطریق کار

مهاجرت به ترکیه ازطریق کار

مهاجرت به ترکیه ازطریق کار

در حال حاضر ، اقتصاد ترکیه در رتبه هجدهم جهان قرار دارد. ترکیه برای بسیاری از سرمایه گذاری ها و مشاغل بازار نسبتاً مناسبی است و میزان رشد اقتصادی در سال های اخیر ، نیروی کار جوان و با استعداد و موقعیت استراتژیک آن در بین اروپا و آسیا ، ترکیه را به منبع جذاب رشد و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. و به همین دلیل مهاجرت به ترکیه ازطریق کار در حال گسترش است.

 

هر فرد خارجی برای کار در ترکیه به مجوز کار معتبر نیاز دارد. این مجوز توسط وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه (MLSS) صادر شده است. اکثر مهاجران باید همزمان با ویزای کار خود اجازه کار خود را دریافت کنند. این بدان معنی است که ویزای کار خود را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود تحویل می دهید ، در حالی که کارفرمای شما باید مدارک مورد نیاز را به MLSS ارائه دهد. همچنین ، اجازه کار شما از داخل ترکیه صادر می شود. برای مهاجرانی که می توانند در ترکیه مجوز کار بگیرند و قصد دارند برای این نوع ویزا اقدام کنند ، باید حداقل ۶ ماه در اجازه اقامت خود باقی مانده باشد تا بتوانند برای ویزا اقدام کنند. اتباع خارجی که به عنوان گردشگر وارد ترکیه شده اند مجاز به دریافت اجازه کار نیستند.

مهاجرت به ترکیه ازطریق کار مهاجرت به ترکیه ازطریق کار

در ادامه انواع ویزاهای کار ترکیه را معرفی خواهیم کرد:

 

ویزای کار موقت یک ساله

ورود اولیه ویژه به بازار کار ترکیه پس از انعقاد قرارداد با کارفرمای ترک به منظور شروع کار

 

ویزای کار دائمی

به ویژه برای افرادی که از طریق ویزای کار موقت یک ساله در ترکیه کار کرده و زندگی کرده اند و قبلاً اقامت دائم خود را دریافت کرده اند.

 

ویزای کار مستقل

خصوصاً برای افرادی که ۵ سال سابقه کار و زندگی در ترکیه را دارند و قصد دارند برای شغل و حرفه خود مغازه یا کارگاهی باز کنند.

 

ویزای کارت فیروزه ای

به ویژه برای دارندگان پروانه کار دائمی و افراد با تحصیلات عالی ، تجربه کاری درخشان و صاحبان مشاغل که تأثیر مثبتی بر اقتصاد ترکیه داشته اند. این کارت ابتدا با اعتبار ۳ ساله و سپس با اعتبار دائمی صادر خواهد شد.

 

 

 

ویزای کار ویژه

این ویزا برای افراد متخصص و دارای تحصیلات عالی ، سرمایه گذاران علم و فناوری ، ساکنان قبرس شمالی ، افراد با نژاد ترک ، شهروندان اتحادیه اروپا ، پناه جویان برای اولین بار و افرادی که با شهروندان ترکیه ازدواج کرده اند ، است.

 

ویزای کار موقت ویژه

این ویزا برای ورزشکاران ، هنرمندان و فیلمسازانی است که بنا به دلایلی نیاز به اقامت کوتاه مدت در ترکیه دارند.

 

هزینه ویزای کار ترکیه

 مگر اینکه از داخل یا خارج ترکیه درخواست اجازه کنید ، به یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغل نیاز دارید. بنابراین ، پس از ارائه مدارک و کارفرمایان ، آنها باید به دفتر mlss برسند ، بنابراین روند بررسی پرونده شما چند روز طول می کشد.

اگر درخواست شما تأیید شود ، شخصاً به ترکیه می روید و گذرنامه خود را مهر و موم می کنید. اگر از طریق ترکیه برای ویزای کار اقدام می کنید ، می توانید برای بررسی و اجازه ویزا به دفاتر mlss در آنکارا مراجعه کنید. سرانجام ، شما باید درخواست خود را برای اجازه اقامت ظرف ده روز پس از ورود به ترکیه ارسال کنید. درخواست شما در یک ایستگاه پلیس محلی به کارفرمای شما تحویل داده می شود. شروع کار برای شما اجازه کار ترکی و اجازه اقامت در ترکیه را تا زمان صدور کار ترکی نمی دهد.

مجوز ابتدا برای یک سال صادر می شود. اگر نیاز به تمدید مجوز کار خود دارید ، درخواست گسترش درخواست خود به آخرین لیست مشاغل در ترکیه را بدهید. کار طولانی شما به مدت هفت سال تمدید خواهد شد و معتبر خواهد بود. اگر بعد از دو سال به تمدید نیاز دارید و تمام موارد فوق را دارید ، این مدت به مدت سه سال تمدید می شود. اگر هشت سال متوالی در ترکیه اقامت دارید و کار شما تمدید شده است ، می توانید برای کار دائمی ترکیه درخواست دهید و درخواست دهید. بنابراین ، برای ارائه مدارک خود ، باید به وزارت کار و امور اجتماعی در آنکارا بروید.

مهاجرت به ترکیه ازطریق کارمهاجرت به ترکیه ازطریق کار

 

مدارکی که برای کار در ترکیه لازم است

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ترکیه به شرح زیر است:
 • دفترچه اقامت
 • کارت اقامت و گذرنامه ارائه دهید
 • یک قطعه عکس
 • کد ملی جمهوری ترکیه توسط اداره امنیت ترکیه صادر شده و برای اتباع خارجی (متقاضیان) است
 • فرم درخواست کار + پیشنهاد کار از طرف کارفرما
 • اثبات پیشنهاد شغل
 • فرم درخواست الکترونیکی
 • تأیید اسناد شرکت درخواست کار شما توسط وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه تأیید شده است
 • آدرس ایمیل کارفرما
 • رمزعبور دولت کارفرمای شما
 • حداقل دیپلم
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه ترکیه:
 • اصل و کپی اسناد هویتی
 • اثبات توانایی مالی برای مراقبت از اعضای خانواده در طول اقامت
 • بیمه درمانی برای اعضای خانواده
 • مجوزها
 • اخذ شماره مالیات برای کلیه اعضای خانواده

 

 ویزای کار ترکیه و چگونگی یافتن شغل در ترکیه

برای کار در ترکیه و گرفتن ویزای کار ترکیه باید دارای پارامترهای خاصی باشد. به عنوان مثال ، دانستن زبان ترکی برای هر نوع کار در ترکیه یکی از وظایف ترکیه است زیرا مردم کشور اغلب انگلیسی صحبت نمی کنند. برای اینکه یک کارگر ساده در ترکیه باشید و در رستوران کار کنید ، کار در کار تولید ، کارواش ، کارگران ساختمانی و مشاغل مشابه انجام دهید ، نیازی به مراجعه به آژانس های کاریابی نیست و فقط با چرخاندن خیابان ها چنین مشاغلی را پیدا می کنید.

 

استخدام به عنوان یک کارگر ماهر ، داشتن مدرک دیپلم سابقه کار مرتبط و دانش ترکی از جمله شرایط است. برای یافتن چنین مشاغلی می توانید به کمپین های جستجوی کار در ترکیه یا آژانس های کاریابی در این کشور مراجعه کرده و پس از مصاحبه استخدام شوید.

فرصتهای شغلی ترکیه و ویزاهای کار در ترکیه به دنبال کار در ترکیه برای بدست آوردن ویزای کار به عنوان نیروی کار ماهر دشوار است. بنابراین ، بهتر است برای کار بهتر و بهتر از نمایندگان جستجوی کار برای کار در ویزای کار ترکیه استفاده کنید. تعدادی از متقاضیان معروف و معتبر کار در ترکیه در زیر ذکر شده است:

Eleman

Kariyer

Xing

Elemanonline

Secretcv

Yenibiris

Iskur (تنها سایت دولتی کاریابی ترکیه)

 

مراحل دریافت پروانه کار چقدر طول می کشد؟

کل مراحل بررسی و گرفتن مجوز کار ترکیه معمولاً ۹۰ روز طول می کشد.

 

مراحل اخذ مجوز کار ترکیه چیست؟

ارسال درخواست به صورت آنلاین توسط کارمند و کارفرما به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه و ارائه مدارک لازم. (اسناد ارائه شده توسط کارمند و کارفرما متفاوت است.)

شش روز پس از ارسال درخواست آنلاین ، کلیه مدارک باید به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال شود.

اسناد و درخواست های اجازه کار توسط وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه بررسی خواهد شد (طبق قانون ۴۸۱۷ مجوزهای کار خارجی).

نتیجه درخواست هم بصورت آنلاین و هم بصورت کتبی به شما اطلاع داده می شود.

فرد خارجی موظف است درخواست خود را برای اجازه اقامت برای اهداف کاری (اقامت کار) ظرف ۳۰ روز پس از تاریخ دریافت اجازه کار ارسال کند.

مهاجرت به ترکیه ازطریق کارمهاجرت به ترکیه ازطریق کار

مدارک لازم برای اخذ مجوز کار چیست؟

 

برای اخذ اقامت کار در ترکیه ، مدارک زیر لازم است:

 

اسنادی که کارفرما باید ارسال کند:

فرم درخواست اجازه کار به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه. (اسکن شده و در زمان درخواست بصورت آنلاین ارسال می شود)

صورتحساب سال گذشته و صورت سود و زیان شرکتی که توسط مقامات مالیاتی ترکیه تأیید شده است. (اسکن و ارسال آنلاین در زمان درخواست)

اسنادی که متقاضیان کار با تخصص باید ارائه دهند:

 

معدل آخرین مدرک. (برای متقاضیانی که تحصیلات عالی خود را در خارج از ترکیه به پایان رسانده اند)

در صورت لزوم ، یک نسخه از مدرک باید توسط وزارت ترجمه و اعتبار مدرک یا مدرک تأیید شود.

کپی قرارداد کار برای شرکت های گردشگری (به زبان ترکی و زبان اصلی) همراه با توصیه نامه به زبان ترکی ارائه دهید.

برای خارجیانی که می خواهند در زمینه خدمات آموزشی کار کنند ، تحت مجوز وزارت آموزش و پرورش ترکیه از همان وزارتخانه ، گواهی مهارت کسب کنید.

تمام اسناد فوق باید توسط متقاضیان اسکن شده و در زمان درخواست به صورت آنلاین ارسال شود.

 

با ارائه مدارک فوق می توانید از وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه مجوز کار بگیرید و سپس درخواست اجازه اقامت در ترکیه را بدهید.

 

مهاجرت به ترکیه و انواع روشهای آن و سخن پایانی:

مهاجرت به ترکیه از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر مهاجرت به ترکیه ازطریق کار می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به ترکیه می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید.

امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟