مهاجرت به نروژ ازطریق سرمایه گذاری
مهاجرت به نروژ ازطریق سرمایه گذاری
اکتبر 2, 2020
مهاجرت به ترکیه ازطریق ثبت شرکت
مهاجرت به ترکیه ازطریق ثبت شرکت
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به ترکیه است. ترکیه از رشد اقتصادی امیدوارکننده ای برخوردار است و انتظار می رود یکی از سریعترین کشور ها در رشد اقتصادی باشد. علاوه بر این ، ترکیه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشویق می کند. زیرساخت های خوب و نیروی کار رقابتی دو دلیل اصلی دیگر است که سرمایه گذاران برای تجارت خود به ترکیه نگاه می کنند. مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری و همچنین خرید املاک و مستغلات امکان پذیر است، که در این مقاله توسط مشاوران شرکت حقوقی و مهاجرتی Legal REL مورد بحث قرار گرفته است.

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

زندگی در ترکیه پناهگاهی امن برای سرمایه گذاران خاورمیانه است و جدا از دیدگاه تجاری ، فضای سیاسی-اجتماعی جذابی را ارائه می دهد. این برنامه به منظور جلوگیری از عرضه بیش از حد بازار املاک و مستغلات و در عین حال ارتقا املاک و مستغلات در کشور است و شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران کشورهای حوزه خلیج فارس و گسترش تجارت فراهم می کند. شهروندان ترکیه توسط کارآفرینان کشورهای مختلف برای تجارت در کشور خود از طریق گزینه های مختلف سرمایه گذاری یا کد شهروندی ترکیه (TC) جذب می شوند.

 

قوانین کدگذاری تابعیت ترکیه اخیراً اصلاح شده و بیش از نیمی از قیمت ها در پی برنامه شهروندی خاورمیانه کاهش یافته است. متقاضیان سرمایه گذار خارجی باید شرایط زیر را داشته باشند تا بتوانند از طریق سرمایه گذاری گذرنامه دریافت کنند:

توانایی پرداخت هزینه های سرمایه گذاری را داشته باشید.

متقاضیان و خانواده های آنها نباید مرتکب جرمی شده باشند.

سلامت روحی ، جسمی و جسمی داشته باشید.

سرمایه گذاران خارجی می توانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند به شرط آنکه مدرکی برای شرایط ذکر شده داشته باشند. اجازه اقامت مطابق با قوانینی که در توافق نامه های دو جانبه بین ترکیه و یک کشور خارجی تعیین شده صادر خواهد شد. ویزای توریستی معمول ترکیه طبق قانون جدید ۱۸۰ روزه فقط ۹۰ روز به اقامت خارجی ها اجازه می دهد. افرادی که بیش از ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته اند ، باید اجازه اقامت بگیرند.

انواع مختلفی از اجازه نامه اقامت در ترکیه وجود دارد. هنگام خرید ملک در ترکیه ، افراد خارجی باید برای اجازه اقامت طولانی مدت اقدام کنند. اگر قصد تمدید اجازه اقامت خود را دارید ، باید ۶۰ روز قبل از پایان اجازه با مقامات محلی این کار را انجام دهید. شما یک سند رایگان ارائه می دهید که در آن درخواست شما برای تمدید در حال پردازش است و اجازه دارید هر زمان در ترکیه بمانید. حتی اگر پروانه شما تا آن تاریخ منقضی شده باشد. مجوز جدید دقیقاً از تاریخ انقضا مجوز قبلی معتبر خواهد بود.

 

در هر صورت ، تحت هیچ شرایطی نباید سعی کنید مقامات ترکیه را برای تمدید اجازه اقامت خود فریب دهید ، زیرا احتمال بازگشت شما به کشور خود و یا فرستاده شدن به یکی از زندانهای بدنام ترکیه بسیار زیاد است. اگر متقاضی اقامت طولانی مدت در ترکیه هستید ، باید تمام موارد زیر را داشته باشید:

۸ سال اقامت مداوم در ترکیه (بدون وقفه)

عدم دریافت کمک اجتماعی در ۳ سال گذشته

درآمد کافی و پایدار توانایی مدیریت خود (و خانواده)

فرد تحت پوشش بیمه درمانی معتبر است (برای متقاضیان ۶۵ سال به بالا)

تهدیدی برای امنیت عمومی و رعایت قانون و نظم عمومی نباشد

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاریمهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در ترکیه

خارجیانی که می خواهند اقامت خود را در ترکیه پس از انقضای مدت مشخص شده در ویزا تمدید کنند ، کسانی که نیاز به معافیت ویزا دارند یا می خواهند بیش از ۹۰ روز اقامت داشته باشند ، باید اجازه اقامت بگیرند. برای درخواست مجوز اقامت کوتاه مدت ، خارجیانی که مشاور املاک در ترکیه هستند ، قصد تجارت یا تجارت دارند باید اسناد زیر را به اداره امور مهاجرت استان مربوطه (Göç İdaresi) ارائه دهند و درخواست دهند. در سیستم اقامت الکترونیکی (سیستم اقامت الکترونیکی) اجازه اقامت کوتاه مدت حداکثر تا ۲ سال اعتبار دارد ، اگر ۶ ماه استفاده نشود ، این نوع اقامت لغو می شود.

 

 • درخواست اولیه
 • فرم درخواست اجازه اقامت
 • اصل و کپی گذرنامه یا مدارک سفر
 • ۴ قطعه عکس پاسپورت
 • گواهی حمایت مالی برای مدت اقامت
 • دعوت نامه یا اسنادی که توسط شخص یا شرکتی که با آن در ارتباط هستید صادر شده است.
 • بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است)
 • اثبات دسترسی به خدمات بهداشتی در ترکیه در چارچوب توافق نامه های دو جانبه اجتماعی
 • اسناد ارائه شده توسط سازمان تأمین اجتماعی
 • درخواست برای تأمین بیمه سلامت عمومی به سازمان تأمین اجتماعی
 • بیمه سلامت خصوصی

ثبت نام برای تمدید ، درخواست تمدید اجازه اقامت باید شش روز قبل از انقضا اعتبار به دفتر استانداری ارسال شود ، اما تحت هیچ شرایطی نباید پس از انقضا اعتبار آن را انجام دهید. برای تمدید ، خارجی ها باید در سیستم اقامت الکترونیکی ثبت نام کنند. درخواست باید تکمیل شود و مدارک مورد نیاز باید ظرف ۵ روز کاری از طریق پست الکترونیکی به اداره مهاجرت دولت مربوطه در آدانا ، آنکارا ، آنتالیا ، آیدین ، بورسا ، گازیانتپ ارسال شود. ، استنبول ، میرزمیر ، آیزمیر ، کایسری ، کوکائلی ، مرسین ، موگلا ، سامسون ، شانلیورفا و تکیردا ، ارسال شود.

 

 

 

این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

فرم درخواست اجازه اقامت

کپی گذرنامه اصلی یا مدارک سفر

۴ عکس پاسپورت

اسناد قبلی اقامت را ارائه دهید

گواهی حمایت مالی برای مدت اقامت

سند مالکیت محل اقامت متقاضی

دعوت نامه یا اسنادی که توسط شخص یا شرکتی که با آن در ارتباط هستید صادر شده است.

بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است)

اثبات دسترسی به خدمات بهداشتی در ترکیه در چارچوب توافق نامه های دو جانبه اجتماعی

اسناد ارائه شده توسط سازمان تأمین اجتماعی

بیمه خصوصی و دارای یک دوره است

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاریمهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری

برای اقامت طولانی مدت ، خارجیانی که حداقل ۴ سال در ترکیه اقامت داشته اند ، باید اسناد زیر را به اداره مهاجرت استان مربوطه (Göç İdaresi) ارائه دهند:

فرم درخواست اقامت

اصل و کپی گذرنامه یا مدارک سفر

کپی اجازه اقامت قبلی

۴ قطعه عکس پاسپورت

شواهدی مبنی بر اینکه فرد حداقل طی ۳ سال گذشته هیچگونه کمک اجتماعی از سازمانهای دولتی دریافت نکرده است.

گواهی حمایت مالی برای مدت اقامت

اسناد گزارش پلیس

بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است)

اثبات دسترسی به خدمات بهداشتی در ترکیه در چارچوب توافق نامه های دو جانبه اجتماعی

اسناد ارائه شده توسط سازمان تأمین اجتماعی

درخواست برای تأمین بیمه سلامت عمومی به سازمان تأمین اجتماعی

بیمه درمانی خصوصی با اعتبار حداقل ۱ سال

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه

 در اینجا ۶ مورد از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه آورده شده است. یکی از بخشهای اصلی سرمایه گذاری دولتی و خصوصی در ترکیه ساخت و ساز است. شرکت های ساختمانی زیادی در ترکیه وجود دارند ، با این وجود هنوز مشکلات زیرساخت های ساختمانی وجود دارد. بنابراین ، فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران در بخش ساخت و ساز وجود دارد. با شناختی که در زمینه ساخت و ساز دارید می توانید در این زمینه فعالیت کنید ، با این حال بهتر است ابتدا مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت و ساز را بفروشید.

 

به دلیل موانع عمده دولت ، اپراتورهای مخابراتی در ترکیه کم است ، اما فرصت های زیادی برای ارائه خدمات ، به ویژه برای متخصصان فناوری اطلاعات وجود دارد. این بخش به دلیل داشتن سرمایه بالا معمولاً کمی دشوار است. اگرچه تنها ۲۵٪ از جمعیت ترکیه از اتومبیل شخصی خود استفاده می کنند ، اما طبقه متوسط ​​از سال ۲۰۰۰ تاکنون توانسته است اتومبیل شخصی خود را خریداری کند ، این نشان می دهد که مردم بیش از گذشته توانایی خرید اتومبیل را دارند.

علاوه بر این ، صنعت خودروسازی در ترکیه دانش زیادی برای تولید انواع قطعات یدکی خودرو ندارد. بنابراین اگر قصد راه اندازی مشاغلی در صنعت خودرو را دارید ، فروش خودرو و لوازم یدکی خودرو در ترکیه می تواند یک کار بسیار پردرآمد باشد. اقدامات مختلف دولت ترکیه طی دو سال گذشته برای دستیابی به مقررات زدایی و خصوصی سازی ، همراه با راهکارهایی برای افزایش تقاضای داخلی انرژی در ترکیه ، ترکیه را به مکانی مناسب برای سرمایه گذاری در انرژی تبدیل کرده است.

 

بخش مهندسی انرژی در ترکیه یکی از معدود بخشهایی است که دولت به راحتی از سرمایه گذاران جدید قدردانی می کند.

مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به ترکیه از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر مهاجرت به ترکیه ازطریق سرمایه گذاری می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به ترکیه می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب

مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟