مهاجرت به بلژیک از طریق جستجوی کار
مهاجرت به بلژیک از طریق جستجوی کار
سپتامبر 22, 2020
مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
سپتامبر 22, 2020
نمایش همه

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری است. این کشور نیز مانند دیگر کشورهای مهاجر پذیر راه سرمایه گذاری را برای مهاجران در نظر گرفته است. سرمایه گذاری در بلژیک می تواند از راه های مختلف انجام شود. این راه ها عبارتند از: ثبت شرکت ،خرید ملک و کار آفرینی.

اگر قصد مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری را دارید باید بسیاری موارد را در نظر بگیرید و با چند و چون این نوع مهاجرت به خوبی آشنا شوید. در این مقاله سعی داریم تا به تمام پرسش های شما تا جایی که ممکن است جواب دهیم. همچنین برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به بلژیک با زبان لاتین می توانید به سایت schengenvisainfo مراجعه کنید.

برای آن که در هر کشوری سرمایه گذاری منطقی داشته باشید لازم است کشور بلژیک را به درستی بشناسید. بلژیک کشوری در اروپای غربی است که با با کشور های هلند ، آلمان ، لوگزامبورگ و فرانسه همجوار است. این کشور یکی از قطب های اقتصادی اروپا نیز می باشد. پس می توان نتیجه گرفت که بلژیک برای فعالیت های تجاری کشوری مناسب است.

نحوه‌ی مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید احتمالا مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اید. پس اقامت داشتن برای شما مهم ترین امر است. در اولین گام شما باید به ثبت یک شرکت خصوصی اقدام نمایید. این شرکت نباید فعالیت گسترده  با مسئولیت بالا داشته باشد و شما باید تنها سهامدار این شرکت باشید. برای ثبت یک شرکت باید حدود شش هزارو دویست یورو سرمایه در نظر بگیرید. سرمایه ی این شرکت نیز باید حداقل ۱۲۴۰۰ یورو سرمایه وجود داشته باشد.

گفتنی است که شما به عنوان سرمایه گذارم لازم است طرح کسب و کار خود را به دفتر اسناد رسمی کشور بلژیک معرفی و ارائه نمایید. کسب و کار شما در واقع باید آورده ای برای این کشور داشته باشد و توجیهی برای اقمت شما.

پس از آنکه کسب و کار شما توسط دولت تایید شود شما مجوزی به نام RIE دریافت خواهید کرد. در صورتیکه سالانه بالای ۳۵۰۰۰ هزار یورو درآمد کسب و کار و شرکت شما باشد. پس از گذراندن این روند می توانید اقامت پنج ساله ی خود و خانواده ی خود را دریافت کنید. پس از گذشتن پنج سال و گردش کار، می توانید تقاضای شهروندی خود را نیز ارائه کنید.

نکته ی مثبت ماجرا برای کشانی که مهاجرت به بلژیک از طریق یرمایه گذاری را انتخاب می کنند این است که این کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا، بین شهروند خود و شهروند خارجی در مورد کسب و کار و سرمایه گذاری تفاوتی قائل نیست. تمام قوانینی که شما رعایت می کنید یک متولد بلژیک نیز باید رعایت کند.

اقامت نوع BBRP در مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

اقامت   BBRP نوعی از اقامت است که که اگر فرد نخواهد و یا نتواند اقامت دائمی در کشور بلژیک داشته باشد می تواند با شرایط مشخص آن را دریافت کند. با این اقامت نیز می توان درخواست شهروندی بلژیک را ارائه داد. اگر شما از صاحبین موفق کسب و کاری کاربردی هستید. در این مورد لازم است که حداقل ۳۵۰۰۰۰ هزار یورو در کشور بلژیک سرمایه گذاری نمایید.

 

روش های مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

اقتصاد بلژیک و مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

همانطور که پیش تر نیز گفتیم، بلژیک یکی از کشورهای موفق در زمینه ی اقتصاد است. استاندارد زندگی بالا و تجرات گسترده در این کشور گویای همین امر است. اما برای سرمایه گذاری باید تمام شاخص های اقتصادی این کشور را با دقت بررسی نمایید. برای مثال حتما برای شما خواهد بود که بدانید نرخ مالیات بر درآمد شخصی در بلژیک در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ حدودا ۵۰ درصد است.

به طور کلی می توان گفت که اقتصاد کشور بلژیک بر اساس بازار و لیبرالیسم می باشد. مهم ترین هم پیمانان اقتصادی این کشور هلند، فرانسه، بریتانیای کبیر، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا، اسپانیا و آلمان هستند. بلژیک نیز مانند تمام کشورهای جهان دارای واردات و صادرات است. اما برای کسانی که مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنند مهم است که بدانند واردات در بلژیک شامل: تولیدات غذایی، ماشین آلات، الماس خام، نفت خام و تولیدات نفتی، مواد شیمیایی، لباس و لوازم و بافتنی‌هاو  صادرات مهم آن عبارتند از اتومبیل، غذا و تولیدات غذایی، آهن و فولاد، الماس پرداخته، منسوجات، پلاستیک، تولیدات نفتی و فلزات غیر آهنی.

نرخ بیکاری نیز یکی از فاکتورهای مهم در اقتصاد هر کشور است. گفتنی است که نرخ بیکاری در کشور بلژیک در دو سال اخیر ۵٫۵۰ بوده است.

 

سرمایگذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت

اگر سرمایه گذاری شما از طریق ثبت شرکت باشد، شرکت سهامی عام با حداقل سرمایه حداقل سرمایه ۶۱٫۵۰۰ یورو ثبت می شود و شرکت سهامی خاص با ۱۸٫۵۰۰ یورو ثبت می شود.

ثبت نمایندگی

شرکت شما به عنوان سرمایه گذار می تواند به صورت شعبه باشد. این شعبه لازم است توسط شرکت نخست  تامین شود و همه هزینه های آن را شرکت یا شعبه ی اول باید پرداخت نماید.

مراحل ثبت شرکت و یا کسب و کار در بلژیک حدودا یک هفته زمان می برد. برای این کار می توانید وکیل استخدام کنید اما به یاد داشته باشید که زمان افتتاح حساب در بانک شما باید در بلژیک حضور داشته باشید.

سرمایگذاری در بلژیک از طریق خرید اوراق بهاردار

یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری در بلژیک، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. این اوراق را دولت صادر می کند. این اوراق صادر شده توسط دولت در ارز های خارجی به نام اوراق قرضه دولتی معروف است. این سرمایه گذاری با مقداری معین است و به شکل اتوماتیک در فصل ها افزایش پیداکرده و نیازمند بررسی هر روز قیمت سهام می باشد.  حداقل سرمایه گذاری از این طریق ماهینا ۲۵ یورو است که تعیین قیمت در نهایت توسط دولت انجام می شود.

 

سرمایگذاری در بلژیک از طریق خرید ملک

خرید ملک نیز نوعی سرمایه گذاری است که می توان در کشور بلژیک انجام داد. جالب است بدانید که قیمت ملک در بلژیک به نسبت کشورهای دیگر اروپایی کمی پایین تر است. اما این نوع سرمایه گذاری پیچیدگی های خاص خود را نیز دارد. شما به عنوان یک خارجی مانعی برای خرید ملک در این کشور نداید اما بدانید که مالیات بر ملک شانزده و نیم درصد است. اگر قصد اقامت بلند مدت داشته باشید این نرخ مالیات کاملا منطقی به نظر می رسد. سرمایه ی شما برای اقامت از طریق خرید ملک حداقل ۳۵۰۰۰۰ یورو باید باشد.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری با خرید خانه

کلام آخر

لازم به ذکر است که سرمایه گذاری و گرفتن اقامت بلژیک ازطریق سرمایه گذاری تنها یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. بلژیک راه های دیگری مانند مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج . … را نیز جلوی پای مهاجران گذاشته است.

اما مزایای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری به نسبت زیاد است. بلژیک با داشتن موقعیت استراتژیک می تواند گزبنه مناسبی به بازار اروپا باشد. بلژیک دسترسی استثنایی به دیگر کشورهای مهم اروپایی مانند فرانسه و هلند دارد. سیستم آموزشی مناسب، سطح بالای رفاه، دانش بالای نیروی کار در بلژیک می توانند دلایل کافی برای سرمایه گذاری موفق در این کشور باشند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟