مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
سپتامبر 22, 2020
مهاجرت به بلژیک از طریق تمکن مالی
مهاجرت به بلژیک از طریق تمکن مالی
سپتامبر 23, 2020
نمایش همه

مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به بلژیک موقعیت های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که می‌بایست قبل از اقدام آن ها را بررسی کنید، در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات احتمالی شما در خصوص مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت پاسخ بدهیم. همچنین برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به بلژیک با زبان لاتین می توانید به سایت schengenvisainfo مراجعه کنید.

کشور بلژیک از دسته کشورهای سلطنتی در اروپای شمالی است که حکومت در آن دموکراسی می‌باشد ،این کشور آب وهوای معتدلی دارد و شاهد تابستان های خنکی در این کشور هستیم ،جالب است بدانید در بلژیک بیشتر افراد به کشاورزی مشغول هستند و خود‌کفایی در بلژیک حرف اول را می‌زند .بلژیک در زمینه ی صنعت آهن و فولاد بسیار قدرمت‌مند است و نیاز این کشور به سرمایه گذاران خارجی در این زمینه باعث شد که بلژیک اعلام کند به مهاجران بیشتری نیاز دارد به همین دلیل مهاجر‌پذیری بلژیک از این بخش بیشتر و بیشتر شد.

نوع زندگی مردم بلژیک بسیار جالب است آن ها زندگی را بسیار ساده می‌گیرند و معتقدند که زندگی بستگی به خود افراد دارد .این کشور در زمینه بهداشت عمومی رشد خوبی داشته است به طوری که رعایت بهداشت فردی در این کشور حرف اول را می زند .

 

در مهاجرت به کشور بلژیک از طریق ثبت شرکت سه نوع ویزا دیده می‌شود :

اولین نوع ویزا معروف به ویزای C کشور بلژیک است که اقامت موقت محسوب می‌شود و در این روش ویزایی که شما دریافت می‌کنید دارای ۱۸۰‌ روز اعتبار است و به شما اجازه می‌دهد که ۹۰ روز از آن را در کشور بلژیک باشید ،هدف این ویزا گردشگری می‌باشد اما اگر قصد دارید در مورد کشور بلژیک تحقیق کنید این ویزا انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود .

نوع دیگر ویزای D کشور بلژیک است که به ویزای بلند مدت معروف است ،کسانی که قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز در بلژیک را دارند می‌توانند از این ویزا استفاده کنند که برای کار و تحصیل هم گزینه‌ مناسبی می‌باشد این ویزا پس از مدتی می‌تواند تبدیل به اقامت موقت و پس از آن تبدیل به اقامت دائم کشور بلژیک شود و شما به این ترتیب می‌توانید به راحتی شهروندی کشور بلژیک را کسب کنید .

نکته دیگری که لازم است بدانید درمورد کارت های آبی اروپایی می‌باشد که این کارت ها برای کار و تحصیل در بلژیک عرضه می‌شود و مناسب افرادی است که دارای مهارت های بالایی می‌باشند در این روش حداقل میزان تحصیلات فرد باید لیسانس باشد و می‌تواند از این طریق‌ یک قرار‌داد با میزان مبلغ مشخص شده با یک شرکت بلژیکی تنظیم کند .

یکی از روش های دیگر به این صورت است که افرادی که ملیت کشورهای به غیر از بلژیک را دارند می‌توانند در این کشور ثبت نام کنند به این صورت که پس از ورود به بلژیک و پیش از اتمام دوره‌ی ۸ روزه رسیدن خود را به ثبت برسانند .

اما درمورد سرمایه گذاری که همیشه یکی از راه های مهاجرت می‌باشد که نظر بسیاری از متقاضیان را به خود جذب کرده و سوالات بسیاری در پیرامون این روش برای افراد وجود دارد ،در این مقاله سعی بر این است که سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف سازیم  و به انتخاب هر چه بهتر شما برای روش مهاجرت خود کمک کنیم .

برای گرفتن اقامت بلژیک شما باید به گونه ای وابستگی‌ خود را به دولت بلژیک اثبات کنید که اثبات آن می‌تواند از طریق افراد خانواده و یا فامیل شما که در این کشور زندگی می‌کنند باشد و یا از طریق تخصصی و اقتصادی .به این صورت که خود شما یک شرکت و تجارت در این کشور ایجاد کنید ،سرمایه گذاری در یک کشوری که وجود خارجی در بلژیک دارد و یا سرمایه گذاری در یک کشور خارجی از طریق شرکت های کشور بلژیک .

یک روش آسان و سریع برای سرمایه گذاری در بلژیک ایجاد یک شرکت تجاری است که برای شروع این امر سرمایه گذار باید حداقل ۲۰٪ سرمایه اولیه خود را در یکی از موسسات اعتباری در بلژیک سپرده گذاری کند و پس از تایید دولت این مبلغ را به یک حساب جهت ایجاد کسب و کار خود انتقال دهد.

 

 

روش های مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت‌ها در بلژیک

اگر قصد دریافت اخذ اقامت بلژیک از طریق ثبت شرکت را دارید، بهتر است در اولین قدم با انواع شرکت های موجود در کشور بلژیک آشنا شوید تا بتوانید با آگاهی بهتر و دیدگاه روشن تری هدف خودتان را پیدا کنید.

 • ّثبت شرکت با مسئولیت محدود

از رایج ترین و محبوب ترین انواع شرکت در دنیا و هم‌چنین در بلژیک می‌باشد که برای راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود نیاز به یک سهامدار و یک مدیر است که سهام‌دار می‌تواند به عنوان مدیر هم عمل کند .در این نوع شرکت اگر بیش از یک سهامدار وجود داشته باشد باید مبلغ ۶۲۰۰ یورو به عنوان سرمایه اولیه به حساب شرکت واریز شود و درصورتی که فقط یک سهامدار وجود داشته باشد مبلغ ۱۲۴۰۰ یورو باید واریز شود .

 • ثبت شرکت از نوع سهامی عام و محدود

حداقل سه شخص حقیقی وحقوقی که سرمایه ای مشخص دارند می‌توانند این نوع شرکت را راه‌اندازی کنند که با توجه به نوسانات و دشواری‌ های شدیدی که این نوع ثبت شرکت در بلژیک دارد اکثر افراد از تأسیس چنین شرکتی خودداری می‌کنند .

 • ثبت شرکت از نوع پارتنر‌شیپ در بلژیک

وقتی شخصی توانایی فراهم کردن سرمایه اولیه خود را ندارد و یا امکان ارائه سرمایه مورد نیاز را به صورت یکجا ندارد می‌تواند از ثبت شرکت به روش پارتنرشیپ استفاده کند .

 • پارتنر شیپ محدود

روش اول پارتنر شیپ محدود می‌باشد که در آن حداقل سزمایه وجود ندارد و در صورت انحلال شرکت هر سهامدار می‌تواند سرمایه ای که با خود آورده را ادعا نماید .این روش می‌تواند به وسیله پارتنر های فعال که مسئولیت تصمیمات را به عهده داشته وقدرت تصمیم گیری دارند و یا از طریق پارتنر های غیر فعال که مسئولیت آن ها فقط در حد مشارکت در سرمایه می‌باشد انجام شود .

 • پاتنر شیپ محدود با سهام

نیازمند سرمایه اولیه ای به میران ۶۱۵۰۰ یورو می‌باشد برخلاف روش قبلی میزان مسئولیت سهامداران در این روش به میزان سرمایه آورده آنان است و سهام در این نوع تجارت قابل انتقال به شخص ثالث می‌باشد .

 • ایجاد شعبه و نمایندگی در بلژیک

اگر به دنبال یک راه تجاری مقرون به صرفه باشید مطمعنا ایجاد شعبه و نمایندگی در بلژیک را انتخاب خواهید کرد، در این نوع از تجارت، فعالیت تمام نمایندگی ها از طریق شرکت اصلی دائما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده هر گونه ضرر اقتصادی، فعالیت نمایندگی را متوقف خواهند کرد.

 

مدارک لازم برای مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت

 • انتخاب نام شرکت
 • تعیین نوع شرکت
 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت در بلژیک
 • پاسپورت معتبر برای سهامداران و مدیر عامل شرکت
 • ارائه Business Plan دقیق و منطقی
 • سند مالکیت
 • پرینت حساب بانکی
 • نامه تمکن مالی
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی

(البته ممکن است این مدارک باتوجه به نوع شرکت مدنظر شما متغیر باشد)

نحوه‌ی مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت

ابتدا فرد باید پلن خود را ارائه کند و سپس با گرفتن وکیل یا مشاور  Business Plan خود را تهیه کرده و پس از موافقت دولت بلژیک وقت مصاحبه در سفارت را گرفته و با ویزای D در کشور بلژیک حضور داشته باشد و بعد از گذشت یکسال و ارائه ی طرح خود برای ثبت شرکت در بلژیک نسبت به تمدید اقامت خود اقدام کرده و بعد از گذشت ۳ سال با پرداخت مالیات شرکت و همچنین داشتن روند مثبت در طی این مدت برای اقامت دائم خود در بلژیک اقدام کند .

 

 

نحوه مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت

 

کلام آخر

در آخر می‌توان گفت سرمایه گذاری وهم چنین مهاجرت به کشور بلژیک می‌تواند انتخاب خوبی باشد که شما از آن پشیمان نخواهید شد .زیرا بلژیک یکی از قطب های اقتصادی اروپاست که هم چنین حضور پررنگی در عرصه اقتصاد بین المللی دارد و به خاطر قوانین مناسب و محدود مالیاتی که دارد زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری افراد فراهم شده است .وضعیت اقتصادی کشور بلژیک بسیار خوب است و این یکی از علل مهم  افزایش مهاجرت به این کشور می‌باشد. و جالب است بدانید که اگر در بلژیک شرکتی در زمینه تحقیق و توسعه تأسیس کنید حدود ۵ تا ۸ درصد تخفیف مالیاتی خواهید داشت .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟