مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار
آگوست 28, 2020
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیلی
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیلی
آگوست 28, 2020
نمایش همه

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

شرایط عمومی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا واقع در بخش جنوبی قاره اروپا، بخشی از اتحادیه اروپاست که با وجود اقتصاد موفق، دارای نرخ بیکاری حدود ۱۰درصدی دارد. این مقدار نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا نرخ بالایی است. باید در نظر داشت که ۲۹ درصد از افراد بیکار جوانان این کشور هستند و این شرایط سبب شده که علی رغم وجود نرخ اقتصادی بالا، مسئولین این کشور به دنبال یافتن راه حلی برای مشکل بیکاری باشند. مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری به شکل های متفاوتی انجام پذیر است. قوانین کشور ایتالیا همواره از سرمایه گذاری در این کشور به روش های مختلف استقبال می کند. اما مهم ترین نوع سرمایه گذاری در این کشور کار آفرینی و ایجاد اشتغال برای شهروندان این کشور است. این روش می تواند علاوه بر افزایش قدرت اقتصادی جمهوری ایتالیا، نرخ بیکاری در این کشور را نیز کاهش دهد.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری هدف بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور است. با این وجود تنها هدف سرمایه گذاری در کشورهای خارجی مهاجرت و کسب اقامت آن کشور نیست. یکی از نگرانی های دائمی صاحبان سرمایه، نگهداری از سرمایه و سود حاصله در نقطه ای امن می باشد. البته این نگهداری معمولا به صورت سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری در کشورهای متعدد موجب می شود که جایگاه اقتصادی سرمایه گذاران تثبیت شود.

 

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور ایتالیا برای اطمینان از کسب سود و نگهداری سرمایه خود، در اولین و ابتدایی ترین گام باید درباره شرایط اقتصادی ایتالیا اطلاعاتی کسب کنند؛ جمهوری ایتالیا یکی از قدرت های اقتصادی جهان محسوب می شود. این کشور سومین قدرت اقتصادی در اروپا است، و طبق آمار وارقام از نظر اقتصادی در جهان رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. بخش اعظم روابط اقتصادی کشور ایتالیا با کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و مهم ترین شرکای تجاری این کشور به ترتیب آلمان، فرانسه، ایالات متحده آمریکا و سوییس می باشند.

کشور ایتالیا با عضویت در سازمان های تجاری اتحادیه اروپا، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، زمینه را برای تجارت مفید تر تحت نام این کشور فراهم کرده است. نرخ بیکاری حدود ۱۰ درصد در این کشور اگرچه از شاخصه های منفی در این کشور محسوب می شود، ولی برای سرمایه گذارانی که نیاز به نیروی کار جوان و پر انرژی دارند چندان خبر بدی نیست. ریسک مصادره اموال در این کشور طی ۵ سال پیاپی عدد ۱ را به خود اختصاص داده که نشان می دهد خطر مصادره اموال در این کشور در پایین ترین حد ممکن قرار دارد. کمترین مقدار ریسک مصادره اموال برای چند سال پیاپی نشانگر ثبات شرایط در این کشور است و اشخاص می توانند با خاطری آسوده بخشی از دارایی خود را در این نقطه از جهان سرمایه گذاری کنند.

 

روش های سرمایه گذاری در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مرسوم دریافت مجوز اقامت در این کشور است. دولت ایتالیا جهت کاهش رکود اقتصادی و رشد اقتصاد خود اقدام به جذب سرمایه از سراسر دنیا کرده است و در تلاش است که شرایط سرمایه گذاری در این کشور را تسهیل کند. اعطای وام کم بهره و بدون بهره، صدور ویزای سرمایه گذاری برای سرمایه گذار به همراه خانواده، کاهش مالیات بر سود و … از جمله اقداماتی است که دولت این کشور تا کنون انجام داده است. با توجه به تسهیلات و مزایای موجود جهت سرمایه گذاری در کشور ایتالیا اطلاع از روش های سرمایه گذاری در این کشور خالی از لطف نیست. به طور کلی اشخاص می توانند به ۴ روش در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند که عبارت اند از:

  • ثبت شرکت در ایتالیا
  • خرید املاک در ایتالیا
  • کار آفرینی در ایتالیا
  • خرید اوراق قرضه
مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری به واسطه ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا است که به راحتی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور شود. البته این امر سریعا امکان پذیر نیست و شما باید مدت زمانی را با تمدید اقامت موقت خود سپری کنید. با وجود رکود اقتصادی اخیر بازهم کشور ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ اروپا و هشتمین اقتصاد بزگ جهان است. این امر نشان می دهد که زمینه های فعالیت های اقتصادی و تجارت در این کشور برای سرمایه گذاران بسیار مساعد است. سرمایه گذاران با ثبت شرکت های تجاری و صنعتی در این کشور علاوه بر کسب سود کافی و توسعه کسب و کار خود، موجب رشد اقتصادی کشور ایتالیا خواهند بود.

با وجود قوانین تجاری مشترک در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ثبت شرکت در کشور ایتالیا سبب می شود که شما بتوانید به بازار بزرگ اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید و کالا و خدمات خود را در محدوده وسیع تری ارائه دهید. چنانچه شما موفق شوید که در کشور ایتالیا کسب و کار خود را به بهترین نحو توسعه دهید، می توانید برند تجاری خود را در جهان معرفی کنید. همانطور که می دانید بسیاری از برند های معروف جهان از این کشور آغاز به کار کرده اند و این امر نشان می دهد که قوانین و شرایط موجود در کشور ایتالیا زمینه های رشد و پیشرف در این ناحیه از جهان را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

همینطور که مشاهده کردید اخذ اقامت در کشور ایتالیا تنها دلیل ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور نیست. کسانی که علاقه مند به توسعه تجارت و ایده های خود دارند و رویای ایجاد کسب و کار موفق و جهانی خود را در سر می پرورانند می توانند این کشور را یکی از اولویت های خود قرار دهند.

 

سرمایه گذاری با خرید املاک در ایتالیا

خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی محسوب می شود. هرچند این روش یک روش مناسب برای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا نیز به شمار می رود، ولی اخذ اقامت ایتالیا از این طریق مشروط به شرایطی است. جهت دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک میزان سرمایه گذاری متقاضیان باید چیزی در حدود ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار یورو باشد. لازم به ذکر است که چنانچه قصد دارید از طریق سرمایه گذاری مجوز اقامت دائم کشور ایتالیا را دریافت کنید بایستی درآمد سالیانه ۱۰۰ هزار یورو داشته باشید و این موضوع را به دولت اثبات کنید.

از بحث اقامت که بگذریم، سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک در کشور خارجی روشی مناسب جهت سرمایه گذاری است. قیمت مسکن در ایتالیا به علت رکود اقتصادی اخیر در اروپا کاهش یافته است. این امر سبب می شود که شما جهت خرید مسکن در این کشور سرمایهکمتری نیاز داشته باشید. اجاره دادن املاک و مسکن در ایتالیا با توجه به نرخ اجاره در این کشور می تواند فعالیت سود آوری باشد. علاوه بر این مزایا این نوع سرمایه گذاری روشی برای حفظ سرمایه به یورو می باشد که با توجه به رکود اقتصادی و کاهش روزانه قیمت ریال، روشی منطقی برای حفظ سرمایه شما است.

 

سرمایه گذاری به واسطه کار آفرینی در ایتالیا

افزایش نرخ بیکاری در کشور ایتالیا موجب شده که کارآفرینی در این کشور بسیار حائز اهمیت باشد. سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی بسیار مورد همایت دولت ایتالیا قرار گرفته و جهت تسهیل این امر مزایایی از قبیل دریافت فوری ویزای کار آفرینی و اعطای وام بدون بهره به کار آفرینان در نظر گرفته شده است. در واقع جمعیت جوان و بیکار در کشور ایتالیا موجب شده دولت این کشور طرح هایی برای افزایش اشتغال جوانان و توسعه اقتصاد این کشور در نظر بگیرد.

متقاضیان از دو روش می توانند به سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در این کشور اقدام کنند. روش اول ایجاد یک استارت آپ جدید است که به نوعی هم در حیطه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و هم در حیطه کار آفرینی قرار می گیرد.

متقاضیان با ایجاد کسب و کاری نوپا که قابل رشد و توسعه باشد در واقع به تعدادی نیروی کار نیازمند است و در نتیجه زمینه ساز ایجاد اشتغال برای تعدادی از شهروندان در کشور ایتالیا می شود. دومین روش سرمایه گذاری در یک شرکت از قبل تأسیس شده می باشد که به سرمایه حداقلی ۱۰۰ هزار یورو نیازمند است. در این روش سرمایه گذار امکان رشد شرکت مذکور را فراهم می کند. این امر منجر به ایجاد اشتغال در بخش های جدید و توسعه یافته آن شرکت خواهد شد. البته برای هردو مورد ذکر شده باید طرح توجیهی مناسبی به اداره بازرگانی ایتالیا تسلیم شود.

 

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری از این طریق در کشور ایتالیا یکی از روش هایی است که متقاضیان می توانند به واسطه آن مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنند. خرید اوراق قرضه برای سرمایه گذاران خارجی به چند روش امکان پذیر است. سرمایه گذاران در اولین روش می توانند مبلغی بالغ بر ۲ میلیون یورو از اوراق قرضه دولت ایتالیا خریداری کنند.

درصورتی که سرمایه گذاری برای کسب اقامت باشد، این میزان سرمایه تا پایان مدت اقامت شخص بایستی ثابت باقی بماند. روش دوم خرید حداقل یک میلیون یورو از سهام شرکت های معتبر ایتالیا می باشد. روشن است که در این روش میزان سود قابل توجهی به سرمایه اختصاص داده شده تعلق می گیرد. روش سوم سرمایه گذاری در پروژه های زیست محیطی، فرهنگی، هنر و میراث و …. می باشد. این پروژه ها که دولت ایتالیا نسبت به آنها توجه خاصی نشان داده است علاوه بر دریافت مجوز اقامت بسته به نوع فعالیت رزومه و سود خاصی را برای سرمایه گذار به همراه خواهد داشت.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

 

زمینه های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید با زمینه های کسب و کار، پررونق ترین آن ها و سود آور ترین آن ها آشنا شوید. شاید به طور کلی درباره صنایع و زمینه های مختلف سرمایه گذاری در این کشور چیزهایی شنیده اید. بدون نظر درمورد درست یا غلط بودن این اطلاعات به شما توسیه می کنیم که ابتدا جزئیات سرمایه گذاری خود را مشخص کرده و سپس زمینه متناسب با آن را جستجو کنید. منظور از جزئیات میزان سرمایه و نوع سرمایه گذاری شما می باشد.

روشن است که با میزان سرمایه متفاوت، زمینه های مختلفی از کسب و کار می تواند به صورت بهینه برای شما سود آور باشد. شما با سرمایه کم نمی توانید در زمینه هایی از قبیل صنعت خودرو سود و یا جایگاهی در ایتالیا کسب کنید. از طرفی اگر سرمایه زیاد خود را در زمینه های کم سود وارد کنید سود دهی متناسب با سرمایه خود نمی توانید داشته باشید. اما به طور کلی در زمینه هایی از قبیل صنعت، کشاورزی، مد و فشن، املاک، تولید و خدمات و … می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد.

تعیین جزئیات ذکر شده در امر سرمایه گذاری در کشور ایتالیا به موارد بسیاری بستگی دارد که تحلیل و بررسی این موارد بسیار دشوار است و تنها یک تحلیلگر اقتصادی خبره می تواند این موضوع را بررسی کند. بنابراین توصیه می کنیم قبل از هر اقدام با متخصصین ما در  موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  در این زمینه به صورت رایگان مشاوره بگیرید  تا بهترین پاسخ را برای زمینه و نوع سرمایه گذاری خود دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟