مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیلی
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیلی
آگوست 28, 2020
مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
آگوست 28, 2020
نمایش همه

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

شرایط عمومی ایتالیا

ایتالیا کشوری زیبا با جاذبه های گردشکری فراوان و طبیعتی بسیار زیبا است. اگر مقداری با شرایط این کشور آشنایی داشته باشید حتما می دانید که ایتالیا یکی از پیشگامان صنعت مد و فشن است و بسیاری از برند های معتبر جهان از این کشور برخواسته اند.این موضوع دلیل موجهی برای انتخاب این کشور برای تاسیس کسب و کار شماست و در این ناحیه از جهان شما آسان تر از سایر مناطق می توانید برند خود را معرفی کنید و به توسعه آن بپردازیذ. مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت از روش های سودمند مهاجرت به این کشور است.

حتما می دانید که شرایط اقتصادی این کشور در حد متوسط بوده و نرخ بیکاری در آن نسبتا بالاست. این امر دلیلی برای مجوز ثبت شرکت و کار آفرینی برای علاقه مندان به کار و زندگی در ایتالیا محسوب می شود. این کشور جهت کاهش نرخ بیکاری و افزایش رونق اقتصادی خود، برای کار آفرینان مزایا و تسهیلاتی در نظر گرفته که مهمترین آن ها اعطای وام کم بهره، و معافیت مالیاتی به مدت ۱۰ سال می باشد.

متقاضیان می توانند با مقدار مشخصی سرمایه و یک طرح خوب با توجیه اقتصادی بالا شرکت خود را در کشور ایتالیا به ثبت رسانند. علاوه بر امکان پیشرفت و ترقی، باید توجه داشته باشید که ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است و این امر سبب می شود که کالا و خدماتی که شرکت شما تولید می کند در بازار بزرگتری به مشتری عرضه شود.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

 

زمینه های مهم کسب و کار در ایتالیا

جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت باید زمینه های کسب و کار در این کشور نیز بدانید. علاوه بر صنعت مد و فشن و سایر هنرهایی که در ایتالیا بسیار پیشرفته بوده و از سطح بالایی برخوردار اند، راه برای ایجاد کسب و کار در سایر زمینه ها نیز برای متقاضیان باز است. همچنین برای ثبت شرکت صنایعی از قبیل صنایع شیمیایی، فلزکاری، الکتریکی، ماشین آلات و … جزو کسب و کارهای سود آور و معتبر هستند. علاوه بر این موارد کشور ایتالیا در زمینه کشاورزی نیز سرآمد است و ثبت شرکت در این زمینه نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد.

اگر قصد ثبت شرکت در ایتالیا را دارید و زمینه کاری خود را انتخاب نکرده اید می توانید زمینه های گفته شده را به لیست انتخاب های خود اضافه کنید. و چنانچه در یکی از زمینه های فوق فعالیت می کنید و قصد شروع کار در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را دارید در نظر داشته باشید که کشور ایتالیا می تواند گزینه خوبی برای رشد و پیشرفت شما باشد.

 

انواع ثبت شرکت در ایتالیا

همانطور که گفته شد کارآفرینی و ثبت شرکت در ایتالیا مزایای فراوانی برای دارندگان ایده و سرمایه دارد و مشوق مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکتاست. اما جهت این امر لازم است اقداماتی انجام شده و مراحلی طی شود. ابتدا درمورد انواع شرکت ها و روش ثبت آن ها در ایتالیا اطلاعاتی ارائه می کنیم.

ثبت شرکت در ایتالیا به سه شکل است و کسانی که قصد ثبت شرکت دارند ابتدا باید بدانند که کدامیک از این سه نوع کسب و کار را مد نظر خود دارند. این سه نوع عبارت اند از شرکت های بامسئولیت محدود (SrL)، شرکت های سهامی عام (SpA)، و شعب شرکت هایی که قبلا در سایر کشورها ثبت شده است.

شرکت بامسئولیت محدود (SrL)

یکی از انواع شرکت در ایتالیاست که در آن تعداد سهام شرکا از سوی قوانین تعیین نمی شود و شما در انتخاب آن آزاد هستید. اما به یاد داشته باشید که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل دو سهام دارد وجود داشته باشد. این نوع شرکت برای کسب و کار های نوپا و کسانی که تصمیم به آغاز کسب و کاری کوچک برای خود دارند بسیار مناسب است. حداقل مبلغ سرمایه برای ثبت این نوع شرکت ۱۰۰۰۰ یورو است و سهام داران ملزم اند که یک مدیر و دو حسابدار معرفی کنند. مزیت مهم این نوع شرکت ها نوع حسابرسی آن ها است که به صورت سالیانه انجام می شود.

شرکت های سهامی عام (SpA)

نوع دوم ثبت شرکت در کشور ایتالیا است. برخلاف شرکت های مسئولیت محدود، در این روش سرمایه اولیه ۱۲۰۰۰۰ یورو لازم است و برای تاسیس شرکت های بزرگ به کار می رود. هیچ محدودیتی برای تعداد سهام دار خارجی درنظر گرفته نشده ولی در هنگام ثبت شرکت سهامداران موظف به معرفی مدیر شرکت هستند. حسابرسی های مالیاتی از زمان ثبت شرکت آغاز شده و به صورت ماهیانه انجام می شوند.

ثبت شعبه شرکت

خارجی در ایتالیا به این صورت است که افراد برای توسعه کسب و کار خود تصمیم میگیرند که شعبه ای از شرکت خود را در کشور ایتالیا به ثبت برسانند و با این روش زمینه لازم برای فعالیت در این کشور رافراهم کنند. وقتی سهامداران شعبه دوم شرکت خود را در این کشور ثبت می کنند، تمامی قوانین شرکتی ازجمله حسابرسی و قوانین مالیاتی برای شرکت ثبت شده از طریق شرکت مادر محاسبه می شود.این شرکت ها نمیتوانند فعالیتی متفاوت با شرکت مادر داشته باشند و برنامه آنها باید طبق فعالیت شرکت اولیه ثبت شود.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

چگونه در ایتالیا شرکت خود را ثبت کنیم؟

مراحل لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا همانند سایر نقاط جهان کاملا روشن است. متقاضیان ثبت شرکت در ایتالیا به عنوان گام نخست باید طرح تجاری کسب و کار خود را تهیه کنید و یک نام برای آن انتخاب کنید. طبیعی است که باید از نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید آگاهی داشته باشید، همچنین لازم است یک حساب بانکی به نام شرکت مورد نظر در کشور ایتالیا افتتاح کنید و حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت خود را به آن حساب واریز کنید.

درگام بعدی سهام داران باید با توجه به نوع شرکت اساسنامه ای را برای شرکت مورد نظر تدوین کرده و در اداره ثبت شرکت های ایتالیا ان را به ثبت برسانند. درنهایت شماره شناسه مالیاتی (ID) برای شما صادر شده و با پرداخت مالیات شرکت و انتشار آگهی ثبت در یک روزنامه رسمی شرکت شما می تواند به صورت قانونی و رسمی فعالیت خود را آغاز کند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکتدر پی به ثبت رساندن شرکت امکان پذیر است. برای ثبت شرکت توسط سرمایه گذاران در کشور ایتالیا، متقاضیان به مدارکی نیاز دارند که طی مراحل ثبت شرکت به آن ها اشاره شد. مدارک مورد نیاز عبارت اند از:

  • مدارک تشخیص هویت
  • ارائه نام شرکت، و موضوع و محل فعالیت آن
  • ارائه اساسنامه و طرح توجیحی شرکت
  • ارائه دفترچه حساب بانکی و مدارک مالی نشان دهنده میزان سرمایه
  • و در نهایت ارائه مدارک لازم جهت دریافت ویزا

موارد فوق برای ثبت شرکت های مسئولیت محدود و شرکت های سهامی عام صادق است اما برای ثبت شعب شرکت های ثبت شده در سایر کشور ها مدارک دیگری نیز لازم است. این مدارک عبارت اند از:

  • گواهی از فعالیت و طرح تجاری ازشعبه مادر
  • اسامی مدیران شرکت و اعضای آن
مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

هزینه های ثبت شرکت در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت هزینه هایی در بر دارد. علاوه بر سرمایه اولیه که برای ابتدای فعالیت شرکت در نظر گرفته می شود، هزینه های دیگری نیز طی روند ثبت شرکت و پس از آن برای دارندگان سرمایه ایجاد می شود. هزینه های بلند مدت که شرکت جهت حقوق، مزایا و بیمه کارمندان بایستی پرداخت کند به تعداد کارمندان بستگی خواهد داشت.

علاوه بر این موارد یکی دیگر از هزینه های اساسی مربوط به ثبت شرکت که در واقع پس از به ثبت رساندن آن آغاز می شود و به صورت بلند مدت در زمان فعالیت شرکت ادامه می یابد هزینه مالیات است. مالیات شرکت نیز به عملیات مالی و میزان درآمد شرکت بستگی دارد. این مبلغ در شرکت های سهامی عام به صورت ماهیانه و در شرکت های مسئولیت محدود به صورت سالیانه پرداخت می شود. همانطور که قبلا ذکر شد مالیات شعب شرکت های خارجی نیز توسط شرکت مادر و به صورت ماهیانه پرداخت می شود.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت و سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیا  از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به ایتالیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟