مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
آگوست 27, 2020
ثبت شرکت در فرانسه
مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت
آگوست 28, 2020
نمایش همه

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است. این روش مهاجرت همواره متقاضیان بسیاری دارد. وجود داشتن کهن ترین دانشگاه های جهان با رتبه بندی بسیار خوب در بین کشور های جهان باعث شده تا بسیاری از افراد در این فکر باشند که تحصیلات خود را در این کشور بگذرانند. وجود بورسیه های متعدد و آموزش رشته های مختلف به زبان انگلیسی نیز این امر را تسهیل می کند.

وقتی سخن از مهاجرت تحصیلی در میان باشد ممکن است که بعضا تنها به تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی پرداخته شود اما باید گفت که علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، شما می توانید برای تحصیل فرزندان خود در دوره های از ابتدایی تا دبیرستان مدارس ایتالیا نیز اقدام کنید. تحصیل در مدارس ایتالیا از سطح بالایی برخوردار است. دوره های تحصیلی ایتالیا شامل مهد کودک، ابتدایی، متوسطه و دبیرستان است. محدوده سنی آموزش در هریک از این دوره ها به این صورت است؛

مهدکودک:۳ تا ۵ سال

ابتدایی: ۶ تا ۱۰ سال

راهنمایی: ۱۱ تا ۱۴ سال

دبیرستان: ۱۵ تا ۱۹ سال

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل مزایای دیگری نیز دارد. کسانی که علاقه مند به کار و زندگی در کنار خانواده خود هستند، از سال دوم اقامت و پس از مشخص شدن محل زندگی می توانند برای درخواست ویزای همراه (که برای خانواده متقاضی صادر می شود) اقدام کنند. جهت آشنایی بیشتر با مقاطع تحصیلی مختلف و شرایط مربوط به آن ها پاره ای توضیحات در ادامه ارائه می شود.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

 

مهدکودک در ایتالیا

صرف نظر از دوران مهدکودک، آموزش پیش از دانشگاه (دوران مدرسه) در این کشور ۱۲ ساله است. دوران مهدکودک با وجود غیر اجباری بودن اولین سطح آموزش در ایتالیا به شمار می رود. این دوره که از ۳ سالگی آغاز شده و تا قبل از ابتدایی ادامه دارد در کشور ایتالیا بسیار مورد استقبال قرار گرفته به طوری که گفته می شود در سال ۲۰۰۰ تقریبا تمامی کودکان ۳ تا ۵ سال در این دوران شرکت کرده اند. اگر در مورد سبک و نوع آموزش در این مرحله کنجکاو هستید باید بدانید که تحولات قرن بیستم آموزش کودکان خردسال که توسط دکتر ماریا مونته سوری طرح ریزی شده بود، از این کشور آغاز شد و در واقع می توان گفت این کشور مهد پرورش خلاقیت و توانایی کودکان محسوب می شود.

 

آموزش ابتدایی در ایتالیا

آموزش ابتدایی در کشور ایتالیا از جمله دوره های اجباری و رایگان آموزش برای کودکان است. مدارس ابتدایی ایتالیا به دوشکل دولتی و خصوصی به آموزش کودکان این کشور می پردازند. این مدارس به صورت تمام وقت (صبح و عصر) در ۵ روز هفته به دانش آموزان آموزش می دهند. برای ۳ دسته آموزشی برای کودکان در این دوره در نظر گرفته شده؛ دسته اول شامل ایتالیایی، هنر و یک زبان خارجی، دسته دوم شامل ریاضیات، علوم و تربیت بدنی، و دسته سوم شامل تاریخ، جغرافیا، مطالعات اجتماعی و موسیقی می باشند.

برای آموزش زبان دوم کودکان می توانند به یادگیری یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیولی بپردازند. تراکم کلاس ها در این دوره باید بین ۶ تا ۲۵ نفر در هر کلاس باشد. این دوره ۵ سال به طول می انجامد که ارزیابی دانش آموزان طی این ۵ سال مبتنی بر تشخیص معلمان است. پس از پایان سال پنجم دانش آموزان با دو آزمون جامع کتبی و یک آزمون جامع شفاهی مورد ارزیابی قرار می گیرند و کسانی که موفق به کسب نتایج قابل قبول در این امتحانات شوند با گرفتن مدرک دوره ابتدایی، به دوره ی متوسطه راه می یابند.

 

آموزش دوره راهنمایی در ایتالیا

این دوره ۳ سال به طول می انجامد و دیگر دوره آموزش اجباری و رایگان در ایتالیا می باشد. در این دوره  ۳ ساله دانش آموزان به فراگیری مبانی نظری می پردازند و علاوه بر ان با شناخت توانایی های نوجوانان چهاچوبی برای رشد و پیشرفت آنان تعیین می شود.

گفته می شود که اموزش در این دوره بسیار سخت گیرانه است. این دوره که در آن دانش آموزان حضور ۳۰ الی ۳۶ ساعته در مراکز آموزشی دارند، با هدف رشد استعداد های نوجوانان و تکمیل آموزش های مقدماتی برای آن ها فعالیت می کنند. دوره راهنمایی نیز با انجام آزمون های جامع کتبی و شفاهی –شامل ۳ آزمون کتبی و یک مصاحبه شفاهی بین رشته ای- به پایان می رسد که دریافت نمره ی قبولی در این آزمون ها به منزله دریافت مدرک این دوره، و اجازه ورود به دوره دبیرستان می باشد.

 

آموزش دوره دبیرستان

دوره دبیرستان در ایتالیا اجباری نبوده و نوجوانان ۱۵ تا ۱۹ ساله می توانند به صورت داوطلبانه در این مراکز آموزشی حضور یابند. برای حضور در این دوره از آموزش نوجوانان ملزم به داشتن مدرک پایان دوره راهنمایی اند. این مدرک علاوه بر اینکه قبولی شخص در آزمون جامع پایان دوره راهنمایی را نشان می دهد، گواهی بر استعداد و توانای او برای ادامه تحصیل می باشد.

با توجه به این که مفاهیم پایه و مبانی نظری در دوره راهنمایی به صورت سخت گیرانه ای به این دانش آموزان ارائه شده است، در دوران دبیرستان فرصتی برای پرورش آنها در رابطه با تخصص و شغل انتخابی آن ها فراهم می آید. این دوران ۴ ساله که مقدمه ای بر ورود به دانشگاه و مراکز اموزش عالی نیز می باشد، به صورت تخصصی به پرورش توانایی دانش آموزان در رشته های مختلف می پردازد. دانش آموزان پس از اتمام این دوره می توانند به انجام شغل و مهارت فرا گرفته بپردازند و یا برای یادگیری مفاهیم بیشتر به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی راه یابند.

کیفیت آموزش در این دوره به گونه ای است که با بازار کار پیوسته است و آموزش های صورت گرفته در آن به هیچ وجه بی نتیجه و ناکارآمد نخواهد بود. کسانی که علاقه مند به مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل هستند، می توانند اقدام به مهاجرت را از این مقطع تحصیلی آغاز کنند.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

 

آموزش عالی و تحصیل در ایتالیا

بیشترین تعداد متقاضی برای مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، متقاضیان آموزش عالی در این کشور اند. همانطور که در ابتدا گفته شد، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موجود در ایتالیا دارای قدمت بسیار بالا بوده و از اولین مراکز آموزشی جهان به شمار می روند. این دانشگاه ها که در رتبه بندی ها همواره رتبه های بسیار خوبی را کسب کرده اند، در اکثر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و ایران معتبر می باشند و مدارک مربوط به ان ها به راحتی پذیرفته می شوند.

یکی از مزیت های مهم دانشگاه های ایتالیا برای مهاجرین ارائه رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی است که کار را برای بسیاری از متقاضیان آسان می کند. اگر چه ورود به دانشگاه های این کشور را نمی توان مقدمه استخدام شدن و کار در این کشور دانست ولی با وجود آموزش بسیار با کیفیت و مدارک معتبر دانشگاهی که شما کسب می کنید، به راحتی می توانید در دیگر کشور های اتحادیه اروپا یا دیگر نقاط جهان کار خود را آغاز کنید.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا

همانطور که گفته شد سیستم اموزشی قبل از دانشگاه در ایتالیا ۱۲ ساله است و بنابراین اگر کسی قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارد باید دوره ۱۲ ساله تحصیلات خود را طی کرده باشد. چنانچه متقاضی کمتر از ۱۲ سال تحصیل گذارنده باشد برای ورود به دانشگاه های ایتالیا ملزم است که دوره ای را جهت جبران آن پشت سر بگذارد. دوره کارشناسی در ایتالیا به طور معمول ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. در این دوره آموزش در رشته های مختلف هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. تعداد رشته هایی که در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند در حال افزایش است و نسبت به سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

 

شهریه دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی به طور متوسط حدود ۸۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه است که با توجه به وجود بورسیه های متعدد می توانید برای پرداخت این مبلغ کمک هزینه دریافت کنید و یا این مبلغ را به طور کامل از طریق برخی بورسیه ها تامین کنید. در خصوص کار دانشجویی در این مقطع باید گفت که هر دانشجو می تواند در هفته ۱۰ ساعت به کار مشغول شود و دریافتی این مقدار کار با توجه به نوع شغل به طور متوسط بین ۸ تا ۱۰ یورو در ساعت می باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا برای بعضی رشته ها آزمون ورودی برگزار می شود. به طور مثال اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های ایتالیا را دارید باید خود را برای آزمون آیمت آماده کنید. اما رشته هایی نیز وجود دارند که بدون آزمون ورودی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا

در دانشگاه های ایتالیا مقطع کارشناسی ارشد به طور معمول ۲ سال به طول می انجامد. اما بسته به رشته تحصیلی متقاضیان مدت تحصیل ۱ تا ۵ ساله نیز برای برخی رشته ها وجود دارد، که این موضوع به طور استثنا برای برخی از رشته ها و دانشگاه های خاص است. نوع آموزش در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا برمبنای پژوهش است و پایان نامه نهایی بخش مهمی از تحصیل به شمار می رود. در این مقطع نیز دانشجویان می توانند به زبان های ایتالیایی و انگلیسی به تحصیل بپردازند. با این حال آشنایی و تسلط به زبان ایتالیایی به عنوان امتیازی مهم و تعیین کننده برای تحصیل، کار و زندگی روزمره دانشجویان به شمار می رود.

کار پاره وقت برای دانشجویان این دوره تا ۲۰ ساعت در هفته آزاد است و حقوق دریافتی همانطور که گفته شد ۸ الی ۱۰ یورو در ساعت محاسبه می شود. شهریه تحصیل در این دوره مانند دوره کارشناسی حدود ۸۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه است که این مبلغ برای دانشگاه های دولتی درنظر گرفته می شود و هزینه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی خصوصی از این مقدار بیشتر خواهد بود.

 

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های ایتالیا

این دوره  تحصیلی اغلب پژوهش محور معمولا بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع دکتری در کشور ایتالیا شامل پژوهشی است که دانشجویان تحت نظر استاد راهنمای خود به انجام می رسانند. دانشجویان در این مقطع علاوه بر امکانات رفاهی و آموزشی فراوان که از طرف دانشگاه محل تحصیل خود دریافت می کنند، ۴۰ ساعت در سال می توانند به تدریس پرداخته و یا فعالیت های آموزشی دیگری در دانشگاه محل تحصیل خود انجام دهند. دانشجویان این مقطع برای تامین هزینه های زندگی خود حقوق ماهیانه از طرف دانشگاه دریافت می کنند و علاوه بر آن اجازه دارند به صورت پاره وقت ۳۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند. حدود شهریه دانشگاه در این مقطع نیز با مقاطع کارشناسی و ارشد یکسان است.

 

دانشگاه های ایتالیا و زبان انگلیسی

جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، دانش زبانی کافی برای تحصیل، کار و زندگی در این کشور لازم است. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در بسیاری از دانشگاه های این کشور برای تدریس رشته های متعدد مورد استفاده قرار می گیرد که برای تحصیل در هریک از این دانشگاه ها و پذیرش در رشته ی دلخواه خود لازم است علاوه بر مدارک تحصیلی لازم مدرک آیلتس با نمره حداق ۵٫۵ الی ۶ داشته باشید. در ادامه تعدادی از مهمترین دانشگاه های ایتالیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛

دانشگاه ساپینزا

این دانشگاه در شهر رم واقع شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. در رتبه بندی ها دانشگاه ساپینزا جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا و از ۳۰ دانشگاه برتر اروپا به شمار می رود. از جمله رشته هایی که به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه می شوند می توان پرستاری، پزشکی، داروسازی، مهندسی مقاوم سازی ساختمان و … را نام برد.

دانشگاه بولونیا

این دانشگاه که بیش از ۹۰۰ سال از تاسیس آن می گذرد در شهر بولونیا واقع شده است. دانشگاه بولونیا پس از گذشت قریب به ۱۰۰۰ سال از زمان تاسیس آن همچنان فعال است و در سطح بالایی به آموزش دانشجویان می پردازد. این دانشگاه که به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان شناخته می شود، طبق رنکینگ جهانی بین ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. در دانشگاه بولونیا نیز رشته های زیادی به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می شوند. لازم به ذکر است که این دانشگاه مراکز متعددی درون و خارج از خال ایتالیا دارد.

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان در شهر میلان ایتالیا واقع شده است. رنکینگ این دانشگاه رتبه ی ۳۰۲ را در میان دانشگاه های جهان نشان می دهد. این دانشگاه دارای ۱۰دپارتمان است که در کل ۱۳۰ رشته تحصیلی را به زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می دهد.

دانشگاه پیزا

این دانشگاه که در سال ۱۳۴۳ تاسیس شده در شهر پیزا و در کنار برج پیزا قرار گرفته است. گرچه رتبه ی کلی این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان ۴۴۲ می باشد اما در رشته تاریخ کلاسیک و باستان رتبه دوازدهم را به خود اختصاص می دهد. علاوه بر این رشته رشته های مختلف دیگری در دسته های کشاورزی، کامپیوتر، ریاضیات و فیزیک، بهداشت و درمان و علوم انسانی، به داوطلبان تحصیل در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه پلی تکنیک تورین

پلی تکنیک تورین و یا به اصطلاح عامیانه پلیتو یک دانشگاه فنی و مهندسی در شهر تورین و در شمال ایتالیاست. این دانشگاه نیز در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد و آموزش به زبان انگلیسی در آن امکان پذیر است.

دانشگاه های معرفی شده تنها شماری از دانشگاه های ایتالیا هستند که از اعتباز جهانی برخوردار اند. دانشگاه هایی از قبیل دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه باری، دانشگاه سانتا آنا، دانشگاه فلورانس، دانشگاه سیه نا، دانشگاه جنوا، دانشگاه ناپل و ….نیز در این لیست قرار دارند.

بد نیست بدانید که نزدیک به ۸۰ دانشگاه معتبر در ایتالیا آموزشهایی به زبان انگلیسی به داوطلبان ارائه می دهند. تعدد دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در آنها مانع از این امر است که همه آنها را یکجا مورد بررسی قرار دهیم. درصورتیکه نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید توصیه میکنیم با متخصصان موسسه ی ما تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

 

دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا

برای تکمیل مدارک جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل متقاضیان به ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارند. همانطور که شرح داده شد پس از دریافت پذیرش از موسسات آموزشی ایتالیا اعم از مدارس و دانشگاه ها شما می توانید جهت دریافت ویزا درخواست خود را به سفارت کشور ایتالیا اعلام کنید. طبق قوانین با وجود مدارک دال بر پذیرش شما، ویزای تحصیلی به طور حتم به شما تعلق خواهد گرفت. با این حال این امر نیز مراحلی دارد و شما برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارکی را به سفارت ایتالیا ارادئه دهید. این مدارک عبارت اند از:

تکمیل فرم درخواست ویزا

مدارک مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه

پاسپورت معتبر (اعتبار حداقل یک سال)

دو قطعه عکس پاسپورتی

مدرک معتبر زبان انگلیسی یا ایتالیایی معتبر

ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی

رزومه یا cv

مدارک اثبات تمکن مالی و تامین مسکن در ایتالیا

بیمه درمانی

اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل لازم است متقاضیان پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را دریافت کنند. با توجه به رقابت زیاد بین متقاضیان اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا آنچنان ساده نیست. برای دریافت پذیرش در هر رشته و هر دانشگاه شرایط و مدارکی لازم است. علاوه بر آن متقاضیان دوره کارشناسی آزمون های ورودی نیز دارند. از جمله شرایطی که در دریافت پذیرش شما از دانشگاه مورد نظر اثر گذار است، معدل دوره تحصیلی قبلی، ارتباط رشته تحصیلی متقاضی با رشته درخواستی، نمره مدرک زبان، و برای پذیرش مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری مقالات چاپ شده در مجله های معتبر، زمینه های پژوهشی و میزان تخصص متقاضیان را می توان نام برد. همچنین بسته به مقطع مورد نظر داوطلبان بایستی برای اخذ پذیرش مدارکی ارسال نمایند که از جمله این مدارک میتوان موارد زیر را نام برد؛

 آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات آن مقطع که به زبان ایتالیایی ترجمه شده اند

مدرک معتبر زبان انگلیسی (برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند) و مدرک معتبر زبان ایتالیایی (برای رشته هایی که به زبان ایتالیایی ارائه می شوند)

رزومه تحصیلی یا پژوهشی برای مقاطع ارشد و دکتری

شرکت در آزمون ورودی برای مقطع کارشناسی

انگیزه نامه

هزینه تحصیل در ایتالیا و بورسیه های دانشگاه های ایتالیا

هزینه های جاری برای تحصیل یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت بهایتالیا از طریق تحصیل می باشد. برای تحصیل و پذیرش در دانشگاه های ایتالیا هزینه هایی از طرف متقاضی باید پرداخت شود که لازم است در این باره اطلاعات کافی داشته باشید. هزینه های تحصیل در این کشور عبارت اند از:

  • هزینه ویزا

  • هزینه دریافت بیمه درمانی

  • حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی

  • هزینه خوابگاه

  • هزینه های جاری زندگی

  • شهریه دانشگاه

هریک از این هزینه ها در بخش مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و به طور خلاصه به شما معرفی شده اند. با وجود این هزینه ها اگر شما قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا را دارید و از شرایط مالی مطلوبی برخوردار نیستید، اصلا نگران نباشید. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی که کشور ایتالیا به متقاضیان تحصیلات عالی ارائه می کند این امر را بسیار آسان کرده است. بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور دو دسته اند؛

 

اول بورسیه های عمومی که شامل تمام افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه می شود و دوم بورسیه های تحصیلی که برای دانشجویان ممتاز و نخبه ها در نظر گرفته می شود. علاوه بر این دو نوع، بورسیه های دیگری نیز وجود دارد که توسط هر دانشگاه به طور مجزا برای دانشجویان آن دانشگاه در نظر گرفته می شوند و برای اطلاع از آنها متقاضیان باید به وبسایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

نوع اول بورسیه که یک نوع بورسیه عمومی است و به شرایط تحصیلی و نمرات شما وابسته نیست بورسیه استانی ایتالیاست. این بورسیه به علت درآمد پایین و قیمت بالای ارز شامل اکثر ایرانیان می شود که برای دریافت آن کافی است عدم استطاعت مالی خود برای پرداخت شهریه را اثبات کنید. مبلغ این بورسیه حدود ۵۰۰۰ یورو در سال می باشد، که علاوه بر آن تخفیف خوابگاه و حمل و نقل را شامل شده و یک وعده غذای روزانه را نیز در اختیار دریافت کننده بورسیه قرار می دهند. هرچند دریافت این بورسیه به نمرات بالا و مقالات مهم نیاز ندارد، ولی برای دریافت آن باید موفق به اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا شوید. که این امر به شرایط دانشگاه مقصد و آزمون ورودی آن دانشگاه دارد.

 

نوع دوم بورسیه برخلاف نوع اول مختص نخبگان و دانشجویان ممتاز است که برای دریافت این بورسیه شما به مدارک تحصیلی که صلاحیت شما را در این زمینه تایید کند نیاز دارید. کسانی که این بورسیه را دریافت می کنند تعهداتی برای ارائه خدمات به موسسات ارائه دهنده بورسیه خواهند داشت.

با وجود بورسیه های متعدد دانشگاه های ایتالیا، برای دریافت این بورسیه ها و اخذ پذیرش در هر دانشگاه و رشته به طور مجزا شرایط و مدارک خاصی را می طلبد که تنها پس از تعیین دانشگاه و رشته مربوطه می توان از آن ها مطلع شد. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید با تماس با مشاورین و کارشناسان حقوقی ما اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید.

 

اقامت دائم پس از تحصیل در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل زمانی تکمیل می شود که شما بتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. پس از پایان دوران تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا به طور کلی به تمام فارق التحصیلان یک سال اجازه اقامت و جستجوی کار در این کشور داده می شود که در صورت یافتن کار شما می توانید اقامت خود را در آن کشور تمدید کنید. اما چگونه می توان اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد؟

برای دریافت اقامت دائم در ایتالیا کافی است شما ۵ سال در این کشور زندگی کرده و موفق شوید طی ۲ سال از این ۵ سال با کار کردن به دولت ایتالیا مالیات پرداخت کنید. درنظر داشته باشید که زمان اقامت تحصیلی نصف درنظر گرفته می شود. به طور مثال اگر شما طی تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال در این کشور اقامت داشته باشید، این میزان برای دریافت اقامت دائم ۲ سال محسوب خواهد شد.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید مهاجرت به ایتالیا ازطریق تحصیل امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر روش های مهاجرت با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟