مهاجرت به ایتالیا و انواع روش های آن
مهاجرت به ایتالیا و انواع روش های آن
سپتامبر 30, 2020
blank
مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل
سپتامبر 30, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اوکراین و انواع روش های آن

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین و انواع روش های آن

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین و انواع روش های آن موضوع بحث متقاضیان مهاجرت به این کشور است. اوکراین کشوری در شرق اروپاست که با کشورهای روسیه، بلاروس، اسلواکی، مجارستان، لهستان رومانی و مولداوی هم مرز است. در جنوب این کشور سواحل دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارند. کشور اوکراین بیش از ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۴۲ میلیون نفر دارد. واحد پولی رایج در کشور اوکراین گریونا می باشد. این کشور پس از روسیه پهناورترین کشور اروپا شناخته می شود.

ثروت های طبیعی کشور اوکراین شامل معادن آهن، فولاد، جیوه، منگنز، زغال سنگ، تیتانیوم و نیکل است. با وجود معادن فلزی بسیار از دیگر مزایای اقتصادی این کشور خاک بسیار حاصلخیز است. این امر موجب شده کشاورزی در این کشور رونق بسزایی داشته باشد. موقعیت کشور اوکراین باعث شده این کشور از نظر اقتصادی برای اتحادیه اروپا و روسیه بسیار مهم باشد. هرچند تحت تاثیر مسائل سیاسی موجود در این کشور رشد اقتصادی اوکراین در حال حاضر نسبت به سال های گذشته افت کرده است، با این حال بازهم به عنوان اقتصادی پویا و سود آور شناخته می شود.

پایتخت کشور اوکراین کی یف است. این کشور دارای ۲۴ استان و منطقه خودمختار کریمه است. زبان اوکراینی به عنوان زبان زسمی این کشور شناخته می شود اما زبان روسی نیز کاربرد بسیاری در اوکراین دارد. مذهب رسمی مردم کشور اوکراین مسیحیت است و بیش از ۹۶ درصد از مردم این کشور مسیحی اند.

درکشور اوکراین آموزش برای شهروندان این کشور به صورت رایگان ارائه می شود. سبک تدریس در این کشور روسی است. دانشجویان در این کشور با امکانات آموزشی و تکنولوژی روسی به صورت کاملا کاربردی آموزش می بینند.

 

 

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به کشور اوکراین یکی از گزینه های پیش روی متقاضیان مهاجرت محسوب می شود. این کشور ازجمله کشورهایی است که سعی در جذب مهاجران از روش های مختلف دارد. پذیرش مهاجر در کشور اوکراین در سال های اخیر افزایش یافته و این امر موجب شده که یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرت باشد.

جاذبه های طبیعی، آب و هوای مساعد، سهولت تحصیل و هزینه های تحصیلی پایین و سایر موارد و شرایط این کشور موجب شده که بسیاری کشور اوکراین را هدف مهاجرت خود قرار دهند. با وجود اینکه این کشور در لیست کشورهای اتحادیه اروپا قرار ندارد، اما ارتباط نزدیکی با این کشورها داشته و تقاضای عضویت در این اتحادیه را اعلام کرده است. تلاش کشور اوکراین برای رسیدن به استاندارد های اتحادیه اروپا موجب شده که سطح قابل قبولی از رفاه اجتماعی را به شهروندان خود ارائه دهد. و همه این مسائل می توانند انگیزه های مناسبی برای مهاجرت به کشور اوکراین محسوب شوند.

 

انواع مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین هرچند ساده است، اما متقاضیان برای انجام آن باید روش مخصوص به خود را برگزینند. روش های مختلفی برای اقدام به مهاجرت به این کشور وجود دارد. متقاضیان باید با توجه به شرایط خاص خود یکی از این روش ها را برای مهاجرت به کشور اوکراین برگزینند. از جمله این روش ها روش های زیر را می توان نام برد:

در ادامه خلاصه ای از شرایط مربوط به هریک از این روش ها ارائه خواهیم داد.

blank

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

مهاجرت به کشور اوکراین از طریق تحصیل یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. جهت مهاجرت تحصیلی به کشور اوکراین و دریافت پذیرش دانشگاه های این کشور داشتن مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است. در این کشور به سه زبان اوکراینی انگلیسی و روسی می توان تحصیل کرد. در صورتیکه متقاضی مدرک زبان نداشته باشد، در این کشور کلاس های آموزش زبان برای شخص ارائه می شود.

مهم ترین مزیت تحصیل در اوکراین هزینه پایین تحصیل در این کشور است. شهریه دانشگاه در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمتر بوده و علاوه بر هزینه تحصیل پایین مجوز کار ضمن تحصیل موجب می شود که تامین سایر هزینه ها برای دانشجویان دشوار نباشد. همینطور سطح آموزشی و امکانات دانشگاه های این کشور بسیار مناسب است. به طور کلی مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل مزایای بسیاری دارد که در مطلب مربوط به آن به تفصیل توضیح داده می شود.

 

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

مهاجرت به اوکراین از طریق کار درصورتی ممکن است که متقاضی بتواند در این کشور مشغول به کار شود. درواقع متقاضی باید از سوی یک شرکت یا کارفرمای اوکراینی استخدام شود. با توجه به اینکه در کشور اوکراین بازار کار مناسبی فراهم شده و نرخ بیکاری بسیار پایین است، یافتن شغل در این کشور کار سختی نیست. درصورت اشتغال به کار، ویزای کار موقت اوکراین برای شخصی صادر می شود. این ویزا شرایطی را فراهم می کند که شخص در مدت اعتبار ویزا بتواند به راحتی به کشور اوکراین وارد شده در این کشور موقتا ساکن شده و یا از آن خارج شود.

علاوه بر ویزای کار ویزای جستجوی کار نیز برای متقاضیان ورود به اوکراین صادر می شود. این نوع ویزا برای متقاضیانی که با مشکل بیکاری مواجه اند در نظر گرفته شده است. با دریافت این ویزا شخص می تواند به مدت ۶ ماه به طور موقت در کشور اوکراین ساکن شده و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازد. در صورت یافتن شغل مورد نظر متقاضی باید جهت دریافت ویزای کار کشور اوکران اقدام کند.

 

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به کشور اوکراین سرمایه گذاری در این کشور می باشد. این روش یکی از روش های آسان مهاجرت تلقی می شود. با این حال واضح است که متقاضیان برای مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری باید سرمایه مالی کافی در اختیار داشته باشند. لازم به ذکر است که تمکن مالی متقاضی باید به صورت رسمی توسط بانک اعلام شود. سرمایه گذاری در کشور اوکراین روش های مختلفی دارد که با توجه به هر روش میزان حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزا متفاوت می باشد. این روش ها عبارت اند از:

 • ثبت شرکت در کشور اوکراین
 • خرید اوراق قرضه در کشور اوکراین
 • خرید ملک در کشور اوکراین

هریک از روش های فوق شرایط و سرمایه اولیه مخصوص به خود را می پذیرد. با این وجود از میان سه روش ذکر شده سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اوکراین پرطرفدار ترین و سودمند ترین روش سرمایه گذاری در این کشور شناخته شده است.

 

مهاجرت به اوکراین از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشور اوکراین از راه های مهاجرت به این کشور است. این روش از مهاجرت به کشور اوکراین درصورتی امکان پذیر است که متقاضی بتواند تمکن مالی خود را با مهر و امضای بانک ثابت کند. ثبت شرکت در کشور اوکراین با توجه به اقتصاد پویای این کشور می تواند برای سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار بسیار سود آور باشد. در عین حال همراه با سود مالی متقاضی می تواند مجوز اقامت موقت در این کشور را نیز دریافت کند.

حداقل سرمایه لازم برای این منظور ۱۰۰۰۰ دلار اعلام شده است. این سرمایه می تواند به شکل سرمایه ثابت شرکت و یا مخارج آن درنظر گرفته شود. البته ثبت شرکت و کار آفرینی در کشور اوکراین نیز مراحلی دارد که باید توسط متقاضی طی شود. از جمله این مراحل دریافت مجوز ثبت شرکت از دولت اوکراین را می توان نام برد که مهم ترین اصل برای ثبت شرکت در این کشور است. با ثبت شرکت در کشور اوکراین متقاضی پس از دو سال اقامت و کار در این کشور میتواند جهت دریافت اقامت دائم کشور اوکراین اقدام کند.

 

شرایط و هزینه های زندگی در اوکراین

کشور اوکراین را می توان یکی از کشورهای ارزان قیمت به حساب آورد. هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه است. هزینه های پایین زندگی موجب شده که زندگی در کشور اوکراین به مراتب آسان تر از سایر کشورهای اروپایی باشد. با این حال برای درک بهتر از هزینه های زندگی در این کشور و انجام آمادگی های لازم جهت تامین این هزینه ها لازم است که هزینه های زندگی در این کشور مورد بررسی قرار گیرند.

blank

مسکن در اوکراین

اولین نیاز هر انسان برای زندگی در هر گوشه از جهان نیاز به مسکن است. متقاضیان مهاجرت به کشور اوکراین بایستی توانایی کافی جهت تامین مسکن و سرپناه برای خود و خانواده خود را داشته باشند. اطلاع از هزینه مسکن در اوکراین جهت آمادگی هرچه بیشتر متقاضیان لازم است.

تامین مسکن از دو روش ممکن است. روش اول خرید ملک در کشور اوکراین است که در مطلب سرمایه گذاری در کشور اوکراین مورد بررسی قرار می گیرد. روش دوم اجاره مسکن در این کشور است که متقاضیان بسیاری این روش را جهت تامین مسکن برمی گزینند. هزینه اجاره بهای ساختمان در اوکراین به طور متوسط از حدود ۸۲۰۰ گریونا تا ۱۶۲۰۰ گریونا متغیر است. این مبلغ حدودا معادل با ۳۰۰ الی ۵۹۰ دلار می باشد. شهر محل سکونت، منطقه محل سکونت، و نوع مسکن از فاکتورهای تغییر قیمت اجاره ساختمان در این کشور می باشند.

 

تغذیه در اوکراین

هزینه مواد غذایی و اقلام خوراکی ازجمله هزینه های مهم زندگی است که باید برای آن برنامه ریزی های لازم صورت گیرد. اطلاع از هزینه مواد غذایی می تواند به متقاضیان در محاسبه هزینه ها و مقایسه آن با میزان حقوق دریافتی کمک کند. با وجود اینکه اوکراین کشوری ارزان قیمت محسوب می شود، بازهم لازم است که میان حقوق دریافتی و مخارج زندگی تناسب لازم وجود داشته باشد. هزینه برخی از اقلام خوراکی در ادامه ارائه می شود (جهت درک بهتر هزینه ها به واحد دلار ارائه می شوند):

 • هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت: حدود ۵ دلار
 • هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی: حدود ۱۰ دلار
 • هزینه یک وعده غذای ایرانی: حدود ۷ الی ۹ دلار
 • هزینه فست فود: ۶ الی ۸ دلار
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی: ۰٫۳۱ دلار
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه: ۰٫۴۲ دلار
 • هزینه یک لیتر شیر: حدود ۰٫۹۰ دلار
 • یک قرص نان: حدود ۰٫۵۰ دلار
 • یک شانه تخم مرغ: تقریبا ۱ دلار
 • هزینه هر کیلو گوشت و مرغ: ۳ الی ۶ دلار
 • هزینه هر کیلو گرم میوه، سبزیجات و سیفیجات: حدود ۰٫۳۰ تا ۱٫۷۰ دلار

 

حمل و نقل در اوکراین

هزینه حمل و نقل از هزینه های عمده و مهم زندگی برای همه مردم جهان محسوب می شود. در این ردیف هزینه حمل و نقل در کشور اوکراین نیز یکی از هزینه های مهم زندگی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور است. بخشی از هزینه های حمل و نقل در این کشور در ادامه بررسی می شود:

 • بلیط حمل و نقل عمومی: ۰٫۲۶ دلار
 • هزینه شروع تاکسی: حدود ۱٫۵۰ دلار
 • هزینه هر کیلومتر تاکسی: ۰٫۲۶ دلار
 • هزینه هر ساعت تاکسی: حدود ۳ دلار

 

پوشاک در اوکراین

هزینه پوشاک از جمله هزینه های زندگی است که تامین آن در کشور اوکراین نیز اهمیت کافی دارد. این هزینه ها هرچند در کوتاه مدت قابل چشم پوشی اند، ولی در بلند مدت و برای کسانی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند می تواند مهم باشد. برخی از هزینه های پوشاک در کشور اوکراین عبارت اند از:

 • یک شلوار جین: ۵۶٫۵۰ دلار
 • یک دست لباس اسپورت: ۳۹٫۶۰ دلار
 • یک جفت کفش اسپورت: ۸۶٫۴۳ دلار
 • یک جفت کفش چرم: ۹۸٫۵۴ دلار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟