blank
مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل
سپتامبر 30, 2020
سرمایه گذاری در اوکراین
مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای
سپتامبر 30, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

blank

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

 

یکی از روش های مهاجرت به کشور اوکراین مهاجرت از طریق کار می باشد. وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری یک کشور مقصد معمولا بر امکان دریافت ویزای کاری آن کشور تاثیر مستقیم دارد. در کشور اوکراین وضعیت اقتصادی مناسب و نرخ بیکاری منفی می باشد. این امر باعث می شود که اشتغال به کار در این کشور ساده تر از سایر کشورهای اروپایی باشد. با این حال یافتن کار و استخدام در شغل مورد نظر تا حدود زیادی به شغل درخواستی و میزان توانایی های شخص دارد. برای استخدام در کشور اوکراین متقاضی بایستی در شغل مورد درخواست خود متخصص باشد.

اولین شرط دریافت ویزای کاری کشور اوکراین این است که متقاضی توسط شخص و یا شرکت اوکراینی استخدام شود. این موضوع تا حد زیادی به بازار کار و شغل درخواستی متقاضی بستگی دارد. درحال حاضر تقاضای نیروی کار در کشور اوکراین در زمینه هایی از قبیل مشاغلی که به رشته های مهندسی مربوط می شوند بیشتر از سایر زمینه ها است. اما یافتن کار به معنی دریافت ویزای کار نمی باشد. کارفرما بایستی از اداره کار کشور اوکراین مجوزی برای استخدام نیروی کار خارجی اخذ کند. جهت دریافت این مجوز کارفرما باید بتواند ثابت کند که برای ردیف شغلی مورد نظر هیچ نیروی کار اوکراینی وجود ندارد. پس از دریافت مجوز کارفرما برای شخص متقاضی دعوت نامه کاری ارسال می کند و این دعوت نامه در نهایت منجر به دریافت ویزای کاری خواهد شد.

مهاجرت کاری به اوکراین

کار در اوکراین

جهت یافتن کار در کشور اوکراین و اقدام به مهاجرت به اوکراین از طریق کار، متقاضیان می توانند از طریق وب سایت ها و موسسات کاریابی موجود در این کشور به جستجوی شغل متناسب با تخصص خود بپردازند. پس از یافتن شغل مربوطه رزومه کاری متقاضی باید برای کارفرمای مورد نظر ارسال شود. علاوه رزومه کاری مدارکی از قبیل مدرک زبان معتبر، سوابق تحصیلی و فرم درخواست کار نیز باید برای کار فرما ارسال شوند. در کشور اوکراین متقاضیانی که استخدام می شوند گرچه از سوی دولت و در قوانین کاری مورد همایت قرار می گیرند اما لازم است تمکن مالی خود را نیز جهت ورود به کشور اوکراین اثبات کنند.

ساعات کاری در کشور اوکراین برای افراد مختلف متفاوت است. اشخاص شاغل که در محدوده سنی ۱۶ تا ۱۸ سال قرار دارند اجازه دارند که حداکثر ۳۵ ساعت در هفته کار کنند. اما برای کارمندان بالای ۱۸ سال ساعات کاری به حداقل ۴۰ ساعت در هفته تغییر می کند. این افراد علاوه بر ساعات کاری مشخص شده، میتوانند به مدت ۱۲۰ ساعت در سال اضافه کاری کنند. لازم به ذکر است که دستمزد ساعات اضافه کاری دو برابر ساعات معمولی کار محاسبه می شود.

 

دریافت ویزای کار کشور اوکراین

دعوت نامه کاری از سوی کارفرما پایان مراحل مهاجرت به اوکراین از طریق کار نیست. جهت انجام این امر شخص بایستی ویزای کاری این کشور را دریافت کند. بر مبنای ویزای کاری کشور اوکراین متقاضی اجازه می یابد که در کشور اوکران اقامت کرده و به کار در آن کشور بپردازد. دعوت نامه کاری از سوی کار فرما برای دریافت این نوع ویزا ضروری است اما تنها مدرک لازم برای اخذ ویزا نیست. مدارک دیگری نیز جهت اخذ ویزای کاری اوکراین باید به سفارت این کشور تحویل داده شوند. این مدارک به شرح زیر می باشند.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
 • ارائه مدارک اهراز هویت (شناسنامه، کارت ملی و سایر مدارک لازم)
 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار زمانی
 • عکس پاسپورتی
 • ارائه دعوت نامه شغلی که از سوی کارفرما ارسال شده است
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • مدارک پزشکی اثبات سلامت جسمی و روانی تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده محل اقامت در اوکراین است
 • بیمه مسافرتی

blank

زمینه های موجود برای اشتغال در اوکراین

زمینه های اشتغال در کشور اوکراین ازجمله مسائلی است که بر مهاجرت به اوکراین از طریق کار تاثیر دارد. اطلاع از زمینه های موجود برای اشتغال در کشور اوکراین به متقاضیان کمک می کند که شغلی متناسب با تخصص خود پیدا کردهو یا تخصص لازم در زمینه های موجود را کسب کنند. در حال حاضر تقاضای نیروی کار در کشور اوکراین در زمینه های هنری، دکوراسیون و مهندسی بیش از سایر زمینه ها می باشد. با این حال بهترین و پر درآمد ترین شغل های موجود در این کشور که در زمره شغل های فراوان موجود در این کشور قرار نمی گیرند، در زمینه مدیریت بازاریابی، نرم افزار، ارتباطات تجاری، تکنولوژی و داروسازی می باشند.

 

میزان درآمد کار در اوکراین

میزان دستمزد دریافتی برای مشاغل مختلف جهت اشتغال به کار در کشور اوکراین یکی از مسائل مهم برای متقاضیان است. میزان متوسط دستمزد در این کشور از سایر کشور های اروپایی کمتر برآورد شده است. با این وجود پایین تر بودن هزینه های زندگی در این کشور نسبت به کشور های مذکور باعث شده که این امر در کیفیت زندگی و قدرت خرید مردم این کشور تاثیر منفی نداشته باشد. میزان دستمزد دریافتی برای مشاغل متفاوت و همچنین با توجه به میزان تخصص و مهارت شخص در شغل مورد نظر متفاوت است. با این وجود میزان حداقل حقوق دریافتی در کشور اوکراین ۴۱۷۳ گریونا اعلام شده است. حقوق ماهیانه برخی مشاغل موجود در اوکراین به این صورت است:

مهندس مکانیک: حدود ۳۳۰۰۰ گریونا

مهندس معدن: حدود ۳۱۰۰۰ گریونا

عکاس: حدود ۲۲۰۰۰ گریونا

آشپز: حدود ۳۰۰۰۰ گریونا

متخصص قلب: حدود ۱۳۰۰۰۰ گریونا

پزشک اطفال: حدود ۵۰۰۰۰ گریونا

روان شناس: حدود ۳۵۰۰۰ گریونا

blank

چگونه اقامت دائم اوکراین را دریافت کنیم؟

پس از اخذ ویزای کاری و اقامت در کشور اوکراین دریافت مجوز اقامت دائم در این کشور از چالش های پیش روی مهاجران است. جهت دریافت اقامت دائم در این کشور متقاضیان می توانند از اقامت کاری کشور اوکراین استفاده کنند. به این صورت که با اشتغال به کار در اوکراین به مدت چند سال پیاپی و زندگی در این کشور متقاضیان می توانند درخواست خود مبنی بر دریافت مجوز اقامت دائم را مطرح کنند. مجوز اقامت کاری در کشور اوکراین یک مجوز موقت است. بنابر این جهت اقامت در این کشور طی چند سال پیاپی متقاضی بایستی شرایط کاری خود را به گونه ای فراهم کند که بتواند مجوز موقت کار خود را برای مدت زمان مورد نیاز تمدید کند.

لازم به ذکر است که افرادی که مجوز اقامت کاری کشور اوکراین را دریافت می کنند می توانند همسر و فرزندان خود را با استفاده از امتیاز ویزای همراه به این کشور دعوت کنند. و پس از طی زمان مشخصی برای آن ها نیز درخواست اقامت دائم در کشور اوکراین را ارائه دهند.

برای دریافت اقامت دائم در این کشور شروط و قوانین دیگری از قبیل عدم سوء سابقه طی اقامت در کشور اوکراین نیز برای مهاجرین وضع شده است.

 

 

متقاضیان کار در اوکراین می توانند برای اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایند. مشاوران ما اطلاعات مفید و جامعی جهت مهاجرت به اوکراین از طریق کار در اختیار شما قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟