blank
مهاجرت به اوکراین از طریق کار
سپتامبر 30, 2020
ثبت شرکت در اوکراین
مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت
اکتبر 1, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای

سرمایه گذاری در اوکراین

مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای

شرایط اقتصادی مناسب در اوکراین، این کشور را به یکی از مقاصد مناسب برای مهاجرت و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. هزینه های پایین زندگی و تحصیل در کشور اوکراین موجب شده که این کشور مکانی مناسب برای زندگی و مقصدی مناسب برای مهاجرت باشد. مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای یکی از راه های مهاجرت به  کشور اوکراین است.

سرمایه گذاری در کشور اوکراین با توجه به شرایط اقتصادی مساعد می تواند بسیار سود آور باشد. علاوه بر آن این کشور درخواست عضویت اتحادیه اروپا را اعلام کرده است. در صورت موافقت با این درخواست شرایط اقتصادی کشور اوکراین وارد فاز جدیدی خواهد شد و ارتباط با بازار اتحادیه اروپا می تواند اقتصاد این کشور را توانمند تر از سابق گرداند. این امر موجب خواهد شد که افرادی که در این کشور سرمایه گذارای کرده اند بتوانند به طور آزادانه در کل اتحادیه اروپا به تجارت بپردازند. البته موافقت با این درخواست هنوز اعلام نشده و عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هنوز مشخص نیست.

 

blank

سرمایه گذاری در اوکراین

باید در نظر داشته باشید که دریافت اقامت کشور اوکراین از طریق سرمایه گذاری مستقیم ممکن نیست. متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت در کشور اوکراین به سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. در خصوص ثبت شرکت در کشور اوکراین در مطلب مربوطه توضیحات لازم ارائه خواهد شد.

متقاضیانی که صرف نظر از ثبت شرکت در کشور اوکراین تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را دارند بایستی شهروند کشور اوکراین باشند. به این منظور متقاضیان می توانند از سایر روش های دریافت اقامت دائم و موقت کشور اوکراین جهت دریافت حق شهروندی این کشور استفاده کنند. پس از دریافت شهروندی این کشور متقاضیان می توانند از سایر روش ها به سرمایه گذاری در اوکراین اقدام کنند.

 

زمینه های سرمایه گذاری در اوکراین

جهت مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای، مهاجران باید از زمینه های مختلف سرمایه گذاری در این کشور اطلاع داشته باشند. سرمایه گذاری خارجی در کشور اوکراین هرچند تجارتی سود آور محسوب می شود اما در زمینه های محدودی امکان پذیر است. با وجود اینکه زمینه های سرمایه گذاری در اوکراین محدود بوده و از تنوع بالایی برخوردار نیستند، اما با وجود شرایط اوکراین همین زمینه های محدود هم می توانند درصد سود بالایی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشند. زمینه های سرمایه گذاری خارجی در کشور اوکراین عبارت اند از:

  • سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور اوکراین
  • سرمایه گذاری در بخش نرم افزار کشور اوکراین
  • سرمایه گذاری در بخش ارتباطات، حمل و نقل و راه آهن کشور اوکراین

 

سرمایه گذاری در اوکراین

 بخش کشاورزی کشور اوکراین

صنعت کشاورزی در کشور اوکراین با توسعه بسیار بالایی همراه بوده است. یکی از علل اصلی کشاورزی عالی در اوکراین وجود خاک سیاه در این کشور است. خاک سیاه از ثروت های ملی کشور اوکراین محسوب می شود. این نوع از خاک حاصلخیز ترین خاک در جهان شناخته شده است. کشاورزی در این نوع خاک ها بدون استفاده از مواد شیمیایی و کود ها صورت می گیرد و محصول پربار و ارزشمندی پرورش می یابد. درصد بسیار بالایی از خاک سیاه موجود در جهان در کشور اوکراین موجود است. وجود این خاک ها از دو طریق می تواند سود اقتصادی کشاورزی در این کشور را افزایش دهد؛ اول بالا رفتن میزان محصول و در نتیجه فروش و سود بیشتر، و دوم عدم استفاده از کود و مواد تقویت کننده خاک و درنتیجه کاهش هزینه ها.

سرمایه گذاری خارجی در بخش کشاورزی کشور اوکراین در سالهای اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بوده است. در واقع بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری خارجی به بخش کشاورزی مربوط می شوند. این سرمایه گذاری ها در زیرساخت های مربوطه از جمله بخش محصولات کشاورزی و بخش نگهداری محصولات کشاورزی صورت می پذیرد. طبق آمار اعلام شده میزان سرمایه گذاری خارجی در بخش کشاورزی اوکراین تا سال ۲۰۱۹ تا مبلغی حدود ۸۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است

 

 بخش نرم افزار کشور اوکراین

کشور اوکراین یکی از کشورهای با سطح سواد بالا محسوب می شود. درصد بسیار بالایی از جمعیت این کشور دارای مدرک تحصیلات عالی می باشند. استفاده از اینترنت و نرم افزار های اینترنتی در این کشور نیز بالاست. میزان کاربرد نرم افزار ها در حدی است که شرکت های نرم افزاری سود بسیار بالایی از این طریق کسب می کنند.

اگرچه میزان استفاده از نرم افزار در این کشور زیاد است اما در توسعه و پیشرفت این بخش نمی توان نقش متخصصان حوزه کامپیوتر و نرم افزار را نادیده گرفت. این متخصصان با خدمات با کیفیت خود علت اصلی توسعه شرکت های کامپیوتر و نرم افزار می باشند. با این حال دستمزد این افراد در کشور اوکراین نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین تر است و این امر ریشه در حدود دستمزد و هزینه های پایین در اوکراین دارد.

سرمایه گذاری خارجی در بخش نرم افزار در کشور اوکراین به علت استفاده بالای مردم از نرم افزار در این کشور یکی از زمینه های بسیار سودمند می باشد. زیر ساخت های این بخش قابلیت سرمایه گذاری کلان و همینطور سود آوری بالایی دارند. طبق آمار اعلام شده طی ۵ سال گذشته مبلغی حدود ۴۰۰ میلیون دلار در بخش نرم افزار کشور اوکراین سرمایه گذاری شده است. که البته سود آوری بسیار بالا برای سرمایه گذاران محرک اصلی این سرمایه گذاری ها می باشد.

 

blank

بخش ارتباطات، حمل و نقل و راه آهن کشور اوکراین

همانطور که ذکر شد کشور اوکراین درخواست خود مبنی بر عضویت در اتحادیه اروپا را اعلام کرده و جهت دستیابی به این هدف در تلاش است که به استاندارد های توسعه و رفاه مناسب دست یابد. توسعه حمل و نقل نیز یکی از این زمینه ها محسوب می شود. در زمینه حمل و نقل در بخش خطوط ریلی و راه آهن سرمایه گذاری بالایی دیده نمی شود. اما پیش بینی شده که سرمایه گذاری در این بخش با سود بالایی همراه خواهد بود.

هرچند در بخش خطوط ریلی تا به حال سرمایه گذاری عمده ای صورت نگرفته اما در دیگر بخش های ارتباطات شاهد سرمایه گذاری های سود آور در کشور اوکراین هستیم. توسعه سرمایه گذاری در بخش ارتباطات کشور اوکراین نشان دهنده مناسب بودن بستر سرمایه گذاری در این زمینه است. این سرمایه گذاری ها در بخش هایی از قبیل خطوط تلفن همراه صورت گرفته اند که سود آوری و بازگشت سرمایه بسیار بالایی برای سرمایه گذاران به همراه داشته اند.

 

جهت مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای و داشتن سرمایه گذاری مفید و سود آور می توانید با مشاوران ما در موسسه لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایید. ما در این زمینه و در تمامی زمینه های مهاجرتی کامل ترین اطلاعات را به شما ارائه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟