سرمایه گذاری در اوکراین
مهاجرت به اوکراین ازطریق سرمایه گذای
سپتامبر 30, 2020
blank
مهاجرت به انگلستان ازطریق سرمایه گذاری
اکتبر 1, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اوکراین

مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اوکراین

اوکراین کشوری غنی در شرق اروپاست. این کشور از لحاظ اقتصادی در شرایط مساعدی قرار دارد و در سال های اخیر درخواست عضویت در گروه شینگن را اعلام کرده است. هرچند وضعیت عضویت اوکراین در این گروه در حال حاضر نا مشخص است اما با در نظر گرفتن اقتصاد اوکراین به سادگی می توان تصمیم به سرمایه گذاری در آن گرفت. سرمایه گذاری در این کشور در زمینه های کشاورزی، نرم افزار و حمل و نقل و ارتباطات سود آوری بالایی دارد. مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت از روش های سود آور مهاجرت به این کشور است. در این روش شما می توانید علاوه بر تجارت بسیار سود آور از امتیازات مهاجرت نیز استفاده کنید. همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال سرمایه گذار در این روش ممکن است.

همانطور که ذکر شد با ثبت شرکت در کشور اوکراین شما می توانید به همراه خانواده خود مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنید. درصورتیکه سرمایه گذار متقاضی اقامت دائم و شهروندی اوکراین باشد، پس از چند سال مشخص اقامت در این کشور باید در خواست خود را به مراجع قانونی کشور اوکران ارائه دهد. ثبت شرکت در کشور اوکراین برای سرمایه گذاران علاوه بر سود دهی بالا مزایایی از قبیل نیروی کار متخصص، سیستم مالیاتی ساده و میزان مالیات حداقل و سطح رقابت پایین نیز دارد.

متقاضیانی که هدف آن ها از ثبت شرکت در کشور اوکراین کسب و کاری موفق و دریافت سود بالا است، باید بدانند که با انتخاب کشور اوکراین جهت ثبت شرکت به آسانی می توانند به اهداف خود دست یابند. سرمایه گذاری خارجی در کشور اوکراین در چند سال اخیر افزایش چشم گیری داشته است. دلیل عمده این افزایش سرمایه گذاری توجیه اقتصادی و سود کلانی است که نصیب سرمایه گذاران می شود. لازم به ذکر است که با وجود رشد سرمایه گذاری در اوکراین، همچنان به طور وسیعی ظرفیت برای سرمایه گذاری های جدید را دارد. سرمایه گذاری خارجی از طریق ثبت شرکت در اوکراین صورت می پذیرد. جهت ثبت شرکت در اوکراین لازم است با زمینه های مهم کسب و کار در این کشور آشنا باشید.

 

زمینه های مهم کسب و کار در اوکراین

لازمه مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت اطلاع از زمینه های مهم و سود آور کسب و کار در این کشور است. برای اینکه شرکتی موفق داشته باشید باید از زمینه کاری آن اطمینان کامل حاصل کنید. اطمینان از زمینه های کاری مختلف برای آغاز فعالیت، بدون داشتن امکانات کافی در این زمینه ها میسر نیست. زمینه های مهم کسب و کار در کشور اوکراین در مطلب سرمایه گذاری در کشور اوکراین به تفصیل توضیح داده شده اند. در اینجا خلاصه ای از این موارد را به شما ارائه می دهیم.

کشور اوکراین کشوری غنی و دارای مردمی تحصیلکرده است. آموزش در این کشور از سطح بالایی برخوردار است و این امر باعث شده متخصصانی ماهر در زمینه های مختلف در این کشور پرورش یابند. شروع کسب و کار با کمک متخصصان خبره در کشور اوکراین می تواند راه را برای داشتن کسب و کاری موفق برای سرمایه گذاران هموار سازد. در این کشور سه زمینه عمده برای سرمایه گذاری توصیه می شوند؛

  • اولین حوزه، حوزه کشاورزی در کشور اوکراین است که به علت وجود خاک های حاصلخیز در این کشور سود آوری بسیار زیادی می تواند داشته باشد. حوزه کشاورزی بخش های مختلفی از قبیل تولید محصولات کشاورزی، نگهداری محصولات کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی را شامل می شود. ثبت شرکت در هریک از این زمینه ها می تواند آغازی برای یک تجارت بزرگ محسوب شود. باید بدانید که سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور اوکراین توجه بسیاری از تمام نقاط جهان به خود جلب کرده است. همچنین با اقتصاد پایای این کشور به راحتی می توانید در این بخش فعالیت خود را آغاز کنید.
  • دومین حوزه مهم برای کسب و کار در کشور اوکراین حوزه کامپیوتر و نرم افزار است. با توجه با استفاده بالای مردم اوکراین از نرم افزار و وجود بازار فوق العاده در این کشور، شروع کسب و کار و ثبت شرکت در زمینه های مربوط به نرم افزار می تواند بسیار مفید باشد. در این زمینه نیز سرمایه گذاری خارجی در سالهای اخیر افزایش یافته و سرمایه گذاران سود قابل توجهی از آن کسب کرده اند.
  • سومین زمینه سود آور و مهم برای ایجاد یک کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اوکراین حوزه ارتباطات و حمل و نقل است. سرمایه گذاری های صورت گرفته در زمینه ارتباطات در این کشور با سود قابل توجهی همراه بوده اند. همچنین بخش حمل و نقل خصوصا حمل و نقل ریلی در این کشور ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد. متقاضیان می توانند با راه اندازی کسب و کار در زمینه های مذکور سود بالایی کسب کرده و تجارتی سود آور داشته باشند.

 

blank

انواع ثبت شرکت در اوکراین

پس از اطلاع از زمینه های مهم کسب و کار در کشور اوکراین لازم است که متقاضیان مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت، از انواع مختلف ثبت شرکت در این کشور آگاهی داشته باشند. اشخاص با توجه به شرایط و سرمایه اولیه می توانند یکی از دو نوع ثبت شرکت در کشور اوکراین را برای شروع کسب و کار خود انتخاب کنند. ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص یا سهامی عام، دو روش ثبت شرکت در کشور اوکراین هستند که متقاضیان با توجه به شرایط خود و زمینه مورد نظر برای ثبت شرکت و حتی با توجه به فعالیت های لازم برای کسب و کار خود یکی از این گزینه ها را انتخاب می کنند.

پس از انتخاب نوع شرکت مورد نظر فراهم کردن مدارک لازم برای ارائه به مراجع ذی ربط از الزامات ثبت شرکت در اوکراین است. متقاضیان بایستی مراحل ثبت شرکت را به درستی طی کرده و مدارک لازم را به مراکز رسمی تحویل دهند. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در کشور اوکراین شامل برخی محدودیت ها نیز می شود. این محدودیت ها توسط قوانین اوکراین برای جلوگیری از ثبت شرکت های صوری در این کشور وضع شده اند. متقاضیان بایستی طی مراحل ثبت شرکت، حقیقی بودن شرکت خود را اثبات کنند.

 

چگونه در اوکراین شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت شرکت در کشور اوکراین مراحل خاص خود را دارد و مدارک خاص خود را می پذیرد. پس از انتخاب زمینه مناسب برای کسب و کار و تعیین نوع شرکت، مراحل ثبت شرکت در اوکراین باید به شرح زیر انجام شود:

  1. اولین مرحله دریافت شماره شناسه مالیاتی است شماره شناسه مالیاتی متقاضی با حضور مستقیم متقاضی و یا وکیل متقاضی در اداره مالیاتی اوکراین قابل دریافت است.
  2. پس از دریافت شماره شناسه مالیاتی مدارک لازم برای ثبت شرکت باید فراهم شوند. نام شرکت، نوع فعالیت تجاری، سیستم مالیات، میزان سرمایه منشور، تعداد سهامداران، نسبت سهام، آدرس و راه های ارتباطی با سهامدار، کپی گذرنامه سهامدار و غیره مدارکی هستند که باید در این مرحله توسط متقاضی تهیه شوند.
  3. ایجاد یک آدرس تجاری برای شرکت سومین مرحله از مراحل ثبت شرکت است. این آدرس به صورت رسمی برای فعالیت تجاری شما ثبت می شود و می تواند آدرس محل کار و یا منزل شما باشد.
  4. مرحله چهارم تعیین یک مدیر موقت برای کسب و کار شماست. با توجه به اینکه متقاضی از ابتدا اجازه کار در اوکراین را ندارد نمی تواند خود را به عنوان مدیر شرکت معرفی کند. بنابراین تا زمان کسب مجوز کار در اوکراین شما باید یک مدیر موقت برای شرکت خود در نظر بگیرید.
  5. پس از طی مراحل بالا متقاضی با ارائه مدارک ذکر شده شرکت خود را در دفتر اسناد رسمی این کشور به ثبت می رساند. در این مرحله شرکت مذکور به طور رسمی در کشور اوکراین ثبت می شود.

پس از ثبت شرکت به صورت رسمی متقاضی می تواند برای کسب مجوز کار و اقامت در کشور اوکراین اقدام کند. پس از دریافت مجوز کار در اوکراین اقدامات لازم برای تغییر مدیریت شرکت نیز در صورت لزوم قابل اقدام است.

 

blank

هزینه های ثبت شرکت در اوکراین

مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت هزینه هایی را برای متقاضیان به همراه دارد. این هزینه ها شامل هزینه ثبت شرکت، مبلغ کافی برای سرمایه اولیه شرکت، هزینه خرید ویا اجاره مکان برای فعالیت شرکت و مقداری برای هزینه های جاری شرکت می باشند. در کنار این هزینه ها مبالغ متفاوتی جهت کسب مجوز کار در اوکراین و مجوز اقامت در اوکراین نیز باید پرداخت شود. میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت بسته به نوع شرکت و زمینه فعالیت متفاوت است. اما به طور متوسط هزینه های ثبت شرکت در کشور اوکراین معادل ۱۰ هزار دلار آمریکا محاسبه شده است.

 

مهاجرت به اوکراین از طریق ثبت شرکت و سخن پایانی:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اوکراین ازطریق ثبت شرکت با مشاوران لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟