مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی
مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی
سپتامبر 6, 2020
اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل
مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اسپانیا و انواع روش های آن

مهاجرت به اسپانیا و انواع روش های آن

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا برای کسانی که ایده ‌های خوبی در ذهن خود دارند می‌تواند بسیار عالی باشد به صورتی که می‌توانید به سادگی فضای درآمدزایی را برای خود فراهم سازید. در نظر داشته باشید که بیش از ۹۵ درصد از کارآفرینان در این کشور به رضایت خوبی رسیده‌ اند یک موضوع بسیار مهم این است که کشور اسپانیا از دسته کشورهای کارامد در زمینه‌ های مختلف محسوب می‌شود.

بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کشور های اروپایی، به علت نزدیک بودن شرایط اقلیمی و فرهنگی کشور اسپانیا و همچنین خون گرم بودن مردم این کشور، قصد مهاجرت به این کشور را دارند. دریافت اخذ اقامت اسپانیا از ۶ روش مهاجرتی که هر کشور برای خود دارد، امکان پذیر است. از سایت movetomalagaspain برای کسب اطلاعات به صورت لاتین در خصوص مهاجرت به این کشور می توانید استفاده کنید.

اسپانیا، کشوری در قاره اروپا با جمعیتی ۴۶ میلیون نفری است.کشوری در جنوب غربی اروپا و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور دارای فرهنگ غنی آمیخته از سنت و مدرنیته، مکان‌های تاریخی و جاذبه ‌های طبیعی فوق العاده با مردمانی خونگرم و غذاهای منحصر به فرد است.

نوع حکومت آن پادشاهی پارلمانی است و از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود؛ اسپانیا بعد از برلین دومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

کشور اسپانیا به طور کلی کشور مهاجر پذیر می باشد و به طوری که در حدود ۱۳% از جمعیت کل این کشور را مهاجران خارجی تشکیل دادند. در بین شهروندان ایرانی، مهاجرت به اسپانیا از سال ۲۰۰۸ یکی از پرطرفدار ترین گزینه ‌های درخواست شده بوده است.

اکثر جمعیت مهاجران در شهر های مادرید و بارسلونا متمرکز شده اند. به طور کلی اکثر افراد اطلاع دارند که راحت ترین روش برای مهاجرت به یک کشور اروپایی مهاجرت از طریق تحصیل یا از طریق ویزای کار می باشد.

انواع روش های مهاجرت به اسپانیا :

اقامت اسپانیا از طریق کار :

شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا برای افراد اینترنشنال خارج از اتحادیه اروپا، برای ایرانیان نیز صدق می کند. کار در اسپانیا برای ایرانیان به این معنا است که افرادی که قصد استخدام در فرصت های شغلی مختلف در اسپانیا را دارند، بایستی قبل از اخذ ویزا، از شرکت های موجود در اسپانیا نامه ای تحت عنوان دعوت به کار (پیشنهاد شغلی) از سوی کارفرما های آن شرکت برای شخص صادر شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید برروی لینک مهاجرت به اسپانیا از طریق کار کلیک کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل :

یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا ،مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل می باشد. یکی از کشورهای محبوب برای دانش آموزان با یک برنامه مبادله اراسموس این کشور می باشد، شما می توانید اقامت اسپانیا را با تحصیل در این کشور بدست آورید.

در طول این سالها، اسپانیا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان یک مقصد مطالعه بزرگ شناخته می شود، بنابراین شما قطعا اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کردید پشیمان نخواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر از مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل کلیک کنید.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری :

بر اساس روش های مختلفی که برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا وجود دارد می توان بیان نمود که روش خرید ملک با ۵۰۰ هزار یورو در املاک تجاری و مسکونی این کشور می توان از همان ابتدا به اخذ اقامت دائم اسپانیا دست پیدا نمود.

اما در سایر روش ها مانند خودحمایتی، کارآفرینی و ثبت شرکت و… افراد در ابتدا اقامت موقت ۱ ساله می گیرند و با تمدید آن به صورت سالیانه می توانند پس از ۵ سال به اخذ اقامت دائم دست پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری کلیک کنید.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت :

یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا ثبت شرکت می باشد. فرد پس از سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی و ارائه بیزنس پلن در کشور اسپانیا ویزای یک ساله اقامتی دریافت می کند و در صورت حفظ سرمایه گذاری خود (یعنی در صورت داشتن شرکت و پرداخت منظم مالیات این کشور و پرداخت حقوق و بیمه کارمندان شرکت) و حضور در کشور اسپانیا این اقامت به طور مجدد تمدید خواهد شد و پس از ۵ سال به اقامت دائم ختم خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت کلیک کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی :

تمکن مالی یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که می توان آن را در دسته بهترین روش های اخذ اقامت، بالاترین کشورهای دنیا نیز قرار داد. تمکن مالی را شاید به نام هایی چون « اقامت برای بازنشستگان » و «‌ خودحمایتی » نیز شنیده باشید. اگر بخواهیم این روش اقامتی را که مبتنی بر دارایی های اشخاص می باشد تحلیل کنیم به این صورت می باشد که غالبا کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به شکرانه شرایط کشور خود اقامت کشور شان را به سایر مردم دنیا نیز هدیه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر از مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی کلیک کنید.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج :

یکی از روش های اخذ اقامت اسپانیا ازدواج است در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت جامع درخصوص این روش برای شما توضیحاتی ارائه دهیم.

اقامت اسپانیا از طریق تولد :

یکی از روش های اخذ اقامت اسپانیا تولد فرزند است در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت جامع درخصوص این روش برای شما توضیحاتی ارائه دهیم.

مهاجرت به اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا چگونه است؟

هزینه زندگی در اسپانیا از سایر موضوعات حائز اهمیت در باب مهاجرت است. شاخص هزینه های زندگی در این کشور به میزان ۲۱٫۷۸% کمتر از کشور سوئد می باشد. اجاره پارتمان یک خوابه کوچک در مرکز شهر مادرید یا بارسلون حدودا ۵۴۰ (یورو) می باشد.

اگر همراه با خانواده خود قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید این هزینه برای آپارتمان ۳ خوابه در مرکز این شهرها به حدود ۹۰۰ € (یورو) در ماه خواهد رسید. هزینه های انرژی در کشور اسپانیا نسبتا گران می باشند به طوری که برای یک ماه یک آپارتمان در اندازه متوسط حدود ۱۲۰ € (یورو) بابت هزینه های آب و برق و گاز باید بپردازد.

اخذ ویزای اسپانیا برای مهاجرت :

برای اقامت بیش از ۹۰ روز و زندگی در اسپانیا، باید ویزای بلند مدت این کشور را داشته باشید. داشتن این ویزا به شما اجازه این را می دهد تا به مدت ۱ سال در کشور اسپانیا بتوانید بمانید. شما براساس هدفی که دارید نوع ویزایتان را مشخص میکنید به طور مثال اگر به قصد تحصیل به اسپانیا می روید، باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.

انواع ویزای بلند مدت اسپانیا:

ویزای کار

ویزای همراهی: مخصوص همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال که می خواهند همراه سرپرست خانواده خود مهاجرت کنند.

ویزای طلایی Golden Visa (مخصوص خرید ملک در اسپانیا)

ویزای سرمایه گذاری و خود اشتغالی

ویزای بازنشستگی

ویزای تحصیل

 

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج :

یکی از راه های مورد علاقه جوانان برای مهاجرت، ازدواج است. اما باید بدانید این پروسه به آن آسانی که به نظر می رسد نیست و چالش های زیادی پیش روی شماست.

باید توجه داشته باشید که بسیاری از متقاضیان مهاجرت با استفاده ازدواج سوری استفاده می کنند و اگر شما قصد دارید از طریق ازدواج مهاجرت به کشور اسپانیا داشته باشید، باید با مدارک بسیار و مصاحبه های مختلف بتوانید ثابت کنید که رابطه خوبی با نامزد اسپانیایی خود دارید و برای آینده برنامه ریزی کرده اید. به این ترتیب اول از همه نامزد شما باید به سفارت اسپانیا درخواست دهد و سپس باقی مراحل را با هم به انجام برسانید.

در ضمن لازم است نامزد اسپانیایی شما بتواند مدارکی از سرمایه کافی خود ارائه دهد تا نشان دهد می تواند هزینه های زندگی شما  را هم بپردازد.

اگر همه مدارک تکمیل شود و سفارت هم اطمینان پیدا کند، سپس می توانید به اسپانیا بروید و زندگی خود را آغاز کنید. مزیت این روش این است که شما پس از یک سال می توانید برای دریافت تابعیت اسپانیا درخواست دهید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد :

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت کشور اسپانیا از طریق تولد برخلاف کشور های کمی که از طریق قاعده خاک تابعیت اعطا میکنند (مثل آمریکا ، کانادا وبرزیل و..) بر اساس سیستم خون تابعیت کشور خود را اعطا می کند.

بر طبق قانون اسپانیا تابعیت از روش های زیر اعطا می شود:

اشخاصی که توسط والدین خارجی در اسپانیا به دنیا می آیند و حداقل یکی از والدین فرد اسپانیایی می باشد.

اشخاصی که والدین آنها اسپانیایی می باشند.

اشخاصی که در اسپانیا متولد شده و والدین آنها مجهول می باشند به آنها تابعیت اسپانیایی اعطا می شود.

اشخاصی که در سنین قبل از ۱۸ سالگی توسط والدین اسپانیایی به فرزند خواندگی قبول شده اند می توانند پس از سن ۱۸ سالگی درخواست تابعیت کشور اسپانیا را دهند.

اشخاصی که در خاک اسپانیا متولد می شوند و والدین آنها تابعیت هیچ کشوری را ندارند یا کشور فرد تابعیت وی را نمی پذیرد.

نکات مهم برای مهاجرت به اسپانیا :

اغلب مهاجران اسپانیا تا ۱ سال حق خروج از کشور را ندارند بنابراین این موضوع را در نظر داشته باشید.

شماره ان آی ای (NIE): یکی از اولین کارهایی که پس از مهاجرت به اسپانیا باید انجام دهید، گرفتن شماره NIE است. کسانی که این کد را دارند می توانند در این کشور به خرید ملک، پرداخت مالیات، ایجاد کسب و کار، افتتاح حساب بانکی و اموری از این قبیل بپردازند.

پس از قبول شدن درخواست مهاجرت شما باید حتما در زمانی که سفارتخانه به اطلاعتان می رساند (اغلب ۵۰ روز) وارد اسپانیا شوید.

مهاجرت به اسپانیا و سخن پایانی:

مهاجرت به اسپانیا از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟