مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی
مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاچرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد و برای کسانی که شرایط و مدارک لازم برای ویزای کار اسپانیا را داشته باشند اخذ این نوع اقامت امکان پذیر می باشد.

اسپانیا کشوری با سابقه و با فرهنگ در جنوب غربی اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپایی می باشد. این کشور همچنین یکی از بیست کشور صنعتی دنیا می باشد که در برخی صنایع نیز صاحب نام است. اما با این حال، از بازار کاری خوبی برخوردار نیست. نرخ بیکاری در این کشور و در مقیاس با نرخ بیکاری اتحادیه اروپا بسیار بالاست و بیش از ۲۰% می باشد.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق کار :

برای کار در این کشور باید ابتدا شخص یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور داشته باشد تا بتواند برای دریافت ویزای کار اسپانیا بتواند اقدام کند. کار در اسپانیا برای ایرانیان نیز به همین شکل می باشد. کشور اسپانیا در حال اثبات وضعیت اقتصادی خود می باشد.

اگر شغلی که به شما پیشنهاد شده است، در لیست مشاغل کمبود ( مورد نیاز ) اسپانیا باشد، کارفرمای شما باید درخواست مجوز کار را برای شما به اداره کار این کشور ارائه دهد. در صورتی که این شغل آگهی شده باشد و کاندیدایی برای این شغل موجود نباشد.

و شما مدارک لازم برای ویزای کار اسپانیا را در دست داشته باشید، مجوز کار به شما اعطا می شود و پس از آن باید برای اخذ ویزا اقدام نمایید و پس از اخذ ویزا شما می توانید در شغل مورد نظر مشغول به فعالیت شوید.

اما از آنجا که تمامی این مراحل را باید کارفرما انجام دهد احتمال کمی دارد که بتوان موفق به اخذ این ویزای کار، در این کشور شد. کار در اسپانیا برای ایرانیان با اتباع کشورهای غیر اروپایی تفاوت چندانی ندارد.

از طرفی رقابت بین نیرو های کاری داخل اسپانیا و اتحادیه اروپا زیاد است. چرا که کارفرمای اسپانیایی باید ثابت کند که علتی خاص و وجه تمایز بسیار زیادی بین نیرو های داخلی و یا افراد حوزه اتحادیه اروپا و شنگن با شخص مورد نظر در خارج از اروپا وجود دارد.

متقاضی بعد از دریافت پیشنهاد شغلی توسط کارفرمای اسپانیایی، باید خود را به سفارت کشور مبدا برساند و مدارک مورد نیاز را به این مرجع تحویل دهد.

عموما مدت زمانی که نشر آگهی استخدام برای جذب نیرو در شرکت های اروپایی به طول می انجامد، سه ماه در کشور مقصد و سه ماه دیگر در کشور های حوزه اتحادیه اروپا می باشد. بعد از اینکه این آگهی در کشور های مختلف منتشر شد و کسی پیدا نشد، نوبت به افراد خارج از اتحادیه اروپا می رسد.

در این حالت شخص می تواند با اثبات اینکه شخصی با این شرایط وجود ندارد، برای دریافت اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار، وارد پروسه قانونی خود شود. در کشور اسپانیا در سال ۲۰۱۹ حداقل دستمزدی که برای یک شغل در اسپانیا وجود دارد، حدود ۱٫۱۰۰ یورو می باشد.

فرآیند دریافت ویزای کار در اسپانیا چگونه است؟

در ابتدا باید کارفرمایی پیدا کنید که شرایط ارسال دعوتنامه کاری برای ما و اسپانسر شدن را داشته باشد. کارفرمای مذکور می‌بایست پیش از ارسال دعوتنامه، شغل مورد نظر شما را به مدت سه ماه در اسپانیا و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد.

در صورتی که فردی با شرایط لازم پیدا نشد، کارفرما می‌تواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید. پس از دریافت دعوتنامه، شما به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه نموده و درخواست ویزای کار می‌دهید. ۳ الی ۶ ماه بعد، در صورت موافقت سفارت با این درخواست، به شما ویزای کار اسپانیا داده می‌شود.

برترین کار فرمایان برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار:

گراپو سانتاندر

این فرد گروه بانکی بسیار بزرگی در سراسر کشور در سطح بین المللی دارید. سانتاندر به عنوان برترین بانکدار و مشهورترین کار فرما در نظر گرفته شده است.

تلفونیکا در اسپانیا

این شخص مشهور ترین کار فرما در سراسر اسپانیا است که بیش از ۹۵۰۰۰ شخص را در شرکت مخابراتی خود استخدام کرده است.

کیمبرلی کلارک

کیمبرلی کلارک یکی از حامیان محصولات خانگی برند هاگیز، کتکس و کوتنل محسوب می شود. مشاغلی مانند بازاریابی، حسابرسی و بسیاری از مشاغل دیگر در این مجموعه وجود دارند.

ال کرت اینگلس

ال کرت اینگلس از بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای در اسپانیا می باشد که در سال ۱۹۴۰ توسط رامون ارسس تاسیس شد. او یکی از برترین کارفرمایان برای دانشجویان کالج محسوب می شود. مکان این فروشگاه ها در مادرید، گالیسیا و دیگر شهر ها است. از سایت movetomalagaspain می توانید برای کسب اطلاعات به صورت لاتین استفاده کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مشاغل مورد نیاز برای کار در اسپانیا :

اسپانیا به دلیل نداشتن اساتید و نیروی دانشگاهی کافی، دایما به دنبال افراد خارجی برای کار در این موارد می باشد. به عبارت دیگر، علیرغم شرایط کلی نامطلوب، ولی در برخی رشته های پرکاربرد و برای افراد حقیقتا ماهر و متخصص، حتما فرصت های شغلی یافت خواهد شد. بسیاری از فرصت های شغلی این کشور عبارتنداز:

زبان انگلیسی

مهندسی مکانیک

ارتباطات بازرگانی

تدریس دانشگاهی

رشته های پزشکی

حسابداری

مهندسی صنایع

رسانه

بررسی نرخ بیکاری جهت مهاجرت به اسپانیا برای کار :

نرخ بیکاری در کشور اسپانیا ۱۵٫۲ می باشد که نرخ بیکاری بسیار بالایی می باشد و همین موضوع شرایط کاری را در این کشور نشان می دهد. این رقم در مقایسه با کشورهای سطح بالای اروپایی نظیر آلمان و اتریش که زیر ۵ درصد می باشد آمار بسیار بالایی می باشد.

البته هر ایالت و شهر در اسپانیا مشاغل مورد نیاز خاص خود را دارند که شخص در صورتی که بداند در چه شهری چه شغلی مورد نیاز است و در این صورت شخص می تواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند. البته شناخت و آشنایی با زبان اسپانیایی نیز کمک بسیار زیادی به شخص جهت کاریابی می کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اسپانیا عبارتند از:

مدرک پزشکی معتبر

سه عکس پاسپورتی مربوط به شش ماه گذشته

مدرک عدم سو پیشینه

اسناد مورد نیاز برای تعهدات مالی صاحب کار جهت جذب فرد متقاضی

کد ثبت مالی NIE یا CIF و کد ثبت تامین اجتماعی از صاحب کار

اصل و کپی گذرنامه

شرح کامل فعالیت کمپانی

فرم پیشنهاد کار که در آن شروط کار و شروط فرد متقاضی کار نوشته شده است.

برخی سایت های کاریابی در اسپانیا :

Eurograduate

iAgora.com

Bolsadetrabajo

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به اسپانیا از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟