اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت
سپتامبر 6, 2020
مهاچرت به اسپانیا از طریق کار
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری که یکی از روش های جذاب اخذ اقامت اسپانیا محسوب می شود را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا و در حوزه شنگن می باشد که مساحتی در حدود ۵۰۶۰۰۰ کیلومتر مربع دارد که جمعیت آن نیز به صورت تقریبی حدود ۵۰۰۰۰۰۰۰ نفر است. پایتخت آن شهر مادرید و واحد پولی آن یورو و زبان اصلی مردم اسپانیایی یا همان اسپانیولی می باشد.

موضوعی که ممکن است در خصوص مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در تصمیم گیری افراد مهم باشد این است که کشور اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا دارای عضویت می باشد.

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری  :

حداقل سن متقاضی ۱۸ سال

اثبات نداشتن هرگونه سابقه کیفری

اثبات برخورداری از سلامت کامل جسمی

ارائه مدارک مستند جهت حمایت مالی خانواده در طول اقامت

بررسی وضعیت اقتصادی کشور اسپانیا برای مهاجرت :

در واقع واحد پولی کشور اسپانیا تا آخر سال ۲۰۰۱ پزوتا بود اما در انتهای همین سال و در آغاز سال ۲۰۰۲ یورو را به عنوان واحد رسمی پولی خود معرفی کرد. از سال ۲۰۰۸ به بعد نیز به دلیل شرایط نامساعدی که در بخش مسکن در این کشور ایجاد شد وارد یک رکود اقتصادی بسیار شدید گردید.

این رکود و وضعیت نامناسب اقتصادی تا سال ۲۰۱۳ ادامه داشت. از آنجایی که اسپانیا فاقد منابع نفتی و گازی است، نمی توانست اقتصاد خود را در این مدت به حالت نرمال و عادی برگرداند. در کنار آن توان تولیدات این کشور بسیار کاهش پیدا کرد، نرخ بیکاری به صورت چشمگیری افزایش یافت و تمهیدات بانکی وارد یک سیستم مدیریتی بسیار ضعیف گردید.

و در نهایت سرمایه داران خارجی از سرمایه گذاری در این کشور امتناع ورزیدند. این روند در سال ۲۰۱۴ با ایجاد یک مدیریت قوی در بخش اقتصادی پله پله اصلاح و تقویت گردید و این روند صعودی از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۶ مناسب و امیدوار کننده بود، از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۱۹ به نسبت سال های قبل روند نزولی پیدا کرد.

بررسی شاخص های اقتصادی جهت مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری :

مناسب بودن این شاخص ها در تصمیم گیری جهت انتقال سرمایه به اسپانیا و یا هر کشور دیگری تاثیر بسزایی خواهد داشت. اولین شاخصی که بررسی می کنیم، نرخ بیکاری در اسپانیا می باشد.

اسپانیا اصولا جز معدود کشورهای اروپایی می باشد که دارای نرخ بیکاری بالایی است. همین مسئله باعث شده که دولت برنامه های متعددی جهت جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی طراحی بنماید. می توان گفت که این برنامه ها تا حدود زیادی تاثیر گذار بوده و نرخ بیکاری در اسپانیا از حدود ۲۷ درصد تا حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است.

انواع روش های سرمایه گذاری برای مهاجرت به اسپانیا :

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق گلدن ویزا

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق گلدن ویزا چگونه است؟

در این روش از اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، شما می توانید با سرمایه گذاری در این کشور به ارزش ۵۰۰٫۰۰۰ یورو اقدام به خرید ملک یا خرید تجارت آماده کنید.

با اقدام در این روش، کشور اسپانیا به شما اقامت دائم ۵ ساله اعطا می کند. پس از آن می توانید برای دریافت پاسپورت خود از کشور اسپانیا اقدام داشته باشید. از شرایط مناسب این ویزا، می توان به داشتن اجازه کار در اسپانیا، عدم الزام به حضور در این کشور و زندگی در این کشور اشاره کرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا چگونه است؟

شما به عنوان یک شخص خارجی و خارج از اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک در اسپانیا به ارزش و قیمت های متفاوت را دارید. در صورتی که ارزش املاک خریداری شده فی ما بین ۱۰۰,۰۰۰ یورو الی ۴۹۹۰۰۰ یورو باشد شخص می تواند اقامت اسپانیا را به دست آورد.

این اقامت در ابتدا موقت بوده و قابلیت تمدید تا ۵ سال را دارد. پس از گذشت ۵ سال شخص می تواند اقامت دائم اسپانیا را نیز به دست آورد. در این روش همسر متقاضی سرمایه گذاری و فرزندان زیر ۱۶ سال وی نیز در پرونده قرار می گیرند. در این روش بعد از گذشت سه ماه امکان فروش ملک خریداری شده وجود دارد. البته در نظر داشته باشید که این روش شش ماه در سال شرط حضور دارد.

فرآیند دریافت اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک چگونه است؟

ابتدا با دریافت ویزای توریستی ۳ ماهه به اسپانیا سفر کرده و در مدت زمان ویزای خود، اقدام به خرید ملک مورد نظرتان در اسپانیا می‌کنید. پس از عقد قرارداد خرید ملک، از یک دفتر اسناد رسمی، نوبت دریافت می‌کنید.

شما باید پیش از موعد مقرر در دفتر اسناد رسمی، کد شناسایی موسوم به NIE را از اداره پلیس دریافت کنید. همچنین استعلام‌ های مورد نیاز همانند استعلام اداره دارایی، شهرداری، اداره آب، اداره برق و… را نیز دریافت می‌کنید و در روز مقرر، تمامی این مدارک را به همراه قرارداد خرید ملک، به دفتر اسناد رسمی ارائه می‌دهید تا سند ملک مورد نظر را به نام شما ثبت کند.

پس از طی مراحل فوق، باید مدارک لازم جهت ارائه درخواست اقامت را به همراه سند ملک خریداری شده به سفارت اسپانیا در ایرن، ارائه دهید. پس از طی ۳ الی ۶ ماه، به شما ویزای یک ساله داده می‌شود.

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در اسپانیا چگونه است؟

در روش تمکن مالی متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است. اخذ اقامت موقت اسپانیا از این طریق حدود سه ماه به طول می انجامد. برای کسب اطلاعات به صورت لاتین می توانید از سایت movetomalagaspain استفاده کنید.

اخذ مجوز اقامت به روش تمکن مالی مختص افرادی است که بتوانند نشان دهند از محل کسب و کار، سرمایه گذاری یا هر منبع دیگری درآمدی معادل حداقل چهار برابر شاخص درآمد در اسپانیا دارند که در حال حاضر ۵۳۲ یورو در ماه است، همچنین متقاضی باید مسکن مناسب در اسپانیا و بیمه درمانی خصوصی تهیه کند. البته منبع درآمد نباید متقاضی را ملزم به حضور فیزیکی در آن محل کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به اسپانیا از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟