مهاچرت به اسپانیا از طریق کار
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به اسپانیا و انواع روش های آن
مهاجرت به اسپانیا و انواع روش های آن
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی روش محبوب مهاجرتی در سال های اخیر برای ثروتمندان محسوب می گردد که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. در میان ویزا های تعریف شده برای ورود و اقامت در اسپانیا اگر افراد صرفا به دنبال اقامت هستند و از درآمد و برخی خدمات عمومی مایل به استفاده نباشند، می توانند برای تمکن مالی اسپانیا یا اصطلاحا ویزای ثروتمندان اقدام نمایند.

استفاده از اقامت تمکن مالی اسپانیا یا به اصطلاح اسپانیایی (permiso de residencia con vis visa no lucrativa) برای افرادی است که مایل به زندگی در اسپانیا هستند که به صورت ناپیوسته در اسپانیا بتوانند ۶ ماه حضور داشته باشند و همچنین با شرایط مالی و درآمدی مناسب مایل به استفاده از امکانات و خدمات دولت اسپانیا نباشند.

شرایط عمومی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی :

اسپانیا کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه یورو می باشد. اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است و با کشورهایی همچون فرانسه، پرتغال ، اندورا هم مرز بوده و به دریای مدیترانه و جبل الطارق و اقیانوس اطلس راه آبی نیز دارد. مرز بین ۲ کشور پرتغال و اسپانیا طولانی ترین مرز یکپارچه در اروپا می باشد. زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیایی می باشد اما مردم این کشور تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارند.

نوع حکومت در کشور اسپانیا پادشاهی است که توسط فیلیپ ششم اداره می شود. اسپانیا از دسته کشور های پر جمعیت اروپا بوده و حدودا ۴۶ میلیون ۷۳۳ هزار نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید می باشد که یکی از شهرهای محبوب مهاجران است.

اسپانیا نیز همانند کشورهایی مانند اتریش و … شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان با ارائه و اثبات شرایط مالی مناسب و نشان دادن دارایی هاشان اقامت کشورش را اعطا میکند. در واقع در روش تمکن مالی یا خودحمایتی اسپانیا یا اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی ، که یکی از زیر شاخه های روش مهاجرتی سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد، شخص بدون نیاز به انتقال سرمایه و یا بدون نیاز به سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور، تنها با نشان دادن دارایی های خود می تواند به اقامت دائم اسپانیا دست یابد و از همه خدمات اجتماعی و شهروندی بهره مند گردد.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی :

اگر تابحال نمی دانستید اقامت تمکن مالی اروپا به عنوان یکی از انواع روش های اخذ اقامت اروپا، دارای مزایای بسیاری است. در حقیقت با اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست. متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتواند این اقامت را دریافت کند. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

شرایط اقامت تمکن مالی اسپانیا یا خودحمایتی اسپانیا :

یکی از شرایط اصلی ویزای تمکن مالی اسپانیا، اعلام منابع مالی کافی و در دسترس برای فرد، سطح قابل قبول زندگی، به تناسب اعضای خانواده متقاضی، در طول مدت اقامت در نظر گرفته شده در اسپانیا بدون انجام کار یا فعالیت های اقتصادی می باشد. از لحاظ رقمی، این بدین معنی است که مبلغ ماهیانه نباید کمتر از ۲۱۳۰ یورو باشد. برای نگهداری از هر یک اعضای خانواده مبلغ ۵۳۲ یورو اضافه می شود.

داشتن سپرده مناسب بانکی سرپرست خانواده به علاوه ۶۵۰۰ یورو به ازای هر یک از دیگر اعضای خانواده از شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می باشد. فرد متقاضی نباید سابقه کیفری در ایران و یا هر کشوری که در آن زندگی کرده است، داشته باشد.

‎بدون نیاز به داشتن دانش زبان (اسپانیایی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه

اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران

‎نیاز به حضور و زندگی در کشور اسپانیا به جهت تمدید اقامت اروپا

‎بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌ اندازی کسب ‌و کار

‎بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی

مراحل مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی :

در ابتدا شما با توجه به شرایط و صلاحیت های لازم خود به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه و درخواست ویزای اقامت بلند مدت (معمولا ۱ ساله) یا visado nacional را به مامور سفارت ارائه می دهید، سپس شما یا وکیل تام الاختیارتان به اسپانیا سفر کرده و در آنجا خانه ای اجاره یا خریداری می کنید (چرا که داشتن آدرس مسکونی در اسپانیا هم برای اخذ ویزای تمکن مالی یا مجوز اقامت اسپانیا و هم برای افتتاح حساب الزامی است). سپس با مراجعه به بانک نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده و در آخر نیز با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور برای اخذ مجوز اقامتی خود درخواست ارائه می کنید.

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی :

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامتی این کشور یکی از امن ترین روش های اخذ اقامت در اروپا و اسپانیا می باشد. یکی از مزایای روش تمکن مالی نپرداختن هزینه به افراد دیگر می باشد. در این روش اقامتی شما باید تنها با نشان دادن تمکن مالی خود در کشور خودتان درخواست اقامت نمایید و دلیل امن بودن این روش سرمایه گذاری همین موضوع می باشد.

خیلی از افراد نگران سرمایه گذاری خود در کشور مقصد و یا ورود خود به بازار کاری در این کشور می باشند و سوالاتی برایشان ایجاد می شود که آیا این امکان وجود دارد که بتوان به راحتی ابتدا درخواست اقامت دهند و کارت اقامتی دریافت نمایند که در روش تمکن مالی اسپانیا این موضوع میسر می باشد.

‎استفاده از این اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده

اقامت اروپا برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

‎صدور اقامت ۱ ساله در ابتدای پروسه

‎سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا

‎امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی پس از ۱۰ سال در صورت دریافت اقامت دائم

‎تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا

‎امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه شنگن

‎بهره‌ مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان

قوانین روش مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی :

  • متقاضی باید اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود را در طول اقامت در کشور اسپانیا تامین نماید. از این رو متقاضی اصلی باید نشان دهد که در کشور خود به میزان ۲۱۳۰ یورو برای خویش و به ازای هر کدام از اعضای خانواده ۵۳۲ یورو در ماه درآمد دارد.
  • متقاضی باید نشان دهد که در یک حساب بانکی مبلغی به ارزش ۲۷۰۰۰ یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر از اعضای خانواده این مبلغ افزایش می یابد.
  • اثبات کند که در کشور خود سند ملکی دارد.
  • پس از اثبات این میزان از دارایی ها، شخص می تواند اقامت تمکن مالی اسپانیا را برای خود و فرزندان زیر ۱۶ سال خود به دست بیاورد و یک اقامت یک ساله در این کشور دریافت کند و پس از آن باز با اثبات همین موارد می تواند یک اقامت ۲ ساله و مجددا ۲ ساله دریافت کند و پس از آن به اقامت دائم برسد. سایت movetomalagaspain می تواند به شما درخصوص مهاجرت به اسپانیا اطلاعاتی به صورت لاتین بدهد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی و سخن پایانی:

مهاجرت به اسپانیا از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟